Şimdi Ara

Dreamstar Master ipTV (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
247
Cevap
1
Favori
52.624
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: emurat

Hocam son kullanımlarınız ışığında cihazdan memnun musunuz?

Henüz , hemen hemen 1 aylık kullanıcıyım , cihazın performansından memnunum.

1 kereliğine mahsus ; 2 adet xtream yüklediğim ve aralarında geçiş yaptığım için midir neden bilinmez , bir yavaşlama oldu. xtream bölümünde...

fakat cihazı kapatıp açtım düzeldi. ( aldığımdan beri açık cihaz ilk defa böyle bir şey yaptı )

Bunun dışında cihazın free ip tv turksat vs.. kanalları konusunda ki kalitesi mükemmel.

Cihazı öne çıkaran şey hızı.

EKSİLERİ ;

Cihaz ile birlikte yollanan 1 senelik hediye my hd VOB bölümü stabil değil. Kendiniz ip tv alıp eklemeniz lazım.

Cihazın Altyazı ayar kısmı yok.

Yazılım desteği bitti olarak konuşuluyor.

Edit : İleti hatası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AYLAVYU -- 12 Mart 2021; 10:50:24 >

• Cihazı hb dan sipariş ettim. Ancak forumu okuyunca moralim bozuldu . Mibox var bende IPTV falan benim için önemli değil, sadece uydu özelliği iyi çalışsın yeter.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhlis bey -- 22 Mart 2021; 9:47:18 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • muhlis bey kullanıcısına yanıt
    Cihazın uydu özelliği gayet iyi.Daha yeni güncelleme de aldı
  • Cevap için teşekkürler.

• herkese merhaba 3 gün önce bizde evimize bu cihazdan aldık ip tv si için çanak anten tümden rahmetli olunca çanak masrafına girmek istemedik ve güzel bir cihaz alıp yola öyle devam etmeye karar verdik

bu cihazın ip tv si bence güzel en azından benim işimi görüyor

cihaz gerçekten hızllı

bu cihazda iki çeşit ip tv var

biri free tv

biride my hd var

may hd 1 yıl süresi varmış

ama free tv süresizmiş satıcı öyle yazmış sayfasında

tabi ben internetten almadım

elektironikçiden aldım

bu cihazla birlikte çanak antene veda etmiş bulunmaktayım

• Hayırlı olsun hocam bende aldım, cccam varmı sizde varsa nasıl kullanılıyor. 1 yıl cccam var diye almıştım ancak çözemedim.

• cihaz piyasadaki en iyi f/p cihazı.

en iyi özelliği bana göre hızı ve görüntü kalitesi.

ayarlardan ufak tefek düzenlemeleri yapmayı unutmayın.

misal ön panel ışık yoğunluğu
    tarih/zaman gösterge ayarı
    elektrik kesilip gelince cihazın ne yapacağı gibi ayarlar var ( açık mı kalsın kapalı mı vs diye )

vod bölümü webrv bölümü ekstra keyif.

kurcaladıkça öğreniyorsunuz.

ben sürekli xtream, iptv , vod kanal geçişleri vs yaptığım için aldığım günden bu güne 2 kere dondu cihaz ama çok fena karıştırdım cihazı ordan oraya ordan oraya atladım durdum :)

