Şimdi Ara

DOTA 2 Mi DOTA 1 Mi ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
114
Cevap
0
Favori
11.118
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • edit : dota 2 , dota 1 , lol hepsini boşverin en iyisi wc3 ün (bazı) mapları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ottomanueL -- 12 Aralık 2016; 12:39:9 >

• Ben dota 2'yi tavsiye ederim.
  • Bence anket aç. Ben Dota 2ye ısınamadım aynı zevki vermiyor. W3 Dota devam ediyorum ben
  • *Dota 2 tembelliğe alıştırıyor, skiller QWER+DF itemler için q nun üstündeki 123456 ayarlayıp 1-2 ay oynadığın zaman tekrardan DotA 1 adamı yoruyor.

*Dota 2 de "recommended items" diye bir şey yapmışlar, yeminle oyundaki bütün yaratıcılığı öldürüyor. Adam otomatiğe bağlamış karşıda hangi herolar var, hangi itemleri almışlar, onlara karşı hangi itemler alınır düşünmüyor bile, sırada hangi item varsa onu alıyor. Bende yavaş yavaş yapmaya başladım bunu, çünkü daha kolay.

Oyuncu bulma kolaylığı ve oynanış kolaylığı yüzünden DotA 2 diyorum. (az noobluk var da bende) :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AtesGunes -- 1 Aralık 2012; 13:47:31 >
  • Dota 2 de tüm herolar yok,anti hero bulması sıkıntı,çoğunluk dota 1 tayfası değil lol,hon vs den gelen oyuncular ve hiç bilmeyenler.Ama tüm herolar gelirse(dengeli bir şekilde tabii ki)dota 2 nin karşısında oyun kalmaz.Dota 1 oynayan da kalmadı zaten.
  • dota 1 dede qwe+r 123456 olayı vardı
    ama dota 2 deki reccommend sistemı gerçekten cok kotu insanı deli ediyor !
  • 2004 ten beri dota oynayan biri olarak NET Dota2 diyorum.
  • ben şunu görüyorum ki bizim insanımıza pek yaranılmıyor doğrusu ya kardeşim valve dota 2 ye bayağı bir yatırım yaptı ben league of legends oyuncusuyum normalde bıraktım dota 2 ye geçtim 2 yıl lol oynadım ama lolde bulamadığm zevki dota 2 de buldum ilk başta itemleri bilmiyordum reconmend itemlerden alıştım he şimdi recommend itemlere bakıyormuyum hayır kendi buildimi yapıyorum yani istediğin buildi yap yani herşeyden kusur aramayın bişeyide beğenin orda tüm itemleri görme sayfası herşey var dota 1 de oynadım dota 2 gerçekten çok güzel oyun olmuş çok fazla oyuncusu olmasını isterim oyun güzel kusur aramayın
  • Recommend itemleri kendinize göre dizebiliyorsunuz,E bilmeyende bırakın ordakini kassın 1dede bilmeyenler aynı kalıp değilmiydi sonuçta.Oyun başlayınca 1 dk rehber bakıp gelicem diyen tipler vardı garenada çok rahat hatırlıyorum,bence boşa celallenmişsiniz o konuda.

Dota2nin iyi yanı MH denilen illet yok,varsada %99unda olmadığından bir pudge veya gang herosunu rahat oynayabiliyorsunuz.Techies gelse ne kadar zevkli olur kim bilir. Oynanılabilirlik vs açısındanda dota2 daha hoş gibi en azından reconnect olayı baya mükemmel bence,cwde falan birinin düşmesi insanı ağlatacak dereceye getiriyordu çünkü 1de.Yavaş yavaşta geliştiriyorlar,Yukarıdaki arkadaşların saydıklarından sadece Tüm heroların gelmemesine katılıyorum,Her heronun antisi yok şuan özellikle oyunu bilen kişiler bazı herolarla çok fena kitliyor elden birşey gelmiyor,tamamladıklarında hala 1 diyen kalmaz diye düşünüyorum ben.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burnaldinho -- 8 Aralık 2012; 23:03:17 >
  • Artı ve eksi yönleri değerlendirirsek DotA 2 her türlü ağır basıyor.

Grafik olarak DotA 2 günümüz teknolojisine daha yakın. Daha canlı oyun deneyimi sağlıyor. Source Motoru sayesinde, çok bir sistem gereksinimi de istemiyor. Keza DotA grafik olarak çok eskide kalıyor. 2002 tarihli bir oyunun grafikleriyle oynuyoruz sonuç olarak. (Çoğu kişinin DotA 2 yi tercih etmemesinin temel sebebi de bu aslında. Blizzard'ın grafiklerine çoğu kişi aşinadır, böyle radikal bir değişimi benimseyemiyor oyuncular. En azından çevremden aldığım izlenimler bu yönde...)

