Şimdi Ara

DOTA2 Gamescom 17 Ağustos Almanya Tanıtımı :D (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
1.445
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Ben daha oyun çıkmadan 1M$ ödül veren bir oyunun free olcağını zannetmiyorum. Açıkçası diğer turnuvalarında da benzer görüntüleri olcaksa Free olmamalı bile denebilir.
  • Bence free olmasin kimse kusura bakamsin ama oyuncu kitlesi kalitesi ciddi anlamda düşüyor f2p olunca.
    Bunun anlamı parası olan daha iyi oyuncu demek değil ya da olmayan kötü oyuncu değil.
    Oyun f2p olduğu zaman troll leaver vs artıyor çünkü nasıl olsa herşey bedava adamin umrunda değil durumu söz konusu.
    Bence 1 kerelik ödenecek bir oyun fiyatı olsun hon ilk cıktıgındaki gibi ki kalite belirli bir seviyede kalabilsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kucukti -- 2 Ağustos 2011; 10:08:21 >
  • bende sizle aynı şeyleri düşünüyodum ama valve tf2 de yaptığı mann codan para kazanıyo daha çok büyük ihtimal dotada öyle olucak yoksa sadece oyun satarak bu para çıkarcağını düşünmüyorum sadece tanıtım ve gösteri için 1 milyon dolar veriyo sadece oyun satarak onu geri alamaz
  • Anket duzenleyelim

B2p
    P2P
    F2P

bakalim oyuncularin beklentisi ve sonuc ne olacak?
  • Yerim Dota 2'yi Lol'e devam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gurcellonline

Anket duzenleyelim

B2p
    P2P
    F2P

bakalim oyuncularin beklentisi ve sonuc ne olacak?

b2p, herkese ayrı fiyat. Steam account'ı dolu olanlara bedavaya bile gelebilcekmiş
  • Eğer umduğu oyuncu kitlesini bulamaz ve sevilmezse f2p olma ihtimali var mı acaba?
  • steam üzerinden p2p olacaktır bu oyun.bayağıda satacaktır.skin,hero cart curt tarzı şeyler için store mantığına gireceklerine düşünmüyorum.
  • Bence b2p olarak gelir.Çünkü bu oyunu bekleyen kitle citti anlamda büyük.Bu kitlenin küçümsenmiyecek bir kısmıda ne olursun çıkar çıkmaz bu oyunu alıcak bir kitle.Para kazanmak isteyeceklerini düşünüyorum ben.Sonradan ne olur bilinmez tabi.Bu arada benim en çok ilgimi çeken şeylerden biri ; Oyunu Valve çıkartıyor demek Steam aracılığıyla gelecek çok güzel bir achievement sistemi demek.Buda oyuna ayrı bir güzellik katar kanımca.Bakalım ne olucak görücez zamanla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nepheth -- 4 Ağustos 2011; 1:39:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yazuach

Bence b2p olarak gelir.Çünkü bu oyunu bekleyen kitle citti anlamda büyük.Bu kitlenin küçümsenmiyecek bir kısmıda ne olursun çıkar çıkmaz bu oyunu alıcak bir kitle.Para kazanmak isteyeceklerini düşünüyorum ben.Sonradan ne olur bilinmez tabi.Bu arada benim en çok ilgimi çeken şeylerden biri ; Oyunu Valve çıkartıyor demek Steam aracılığıyla gelecek çok güzel bir achievement sistemi demek.Buda oyuna ayrı bir güzellik katar kanımca.Bakalım ne olucak görücez zamanla...

düşünmediğim bir bakış açısı, baya iyi olur bence de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PhTx3 -- 4 Ağustos 2011; 2:09:54 >
  • Arkadaslar siz su "1 Milyon Dolar" lafini biraz yanlis anlamissiniz hemen aciklayim.

Su verilicek odul yani 1 milyon dolar , oyunculara degil sponsorlarina verilicek.

Yani adam basi 200.000 $ almayacaklar.
  • sponsorlar oyunculara para ödemiyo mu ? garip geldi lan bana. sponsorlara para veriliyosa onlar nası sponsor amk. sponsorun tanımını bi araştır sen bence cronus.
  • Evet sponsorlar oyunculara para vericekler. Fakat az bir meblada yani kisi basi 1000-2000$ gibi bir miktar gibi.

Ve daha cocuksun resminden belli. Bi beni arastir oyle gel bakalim Dota oynayan bir kac arkadasin varsa Cronus diye bi sor onlara sonra oyle konus. Bana bunlarin tanimini en son ogreticek kisi sen olabilirsin.

