Şimdi Ara

Dota 2 Yeni Başlayanlara Rehber (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
161
Cevap
18
Favori
145.074
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: vigNerd

Zeus,Lina,Kunkka,Juggernaut,Alchemist kullanılmıyor mu

Kullanılmaz olur mu hocam kunkka juggernaut zeus nerdeyse her oyunda birisi vardır.Rehberde bir kaç sıkıntı var bence.Oyunun en baba carry 2 herosu var birisi spectre diğeri morph ama sadece morph yazılmıs.Önemli herolarda da bazı sıkıntılar var bence rehber tekrardan gözden geçirilmeli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Radiant61

ya sorun o degil item yapmasi cok karisik ya yoksa oyunda bisi yok item yapacam diye cok düsük level kaliyorum millet 15 level ben 7 level :S

hocam laneden ayrılmamaya bak sürekli creplere last hit yapmaya çalış.Takımının tamamı 1 hero pesinden kosuyosa sakın sen gitme git 2 3 crep al.Bu sıralar gorduğum ve oyundan sogutan bi olay bu gıcık oldum yazayım dedim.
  • Yeni sayılırım, 2-3 hafta kadar oldu başlayalı.

Yeni başlayanların genellikle en büyük hatası farm ın önemini anlamamak oluyor. Gold olarak bakarsak, 1 Hero öldürdüğünüzde, 200 net Gold+5*Level'ı kadar gold alıyoruz. Yani 3 Level bir heroyu öldürdüğümüzde 215 gold diyelim.

Ama creeplerde, normal creep öldürdüğümüzde yanlış hatırlamıyorsam 45 Gold alıyoruz. Diğerleri 75 di yanılmıyorsam. Herneyse, 5 creep'e last hit yaptığımızı düşünürsek, 1 her öldürmüş kadar gold kazanıyoruz(çok yüzeysel bakıyorum).

Öte yandan Deny'a alışmak çok önemli.

dota_force_right_click_attack 1

Bu kodu console a yazarsanız sadece sağ tıklayarak deny yapabilirsiniz. Sadece gold olarak değil, xp olarak ta early de deny ladığınız 10 creep bile oyunun gidişatını değiştirebilir.

Diğer hata da "o tower ı indirmeliyim" diyerek lane i sürekli pushlamak. En sağlıksızı bu. Hem çok kolayca gank yersiniz, hem de last hit almanız oldukça zorlaşır. Zaten eğer karşı takım biraz biliyorsa, biraz pushladıktan sonra gank yersiniz hemen.

Roller iyice öğrenip bellemek gerekiyor birde. Sürekli aynı heroyla oynamayın. Mortred ile iyi oynuyorum diye karşı takım kimleri seçmiş, sizin takımınız kimleri seçmiş hiç bakmadan direk Mortred almayın. Bir takımda en azından 1 tane support olmalı.

Zaten yeni başlamış birisi bence direk Carry oynamamalı. Carry oynamalı ama bence daha çok support oynamalı, support rolünü özümsemeli.

İlk aklıma gelenler bunlar.

Bir de, Riki oynamayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guguk Cuckoo -- 18 Ağustos 2012; 4:24:09 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Dogu7

Yeni sayılırım, 2-3 hafta kadar oldu başlayalı.

Yeni başlayanların genellikle en büyük hatası farm ın önemini anlamamak oluyor. Gold olarak bakarsak, 1 Hero öldürdüğünüzde, 200 net Gold+5*Level'ı kadar gold alıyoruz. Yani 3 Level bir heroyu öldürdüğümüzde 215 gold diyelim.

Ama creeplerde, normal creep öldürdüğümüzde yanlış hatırlamıyorsam 45 Gold alıyoruz. Diğerleri 75 di yanılmıyorsam. Herneyse, 5 creep'e last hit yaptığımızı düşünürsek, 1 her öldürmüş kadar gold kazanıyoruz(çok yüzeysel bakıyorum).

Bu kodu console a yazarsanız sadece sağ tıklayarak deny yapabilirsiniz. Sadece gold olarak değil, xp olarak ta early de deny ladığınız 10 creep bile oyunun gidişatını değiştirebilir.

Diğer hata da "o tower ı indirmeliyim" diyerek lane i sürekli pushlamak. En sağlıksızı bu. Hem çok kolayca gank yersiniz, hem de last hit almanız oldukça zorlaşır. Zaten eğer karşı takım biraz biliyorsa, biraz pushladıktan sonra gank yersiniz hemen.

