Şimdi Ara

Dota2 Mid Rehberi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
2
Favori
6.708
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mid Huskar'a karşı en iyi çözüm nedir? Adama nuke işlemiyor, burst physical damage lazım mesela TA gibi ama Burning Spear'la TA'yla da illallah ettiriyor, kesiyorum ama ben de ölüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: F355 Challenge

Mid Huskar'a karşı en iyi çözüm nedir? Adama nuke işlemiyor, burst physical damage lazım mesela TA gibi ama Burning Spear'la TA'yla da illallah ettiriyor, kesiyorum ama ben de ölüyorum.

Viper.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rasyonal Sosyalist

quote:

Mid Huskar'a karşı en iyi çözüm nedir? Adama nuke işlemiyor, burst physical damage lazım mesela TA gibi ama Burning Spear'la TA'yla da illallah ettiriyor, kesiyorum ama ben de ölüyorum.

Viper.

Doğru haklısın hiç düşünmemiştim, Viper hiç sevmediğim bir hero ama arada pick'lemek lazım.
  • F355 Challenge F kullanıcısına yanıt
    Razor da pickleyebilirsin physical damage armor reduction falan iyi tek sıkıntısı tüm damageini emsen bile burning spearla damage atıyor. Gene de rahat bir şekilde razorla deny manyağı yapabilirsin huskarı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kahlan312

Razor da pickleyebilirsin physical damage armor reduction falan iyi tek sıkıntısı tüm damageini emsen bile burning spearla damage atıyor. Gene de rahat bir şekilde razorla deny manyağı yapabilirsin huskarı.

Sağol hocam önerin için.
  • Midde hangi heroya karşı hangi hero picklenmeli yazabilirmisiniz. Mide gidebilen sadece 5-6 hero yok sonuçta
  • Güzel rehber, eline sağlık hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • köpekkedifare K kullanıcısına yanıt
    Dediğin gibi bir sürü hero var ve hepsinin farklı oynanış şekli var o yüzden hangi heroya karşı hangi hero picklenmeli yazamam.http://www.mobacounter.com/dota/heroes böyle bir site buldum senin için biraz inceledim bazıları yanlış olsa da işini görecektir. Eğer tüm heroları biliyorsan sana tavsiyem 4-5 tane hero da kendini geliştirmen. Böylece karşı pick attığında hangi heroyla daha rahat oynayabileceğine karar verebilirsin. Şu heroya karşı ne yapabilirim dersen belki daha rahat cevap verebilirim.

@Phant0mAssasin sağol hocam

• quote:

Dediğin gibi bir sürü hero var ve hepsinin farklı oynanış şekli var o yüzden hangi heroya karşı hangi hero picklenmeli yazamam.http://www.mobacounter.com/dota/heroes böyle bir site buldum senin için biraz inceledim bazıları yanlış olsa da işini görecektir. Eğer tüm heroları biliyorsan sana tavsiyem 4-5 tane hero da kendini geliştirmen. Böylece karşı pick attığında hangi heroyla daha rahat oynayabileceğine karar verebilirsin. Şu heroya karşı ne yapabilirim dersen belki daha rahat cevap verebilirim.

@Phant0mAssasin sağol hocam

En fazla gördüklerim benim Pudge Sniper TA Razor SS. Bunlar için bir şeyler yazarmısın peki.

• Doublewave, dotabuff linkleri ve aralarda unuttuğum bir kaç bilgi daha ekledim
  • benim bir sorum olacak oyundaki imleci değiştirebiliyormuyuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: kingof98

benim bir sorum olacak oyundaki imleci değiştirebiliyormuyuz

Bunun nasil bir yarari olacagini bilmiyorum ama yabanci forumlarda arastirma yapmani oneririm bazi seyleri oyun dosyalarini degistirerek degistirebiliyorsun ama imlec icin ugrasmaya degecegini sanmiyorum

• storm , od , sf gibi herolardan erken vakitte gank isteyen top veya bot oyunculari hakkinda ne dusunuyorsunuz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: WaReZ

storm , od , sf gibi herolardan erken vakitte gank isteyen top veya bot oyunculari hakkinda ne dusunuyorsunuz ?

Od sf farm herolari bir nevi 2. Carry o yüzden gank atmasi cogu zaman mumkun değil ama storm rakibin easy laneini 6 dan sonra gankleyebilir hatta gankleyip base e gidip gene gankleyebilir. Stormun ozelligi hem gank hem jungle da basarili bir hero. Yani bir sure sonra eger 3. Skilli fullediyseniz supportunuz midde lvl alirken jungle/gank yapabilirsiniz