Kişiselleştirilebilirlik açısından bakarsakta DotA 2 , DotA ya nazaran daha fazla seçenek sunuyor bize. DotA'da 3.parti programlarla yaptığımız değişiklikleri direk oyun içerisinde barındırıyor.

DotA'da bağlantının kopması sonucu 1 saatinin boşa gitmesi gibi bir olay da söz konusu. Maç yaparken yada public oyun oynarken 1 saniye içerisinde, yaptığın herşey kaybolup gidiyor.(Gproxy++ var fakat bilgisayrının kapanması vb. durumlarda tekrar geri bağlanamıyorsun.) DotA 2'de tam aksine ters bir durumda gönül rahatlığı ile bilgisayarını kapatıp açma , yada modemine restart atma gibi özğürlüklere sahipsin.

Hile vb durumların olmaması, kendi seviyendeki oyuncularla oyun oynaman, hangi server daha stabil derdi olmaması, iletişimin daha kolay olması gibi artılar sunuyor DotA 2. Ayrıca dünya çapında bir erişim sağlıyor.

DotA 2'de tek eksikliğin Heroların tamamının an itibariyle oyunda bulunmamasını söyleyebilirim fakat oyun henüz Closed beta aşamasında. Zamanla İcefrog'un DotA için yaptığı bütün değişikliklerin fazla zaman geçmeden Dota 2'ye de geleceğine inanıyorum.

Recommend itemler'in olması avantaj bana göre. Oyuna yeni başlayan insanlar için en azından. DotA'da çokça başımıza gelen. Hiç olmayacak bir heroya hiç olmayacak bir itemin kasılması durumundan kurtarıyor birazda oyuncuları. Kendi içerisinde rehberler olması eğitsel açıdan çok faydalı, oyuna yeni başlayan kişiler için. Bucak bucak hero rehberi arama derdinden kurtarıyor insanları.

Ekstra olarak oyun sonlarında sandıklardan çıkan eşyalar da cabası. Farklı bir hava katıyor oyuna.

Sonuç olarak DotA 2 > DotA diyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Psychonauts

Artı ve eksi yönleri değerlendirirsek DotA 2 her türlü ağır basıyor.

Grafik olarak DotA 2 günümüz teknolojisine daha yakın. Daha canlı oyun deneyimi sağlıyor. Source Motoru sayesinde, çok bir sistem gereksinimi de istemiyor. Keza DotA grafik olarak çok eskide kalıyor. 2002 tarihli bir oyunun grafikleriyle oynuyoruz sonuç olarak. (Çoğu kişinin DotA 2 yi tercih etmemesinin temel sebebi de bu aslında. Blizzard'ın grafiklerine çoğu kişi aşinadır, böyle radikal bir değişimi benimseyemiyor oyuncular. En azından çevremden aldığım izlenimler bu yönde...)

Kişiselleştirilebilirlik açısından bakarsakta DotA 2 , DotA ya nazaran daha fazla seçenek sunuyor bize. DotA'da 3.parti programlarla yaptığımız değişiklikleri direk oyun içerisinde barındırıyor.

DotA'da bağlantının kopması sonucu 1 saatinin boşa gitmesi gibi bir olay da söz konusu. Maç yaparken yada public oyun oynarken 1 saniye içerisinde, yaptığın herşey kaybolup gidiyor.(Gproxy++ var fakat bilgisayrının kapanması vb. durumlarda tekrar geri bağlanamıyorsun.) DotA 2'de tam aksine ters bir durumda gönül rahatlığı ile bilgisayarını kapatıp açma , yada modemine restart atma gibi özğürlüklere sahipsin.

Hile vb durumların olmaması, kendi seviyendeki oyuncularla oyun oynaman, hangi server daha stabil derdi olmaması, iletişimin daha kolay olması gibi artılar sunuyor DotA 2. Ayrıca dünya çapında bir erişim sağlıyor.

DotA 2'de tek eksikliğin Heroların tamamının an itibariyle oyunda bulunmamasını söyleyebilirim fakat oyun henüz Closed beta aşamasında. Zamanla İcefrog'un DotA için yaptığı bütün değişikliklerin fazla zaman geçmeden Dota 2'ye de geleceğine inanıyorum.

Recommend itemler'in olması avantaj bana göre. Oyuna yeni başlayan insanlar için en azından. DotA'da çokça başımıza gelen. Hiç olmayacak bir heroya hiç olmayacak bir itemin kasılması durumundan kurtarıyor birazda oyuncuları. Kendi içerisinde rehberler olması eğitsel açıdan çok faydalı, oyuna yeni başlayan kişiler için. Bucak bucak hero rehberi arama derdinden kurtarıyor insanları.

