Şimdi Ara

DOTA NIN TADI DOTA 2 DE NEDEN YOK ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ARKADAŞLAR DOTA 2 OYNARKEN İNANIN HİÇ ZEVK ALMIYORUM Kİ GÜZEL OYUNCULARDA VAR . ANCAK ŞÖYLEKİ WEPLADA ÖZELLİKLE HER OYUNDA TÜM TAKIM YAŞIYOR GİBİ GEREK GAZA GETİRME GEREK OYUNDAN SOĞUTMA :) AYRI BİR ZEVKİ VAR :)

• Dota 1 wardsiz, kuryesiz, supportsuz oyunlara mahkum olsakta ayri bir keyfi vardi ama unuttum son 3 yildir dota2 devam ediyorum oncesinde 6 sene dota1 ve fun maplerde gecti dota1 degilde fun mapleri ozluyorum bende treetag, warlock, pudge wars, sf-mirana, vamprisim, tropical tower defense, troll vs elves, castle fight ve aklima gelmeyen mapler harcandi gitti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • En sevmediğim şey zaten kuryemi paylaşmak kadar saçma bi durum yok parayı bastıran kullanır yaa :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: SirCourage

Dota 1 wardsiz, kuryesiz, supportsuz oyunlara mahkum olsakta ayri bir keyfi vardi ama unuttum son 3 yildir dota2 devam ediyorum oncesinde 6 sene dota1 ve fun maplerde gecti dota1 degilde fun mapleri ozluyorum bende treetag, warlock, pudge wars, sf-mirana, vamprisim, tropical tower defense, troll vs elves, castle fight ve aklima gelmeyen mapler harcandi gitti

pudge wars için atolyede bir çalışma var aslında göz atabilirsin. boyutu biraz yüksek sadece ama mapi güzel yapmışlar
  • Diablo 2 - Diablo 3 durumu gibi buda.11 yaşımdan beri Diablo 2 oynuyorum.D3 için o kadar heyecanlansam da beklentilerimi hiç karşılayamadı.Pek keyif alamadım oyundan,sildim gitti.Dota'da oynadım zamanında,ama belki sizin kadar çok oynamadığımdan dolayı şu an dota'dan eskisi gibi keyif alacağımı düşünmüyorum.Uzun süre boyunca ve severek oynandığında bağlanıyor insan sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheCgn

Dota 1 daha az strateji ister

Ne alakası var? Ayrıca dota 2 nin dota 1 deki tadı vermemesinin nedeni heroların ruhlarının olmaması.Tamamen yapaylar lore yok bir şey yok oynarken gayet yapmacık bir şey yaptığınızı hissediyorsunuz.
  • Sebebi su simple atacklarin cok fazla damage vurmasi bir ornekle storm sprit oynuyorum bilirsin ki stormun pasifi skill kullandiginda ise yariyor. yere Q sunu biraktiktan sonraki vurus karsidaki adamin caninin 1/3 unu goturuyor
    dota 2 de bunu yapabilmen icin 3-4 skill kullanman lazim
    Hocam 6 seneir dota 1oynuyorum
    sahsen bende dota 1 in daha zevkli oldugunu dusunuyorum

Birde ward denen olay yoktu dota 1 de dota2 de cok etkili kullaniyor bunu oyuncular
    karsida bounty mi var rikimaru mu var nerubian mi var cokda tin modundaydilar yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi çurablraını çıkra -- 17 Mart 2015; 23:33:30 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ya aynen dota2 yi league of legends tarzında oynuyorlar oysa dota dedigin girceksin 1 tanke 4 carry yardırcaksin :D bi kac sikinti var brood ag actimi duvardan geçemyior dolanıyor dota 1 de deli ediyor beni :D
  • abi insanin ilk oynadigi oyun gozdesidir yani siz dota 2 oynayip sonra dota oynamis olsaydiniz bu sefer de derdiniz ki dota 2 daha zevkliydi yani bu yuzden

• quote:

Orijinalden alıntı: SirCourage

Dota 1 wardsiz, kuryesiz, supportsuz oyunlara mahkum olsakta ayri bir keyfi vardi ama unuttum son 3 yildir dota2 devam ediyorum oncesinde 6 sene dota1 ve fun maplerde gecti dota1 degilde fun mapleri ozluyorum bende treetag, warlock, pudge wars, sf-mirana, vamprisim, tropical tower defense, troll vs elves, castle fight ve aklima gelmeyen mapler harcandi gitti

Fight of Characters, Footman Frenzy, HeroWars

• Dota oyuncuları ve hileleri oyundan soğutmuştu, dota2 ye alışmak zorunda kaldık :)
    Ama dotada aldığım oyun zevkini dota2 de asla alamam

• Dota 2 çıkmadan önce 4 yıl DotA oynamış, Dota 2'ye de betanın başlarında katılmış biriyim (2-3 yıl oldu sanıyorum, hatırlamıyorum).

