Şimdi Ara

Dota 2 Yeni Başlayanlara Rehber (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
162
Cevap
18
Favori
145.039
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Avrim

Profesyonel oyuncuların maçları izlerken dikkat ediyorum seri şekilde takım arkadaşlarını kontrol ediyorlar veya 'familiar'ının tamamını tek tuşla seçili hale getirip kontrol ediyorlar.Bu işlevleri yapan tuş komutlarını kontrol ayarlarında nereden düzenleyebiliriz?

Düzenleme:'Familiar' ayarını karıştırınca buldum,arkadaşlar için olanı halen bulamadım bu 'control group'a atadığım tuşlar ne işe yarıyor çözemedim.

seçenekler > kontrol > diğer tüm birimleri seç'i f2 yaptım furion da mesela çağırdığın tüm treantları seçiyor. kastettiğin bu mu ?
  • quote:

Profesyonel oyuncuların maçları izlerken dikkat ediyorum seri şekilde takım arkadaşlarını kontrol ediyorlar veya 'familiar'ının tamamını tek tuşla seçili hale getirip kontrol ediyorlar.Bu işlevleri yapan tuş komutlarını kontrol ayarlarında nereden düzenleyebiliriz?

Düzenleme:'Familiar' ayarını karıştırınca buldum,arkadaşlar için olanı halen bulamadım bu 'control group'a atadığım tuşlar ne işe yarıyor çözemedim.

Kontrol grubu değiştire tab tuşu atarsan birimler arasında hızlı hızlı geçiş yapabilirsin bu sayede chen veya brewmaster gibi herolar ile oynarken çok yardımcı olur.
  • M4RS C. , No Way Out teşşekürler cevaplar için

storm spirit herosunu tavsie eder misiniz?
  • @hellraisers

Evet,kastettiğim o.Ben kolaylık olsun diye F ye heroyu,G'ye familiarı atadım ama sanırım hem hero hemde familiar'ı aynı anda seçmek için yapabilceğimiz bir şey yok.

@No Way Out

Teşekkürler.

@battleknight99

Storm Spirit oyuna yeni başlayan birinin yapabileceği bir hero değil.O heronun tüm olayı vur kaç ve dodge ayrıca bunları yaparken seri olmak ve mana kullanımına hakim olmak gerek.
  • quote:

@hellraisers

Evet,kastettiğim o.Ben kolaylık olsun diye F ye heroyu,G'ye familiarı atadım ama sanırım hem hero hemde familiar'ı aynı anda seçmek için yapabilceğimiz bir şey yok.

@No Way Out

Teşekkürler.

@battleknight99

Storm Spirit oyuna yeni başlayan birinin yapabileceği bir hero değil.O heronun tüm olayı vur kaç ve dodge ayrıca bunları yaparken seri olmak ve mana kullanımına hakim olmak gerek.

Evet ona bende baktım da bulamadım. Hem hero hem birimleri tek tuşla seçmek yokmuş.
  • düsman herolar ward'ı görebiliyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hayalbaz93

düsman herolar ward'ı görebiliyor mu?

Eğer gem yada sentry ward(bundan emin değilim) alırsan görebiliyorsun düşman wardlarını.

ekleme: eğer wardını düşman kulesinin rangeinin içine koyarsan görürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi above and beyond -- 31 Ağustos 2012; 0:58:35 >
  • @battleknight99

Yeni başladıysan Storm Spirit uzak durulacak herolar sıralamasında başlarda. Daha ziyade Support heroları oynamaya çalış. Lich, Crystal Maiden, Dragon Knight vb. gibi. Carry oynamak istiyorsan da oynaması, buildi diğer carry lere görece daha çizgisel olan heroları tercih et. Phantom Assassin, Drow Ranger vb. örnek gösterilebilir bunlara.

Her ne kadar kolay kolay kill almak hoş gözükse de Riki'den uzak dur bence. Bol bol kill aldığın maçlar çıkartırsın ama, oyun olarak sana hiç birşey katmaz Riki.

Arkada sorulmuş, 2 çeşit Ward var, birisi Observer Ward sarı renkli olanı, diğeri de Sentry Ward mavi olanı.

Observer sadece dikildiği alanda görüş sağlar. Ama o anda stealth te olan birimleri göremezsin.

Sentry Ward ise dikildiği alanda gerçek görüş sağlar. Görünmez birimleri de görebilirsiniz sentry ward olan yerlerde. Riki, Bounty Hunter, Clinkz gibi stealth i olan heroları counterlamak için birebirdir.

• THE INTERNATIONAL

Kahraman İstatistikleri :

En Çok Seçilen Kahraman : Venomancer (64 defa)
    En Çok Banlanan Kahraman : Naga Siren
    En Öldürücü Kahraman : Tiny (Seçildiği 10 oyunda 9.4 Kill ortalamasıyla oynadı)
    En Yararlı hero : Wisp (Seçildiği 11 oyunda 13 Assist ortalamasıyla oynadı)
    En Zararlı Kahraman : Wisp (Seçildiği 11 oyunda 6.7 Death ortalamasıyla oynadı)
    En Çok Kill Alan Kahraman : Morphling (Seçildiği 54 oyunda 407 Kill aldı)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 2 Eylül 2012; 15:33:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dogu7

@battleknight99

Yeni başladıysan Storm Spirit uzak durulacak herolar sıralamasında başlarda. Daha ziyade Support heroları oynamaya çalış. Lich, Crystal Maiden, Dragon Knight vb. gibi. Carry oynamak istiyorsan da oynaması, buildi diğer carry lere görece daha çizgisel olan heroları tercih et. Phantom Assassin, Drow Ranger vb. örnek gösterilebilir bunlara.