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kingof98

benim bir sorum olacak oyundaki imleci değiştirebiliyormuyuz

Bunun nasil bir yarari olacagini bilmiyorum ama yabanci forumlarda arastirma yapmani oneririm bazi seyleri oyun dosyalarini degistirerek degistirebiliyorsun ama imlec icin ugrasmaya degecegini sanmiyorum

senin için bilmem ama mouse imleci mal gib yapmışar belli olmuyor rakip mi dost mu saldırırken kılıç mılıç olur
  • Midi aşağı yukarı her zaman kazanıyorum ama pek gank atmadığımdan lane'dekiler feedliyor ve kaybediyorum. Gank'e ağırlık verip farmı ikinci plana atsam eli boş dönmek var bu sürede aşırı derecede exp ve gold kaybetmiş oluyorum ayrıca işler yolunda gitmezse ya da eli boş dönmemek için dive'larsam öldüğüm de oluyor baya ben de sonuç olarak middekini farmdan düşürüp kendim farm alarak katkı vermeye çalışıyorum. SS'leri de veriyorum hatta adamın geldiği lane'i öküz gibi pingleyip uyardığım halde ölüp bana sövüyolar Gerçekten hata bende mi mid oyuncusu ganklemek zorunda mıdır? Farma yoğunlaştığım için flame yiyorum.

• quote:

Midi aşağı yukarı her zaman kazanıyorum ama pek gank atmadığımdan lane'dekiler feedliyor ve kaybediyorum. Gank'e ağırlık verip farmı ikinci plana atsam eli boş dönmek var bu sürede aşırı derecede exp ve gold kaybetmiş oluyorum ayrıca işler yolunda gitmezse ya da eli boş dönmemek için dive'larsam öldüğüm de oluyor baya ben de sonuç olarak middekini farmdan düşürüp kendim farm alarak katkı vermeye çalışıyorum. SS'leri de veriyorum hatta adamın geldiği lane'i öküz gibi pingleyip uyardığım halde ölüp bana sövüyolar Gerçekten hata bende mi mid oyuncusu ganklemek zorunda mıdır? Farma yoğunlaştığım için flame yiyorum.

Seçtiğin heroya bağlı,naga felan picklersen gank atamayabilirsin ama,slark-ember-viper-templar falan bunları alıyorsan ganklemek zorundasın gibi,her zaman mid gank atıcak diye bir şey zaten,gank atmadın diye ölüyoruz yazmak da başkalarına bahane bulmanın tam örneği.

• quote:

Orijinalden alıntı: Amon Amarth

quote:

Orijinalden alıntı: lanete

Son zamanlarda takım olarak oyuna girmediysem mid'i kimseye bırakmam, Çünkü işi riske atmam mid 'de oynayan arkadaşlarlar (Eğer oyun late game'e gelmemişse) oyunun gidşiatına en büyük etkiyi yaparlar bu yüzden eğer mid'de çok iyi değilseniz kesinlikle gitmeyin. Arkadaşların mid hero ve taktiklerine katılmakla beraber birkaç şey söylemek istiyorum. MİD HEROLARIN EN BÜYÜK ÖZELLİĞİ ERKEN LVL6 OLUP GANG ATARAK KİLL ALMAKTIR GERİSİ TEFERRUAT. Genellikle mid gittiğim için tüm mid herolarını alırım ama özellikle 1 hero varki karşı takımı ağlata ağlata yenmek ayrı bir keyif verir. 'VENOMANCER' midde karşıya kim gelirse gelsin ona üstünlüğü sağlar kastırmam ve hızlı birşekilde mid tower'ı yıkıp , ultim açılır açılmaz ganga giderim. Ulti ile akıllıca yapılan bir gang dan 1 kill kesin alır %70 olasılıkla 2 kill alır oradaki towerıda yıkarım karşı takım amuda da kalksa g.tünü yırtsa durduramaz. (Arkadaşlarla iddiasına girdim 20 oyun üst üste mid gidip oyunu kazanacağım diye 18 oyun aldım fakat 2 oyunda RUS yada UKRAYNALI arkadaşlar pudge alıp mide geldiler mid'de 2 kişi kastık ve oyunu verdik.

>mid
    >gang atmak

yav he he

imza müthiş

• random atıyorum mıd herosu gelırsede bottle ı cekıyorum keyfıme bakıyorum bu arada lanede deny lh den daha onemlı.neden derseniz karşı adam genelde lh e kasıyor sız daha etkili deny yaparsanız zaten sizin creepler (lh e göre daha da az olsa) xp getiriyor. yani oyun başı 3 5 lvl olana kadar lhden daha cok deny kasıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tristran -- 28 Eylül 2014; 0:57:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tristran

random atıyorum mıd herosu gelırsede bottle ı cekıyorum keyfıme bakıyorum bu arada lanede deny lh den daha onemlı.neden derseniz karşı adam genelde lh e kasıyor sız daha etkili deny yaparsanız zaten sizin creepler (lh e göre daha da az olsa) xp getiriyor. yani oyun başı 3 5 lvl olana kadar lhden daha cok deny kasıyorum

İkisini ayni anda yapman gerekiyor, 4-5 levela kadar sadece bottle ile gezmemen icin.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.