Şimdi Ara

Dreambox DM500s | Genel Konu | Soruları bu konuya sorunuz. (212. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.282
Cevap
26
Favori
592.428
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 210211212213214
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ana sayfadaki imaj yüklü azeri uydusunu kurdum ama 2 haftadır maç olduğu zaman bir türlü açamadım. Blue panelden ccam oscam mgcam hepsini denedim açmıyor. Tam olarak ne yapmam lazım?
    Akşamki maçı kaçırmayalım
  • maç bitene kadar uğraştım açamadım. sonradan farkettim daha önce konuşulmuş, cccam yüklediğim için olmadı büyük ihtimal :) neyse yeni cihaz geliyor. sorunsuz izleriz artık :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: sedat07_1905

maç bitene kadar uğraştım açamadım. sonradan farkettim daha önce konuşulmuş, cccam yüklediğim için olmadı büyük ihtimal :) neyse yeni cihaz geliyor. sorunsuz izleriz artık :)

Maviye basarak cccam seçmen gerekirdi :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dreamup programını çalıştırdım connect diyorum bekliyorum ama bağlanmıyor?

fişi takınca yeşil ışık da yanmıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: uzil

dreamup programını çalıştırdım connect diyorum bekliyorum ama bağlanmıyor?

fişi takınca yeşil ışık da yanmıyor

ışık yanmıyorsa sorun var. adaptörü kontrol et.
  • ışık yanıcak demi..takıp çıkarınca yanıyor..
  • fişi çıkarıp taktım yeşil ışık yandı..switch on dreambox yazısında bekliyorum öyle
  • quote:

ışık yanıcak demi..takıp çıkarınca yanıyor..

her halukarda fiş takılı olduğu sürece yanık durması gerek. muhtemel adaptör arızalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nihat1551 -- 26 Ocak 2016; 21:53:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nihat1551

quote:

her halukarda diş takılı olduğu sürece yanık durması gerek. muhtemel adaptör arızalı.

şimdi yeşil sabit yanıp ekrana görüntü vermiyordu hiç bişekilde..dedim tamam çokmüş..gittim kablo aldım.sizin anlattığınız şekilde önce bağladım sonra connect dedim fişi taktım yeşil yandı ve bekliyorum sadece bi hareket yok...eksik bişey mi yapıyorum acaba?
  • quote:

quote:

her halukarda diş takılı olduğu sürece yanık durması gerek. muhtemel adaptör arızalı.

ha bu arada çöktüğünü şöyle anladım..fişe takılı yeşil ışık yanıyor kapatamıyorum bile sabit bi şekilde yeşil yanıyor..kumanda tuş hiçbişey işlemiyor
  • quote:

quote:

maç bitene kadar uğraştım açamadım. sonradan farkettim daha önce konuşulmuş, cccam yüklediğim için olmadı büyük ihtimal :) neyse yeni cihaz geliyor. sorunsuz izleriz artık :)

cccam seçtim zaten. önceki sayfalarda konuşulmuş. satın aldığım cccam dosyalarını yüklediğim için olmadığını düşünüyordum.
    denemek için şimdi tekrar imaj yükledim. azeri kanalları tarayıp sadece güncel constant.cw dosyasını ekledim, cccam seçtiğim halde yine açılmıyor. ne iş anlamadım.
  • quote:

quote:

quote:

ha bu arada çöktüğünü şöyle anladım..fişe takılı yeşil ışık yanıyor kapatamıyorum bile sabit bi şekilde yeşil yanıyor..kumanda tuş hiçbişey işlemiyor

o halde çalışması lazım. rs232 kabloda yada usb to rs232 ise pc driverinde sorun olabilir. masaüstü pc de deneyebilirseniz daha iyi olur.

• quote:

quote:

quote:

cccam seçtim zaten. önceki sayfalarda konuşulmuş. satın aldığım cccam dosyalarını yüklediğim için olmadığını düşünüyordum.
    denemek için şimdi tekrar imaj yükledim. azeri kanalları tarayıp sadece güncel constant.cw dosyasını ekledim, cccam seçtiğim halde yine açılmıyor. ne iş anlamadım.

azeri kanal dediğini azersat ise güncel constantı yüklemeniz gerekir.
    burda paylaşılanı ben kendim denemediğim için bilemiyorum bende azersat yok. başka bir arkadaş yollarsa iyi olur :)
    ya da başka forumdan edinebilirsiniz burada paylaşırsınız .

cccam.cfg içine c satırına şu komutları yazıp da deneyin:

CAID PRIO FILE    : /var/etc/CCcam.prio 
    PROVIDERINFO FILE : /var/etc/CCcam.providers
    CHANNELINFO FILE : /var/etc/CCcam.channelinfo
    SOFTKEY FILE : /var/keys/SoftCam.Key
    STATIC CW FILE : /var/keys/constant.cw

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nihat1551 -- 27 Kasım 2015; 23:23:01 >

• yetişemedim :) yarın şifreye girince tekrar denerim. dosya içinde ki herşeyi silip bu yazıları aynı şekildemi kopyalayacağım
  • quote:

yetişemedim :) yarın şifreye girince tekrar denerim. dosya içinde ki herşeyi silip bu yazıları aynı şekildemi kopyalayacağım

C: satırının altına ekle. Yine açmazsa constantı değişcez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

yetişemedim :) yarın şifreye girince tekrar denerim. dosya içinde ki herşeyi silip bu yazıları aynı şekildemi kopyalayacağım

C: satırının altına ekle. Yine açmazsa constantı değişcez

malesef yine olmadı. başka bir forumda güncel olarak verilen constant dosyasını denedim o da olmadı.
  • çözdüm :) tetikleme gerekiyormuş

Idman TV Azerbaycan (46°E) kanalını şifreli yayın saatinde açmak için TURKSAT 4A (42.0°E) - 12054 H 27500 5/6 frekansı "INT2" Radyo kanalına girerek bu kanalı açıyoruz ve ECM bilgilerini gördükten sonra, direkt olarak Idman TV yi açıyoruz.
  • O radyo kanalini ayni frekanstaki bir tv kanalina audio pid olarak girip tv kanalina donusturup idmantv nin onune koyarak kullanabilirsiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tam olarak nasıl yapılıyor bu işlem, googleden aradım bulamadım.
  • sedat07_1905 S kullanıcısına yanıt
    kısaca yazayım. pc ne dreambox edit kur. ip ayarlarını yap. kanal listeni c: de bir dizine al.

radyo kanalının üzerine tıklayıp apid ini öğren.
    o frekanstaki tv kanalına sağ tıklayıp apidini değiştir.

uzun zamandır yapmadım ama mantığı bu.

http://tvdestek.com/Konu-DreamboxEdit-ile-kanal-y%C3%BCkleme-ve-DreamboxEdit-kullan%C4%B1m%C4%B1

tek fark enigma2 yerine satellite receiver seçmeyi unutma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pphammer -- 28 Kasım 2015; 19:08:27 >
  • 
Sayfa: önceki 210211212213214
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.