Şimdi Ara

DS 7 SUV 2017 (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
249
Cevap
12
Favori
40.622
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • İzmit'te oturuyoruz, İstanbul gibi yoğun trafik yok, dikkatli kunllanımda benzinlide 8-9 arası ortalama tutturabiliyoruz,

225 bg gücünde d sınıf bir araç için çok tutumlu bence,

basınca da 10 üstüne atıyor ama çok keyifli oluyor bu seferde

DS7 kesin benzinli ve en az opera paket olmalı

• yusuf_MV kullanıcısına yanıt

Daha aydınlatıcı bir cevap olamazdı çok teşekkür ederim:)2021 ya da 2022 alacağım bütçe sebebiyle hocam.Ben de köprü trafiğine girmiyorum, Kartal- Ümraniye arası genelde.Dediğiniz gibi 1.6 -225 hp daha mantıklı.Teşekkür ederim

tekrardan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • beyinsis B kullanıcısına yanıt

Bu fiyata bu aracı almak için düşünmeye gerek yok bence. Adamlar kaliteli araç yapmışlar.

• 5 Aydır 1.5 dizel DS7 - Esprit de Voyage kullanıyorum, aracı Ocak başında 0 almıştım. Formda hareket olmadığı için 3-4 aydır bakmıyordum doğrusu, bu süre zarfında epey paylaşım olmuş. İlk haftalarda sarfiyat 9 litreyi bulunca canım sıkıldı doğrusu, formdan da paylaştım. Şu an eko modu hiç kullanmadan ortalamam 7.5 litre, havaların ısınmasından mıdır bilemem sürüşüm aynı olmasına rağmen ortalama 9 dan 7.5 a düştü. Formda genelde benzinli DS7 ler önerilmiş ama 5 aylık dizel kullanıcısı olarak dizel versiyonun da güzel bir tercih olduğunu söyleyebilirim. 225 beygir illaki keyif verir fakat aradaki fiyat farkını da unutmamak gerekir. Dizeldeki 130 beygir üzmüyor, Ankara'nın dikmeninde yokuşlarda banamısın demiyor, zorlandığına şahit olmadım henüz.

• acquiles kullanıcısına yanıt

Tam görseli paylaşabilir misiniz? Her bir işlemin, ürünün fiyatı gözükse.

• urunguu kullanıcısına yanıt
     DS 7  SUV  2017

Fiyatlara %20 KDV ekleyiniz.

• Ekan06 E kullanıcısına yanıt

Hayırlı olsun aracınız keyifli sürüşelr dilerim.

aynen belirttiğinizii gibi dizel gidiyor sorun yok ama 1.6 benzinli keyfini asla vermiyor. tüketim de de 7.5 larda olacaktır ortalamanız benzine yakın bir ortalama tüketim verisi oluyor. açıkçası bu kısımda benzinli model daha verimli oluyor bu boyutta bir araç için. 130hp den 225hp ye çıktığınıda tüketiminiz 75. değil 8.5 oluyor gibi düşünün. (normal modda)

fakat rotanızda sürekli bir yokuş çıkma var ve bu toplam tüketimin çoğunluğu ise, bu durumda dizel tüketim açısından size göre daha avantajlı olabilir zira aynı yokuşlarda 7.5 olan tüketiminizn benzinde 10 olur.

hatta şöyle bir örnek vereyim, aracın 2.0 dizel versiyonu ile 1.6 benzinli versiyonu birebir aynı tüketim verisine sahip. 2.0 lık ünite 180 HP 400 Nm torka sahip tabi tork avantajı var. (bu model son kullanıcıya satılmadı ülkemizde personel de mevcut tek tük görülebilir yollarda:)

ihtiyaçlara göre motor seçimi yapmak gerekiyor bunun doğrusu yanlışı olmuyor.

• 1.6 225 HP Saf Benzin yakıt tüketimi örnekleri (istanbul şehir içi, 9lt üstü tüketimler yoğun trafik ve/veya dur kal trafiği mesai gidiş ya da dönüşler)

en altta da yıllık tüketim ortalamaları.

DS 7  SUV  2017

DS 7  SUV  2017

DS 7  SUV  2017

DS 7  SUV  2017

DS 7  SUV  2017

DS 7  SUV  2017

DS 7  SUV  2017

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 27 Mayıs 2024; 14:36:42 >

• 1.5 dizel opera 7.000km de ikinci el araçla ben de DS7 kervanına katıldım 3008 le takas ettim, ilk izlenimim çok başarılı, fakat şerit takip asistanını her çalıştırmada iptal etmek gerekiyor galiba

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.