Ekstra olarak oyun sonlarında sandıklardan çıkan eşyalar da cabası. Farklı bir hava katıyor oyuna.

Sonuç olarak DotA 2 > DotA diyorum.
    Burası hariç katılıyorum
  • Tabi bazı herolar için tavsiye şart.
    Adam takımdaki tek melee olmasına rağmen PL'ye vladimir çıkmış ilk item olarak. Adama soruyorum "neden böyle yaptın?" , "İlüzyonlar için lifesteal" diyor.
    İlüzyonlara diffusal ve radiance(sadece burn damage) dışında +damage ve lifesteal yaramaz diyorum, "n00ooOOb!!" diyor.
    Böyle adamlara recommended item lazım tabi.
  • Dota 1 oynadım uzun süre sonra dota 2 ye geçtim 1 2 kere oynadım daha ama sanki eski zevki yok yada alışamadığım için bilmiyorum.
  • Grafik diyorsan dota 2, rahat oyun diyorsan dota 1. Dota 2 insanı bıktırıyor.
  • Bence bu sorunun cevabı dota 1 gurusu olmayanlar için kesinlikle dota 2'dir. Steam destekli olması, çok daha hoş grafikler ve sesler, kolay ve yeni oyunculara yardımcı olan seçenekler, ilk dota'yla arasında oynanış-karakterler neredeyse hiç farkın olmaması (dota 1'i yıllar öncesinde bırakmıştım ve oyunda hiç bir zorluk çekmedim), Türkçe olması, içinde çok fazla Türk oyuncunun olmaması (dota 1'de hayatımda duymadığım en orjinal küfürleri görüyordum), internet yüzünden oyundan kopmamak...

Bunlar sanırım her iki grubunda kabul ettiği şeyler. En büyük eleştiri sanırım birlikte oynadığımız insanlardan dolayı. Bu match ranking sistemi starcraft 2'de çok iyi işliyordu. Zaten böyle bir sistemin olmadığı oyun emin olun daha kötü olur. Yani sistem yine pek çok oyuncuyu sizin için eliyor maç bulurken. Fakat herkes oyun başında 0'dan başladığından dota 1 guruları nooblarla maç yapmaktan sıkılıyorlar. Aslında biraz sabretseler bence ilerki aylarda kendi seviyelerine göre oyuncular daha çok karşılarına çıkar. Ruslarla oynamaktan da millet bu kadar şikayetçi anlamadım(iletişim dışında). Dün mesela karşı takımda kiril alfabeli bi adam vardı, bizim takımı sildi süpürdü resmen. Sürekli laglı oyun atmaktansa ruslarla oynamak daha iyi bir çözüm. Zaten level'ı yüksek olan oyuncu ister rus ister türk ister alman olsun.

Edit: Son olarak da şunu belirteyim, zaten dota 2 dediğimiz oyun henüz beta aşamasında. Oyunun içeriğiyle, grafikleriyle ilgili çok fazla şey değişmez bu saatten sonra. Ama valve gibi bir devi arkasına almış bir oyunun daha başarılı olacağını düşünüyorum. 1-2 sene sonra bu sorunun cevabı daha çok dota 2'ye yakın olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kırmızı Pervane -- 19 Aralık 2012; 12:58:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Never More

2004 ten beri dota oynayan biri olarak NET Dota2 diyorum.

Budur, oyuncu tabanı hariç (Ruski!) DOTA2 her yönden önde bizim emektardan. WC3 FT ilk göz ağrımız olsa da artık yaşını hissettiriyor. Gerçi 5-6 sene önce de hissettiriyordu ama olsun :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: siberarmi

quote:

Orijinalden alıntı: Never More

2004 ten beri dota oynayan biri olarak NET Dota2 diyorum.

Budur, oyuncu tabanı hariç (Ruski!) DOTA2 her yönden önde bizim emektardan. WC3 FT ilk göz ağrımız olsa da artık yaşını hissettiriyor. Gerçi 5-6 sene önce de hissettiriyordu ama olsun :)

Dediğiniz katiliyorum. Dota1 in yeri herzaman ayrıdır ama map hack ve hilelerden bezdigim için 2007 den beri dota oynamiyordum Dota2 herşeyiyle ilaç gibi geldi. Sesler atmosfer mükemmel bana göre

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dota 2 sağlam internet istiyor ondan dolayı dota 1
  • dota 2 yi herhangi bir nedenden dolayı oynayamayanlar genelde dota1 iyi der dota 2 her türlü daha iyi
  • Dota 1 'de MH sorunu tamamen çözüldü mü ?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.