Roller iyice öğrenip bellemek gerekiyor birde. Sürekli aynı heroyla oynamayın. Mortred ile iyi oynuyorum diye karşı takım kimleri seçmiş, sizin takımınız kimleri seçmiş hiç bakmadan direk Mortred almayın. Bir takımda en azından 1 tane support olmalı.

Zaten yeni başlamış birisi bence direk Carry oynamamalı. Carry oynamalı ama bence daha çok support oynamalı, support rolünü özümsemeli.

Bir de, Riki oynamayın.

Çok temiz olmuş bence, dikkate alınmalı

Bu sağ tık çok güzel oldu, bilmiyordum ben bunu. Dota'dan kalma alışkanlık deny'ları hala A'ya basıp yapıyorum.

• Konu gayet basarili, ellerine saglik.

quote:

Yeni Başlayan için Herolar : Drow Ranger, sniper, lich, riki, gondar, zeus, lina, death prophet, viper, skEleton king

Ama su bolum degisirse iyi olur. Nedeni ise, yazdigin herolarin %80'i farma dayali olan herolardir. Yeni baslayan bir kisi oyunu bilmedigi icin, kolay kolay last hit yapamaz. Ondan dolayi, hem kendi kanser olur, hem de takim arkadaslarini kanser eder. Yeni baslayanlarin Crystal Maiden, Vengeful Spirit, Sven, Venomancer, Lich, Tidehunter gibi support herolari ile baslamalari daha iyi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NaturalBornKillah

quote:

Orijinalden alıntı: hellraisers

adamsın bugünde bana geldi key. 53 Dakika sonra akıyorum. HoN gibi retard ların leaver ların ardından ilaç gibi gelecek eminim. :)

edit: juggernaut ve lina nasıl çok kullanılmayan hero oluyor ?

Nasıl dostum ilaç gibi geldimi ? 2 gündür bende oynuyorum banada gelmiş Dota 2 ama o kadar çok noob ve bebe varki anlatamam hondaki elemanlar bunların yanında pro 1720 kalırlar... Leaver kaynıo oyun dün adamın biri lifestealer ile 1-20 gitti ... her oyunda bir riki bir akasha fix var.Oyuna lafım yok süper ama oyuncular cok sıkıntı .. hiç arkadaşım yokki beraber oynayım

ya dota 2 de sorun yok ama dota 1 cok karışık abi bu aralar biraz çözdüm işte ad ye ne kasilir falan az buz stealth eden balta bilmem ne derken score 13-7 falan oldu işte ama tam bilmiyorum itemleri karışık ama dota 2 cok iyi scor yapiyorum zeus ile her score 20-3 falan dota2 de iyim sadece zeus ile güzel oynamiyorum tabi :D

• quote:

Bir de, Riki oynamayın.

yav sen beni anlamadin bu tarz cok oyun oynuyorum dota 2 kuzenimin acc de oynadim iyiyim onda League of legends oynadim onemli olan item bana kime ne item yapilir onlari söyleyin last hit bilmem ne onlari biliyorum zaten hani jungle var solo top isen yaratiklari kendi kale dibinde tutman gerektigini felan önemli olan item şimdi ad ve ap ye genel olarak ne kasılır onları yaz yeter hani cok da detaya girip uğraşma

• quote:

quote:

........

yav sen beni anlamadin bu tarz cok oyun oynuyorum dota 2 kuzenimin acc de oynadim iyiyim onda League of legends oynadim onemli olan item bana kime ne item yapilir onlari söyleyin last hit bilmem ne onlari biliyorum zaten hani jungle var solo top isen yaratiklari kendi kale dibinde tutman gerektigini felan önemli olan item şimdi ad ve ap ye genel olarak ne kasılır onları yaz yeter hani cok da detaya girip uğraşma

http://www.dotafire.com/dota-2/guides

Bu sitedeki yüksek oy almış rehberlerden yararlanabilirsin item buildler için bir kaç kez buradaki item build ile oynadıktan sonra kendi buildini oluşturuyorsun yavaş yavaş.