Hayırlı olsun alanlara.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AYLAVYU -- 24 Mart 2021; 21:7:3 >
  • Bendaha önce d-smart kullandığım için çok karışık geldi bana daha 2 günlük isteyen dm den yazabilir. Kutu içeriği tam eksiksiz 350 TL ye bırakırım . 450 TL ye aldım. Cccam nasıl kullanılır bilmediğim için beni aşıyor nasıl kullanılacağı hakkında pek bilgi bulamadım. Kumanda berbat.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhlis bey -- 4 Nisan 2021; 21:55:44 >
  • Dreamstar master free iptv kanalları görüntü kalitesi olarak uydu yayını kalitesinde değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Antalyalı. -- 29 Mart 2021; 11:57:55 >
  • merhaba tekrardan herkese bu cihazdaki youtube uygulamasında nasıl oturum açacaz acaba ekranda oturum aça geldiğimde kod geliyor harfli kod ama telefonda ise sayısal kod girmem isteniyor bu sayısal kodu nasıl bulacağım bilen varsa çok sevinirimmerhaba tekrardan herkese bu cihazdaki youtube uygulamasında nasıl oturum açacaz acaba ekranda oturum aça geldiğimde kod geliyor harfli kod ama telefonda ise sayısal kod girmem isteniyor bu sayısal kodu nasıl bulacağım bilen varsa çok sevinirimn

• raskoln26 R kullanıcısına yanıt
    Bende YouTube sorunsuz çalışıyor dolayısı ile çözümünü bilmiyorum
  • anladım peki siz nasıl açtı nız o uydu alıcısındaki youtube uygulamasından oturumu

• Son yazılımla telefondan kumanda özelliği geldi

v1.00.36

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Antalyalı. -- 29 Mart 2021; 11:56:52 >

Uydu alıcısında youtube da oturum aç tıkladıktan sonra telefondan yada bilgisayardan youtube.com/activate kısmına tv de görünen kod yazılacak,uydu alıcısı ve telefon aynı wi-fi de bağlı olmalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Antalyalı. -- 4 Nisan 2021; 22:27:33 >
    Ben hiç “oturum aç” kullanmadım.Direkt video arama yaptım izledim.
  • fikretkurt F kullanıcısına yanıt

Bu ürünü alma aşamasındayım ama bir türlü karar veremiyorum. . son bir defa fikrinizi almak istedim. Şimdilik sadece uydu amaçlı kullanmak istiyorum.

-Merkezi sistemde sinyal sorunu olurmu?

-Biss key çözme özelliği varmı?

-Kanalları taşıma ve sıralama da sıkıntı varmı?

-En önemlisi ise görüntü kalitesi nasıl?. Örneğin normal uydu alıcıları ile kıyaslama yapabilirmisin?

Sizin veya başka arkadaşların verecekleri cevaplar için şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: alpceren

Bu ürünü alma aşamasındayım ama bir türlü karar veremiyorum. . son bir defa fikrinizi almak istedim. Şimdilik sadece uydu amaçlı kullanmak istiyorum.

-Merkezi sistemde sinyal sorunu olurmu?

-Biss key çözme özelliği varmı?

-Kanalları taşıma ve sıralama da sıkıntı varmı?

-En önemlisi ise görüntü kalitesi nasıl?. Örneğin normal uydu alıcıları ile kıyaslama yapabilirmisin?

Sizin veya başka arkadaşların verecekleri cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Merkezi sistemlerde illaki sinyal kaybı olur. Yani merkezi sistemde sinyal kaybı fazla ise, bu cihazın tuner'inin alt eşik seviyesi yüksek. Uydu cihazlarında Alt eşik seviyesinin yüksek olması olumsuz bir durumdur.

Sinyal sıkıntısı yaşamamak için, Merkezi sistemler için dvb-s2x tuner'li cihazlardan almanız daha uygun olur.

Dvbs2x tuner'li android hibrid cihaz magicsee c500 pro modeli var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanguzel_ -- 4 Nisan 2021; 0:17:21 >

• serkanguzel_ kullanıcısına yanıt

Cevabınız için teşekkürler. Benim bütün arayışlarım, ailecek kullanabileceğimiz, yüksek görüntü kalitesine sahip, biss key çözebilen bir uydu alıcı almak. Ortak sistemde uydunun birini Azerspace çevrili ordan maçları seyrediyoruz. Bunun dışında tv box aldım. Onu sadece ben kullanıyorum. Mevcut alıcı ise sunny at 14600 sıkıtı çıkarmaya başladı. Bu konularının ustaları sizsiniz, sizlerin önerilerini dinleyerek anlayıp öğrenmeye ve ihtiyacımız olan cihazı almaya çalışıyoruz. İyiki varsınız..

