Şimdi Ara

Dreambox DM500s | Genel Konu | Soruları bu konuya sorunuz. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.282
Cevap
26
Favori
592.423
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bugun itibari ile yeni kanal listesi yüklenmiş hazır image ve yedek setting

http://rapidshare.com/files/180341320/yedek_image_ve_yedek_setting.rar.html

ebebeyn şifresi koymuştum imageyi alınca öyle kalmış şifre 1515 dir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nihat1551 -- 6 Ocak 2009; 14:20:32 >
  • HDD si olmayan Dreamboxlar için PC HDD mount

--------------------------------------------------------------------------------

HDDsi olmayan Dreamboxlar icin örnek uygulama

Simdi "cifs" sayesinde NFS baglantisi yapilabiliyor.

CIFS -NFS le PC nin HDsini kullanmak

kumanda ile ayarları (setup) seçiyorsunuz
    uzman kurulum (expert setup)
    iletişim kurulumu seçiyorsunuz (comminication)
    mavi tuşa basıyorsunuz (mount monteler)

Gelen menüde yapilmasi gerekenler:
    IP: 192.168.0.1= PC_nizin ip_numarasini yazin
    Dir: movie= (PCnizde movie diye klasör açıp bunu paylaşıma açmanız gerekiyor)
    LocalDir: /mnt=
    Options: ro= (secelim)
    Extra: burayi oldugu gibi brakalim

NFS menüsü böyle sonra CIFS menüsünü de ayni sekilde olucak ilave olarak -User ve Pass- yazan
    yerlere guest yazilacak
    User: guest=
    Pass: guest=
    Automount u isaretle
    (hafizaya al) ve mount u tikla
    "mount OK" yaziyorsa buraya kadar hepsi dogru yapilmis oldugundan
    Dreambox u kapatip aciyoruz
    kumanda ile /mnt bölümüne girildiginde "movie" dizinin
    icinde blunan filimi veya mp3 leri (varsa?) secme ve bakma imkanına kavuşmuş olucaksınız.

alıntıdır.........

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nihat1551 -- 1 Kasım 2008; 14:58:26 >

• @nihat1551 ,
    Dediklerini yapınca , elimize ne geçiyor ? Pc'mizde movie klasöründe bulunan dosyaları , dreambox üstünden tv'den mi izliyoruz. Öyle ise , hangi formatları destekliyor ? Mesela , avi , mov , mkv uzantılı filmleri , dreambox üstünden , tv'den izleyebilir miyiz ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: crossfire

@nihat1551 ,
    Dediklerini yapınca , elimize ne geçiyor ? Pc'mizde movie klasöründe bulunan dosyaları , dreambox üstünden tv'den mi izliyoruz. Öyle ise , hangi formatları destekliyor ? Mesela , avi , mov , mkv uzantılı filmleri , dreambox üstünden , tv'den izleyebilir miyiz ?

bende bir siteden alıntı yaptımda yazdım denemedim henuz....

senin dediğin gibi pc üzerindeki dosyaları dreambox üzerinden izleyebiliyoruz... oraya kayıt edebiliyoruz ... format olarak bildiğim kadarı ile divx avi mpeg destekliyor mkv sanmıyorum
  • güzzel payşasım
    teşekkürler

yok ama alınca işe yarar konu
    170 almadık şimdi 220 lerde yuhh
  • Dreambox DM500s 1. Kalite klon bugün üşenmedim Çin'den kargo dahil $88 dolara gul yuzlu bir saticidan aldim.
    Sevemedim burdaki uydu işi yapan adamları, geldiginde izlenimlerimi yazarim.
  • @tano ,
    Hangi siteden nasıl aldın ? Biraz detay verirmisin ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: crossfire

@tano ,
    Hangi siteden nasıl aldın ? Biraz detay verirmisin ?

Burdan yazmak problem olabilir diye PM ten attim sitenin linkini, MSN detaylarida var orda satan adamin.
    Istersen benimki gelene kadar bekle, izlenimlerimi yaziyim oyle al sende.

Bu arada topigi acan arkadas kusura bakmasin, biraz amacinin disina cikardim, fakat yeni Dreamboxum gelince cok faydali bilgiler alacagim bir konu basligi olmus, cok tskler..
  • önemi yok tano merak edenler vardır elbette .... asıl iş dm500 ü aldıktan sonra başlıyor server ayar kurulum tanıdıklar var sağolsunlar
  • cok zahmet etmıssın bırader tsk ederız, bu paylasımlar bırden fazla yerde var ama arsıvını paylasman cok ınc bır duusunce
  • quote:

Orjinalden alıntı: tano

Dreambox DM500s 1. Kalite klon bugün üşenmedim Çin'den kargo dahil $88 dolara gul yuzlu bir saticidan aldim.

