Şimdi Ara

DSG 7 - DSG 6 (Kavrama-Mekatronik-Şanzıman-Yazılım Problemleri) (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
866
Cevap
39
Favori
394.418
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni alacağım arabayı manuel mi DSG mi alsam diye düşünürken, bu konu sonrası kesinlikle manuel almaya karar verdim (Apollo Blue - Seat Leon FR )

Teşekkürler DH.
  • selam herkese, audi a1 stronic 7ileri var 40 binde aldım 41binde, ses geliyor bozuk yollarda sanırsınız at arabası:) onu geçtik normal dediler 2.vitese geçerken titreme var bi ara gel kavrama değiştirelim iyi niyetten dediler oda ok, ya elimize alıcaz gibi bu şansımaznı şimdide göstergede vites ışıları yaınp sönüyor sanırım mekatronik arızası çekişi klavraması değişti, yazık valla hemen satıcam aslada audi falan almayın arkadaşlar yazık paramıza, mazda toyota honda yada merco gerisi yalan..
  • Bir otomobil forumunda ilk ve ikinci nesil dsg lerde kronik sorunlar olduğu, 2013 sonrasında kullanılmaya başlanan üçüncü nesilde bu sorunların iyice azaltıldığı ve neredeyse mükemmel olduğu yazılmış.

Pek otomobil bilgim yok, doğruluğu var mı bu bilginin acaba ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese merhaba

bende 1.4 a1 tfsi stronic 7 ileri adlım 40binde. arabada sıkıntı yoktu su an 41.700 de mekatronik arızalandı ve 2 ye geçerken titreme yapıyor, audi şenyıldızda 4 gündür yatıyor araba, almanya ile mailleşiyorlarşmış:) neyse mekatroniği garantisi olmadıgı ama iyi niyetten parasız değiştiriyorlar, kavramayı ise sadece işçiliğin %50 sini istiyorlar oda 500 tl. Hadi aq. onada tamam diyelim değiştirsinler, Aklıma takılan soru şu lütfen yardımcı olunuz, aracı hemen satıyımmı aynı sorunlar tekrarlarmı? tekrarlarsa En önemlisi Doğuş yine iyi niyetten aynı ücrete değiştirir mi? (not mekatronik + kavrama 6.333 tl dir işçilikte yok sanırım) Satıp 2011 Volvo c30 alsammı? dize l 1.6 manuel. Lütfen fikirlerinizi paylaşınız? (Tekrar arıza olursa iyi niyet olacakmı değişimde yoksa cepten mi ödicez?) başına gelen varmıdır? teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: ooee

Herkese merhaba

bende 1.4 a1 tfsi stronic 7 ileri adlım 40binde. arabada sıkıntı yoktu su an 41.700 de mekatronik arızalandı ve 2 ye geçerken titreme yapıyor, audi şenyıldızda 4 gündür yatıyor araba, almanya ile mailleşiyorlarşmış:) neyse mekatroniği garantisi olmadıgı ama iyi niyetten parasız değiştiriyorlar, kavramayı ise sadece işçiliğin %50 sini istiyorlar oda 500 tl. Hadi aq. onada tamam diyelim değiştirsinler, Aklıma takılan soru şu lütfen yardımcı olunuz, aracı hemen satıyımmı aynı sorunlar tekrarlarmı? tekrarlarsa En önemlisi Doğuş yine iyi niyetten aynı ücrete değiştirir mi? (not mekatronik + kavrama 6.333 tl dir işçilikte yok sanırım) Satıp 2011 Volvo c30 alsammı? dize l 1.6 manuel. Lütfen fikirlerinizi paylaşınız? (Tekrar arıza olursa iyi niyet olacakmı değişimde yoksa cepten mi ödicez?) başına gelen varmıdır? teşekkürler

Golf 6 tsi dsg sahibi olarak aracimin kavramasi biri garanti kapsaminda olmak uzere 2 kez degisti. Araci surekli yetkili servise goturdugum ve 2. Degisimde garantisi bittigi icin iyi niyet garantisinden isciligin %30 nu yani 300 tl odemem oldu. Sizin aracinizin da yalnizca kavramasi degisseydi %50 lik odemeyi daha asagiya cekmenizi tavsiye ederdim ancak mekatronik+kavrama icin dusunursek 500 lira iyi bir fiyat.
    Araciniz garantisi bittikten sonra degisimi yapilan parcalar 2 yil sureyle garantili. Yani kavrama ve mekatronik degistikten sonra bu parcalarda 2 yil icinde bir sikinti olacak olursa sizden 1 kurus dahi alinmayacak.
    Son olarak ta eger araci degistirme nedeniniz yanlizca bu kavrama veya mekatronikten oturu ise aracinizi kesinlikle kullanmaya devam edin. C30 10 sene oncesinin teknolojisine sahip bir arac, yani S40 la ayni ozellikteler. Tasarim, motor, performans, sanziman ve kalite yonunden daha iyi bir araca sahipsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lebron86 -- 4 Eylül 2014; 13:01:12 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. evet haklısınız kullanmak daha mantıklı yeni teknoloji ve az yakıyor, teşekkürler ilginize
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eostre

Bir otomobil forumunda ilk ve ikinci nesil dsg lerde kronik sorunlar olduğu, 2013 sonrasında kullanılmaya başlanan üçüncü nesilde bu sorunların iyice azaltıldığı ve neredeyse mükemmel olduğu yazılmış.

