Şimdi Ara

lol mu daha dengeli dota 2 mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
2.956
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    500 saat kadar da dota 2
    4 yıldır da lol oynuyorum.

dota 2 yi 3 yıldır oynamıyorum, yavaş yavaş başlamaya çalışıyorum. Genel olarak hangi oyun size daha dengeli geliyor şu anda ?

ek olarak dota 2 nin arayüzü lol e göre inanılmaz derecede daha güzel daha optimazyonlu grafikleri lolden daha iyi geldi bana ama %300 oranında daha rahat çalışıyor pc de

tekrar başlamamın sebebi ise legion falan gelmiş kaçmaz dedim

üşenmezseniz dota 2 hakkında bilmem gereken bir şeyler varsa yazı verin.

2 oyunu karşılaştırmak isteyen de çekinmesin.

• ben hiç lol oynamadım ama lol ve dota oynayanlardan şöyle bir yorum duydum, okudum. lol'de come back yapma gibi bir şans yok iken dotada yeniliyor olsan bile yapacağın bir come back ile oyunu alabiliyorsun. takımca ezdiğimiz, önde olduğumuz bir çok maçı tek fightla, iki fightla kaybettiğimi bilirim.
  • Legion geleli 3 sene olmuştur.
  • Rahat 4 5 sene lol oynadim.. Oyun guzel ama gidisati kotu, kitlesi ozellikle berbat
    Tr, ru, br gibi oyundaki gereksiz oyuncular icin acilan sunuculardan bahsetmiyorum
    Oyunun dondugu na, euw gibi sunucularinda kitlesi berbat

Dota da boyle ama her turlu ezer.. Lol e gore kat be kat daha heyecanli ve daha zor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben bu tür oyunlara dota ile başladım diyebilirim. 3-4 sene orta okul arkadaşlarımızla oynadık hep. Daha sonra lol çıkınca ona başladık ve onu da 3-5 sene oynadım dolayısıyla oyun sürekli güncellene güncellene şampiyonlar arasında bariz fark var-bana göre- lolde nerede olursan ol town portal scroll kağıdı olmadan merkeze ışınlanabiliyorsun. Dota da sadece travel bot ve gizli satıcıdan ya da üstündeki tp kağıdı dışında böyle bir şey yok ve bence lolün sistemine göre daha iyi. Ne o öyle base b atıp canın anında fullenip basenin dışına 2 saniyede çıkmak? Gerçekten çok saçma oldu. Dota da kendi minionunu karşı tarafa kastırmamak için alabiliyorsun ve bu gerçekten de oyunculuk isteyen bir durum. Lode maalesef sadece farm odaklı bir durum var. Grafik açısından hiç bahsetmeye gerek yok Dot bin kat daha iyi. Karakter arasındaki farklara gelirsek şöyle diyebilirim. Karakterler yeteneğine göre sıralanmışlar zaten ama öyle aralarında ahım şahım bir fark yok. İnt hero yanlış bilmiyorsam od str hero sven'i rahatlıkla kesebilir. Gel bide bunu lolde yapmaya çalış hadi. :D Kısacası lol artık sapıttı adamlar neredeyse he rgün yeni bir şey getiriyorlar. Bildiğin para için saçma sapan şeyler yapıyorlar. Bu da benim oyundan soğumamın en büyük etkenidir.

• Tabi ki dota run saçmalığı yok setler güç vermiyor varusa bi şey alınca set q su buzlu atıyordu

• 2 side dengeli arkadaş. Lol de herolar arası denge daha fazla.. A herosu şunu şu kadarda yapıyor, b herosuda yapsın demişler gibi..
    Dota da early, mid, late de daha ön planda olan kahramanlar var... Nasıl diyeyim.. karşıdaki 1-2 hero late de ezecek diye, adama gidip kastırtmıyoruz.. Bizde early mid avantajı varken karşı takım köşe bucak kaçıyor... Daha heyecanlı..

Mesela dün bir oyuna 5 int girdik.. 2 kişi carry gösterip, başka bir şey seçti (brisi 4 üncü pick olarak random attı. 5 incide int alınca mal gibi kaldık)

Peki ne yaptık? 26 ıncı dakikada oyunu kazandık... Varımızı yoğumuzu early mid game e yatırdık. Kimse gidipte late game eşyası yapmaya çalışmadı (bi ben aghanim aldım.. Oynadığım hero yüzünden mecburdum) Geri kalan herkez drum, cloak, stick vs. geziyordu :D.. Eğlenceliydi..
    Kısaca dota da dengeyi biraz oyun tarzı belirliyor. Carry siz oyun kazanma keyfi iyi baya.

Benim lol hakkında sevmediğim en önemli şey, herkezin rolü belli. 1 carry 1 support aynı lane de 1 carry 1 supporta karşı. Üst tarafta sololar, ortada mid oyuncuları.. teleport diye bişey yok, ufak harita, ağaç olayı yok (ağaçların arasında izini kaybettirme, ölecekken karşının ölmesi vs.. eğlenceli)
    Sözün özü lol de nedense skill seviyesini düşük tutmaya çalışmışlar. Yoksa oyuncusunun kalitesizliği önemli değilidi. rank yükselince elbet düzgün bir ortama gelinir. Fakat bu paragrafta yazdıklarım bana hitap eden şeyler değil. Zevk meselesi... Oynamadığım oyun hakkında atıp tutmuyorum yani.. aylarca oynadım (ki oynayarak öğrenenlerden değilim.. Rehberler karıştırır, streamerların kafasını şişirir.. yetenek gerektiren combatları izleyip öğrenerek oynarım..)

• son paragrafa katılıyorum özellikle. Dota da oyuncular kesinlikle daha özgür. turnuva maçlarında dahi çok farklı kombolar stratejiler deneyebiliyorlar. lolde ise yapman gereken şeyi yaparsan kazanıyorsun, çok sıkıcı.