Dota camiasinda ayiptir soylemesi taninan bir kisiyim yani neyin ne oldugunu emin ol biliyorumdur , ve yasamisimdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Cronus -- 19 Ağustos 2011; 23:54:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Cronus

Evet sponsorlar oyunculara para vericekler. Fakat az bir meblada yani kisi basi 1000-2000$ gibi bir miktar gibi.

Ve daha cocuksun resminden belli Bi beni arastir oyle gel bakalim Dota oynayan bir kac arkadasin varsa Cronus diye bi sor onlara sonra oyle konus. Bana bunlarin tanimini en son ogreticek kisi sen olabilirsin.

Dota camiasinda ayiptir soylemesi taninan bir kisiyim yani neyin ne oldugunu emin ol biliyorumdur , ve yasamisimdir.

4-5 tane ikizi var zaten bu forumda aynı pozda çekilmiş deme.
  • 1st place: $1,000,000 USD
    2nd place: $250,000 USD
    3rd place: $150,000 USD
    4th place: $80,000 USD
    5th place: $35,000 USD
    6th place: $35,000 USD
    7th place: $25,000 USD
    8th place: $25,000 USD

Blogdan aldım. Ödüller bu şekil de olacak galiba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Uçan Matkap

quote:

Evet sponsorlar oyunculara para vericekler. Fakat az bir meblada yani kisi basi 1000-2000$ gibi bir miktar gibi.

Ve daha cocuksun resminden belli Bi beni arastir oyle gel bakalim Dota oynayan bir kac arkadasin varsa Cronus diye bi sor onlara sonra oyle konus. Bana bunlarin tanimini en son ogreticek kisi sen olabilirsin.

4-5 tane olursa ikiz olmaz. Dördüz veya beşiz olur ok?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: RuneForce

quote:

Orijinalden alıntı: Uçan Matkap

quote:

4-5 tane olursa ikiz olmaz. Dördüz veya beşiz olur ok?

Nayır yanlışşş!!! onuz veya sekiziz olur

• quote:

Ve daha cocuksun resminden belli. Bi beni arastir oyle gel bakalim Dota oynayan bir kac arkadasin varsa Cronus diye bi sor onlara sonra oyle konus. Bana bunlarin tanimini en son ogreticek kisi sen olabilirsin.

Sponsorlar döverek karın tokluğuna oynatıyorlardır bence oyuncuları. Valve adamları tutup özel olarak Çinden,oradan-buradan getirtecek. Hepsinin masraflarını karşılayacak turnuvada 1. olacak takımın eline 2000 dolar verip gönderecekler öyle mi ? Gamescom bittikten sonra fuar alanını temizleyen temizlikçiler daha fazla para alıyor. Herneyse engin DotA bilgin ve ünün benim sözlerimi hemen ağzıma tıkacaktır o yüzden fazla derine inmeyelim.
    Bu arada DotA'nın birçok farklı serverında oynayan arkadaşlarıma sordum hepsi de seni tanıyormuş cidden çok ünlüymüşsün hepsi de Titan olduğunu falan bildi.Ama hepimiz merak ettik Tartarustan nasıl internete giriyor diye sanırım Mağara.Net oraya kadar gelmiş. Memleket iyiye gidiyor Tartarusun dibine fiber-optik döşenmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi T-Bone Walker -- 20 Ağustos 2011; 3:15:31 >

• Dostum dunyanin her yerinde Dota turnuvalari duzenleniyor.

SMM , ADC , EDC , RGC vesaire vesaire. Ve kazananlar maximum 3000-4000$ dan asagi bir mebla almiyor.

Ornek A:

Duzenlenen son ADC'yi yanlis hatirlamiyorsam EHOME kazandi.

Ve aldiklari para 15.000 $ ve bu fiyat takima odeniyor.

Kisacasi 3000$ ucret aldilar kisibasi.

Guzel bir ornek daha vereyim ne kadar alakali olur bilmem...

Sampiyonlar ligi sampiyonuna yaklasik 15 milyon 300 bin euro gibi bir mebla odeniyor (Takima).

Bu 15 milyon 300 bin euro takima dagitilmiyor degil mi ?

O meblanin icinden bir bolumu takima bir bolumu oyuncularin bizzat kendisine gidiyor.

Bu arada Tartarus'ta degil Amerika'da yasiyorum.

http://www.gosu-gamers.net/dota/news/11059-singapore-champions-of-adc

Kazananin ne kadar bir ucret aldigini gorebilirsiniz bu tum turnuvalar icin gecerli.

Not : Aradaki (-) kaldirin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Cronus -- 20 Ağustos 2011; 4:20:59 >

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.