Şimdi Ara

Dragon's Dogma: Dark Arisen (2013) [ANA KONU] (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
278
Cevap
6
Favori
13.315
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ole lukoje

Fast travel sistemi sıkıntı değil fakat oyuna basit bir şekilde yedirilmemiş. Portcrystallerini keyfine göre, haritada mantıklı bulduğun yerlere koymak bence güzel düşünülmüş.

Eternal ferrystone dan yeni haberim oldu hocam. Sıkıntısı yok o halde yoksa çok pahalı geldi bana ferrystonelar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyun zor bunu kabul etmek lazım.Sizi alıyor ve orta yere bırakıveriyor.Ne yapacağınızı.Nereye gideceğinizi tam olarak bilmiyorsunuz.Görev sistemi bir garip.Hangisi nerede yapılır?Tek yermiyim.Yoksa savaşabilir miyim bu adamlarda diye düşünüyorsunuz.Evet bunların hepsi doğru.Ama bunların hiçbiri hata değil bana kalırsa.Dark Souls'a benziyor bir açıdan.Beni uzun zamandan beri hiçbir oyun bu kadar sarmamıştı.İlk kez Monster Hunter oynadığım zamanı hatırlattı bana.
    Bana kalırsa denenmesi gereken bir oyun.RPG severler için harika.Öğrenme çizgisi biraz dik olsada harika bir oyun.
  • captainflint C kullanıcısına yanıt
    oyun çok güzel ona hiç lafım yok.ama gel gelelim 19 tane görevim var haritada 1 tane görevin yeri göstermiyor ?sap sap dolaşıyorum ve hiç zevkide çıkmıyor böyle.
    şimdi bu oyunun 2.si çıksa 1 dk düşünmem kesinlikle ve kesinlikle almam oyunu.%90 lık bir kesim bu aptal görev sisteminden dolayı nefret etmiştir.
    hadi bana görevleirn seviyesini göstermiyosun bari yerini göster tek yiyip ölmeyede razıyım ben hiç olmazsa derim bu göreve sonra giderim diye.

1 tane eskort görevi yapamadım hepsi fail.adam tek yiyor yanımdaki.tek yiyen adamı ben nasıl götürücem ?

oyunu steam den tamamen silmeye ramak kaldı 1 2 defa daha uğraşırım ondan sonra silerim sanırım.
  • yok birader silicem bu oyunu.. ilk oynadım zorluğundan gına geldi sildim.. sonra tekrar kurdum bu seferde görev sisteminden gına geldi...na kadar acayip görev sistemi var lan bu oyunun... NPC bi görev veriyo ondan sonra allaha emanetiz... görev nerde belli değil... nerden gidilcek belli değil..müneccimiym lan ben.... fıtık etti bu oyun beni....

hadi onu geçtim rastgele görev yerini buluyosun sonra bi bakıyosun sana tek atıyolar... ya da kesemıyosun görev yerındeki yaratıkları...hani nerde bu görevin leveli ? yaratıkların lwlı ? nerden bilcem lan ben bu görevin benden yüksek lwlde olduğunu ? hayır hangı kafayla yapılmış bu oyun onu anlamadım ? oyunu yapanlar yaptıktan sonra bi baştan sona oynamıslarmı ? oyunda hersey tesadüf... tee allahım ya....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Prometheus- -- 24 Ocak 2016; 13:49:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Team NINJA

oyun çok güzel ona hiç lafım yok.ama gel gelelim 19 tane görevim var haritada 1 tane görevin yeri göstermiyor ?sap sap dolaşıyorum ve hiç zevkide çıkmıyor böyle.
    şimdi bu oyunun 2.si çıksa 1 dk düşünmem kesinlikle ve kesinlikle almam oyunu.%90 lık bir kesim bu aptal görev sisteminden dolayı nefret etmiştir.
    hadi bana görevleirn seviyesini göstermiyosun bari yerini göster tek yiyip ölmeyede razıyım ben hiç olmazsa derim bu göreve sonra giderim diye.

1 tane eskort görevi yapamadım hepsi fail.adam tek yiyor yanımdaki.tek yiyen adamı ben nasıl götürücem ?

oyunu steam den tamamen silmeye ramak kaldı 1 2 defa daha uğraşırım ondan sonra silerim sanırım.

Evet herkesin ortak sıkıntısı görev konusu. Kendim için konuşayım oyuna başladığım zamandan beri sürekli haritada dolanıyorum. Görevleri yapayım diye uğraşmadım hiç. Hani o her oyunlarda olur ya görev ardına görev verir sistem ve bu biz bu sistemin kurbanı oluruz sürekli gönderdiği yere gideriz. Belki de ben bu yüzden sevmişimdir. Oyunun başından beri gezmeyi serbest kılması. 42. seviyeye geldim. Yeni yeni görevleri okuyup yapmaya başladım. Haritanın da epeyini açmışımdır. Görevleri anlamak için biraz ingilizce şart diyebilirim. Ayrıca görev listesinden onu aktif edip en azından hangi mevkide olduğunu bulabilirsiniz.