• quote:

Orijinalden alıntı: senman

son paragrafa katılıyorum özellikle. Dota da oyuncular kesinlikle daha özgür. turnuva maçlarında dahi çok farklı kombolar stratejiler deneyebiliyorlar. lolde ise yapman gereken şeyi yaparsan kazanıyorsun, çok sıkıcı.

birde alışkanlık meselesi dotada başlayana dota daha iyi lolde başlayana lol daha iyi geliyor bence. ben mesela lol e dotadan sonra sırf bir arkadaşımı kırmamak için başladım nedense oynaması ve grafikleri pek sevemedim iki oyun zorluk açısından çok farklı değil birini oynayan üç aşağı beş yukarı diğerini de aynı seviyede oynar ama ben dotaya geri döndüm öbürünü oynamaktan zevk alamadım. aynı durum lol de başlayan birisi için muhtemelen dotaya geçerse dota için yaşanabilir ama bence lol den dotaya geçen sayısı dota dan lole geçen sayısından fazladır diye tahmin ediyorum

• nokoreth N kullanıcısına yanıt
    ben de Dota ile başladım lolü yalnızca arkadaşlar ile oynuyorum. 30 lvl bile olmadığım halde silver plat arklarla oynuyorum. keşke şu anda lolün bilinip oynandığı kadar dota oynansa..

• quote:

ben de Dota ile başladım lolü yalnızca arkadaşlar ile oynuyorum. 30 lvl bile olmadığım halde silver plat arklarla oynuyorum. keşke şu anda lolün bilinip oynandığı kadar dota oynansa..

Aynen katılıyorum ama lobiler ana avrat düz giden bebelerle dolacaksa şu durumdanda şikayetçi olmam.

aynen hacım ruslarla bir şekilde baş ediliyor ama yaş ortalaması 10 olan bir oyundan zevk almak imkansız

• quote:

aynen hacım ruslarla bir şekilde baş ediliyor ama yaş ortalaması 10 olan bir oyundan zevk almak imkansız

Bakma ruslarda eski ruslar değil birkaç sene önce daha fenaydılar gene düzelme var bence.

tabii pro rusların da hakkını yememek lazım. davay davay diye diye oyun taşıyan az mı rus gördük

• quote:

tabii pro rusların da hakkını yememek lazım. davay davay diye diye oyun taşıyan az mı rus gördük

Birde bu ara yönetim raporlara dikkat ediyorlar, report yiyenlere direk işliyorlar, bu ara o yüzden millet daha derli toplu oyun oynuyor.

aynen öyle işi ne kadar sıkı tutarlarsa o kadar iyi. cezalar caydırıcı olmayınca feedleyen trolleyen adam yüz buluyor. olan bizim ranklara oluyor.

• Tabi ki dota daha dengeli her şey oyuncunun tecrübe ve becerisinde bitiyor bunu bilen ve yapan oyuncularda takımda daha etkili olabiliyor lolde rune bazı setler skilleri değiştiriyor bilmem ne dotada en fazla bloklamayi stack yapmayı karanlığı kullanmayı bilmezsin tecrüben eksiktir ki o da zamanla olucak bi şey

• Lolu bilmem 2-3 mac attim sacma geldi ama.

Dota yi 2004 den 2005 ten beri oynarim.Aralarla ama son 3 sene full dota 2.Yaklisk 4k saatim var.Dota 2 ye dengeli diyen birisi varsa yalan soyler.Dota 2 dengeli bir oyun degildir.Oyunda late herolar vardir ve iyi oyuncularsa oyunu onlar kazanir.Sen baslangicta godlike git.Dominate yap.Karsida bir late seni bir kere oldursun artik o mac bitmistir.Dota 2 de

spectre win rate %60

spectre win rate with radience %73

with manta and radience %80

yuzde 80 win rate li heroya dengeli diyorsaniz oynamayin.Dota 2 de su yalan vardir.Oyun tamamen dengeli herolarin hepsi esit ama senin oynayisina bagli.Oyle bir sey yok.Kim farm yaparsa kim daha late se o kazanir.Simdi yukarda yazmis arkadas 5 int sectik 26 dk da bitirdik.Herhalde gerizekalilara karsi oynuyorlar ki 3 tier toweri 5 intle 20 dk da yok etmisler.Hatta lafi vardir spectrela kaybedersen gerizekalisin diye.Ister 2k ol ister 4k ister 6k 7k secilen herolar genelde OD SPECTRE INVOKER NATURES PROPHET DEATH PROPHET kusrra bakmada profesyonel maclarda takimlar birbirleriyle yarisiyor ilk OD yi invokeri secmek veya banlamak icin.

• Şu badman olmasa specin suratına bakılmayacaktı. Urn drum manta buildi sağolsun heronun potansiyeli ortaya çıktı. Bu hero metaya girmeden önce slarkla beraber en çok oynadığım heroydu, şimdi nerfleyecekler heroyu. Üzdü.

• lol ü bilmem ama dota bencede çok dengesiz zaten o yüzden kaptan modu eşleşme oluyor karşı takım int seçerse sende int seç, strength seçerse sende onu dengeleyecek hero seç hard seçerse sen daha hard seç yada antisini pickle diye ben şahsen bu şekilde düşünüyorum. Zaten oyunun dengeli olması demek oyun 40 dakika sürüyorsa 30 dakikayı önde götüren son 10 dakikada bitirip kazanması demektir, ama karşı takım hiç olmadık şekilde comeback yapabilir yada backdoor dan rax alıp yüklenebilir. O yüzden oyun içinde dengeyi bizzat sizin kurmanız lazım karşı tarafın taktiğine göre.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.