• quote:

quote:

........

http://www.dotafire.com/dota-2/guides

Bu sitedeki yüksek oy almış rehberlerden yararlanabilirsin item buildler için,bir kaç kez buradaki item build ile oynadıktan sonra kendi buildini oluşturuyorsun yavaş yavaş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Avrim -- 29 Ağustos 2012; 11:57:45 >

• BKB'si açık birine bloodseeker ulti atabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Phantom7

BKB'si açık birine bloodseeker ulti atabilir mi?

Atamaz diye biliyorum.
  • Huskar favori karakterimdir. Oynaması en keyifli herolardandır. Düzgün kullanırsanız Dazzle la birlikte Team Kill bile yapabilirsiniz.

Huskar hem carry hem başlatıcı hemde tank tır. 6 lvl da ultisini açar açmaz lane i perişan edebilir. Kill ortalaması yüksektir.
    İlk 6 lvl da yatmamak gerekir, sonrasında zaten yatmak çok zorlaşır Gank a gelmediğiniz sürece.

Dota 2 Yeni Başlayanlara Rehber

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lyrazed -- 29 Ağustos 2012; 16:19:42 >

• quote:

quote:

Atamaz diye biliyorum.

Benim bildiğim kadarıyla atar, fakat bkb bitene kadar damage vermez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

quote:

quote:

Atamaz diye biliyorum.

Benim bildiğim kadarıyla atar, fakat bkb bitene kadar damage vermez.

Vallahi hocam karşıma Bloodseeker'la çok iyi oynayan bir adam geldi 1 ay önce falan.29-1 bitirdi oyunu, dedim bu adam nasıl oynamış biraz inceleyeyim diye maçın tekrarını izledim geçen gün.Adam BKB'si açık Ursa'ya atıyor ultiyi hasarda veriyor ayrıca.Hile falan mı acaba diye kıllandım sorayım dedim.Dk 12'de radiance bitirip perişan etti bizi.

• quote:

quote:

Bir de, Riki oynamayın.

Bence LoL oynamaya devam etsen.

Bak koskoca 1 mesajda yazmisim ben yeni baslamis biri olarak soyluyorum, yeni baslatanlarin hatalari genellikle bunlar bunlar oluyor diye, gidip butun hatalari 1 paragrafa sigdirmissin.

Dota'da ad ve ap yoktur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bende daha yeni başladım kurye ve ward dikmek ne demektir

Bu arada oyundaki itemler tamamen görsel amaçlı mı yoksa bi işe yarıyolar mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi battleknight99 -- 30 Ağustos 2012; 16:35:57 >
  • gank ne demek?birde ward koyunca düsman ward'ı göremiyor mu?son olarak 2 tane ward var.bunların süreleri dısında birbirinden farkı var mı?
  • @battleknight99

Kurye; satın aldığın itemi base'den sana ulaştıran hayvan oluyor.
    Ward; ward'ı satın alıp gözlemek istediğin yere dikiyorsun böylece orada düşman var mı yok mu görebiliyorsun.

@hayalbaz93

Gank; düşman hero'sunu yalnız yakalayıp 3-5 kişi toplu halde dalmak diyebiliriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: battleknight99

Bende daha yeni başladım kurye ve ward dikmek ne demektir

Bu arada oyundaki itemler tamamen görsel amaçlı mı yoksa bi işe yarıyolar mı?

Kurye herolara aldığı eşyaları getirmeyi sağlayan bir araçtır. Bunu 200 gold'a alırsın ve 220 gold'a uçan kurye yaparsın. Shop'un ilk sayfasındadır.

Haritada belli bölgelere ward dikilir ve dikildiği yere 6 dakika boyunca görüş sağlar. Bu sayede düşmanın ne yaptıgını görürsün ve olası gankları engellersin.

Kurye almak ve ward dikmek support hero'ların görevidir.

Oyunda ki itemler sadece görsel amaçlıdır oyunda ki kişiye herhangi bir üstünlük sağlamaz.
  • Profesyonel oyuncuların maçları izlerken dikkat ediyorum seri şekilde takım arkadaşlarını kontrol ediyorlar veya 'familiar'ının tamamını tek tuşla seçili hale getirip kontrol ediyorlar.Bu işlevleri yapan tuş komutlarını kontrol ayarlarında nereden düzenleyebiliriz?

Düzenleme:'Familiar' ayarını karıştırınca buldum,arkadaşlar için olanı halen bulamadım bu 'control group'a atadığım tuşlar ne işe yarıyor çözemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Avrim -- 30 Ağustos 2012; 17:01:49 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.