Pek otomobil bilgim yok, doğruluğu var mı bu bilginin acaba ?

2013 mart ayında cc aldım. Alırken de sordum sorunlar giderildi mi diye. Evet dediler. 15.000 de kavrama değişti. 30.000 de sattım.
    Sakın diyorum.

• ooee O kullanıcısına yanıt
    Sat derim ben. Serviste geçen ve arabasiz kaldığınız saatler günler ne olacak.

• tgezer kullanıcısına yanıt
    Arac serviste kalinca arabasiz kalinmiyor, istediginiz takdirde arac tahsis ediyorlar.

• lebron86 L kullanıcısına yanıt
    Doğuş ta 2 gun kaldı aracim. Veremiyoruz dediler.

• quote:

Orijinalden alıntı: tgezer

Doğuş ta 2 gun kaldı aracim. Veremiyoruz dediler.

Aracimin ustune biraz fazla dustugum icin bugune kadar periyodik bakimlar disinda araci 10 kez birakmisimdir servise hepsinde de arac tahsis ettiler. Ancak servise birakmadan once mutlaka arac tahsisi icin soz alir oyle giderim. Eger gittiginizde istiyorsaniz arac yok diyebilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lebron86 -- 4 Eylül 2014; 22:50:47 >
  • tekrar aradım şenyıldızı mekatronik ve kavrama değiştiği için sorun kalkar diyorlar, ikisini değiştirpte tekrar arızalanan araç sahibi varmıdır? (aracım a1 14tfsi stronic 2012model)
  • valla bu yazılanları okuyunca 1.2 polo dsg alma isteğim minumum a duştu.....
  • mekatronik arıza oranı sentetik mekanik yağ değişiminden sonra azaldı.. Geriye kavrama arızası kalıyor bu da 2 yılda bir aracı serviste 1-2 gün bırakmayla halloluyor... Herşeye rağmen orta direğin alabileceği en iyi ticariye biniyorum caddy 1,6 dsg comfort... değerlendirme yaparken çerçevenin tamamına bakmak lazım yoksa güzelliklerden mahrum bırakabilirsiniz kendinizi...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aracı tesl,m aldım su an sorun gitmiş ama dediğim gibi tekrarlarsa garanti vermiyorlar, gelişme olursa tekrar yazıcam 41 bende aracım su an
  • Merhaba Arkadaşlar

2013 mart çıkışlı 1.2 tsi dsg jettam var. 1 yılda 3 kere kavraması değişti. en son da dün şanzıman değişimi kararı verildi. cuma günü aracımı teslim alıcam perşembeden beri serviste şanzıman bugün geliyor istanbuldan cumaya işlemleri bitmiş olacak.

hatta dsg garantisi 10 yıl olsun diyenler diye face de aylar önce bir grup kurdum

https://www.facebook.com/groups/654340737932977/

beklerim.

benim problemlerı sayarsam

ilk olarak araç 7 bin civarında iken 4. vitesten 3 e düşerken titreme vardı ankara eskihisar kavramayı değiştirdi. 1 ay sonra kadar yine aynı problemi yaptı yine kavramayı değiştirdiler. sonra 2014 temmuzda araç kalkışta titreme vardı doğuş çankaya kavrama değiştirdi.

sonrasında 4 den 3. e düşerken titreme devam ediyordu birde araç yoğun kullanılınca 2. vitesten 3 e geçerken disli sürtme sesi duyuluyordu. perşembe aracı bıraktım şanzuman değişim kararı verildi ve garantiden şanzuman değişiyor.

bilginize.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DJPlatinium -- 9 Eylül 2014; 10:34:06 >
  • evet doğuş çankayada murat usta ile teste çıktık. 30 dk dan fazla dolaştk araç ile. vites geçişindeki dişli sesini duydu. birde 4 den 3 inerken ki titremeyi hissetti. istanbuldan ses kaydı istemişler çekip göndermiş onlar da şanzıman değişim kararı vermiş. zaten ben demiştim kavrama değişirseniz 1 ay olmadan yine aynısı olacak geleceğim demiştim ustaya.
  • Yakın zamanda araç değiştirmeyi planlıyordum.
    2010 DSG VW CC 79.000km buldum bir tane ama DSG hakkında okuduklarım o kadar çok korkuttu ki beni sanırım bu seçenekten vazgeçeceğim...
  • garantisiz hele 2013 öncesi dsg den uzak durun hocam. hele birde serviste yapılamışssa bakımı tamamen uzak durun.

şimdi benim araç garantisiz olsa düşünemiyorum masrafı. sanırım 17 bin tl civarı olur,, şanzıman, mekatronik ve kavrama değişiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DJPlatinium -- 9 Eylül 2014; 14:22:22 >
  • daha önce yazdıgım gibi arac full servis bakımlı 40 binde aldım 41 binde 2.vites kavraması değişti birde mekatronik arızası oldu. yolda giderken göstergede vites ışıkları yanıp sönmeye başladı servise gittiğimde mekatronik arızası dendi. garanti bittiği için iyi niyetten sadece işçiliğe 500 tl ödedim %50 oda kavrama için (mekatronik komple bedava değişti) buraya kadar güzel ama korkum tekrar arızalnırsa naparız, garanti yok sordugum kadarıyla bidaha olursa ücret alırlar dendi. bunları değiştirip tekrar arıza yapan ve servise giden oldumu? aracım 1.4 A1 tfsi stronic dsg
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.