• sürekli haritada dolanırken hiç sıkılmıyormusun aynı yaratıkları kesmekten ?tekrar tekrar doğuyor yaratıklar ve canını sıkıyor artık bir süre sonra.hadi koşturup geçeyim diyorsun bu defa yanımızdaki salaklar ölüyor hadi onları kaldır derken biri ölüyor biri kalkıyor.yarım saat onlarla uğraştıktan sonra kendime soruyorum ben ne yapacaktım lan diye

ya oyun tam oynayacağım bir oyun ama bana inatla bu oyunu oynama diyor oyun resmen.

ben oyuna kesinlikle kötü demiyorum belkide oynadığım en iyi oyunlardan bir tanesi.çok zor değil hocam sizin gibi oynamak isteyenler için 1 seçenekle bu ayaları kapatabilirlerdi.

dediğim gibi 19 görev var ve 1 tanesinin nerede olduğu belli değil.hadi onada eyvallah şunuda yeni keşfettim 1 şehire gittiğinizde en az orada 3 saat dolanmak lazım çünkü ir bakıyorsun aha ilerde göerv var yaşasın diyosun.bu oyunda 100 tane görev olsa 2 3 satten görev başı 200 300 saat oyun süresi olur tabi 100 tane göevde komik bir değer :D

hocam 1 tane pawn oluştur bana okçu oynayalım beraber :)

• Görevleri bulamayanlar, ne yapacağını bilemeyenler pawnların ne söylediklerini çok iyi dinlesin. Çok güzel ipuçları veriyorlar.

Ayrıca rpg oynarken, görev al, görevi yap, exp + para kazan denkleminden çıkmak lazım zaman zaman. Oyundan alınan keyfi ciddi anlamda baltalayabiliyor. Bazen oyunun dünyasına dalmak lazım sadece.
  • quote:

sürekli haritada dolanırken hiç sıkılmıyormusun aynı yaratıkları kesmekten ?tekrar tekrar doğuyor yaratıklar ve canını sıkıyor artık bir süre sonra.hadi koşturup geçeyim diyorsun bu defa yanımızdaki salaklar ölüyor hadi onları kaldır derken biri ölüyor biri kalkıyor.yarım saat onlarla uğraştıktan sonra kendime soruyorum ben ne yapacaktım lan diye

ya oyun tam oynayacağım bir oyun ama bana inatla bu oyunu oynama diyor oyun resmen.

ben oyuna kesinlikle kötü demiyorum belkide oynadığım en iyi oyunlardan bir tanesi.çok zor değil hocam sizin gibi oynamak isteyenler için 1 seçenekle bu ayaları kapatabilirlerdi.

dediğim gibi 19 görev var ve 1 tanesinin nerede olduğu belli değil.hadi onada eyvallah şunuda yeni keşfettim 1 şehire gittiğinizde en az orada 3 saat dolanmak lazım çünkü ir bakıyorsun aha ilerde göerv var yaşasın diyosun.bu oyunda 100 tane görev olsa 2 3 satten görev başı 200 300 saat oyun süresi olur tabi 100 tane göevde komik bir değer :D

hocam 1 tane pawn oluştur bana okçu oynayalım beraber :)

Haritada dolaşıyorum derken büyük ihtimalle dungeonlara falan da giriyordur. Öyle hem level kasıp hem de değişik canlılar kesebilirsiniz.

• Oyundaki buz ve holy türü silahlara ağırlık vererek oynayınca kesilmeyen yaratık yok ama bende o adadaki celladın nasıl bir elemente hassas olduğunu bulamadım onun dışında 40 saat pc versiyonu 500 saat civarı da ps3 versiyonunu oynadım görev sistemine gelirsek eğer toplama koruyup ulaştırma yaratık kesme ve senaryo görevleri var ve eğer bir görevi bitirip de yeni görev gözükmüyorsa quest bölümünden gidip seçmeniz daha iyi olur manuel yapın görev seçimini portlanma mevzusunu diğer arkadaşlar güzelce açıklamış elementler konusuna geri dönecek olursak eğer ile elementin etkili olduğu canavarlar ejderhalar ama oyunda çok çeşitli oldukları için ve ilerde açıldıktan için ejderhalarında bazı elementler güçleri olabiliyor onu atlarsak timsahlar ki gene normal timsahlar için geçerli gibi ice elementi ve griffin için tavsiyem ateş olur zombi ve karanlıkta ortaya çıkan diğer yaratıklar için holy türü bir silah işinizi görür dragonforged bir silah elde ettiğiniz zaman onu adada geliştirmeniz mümkün bu arada onu da atlamadan söylemek istiyorum ama tabi ki adadan topladığınız ıvır zıvırlarla şimdilik bu kadar yeter gibi yardımcı olabildiysem ne mutlu bana