Zannedersem hibrid olmayan, kaliteli işlemciye sahip bir cihaz yok gibi..

• quote:

Orijinalden alıntı: alpceren

Cevabınız için teşekkürler. Benim bütün arayışlarım, ailecek kullanabileceğimiz, yüksek görüntü kalitesine sahip, biss key çözebilen bir uydu alıcı almak. Ortak sistemde uydunun birini Azerspace çevrili ordan maçları seyrediyoruz. Bunun dışında tv box aldım. Onu sadece ben kullanıyorum. Mevcut alıcı ise sunny at 14600 sıkıtı çıkarmaya başladı. Bu konularının ustaları sizsiniz, sizlerin önerilerini dinleyerek anlayıp öğrenmeye ve ihtiyacımız olan cihazı almaya çalışıyoruz. İyiki varsınız..

Zannedersem hibrid olmayan, kaliteli işlemciye sahip bir cihaz yok gibi..

Adını verdiğim cihaz örnek olsun diye belirtilmişti. Öylesine yani...

Ancak konuyu tam olarak kavrayamamışsınız. Kaliteli işlemciye sahip cihazlar, çok iyi para.

Sizin ihtiyacınız, kaliteli işlemciden ziyade, günceli yaşatan( yani h265 desteği olan ) işlemcili cihazlardan birini edinmektir.

Peki yine sizin ihtiyacınız kapsamında; h265 desteği olan her hangi bir cihaz, sizin/ailenizin kullanımına uygun mu ? Hayır.

Neden uygun değil ? Sizin edineceğiniz cihaz hem h265 olacak, hem de dvb-s2x tuner'li olacak. Yani bu donanım bileşeni bir arada olacak.

Neden h265 işlemci + dvb-s2x tuner bir arada bulunması gerekiyor ?

H265 işlemci ile güncel 10 bit desteğine sahip olunacak.

Dvb-s2x tuner ile de merkezi sistemden kaynaklanan olası sinyal yetersizliği bir nebze olsun aşılmış olacak.

Herkesin rahatlıkla kullanabileceği, h265 & dvb-s2x tuner'li iki cihaz örneği daha ;

HD ;

https://tr.aliexpress.com/item/1005001614810233.html?algo_expid=d63c9e20-c24b-4c2d-8688-ac52c7a31526-23

UHD ;

https://tr.aliexpress.com/item/4001163107611.html?_imgsrc_=ae01.alicdn.com/kf/Ha79032a0ea81431e9b79f8ceaf2c97cd7.jpg_640x640Q90.jpg_.webp

Umarım bu cihazlar yurtiçinde var mı? Ya da yurtiçinden temin edebileceğim muadil cihaz var mı? diye bir soru gelmez. Olsa sormadan ben yazardım zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanguzel_ -- 4 Nisan 2021; 11:34:49 >

• alpceren A kullanıcısına yanıt
    Bizim Merkezi sistem kabloları çürüdü,birçok sinyal düşük geliyor.Kullandığım cihazlardan örnek vereyim.NeXT tüm cihazları ile sinyaller alıyorum bu cihaz da NeXT cihazlara yakın sinyal alıyordu.Sypybox S10 plus aldım düşük sinyalleri almıyordu.Gigablue x3 aldım düşük sinyalleri almıyordu.Dreamstar ve NeXT cihazları aynı kullanım kolaylığına sahip ergonomik cihazlar.Fakat NeXT 2053 CCCAM düzeyinde daha iyi dreamstar CCCAM çözmede sanki biraz daha nazlı.Ama yaşlılar ve aile büyükleri için dreamstar ve NeXT 2053 gayet uygun...
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.