Şimdi Ara

dosya yazı rengi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
802
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar, bazı klasörlerde word veya pdf dosyalarının isimlerinin bazıları normal yazı renginde bazıları ise mavi renkte gözüküyor. bu neden kaynaklanıyor acaba bilgisi olan var mı?

• Denetim masası klasör seçeneklerinde "şifrelenmiş veya sıkıştırılmış NTFS dosyalarını farklı renkte göster" diye bir seçenek var. Eğer bu seçeneği seçmişsen sıkışmış veya şifrelenmiş dosyalar mavi gözükür.

mavi dosyalara sağ tıkla. özellikler > gelişmiş kısmında şifreleme veya sıkıştırmayla ilgili seçeneklerin işaretlenmiş olduğunu göreceksin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caadas -- 7 Ekim 2007; 22:44:46 >
  • saol dostum, harika bilgi

ama ben windowstan bu bu bu dosyalara sıkıştırma işlemi uygulamasını istemedim. neden kafasına göre takıldı.

hepsini kaldıracam şimdi farkeden bişey olmaz de mi

EDİT= sanırım anladım. iki hafta önce D de mg mertebesinde yerim kalmıştı, bunun için bu uyulamaya gitti heralde..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gilbert -- 7 Ekim 2007; 23:07:58 >
  • Valla bilmiyorum neden kendi kafasına göre takıldı. Normal haline getirebilirsin. Bişey fark etmez. Windows diskte yer kalmadığı için kendi kendine böyle bir şey yapmaz herhalde.(veya yapabilir de sağı solu belli olmaz onun) Şaka bir yana belki de sen harddiske sağ yapıp özelliklerden disk temizlemeyi seçtiğin anda sıkıştırma işlemini onaylamışsındır.
  • herneyse dostum saol olay açıklığa kavuştu
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.