Her ne kadar kolay kolay kill almak hoş gözükse de Riki'den uzak dur bence. Bol bol kill aldığın maçlar çıkartırsın ama, oyun olarak sana hiç birşey katmaz Riki.

Arkada sorulmuş, 2 çeşit Ward var, birisi Observer Ward sarı renkli olanı, diğeri de Sentry Ward mavi olanı.

Observer sadece dikildiği alanda görüş sağlar. Ama o anda stealth te olan birimleri göremezsin.

Sentry Ward ise dikildiği alanda gerçek görüş sağlar. Görünmez birimleri de görebilirsiniz sentry ward olan yerlerde. Riki, Bounty Hunter, Clinkz gibi stealth i olan heroları counterlamak için birebirdir.

çok saol cevaplar için bi soru daha sorucam ben turnuvayı izlerken bi adamın 12 level olduğunu ama 15 skill puanı kullanmış olduğunu fark ettim.Bu nasıl oluyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: battleknight99

quote:

@battleknight99

çok saol cevaplar için bi soru daha sorucam ben turnuvayı izlerken bi adamın 12 level olduğunu ama 15 skill puanı kullanmış olduğunu fark ettim.Bu nasıl oluyor?

O soyle, bazi herolarin 5-6 skilli oluyor, fakat 5. ve 6. skiller diger skillerle baglantili oluyorlar.

Yani, ornegin Templar Assassin in D skilli aslinda onun ultisinin trigger skill i.

Soyle ki, aslinda o skill e ayri puan vermiyorsun. Ultisine puan verdiginde otomatikman D skilli ne de puan veriliyor.

Morphling in ayni sekilde d ve f skilleri, e skilli ne puan verdiginde otomatikman puan aliyor.

Karisil oldu ama tel den bu kadar oluyor kusura bakma.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: battleknight99

quote:

@battleknight99

O soyle, bazi herolarin 5-6 skilli oluyor, fakat 5. ve 6. skiller diger skillerle baglantili oluyorlar.

Yani, ornegin Templar Assassin in D skilli aslinda onun ultisinin trigger skill i.

Soyle ki, aslinda o skill e ayri puan vermiyorsun. Ultisine puan verdiginde otomatikman D skilli ne de puan veriliyor.

Morphling in ayni sekilde d ve f skilleri, e skilli ne puan verdiginde otomatikman puan aliyor.

Karisil oldu ama tel den bu kadar oluyor kusura bakma.

yine saıol cevaplar için zaten benim gördüğüm adam templar assasin di

• Az önce steam hesabıma dota 2 gelmiş gerçekten ne yapacağım konusunda kararsızdım teşekkürler rehber için.
  • demin LGD - Navi maçını izlerken tam LGD bitircekken 3 LGD li çıktı ve sonra maç bitti bunu neden yaptılar anlayamadım
  • Üst konu yapalım
  • En son attığım oyunlar neden gözükmüyor ? Diyelim Invoker-Morph-Slardar la oynadım bunlar hiç gözükmüyor. oyun geçmişinde bile yok. Herkesde böyle mi yoksa sadece bende mi böyle ?
    Ayrıcaben bilgisayara format atıcam, dota nın yedeğini alma şansım var mı ? Yoksa yine steami kurup indirmem mi gerekiyor ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi above and beyond -- 4 Eylül 2012; 16:32:00 >
  • Eğer oyunun hemen başında, ilk 5-10 dakika arası bir şeydi sanırım, yanlış haıtırlıyor da olabilirim, herhangi bir taraftar birisi çıkarsa ve 5 dakika içerisinde geri bağlanmazsa o maçın hiçbir istatistiği alınmaz. Eğer devam eden dakikalarda birisi çıkarsa ve 5 dakika içerisinde geri dönmezse, bu sefer siz oyunu terketsenizde "terketme" istatistiği alınmaz ve ceza puanı almazsınız, fakat oyun nasıl sonuçlanırsa bunun istatistği alınır. 2. soru için C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\dota 2 beta bu adresteki dosyaların yedeğini alırsan belki yeniden indirmene gerek kalmaz ancak garantisini veremem.
  • Steamin ana penceresini açtığınızda sol üstte steam sekmesi vardır.Ona bastığınızda backup or restore games seçeneği vardır.Backup seçeneğini seçerseniz sizin belirlediğiniz bir yere oyunun yükleme dosyasını oluşturur.Hatırladığım kadarıyla 2 gb civarıydı.Bunu yedeklerseniz formattan sonra yine aynı yerden indirmeye gerek kalmadan oyunu yükleyebilirsiniz.
  • THE INTERNATIONAL 2012

En Çok Seçilen Kahramanlar;

1- Leshrac
    2- Venomancer
    3- Invoker
    4- Rubick
    5- Morphling
    6- Tidehunter
    7- Chen
    8- Lone Druid
    9- Nature's Prophet
    10- Enchantress

En Çok Banlanan Kahramanlar;

1-Lycanthrope
    2- Naga Siren
    3- Dark Seer
    4 Nature's Prophet
    5- Chen
    6- Broodmother
    7- Rubick
    8- Enchantress
    9- Tinker
    10- Invoker
  • Lycan ve Naga'nın suçu ne diye sorarlar adama? Bug'lı falan mı bu herolar?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.