Dota 1 bana Dota 2'ye göre çok daha keyif veriyordu. Bir kere atmosfer bildiğimiz, sevdiğimiz Warcraft atmosferiydi, bu önemli nedenlerden. Ama asıl önemli neden "keyif için oynamak", Dota 1'de daha çok keyif için oynuyorduk. Dota 2'de "İlla kazanayım" hırsı var. Dota 1'de bu yoktu (kendi adıma konuşuyorum). Tabii ki kazanmak istiyorduk ama oynama amacımız keyif almaktı. Çünkü winrate vs. olayları yoktu. (Garena için konuşuyorum) İşte bu değişti. İtem kasma olayı da çok bozdu işi.

Bir de ne bileyim, ortam samimiydi yahu. Dota 2'ye göre çok daha fazla troll vardı, doğru. Quitler de çok daha fazlaydı. Maphack de can sıkıyordu, ama şikayet edip banlatıyorduk. Çok problem değildi. Ama gene de çok zevkliydi oynaması.

Son olarak söyleceğim neden de oyunun belli kalıplara girmesi. Support, Carry vs. olayları. Dota 1'de de bunlar vardı ama daha azdı. İşin suyunu çıkarmıyordu. Yani daha serbestti herkes, kafasına göre takılıyordu, problem de olmuyordu. Şimdi "Support şöyle oynar, şu itemleri alır" gibi şartlanmışlıklar var. İşte bu kötü bir şey. Mesela ben yıllardır Ezalor'u çok severim ve genelde carry giderim kendisiyle ("Aaaa, olur mu öyle şey" değil mi Dota 2ciler?). Şimdi "Ezalor = Support" diye ezberlemiş kişiler carry gittiğimi görüp "Noob, ona support gidilir bilmiyor musun?" gibi şeyler söylüyorlar. Ama bilmiyorlar ki kendileri gibi düşünen bir sürü kişiyi ağlattım oyun sonunda. Samimi söylüyorum özür dileyenler oldu böyle dedikleri için. Yani demek istediğim şu, farklı şeyleri kabul etmeyen bir oyuncu kitlesi var. Haliyle bu da oyunu sıkıcı hale getiriyor. Herkes bir "Turnuva oyucusu" havalarında.

Anlatmaya çalıştım da anlatamadım gene de (Hiç Dota 1 oynamayanlar, anlayamazsınız. ). Çünkü cidden zor anlatması.
    Garena'dan da kaldırdılar Warcraft'ı, oynayamaz olduk. (Wepla, Eurobattle hesaplarım da vardı ama, onlarda oyunlar devam ediyor mu bilmiyorum, hesapları da unuttum zaten.)

• earthshaker yumruk atarmı ya saçmalık resmen...

es i dota1 dwki gibi modellesinler yarın dota 2 ye geçer gık bile çıkarmam. ama çok saçma bir modelleme artı totemi elinde hunharca çevirmesi filan... ultisi gene müthiş...

arkadaşların da dedigi gibi ruh yok ruh... orjinal gibi olmaz hiçbir zaman çünkü warcraft a alıştık bi kere onun üstüne dotaya alıştık... dota 2 çok yabancı geliyor... sanırım şöyle bir durum var dota 1 deki karakter blizzard a ait (omni) telif hakkı nedeniyle biraz deiştirmişler. atıyorum tabi böyle bişi varmı bilmiyorum.

ben eurobattle ile başladım daha doğrusu LAN ile yıllarca oynadım sonra garena ya geçtim ordada bi 30lvl oldum. sonra garena kapandı. şimdi tekrar eurobattle dayım. wepla filan hiç girmedim malesef fakat bi ara bi türk server vardı orda bir muddet takildim. turkbattle mıydı neydi sonra kapandımı ne oldu bilmiyorum.

warcraft 4 çıktığı gün benim için dota 2 çıkmış olacak. o zamana kadar dota 1 devam.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• ++++++++++++++++++
  • -switch ile carrymizi alanlar da yok muydu hele? <3

• Blizzard dota davasını kazanaydı dota 1 e benzer yapabilirdi gibime geliyor. Valve harika şirket ama Dota ya gitmemiş bence de. Fps oyunları efsane sadece. Dota çok oynamadım ama 1 oynadığım zamanları cok iyi hatırlıyorum. Çok iyi oynayamazdım ama zevkliydi. Bende sonra HoN a başlamıştım b2p iken. Cunku heroların %80 i o zamanlar Dota ile aynıydı. Ve net söyleyebilirim ki Dota 2 dekinden daha iyiydi HON da ki "dota heroları"

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • SirCourage kullanıcısına yanıt
    Çinliler legion td mega'yi dota 2 ye uyarlamislar
    Bi bakabilirsin istiyosan

• -music tarkan yapardik eskiden ne gunlerdi be. Baratin pasifi 60 kusur ad verirdi. Invoker alip mh ile base gidenlere sun strike yapardik bazen. Omrumu yedin ulan dota

• Abi her şey o göz bozucu grafiklerde saklı.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.