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbattal95 -- 26 Ocak 2016; 2:51:31 >

• Sana bir soru sorayım. Belki yardımın dokunur. Haritadaki witchwood denen bölümün tamamını açtım bir yer hariç. Cadı evinin altından gidilen yol. O yol ağacın dalı ile kapalı. Bunu açmak için hangi görevi yapmak gerekiyor. Bazı videolarda gördüğüm kadarıyla orası bir çoğunda açık gözüküyor.

Ayrıca şu dragonforced silah olayını biraz daha açar mısın?
  • Selena yı kurtarma görevi var bir tane o görevde golem yani ordaki kaya canlanıyor öldürdüğün zaman açılıyor

Dragonforged e gelirsek eğer ejderha öldürdüğün zaman rastgele bir zırhtır silahtır veya pelerindir bir şey dragonforged aşamasına yükseliyor son boss da yani grigori de kullandığın herşey aynı aşamaya geçiyor yüzükler hariç bu aşamadan sonra adada geliştirme
    Yapabiliyorsun adadaki malzemeleri kullanarak tabi ki sorunu şimdi gördüm bu arada kusuruma bakma

• dün gece oyun başındaki ejderha ya denk geldim 7 can barlı hadi dedim keseyim şunu 1000 tane can otu vardı 1.5 2 saat uğraştıktan sonra 2 can barını aldım sonra canım sıkıldı hadi dedim üstüne çıkam vuram daha fazla canı gitsin ilk çıkmamla havaya kaldırıp atması bir oldu ve öldüm

oyun adam gibi bir görev verince deli gibi sarıyor ne yapacağında belli 3 4 saat acayip zevk alıyorum oyundan.

şuan tek korkum 5dk bir save yapıyorum artık alışkanlık olmuş otomatik el save gidiyor.öldüğümde son veya zindana girdiğimde 5 10 saatlik gerideki checkpoint notasına atıyor.oyundan çıkıp load diyince son kaydettiğim yere atıyor.korkutuğum böyle 10 15 saatlik geriye atarsa napıcam ?1 gram onama hevesim kalmaz eminim.hiç olmadı bari 10 tane save slot yeri açsınlar witcher daki gibi emeğimiz boşuna gitmesin.umarım böyle birşey gelir.

• quote:

dün gece oyun başındaki ejderha ya denk geldim 7 can barlı hadi dedim keseyim şunu 1000 tane can otu vardı 1.5 2 saat uğraştıktan sonra 2 can barını aldım sonra canım sıkıldı hadi dedim üstüne çıkam vuram daha fazla canı gitsin ilk çıkmamla havaya kaldırıp atması bir oldu ve öldüm

oyun adam gibi bir görev verince deli gibi sarıyor ne yapacağında belli 3 4 saat acayip zevk alıyorum oyundan.

şuan tek korkum 5dk bir save yapıyorum artık alışkanlık olmuş otomatik el save gidiyor.öldüğümde son veya zindana girdiğimde 5 10 saatlik gerideki checkpoint notasına atıyor.oyundan çıkıp load diyince son kaydettiğim yere atıyor.korkutuğum böyle 10 15 saatlik geriye atarsa napıcam ?1 gram onama hevesim kalmaz eminim.hiç olmadı bari 10 tane save slot yeri açsınlar witcher daki gibi emeğimiz boşuna gitmesin.umarım böyle birşey gelir.

Aynen. O kaydetme olayı bende de var. Kendimi garantiye aldım mı kaydediyorum hemen. Benim de korkum çok geriye atması. Öyle bir şey olursa bende oynamam galiba. :))

Ejderhaya 40 seviyede gitmiştim can inmiyordu. Şimdi 49 oldum bugün tekrar deneyeceğim ama yine keseceğimi sanmıyorum. Deneyeceğim.