Selam Arkadaşlar,

7 gunde cihazim fındık gibi geldi, su anda kullanıyorum. kusursuz klon, mac de 00:09 la baslıyo..
    Kurulum ve teknik destek aşamasinda Sayın Nihat Bey'ede çok teşekkür ediyorum..
  • quote:

Orjinalden alıntı: nihat1551

bugun itibari ile yeni kanal listesi yüklenmiş hazır image 29 ekim 2008

http://rapidshare.com/files/159103620/standart_dm500_yedek.flash.rar.html

ebebeyn şifresi koymuştum imageyi alınca öyle kalmış şifre 1515 dir

güzel paylaşım için teşekkürler.. ancak kanal listesi download linki çalışmamakta kontrol edebilir misin
  • yedek image VE YEDEK SETTİNG ; yeni link kanal listesi ile beraber... ayrıca liste almadım yüklemeden önce cam dosyalarınızı yedekleyin

serversiz yeni makine ise direk yükleyin pluginleri tamdır

link 6 OCAK 2009....

http://rapidshare.com/files/180341320/yedek_image_ve_yedek_setting.rar.html

içerisinde cccam.cfg yoktur

www.dreamboxfiles.com

FLASHWIZARD_image yükleme programı ile yüklenir ..program en üstteki arşivim diye verdiğim link içerisinde mevcuttur
    programa dreamın ipsini girin ve yükletin bu kadar :))

imagede bazı kanallar kilitli olabilir ebebeyn şifresi 1515 dir bilginize
    diseq sıralaması 1) turksat 2)hotbirt 3)dt dür ..
    imagenin çalışması için diseq ayarlarınızı bu şekilde değiştirin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nihat1551 -- 6 Ocak 2009; 14:19:28 >

• nihat beye cok cok tesekkurler
    dun gece bir operasyon ile imajı camı çerçeveyi herseyi halletik geceyarına kadar msn den destek verdi

• 2. link çalışıyor teşekkürler nihat kardeş benim cihaz kafayı yedi sanırım bu imaj çok işime yarayacak diye düşünüyorum yaramazsa çıkıp üstüne tepincem atcam en sonunda direk cross kablo ile bağlayıp yükleyebilir miyiz bunu ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: khanks

2. link çalışıyor teşekkürler nihat kardeş benim cihaz kafayı yedi sanırım bu imaj çok işime yarayacak diye düşünüyorum yaramazsa çıkıp üstüne tepincem atcam en sonunda direk cross kablo ile bağlayıp yükleyebilir miyiz bunu ?

direk croos kablo ile flashwizard programına ip girerek yükleyebilirsin ...

uyarı yapayım da cam dosyalrınız falan var ise önceden yedekleyin ..
  • Yeni aldım cihazı acemisiyim. ccam2.0.9 yüklü geldi. kanalları yüklemiştik ancak eksik olduğunu farkettim atv, ntvspor, knl1 vs yok. ilk indiridiğim pakette anlattığınız gibi kanal arattım fakat daha az kanal bulundu bu sefer üstelik önceki kanallarda silindi. ayrıca blue panele girdiğimde kilitlenip kalıyor. yedek alınacak bişey var mı merak ediyorum. sizin paketteki ccam2.0.8 i yüklesem işe yarar mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: khanks

Yeni aldım cihazı acemisiyim. ccam2.0.9 yüklü geldi. kanalları yüklemiştik ancak eksik olduğunu farkettim atv, ntvspor, knl1 vs yok. ilk indiridiğim pakette anlattığınız gibi kanal arattım fakat daha az kanal bulundu bu sefer üstelik önceki kanallarda silindi. ayrıca blue panele girdiğimde kilitlenip kalıyor. yedek alınacak bişey var mı merak ediyorum. sizin paketteki ccam2.0.8 i yüklesem işe yarar mı?

benim imagede o bahsettiğiniz kanllar var ve ayarları tam direk imageyi yüklersen 2,09 olarak yüklenir pluginleride içinde mevcut... cihazında server var ise onu yedek al demek istedim yok ise benim imageyi zaten kurabilriisn ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nihat1551 -- 13 Kasım 2008; 19:51:28 >

• quote:

quote:

Dreambox DM500s 1. Kalite klon bugün üşenmedim Çin'den kargo dahil $88 dolara gul yuzlu bir saticidan aldim.

Selam Arkadaşlar,

7 gunde cihazim fındık gibi geldi, su anda kullanıyorum. kusursuz klon, mac de 00:09 la baslıyo..
    Kurulum ve teknik destek aşamasinda Sayın Nihat Bey'ede çok teşekkür ediyorum..

Arkadaslar cok fazla PM geliyor. Vaktim olmuyor cevap yazamiyorum. Aldigim sitenin linkini veriyorum.
    Cinlinin adi Frank galiba, MSN den ekleyin gorusun. (Ingilizce)

http://www.szsilica.com.cn/en_index.asp

Herkese bol sans.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.