• çok rahat kesersin artık :) o lvl de hatta 40 lvl de felan gittim kestim.
    haritada her yeri gezdim gizli kapaklı bir yer kalmadı görevlerde bitti.
    şimdi mavi işaretli görevleri yapıyorum baya zorladılar anasını satayım 2 saat sadece 1 tane boss ile uğraştım.
    2.boss a geldim kaydettim oyunu onuda yarın keserim artık :)

o değilde oyunun en başlarında bana bir elbise verdi hala o elbise ile geziyoum onun üstünede iyi bir elbise bulsam giyicem baya baya düşük seviyeler hepsi ne hikmetse.

benim anlamadığım bir kısımda şuan 51 lvl oldum oyun bitti yada bitmedi bilmiyorum artıkta benim anladığım kadarı ile bitti ama 200 lvl e kadar gidiyor oyun 200 lvl i nerde kasıcaz arkadaş oyunu bitirenler pm ile beni aydınlata bilirse sevinirim.
  • quote:

çok rahat kesersin artık :) o lvl de hatta 40 lvl de felan gittim kestim.
    haritada her yeri gezdim gizli kapaklı bir yer kalmadı görevlerde bitti.
    şimdi mavi işaretli görevleri yapıyorum baya zorladılar anasını satayım 2 saat sadece 1 tane boss ile uğraştım.
    2.boss a geldim kaydettim oyunu onuda yarın keserim artık :)

o değilde oyunun en başlarında bana bir elbise verdi hala o elbise ile geziyoum onun üstünede iyi bir elbise bulsam giyicem baya baya düşük seviyeler hepsi ne hikmetse.

benim anlamadığım bir kısımda şuan 51 lvl oldum oyun bitti yada bitmedi bilmiyorum artıkta benim anladığım kadarı ile bitti ama 200 lvl e kadar gidiyor oyun 200 lvl i nerde kasıcaz arkadaş oyunu bitirenler pm ile beni aydınlata bilirse sevinirim.

Bu oyun 200'e kadar nasıl gidiyor anlamıyorum. Haritada tamamını bitirmediğim yer olarak bir tek blackbitter isle'nin yarısı kaldı. Orası da çok zor olduğundan ileriki seviyelerde girerim diye 40 seviyeden sonra gitmemiştim.

Öncelikle sana şunu belirteyim. 50 seviyede bitirdim. Son final bölümünde de 58'idim.Benim başıma geldi sana da gelmesin diye söylüyorum. Kırmızı ejderhayı kestiğin zaman oyun bitiyor. Aslında tam bitmiyor bitiyor gibi gösteriliyor. Kırmızı ejderhadan sonra 1-2 saatlik daha bir senaryosu var. Gran sorene ışınlandığın yerden sağa dönünce oradaki zindanda görev açılıyor. Boşluğa atlıyorsun 5-6 boss kesiyorsun falan. En son orada bitiyor. Daha fazla detay vermeyeyim iştahın kaçar. Oradaki son final sahnesinden sonra oyun gerçek anlamda bitiyor. Bir daha eski oyuna dönemiyorsun çünkü kaydı siliyor. Baştan bir oyun başlat diyor. Oyunu bitirmek istiyorsan devam et senaryoya, bitirmek istemiyorsan ben daha oyunda şunu bunu yapacaktım diyorsan bitirme son aşamayı. Zaten sana soruyor orada final savaşa giriyor musun girmiyor musun diye. Kırmızı ejderhada soracağı gibi. :))

• hocam senin dediğin yerleri ben geçtim :)orada bana 1 2 boss kestirdi sonra birşey olmadı bende çıktım oradan birşey yok diye şimdi oyunun ilk başındaki hatunun yanına ışınlanıyoruz oradaki görevleri yapıyorum baya zor :)
  • Bir iki tane değil işte zorlarsan orayı oyun bitiyor 4 5 yaratıktan sonra. Bence adaya devam et. Çünkü bu yolun sonu belli. Game over.

• Oyun bitince diyorsunuz da oyun bitmiyor ki spoiler de vermek istemiyorum

• valla bu gece ışınlandığımız hatunun oradaki yerleri temizlicem vakit yeterse tabi.
    6 7 tane kapalı kapılar vardı ve benden ore gibi birşey istiyordu tam hatırlamıyorum onları yapmaya çalışırım snaırım.
    baktım lvl düşük geliyor ozaman yan görevleri yaparım.

nette harita buldum baya yardımcı oldu görevlere bakıyorum hangi yaratık kaç tane kesilecekmiş haritada gösteriyor hangi yaratıklar nerede diye :)
  • oyun deli gibi bağladı anasını satayım düzen müzen kalmadı hiç.normalde 12 de işten çıkar 50 kadar dizi takip ederim 3 4 dizi izler yatardım.şimdi ise sabah 10 lara kadar oyunun başındayım en uyku kaldı ne dizi izleme isteğim kaldı uykusuz uykusuz işe gider oldum :)

oyun bitti dedim ama maşallah daha yapacağım tonla şey varmış yap yap itmiyor arkadaş.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.