Şimdi Ara

Donla denize girilir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.017
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gerç, yaz da bitti ma bu yaz bu "donla denize girme" olayının çok polemiği papıldı. Eskiden donla denize girme olayı yokmuydu da bu sene böyle girmeye başladılar, ondan mı göze battı.

Bana sorarsanız ben o kadar özgürlük hakkında söylemlerde bulunduktan sonra "donla deneize girilemez" diyemem, yani direkt olarak böyle bir yaptırım uygulamamaz, isteyen istediği şekilde denize girer kimse karışamaz. Ancak buna rağmen avrupa topluluğuna girmeye uğraştığımız şu zamanlarda pek te hoş bir görüntü arzettiğini söyleyemem yani donla denize girme özgürlüğü varsa donla denize girenle dalga geçme özgürlüğü de vardır.

İstanbul Büyükşehir belediyesi donla denize girmeyi önlemek için plajlarda ucuz mayo satma kampanyası başlattı. Bunun üzerine Leman dergisi de donla denize girme özgürlüğünü savunmak için "vatandaş donuna sahip çık" adı altında bir eylem düzenlemiş ancak basından takip ettiğim kadarı ile fazla rağbet görmemiş hatta kendi çizerleri bile fazla rağbet etmemiş. Bence bu eylem populist şakşakçılıktan öte bir eylem değildir çünkü Lemancılar, donla şambrelle denize girenlerle yıllarca zonta maganda diyerek dalga geçtiler. Bunun üzerine 180 derece dönüp böyle bir eylem düzenlemelerini açıkçası pek samimi bulmuyorum. Ayrıca bu eylemde vatandaş giysin diyte sozümona don da sattılar ama bu don söz konusu olan don değil, üzerinde karikatür olan bildiğimiz boxer şort idi.

Bizim halkımız iyi şeylere layıktır. Neden böyle birşeyi bizim halkımız layık görürler anlamıyorum.
    Ayrıca donla denize girmeyi savunmak bir bakıma magandalığı, zontalığı zavunmaktır, yere balgam atmayı, kadına kıza laf atmayı savunmaktır. İstanbul büyükşehir belediyesinin bu konudaki yaklaşımını yerinde buluyorum.

• engin ardıçın don meselesi hakkında yazdığı ve nihat gencin tepki göstererek akşam gazetsinden ayrıldığı yazı.

quote:

Lumpenproletaryayla devrim yapacaklarını sanan zavallı Türk solcuları hakkında belki yüz kere yazdığım için, konuya dönmeyecektim... Marx’a ve Engels’e nasıl hakaret ettiklerinin farkında değiller gariplerim (Buyur? Engels kim ağabey? Schalke 04’te mi oynuyor?)

Ancak bugün İstanbul’da, Caddebostan’da bir “don eylemi” var, kayıtsız kalamadım. Don konusu da bıktırdı ama fırlamalığı severim.

Donla denize girecekler. Elbette katılacak olanların sayısı kısıtlıdır ve elbette eylem yeri de koskoca Türkiye’nin koskoca İstanbul’unun küçücük bir köşesidir... Üstelik havada yağmur sıkıntısı var, sağanak bekleniyor, eylem hepten de yatabilir.

Zarar yok, oradan da akşam “rock” konserine gideceklermiş. (Buyur? Ne konseri ağabey? Müslüm mü?)

Eylemi şu ünlü Leman Dergisi düzenliyor. Her yıl en kötü karneyi getiren öğrenciye de bisiklet alırlar.

Bunları “fazla çiğ” bulan bir kesim arkadaşları da ayrılıp Penguen Dergisi’ni kurmuşlardı, belki bilirsiniz. Onlar da solcu ama daha bir “çelebice” yazıp çiziyorlar.

Leman, azıcık komünistlik, azıcık Kürtçülük, azıcık marjinallik eden bir dergi. Birinci Körfez Savaşı sırasında Saddam’ı tutmuşlardı. Bir ara “Apoculuk” da ettiler, adam Marksist-Leninist olduğunu söylüyordu ya... İşe bakın, bizim Nihat Genç de orada yazıyor. Yani modern milliyetçi-muhafazakâr ve “punk ülkücü” bir yanı da var. Eskiden bu ekipte “metalciler” falan da yer alırlardı.

Cinsellik anlayışları ve yaklaşımları da “geneleve gitmiş sivilceli ortaokul öğrencisi” düzeyindedir.

Ben de bu çorbayı her hafta hiç kaçırmam, mutlaka okurum. Hem kızarım, hem severim.

Derginin yöneticileri, bugün koyacakları eylemin “pijamalı piknik gibi bir şey” olacağını açıklamışlar. Amaçları elbette donla denize girilmesini savunmak değilmiş!

Öp babanın elini... Peki neymiş öyleyse? “Halkın aşağılanmasına” tepkiymiş. Çünkü kıyılar çok pismiş (uzaylılar kirletiyorlar) ve medya da bunu bırakıp halkın donuyla uğraşıyormuş. Uzaylılar kıyılara naylon poşet, pet şişe, terlik teki, kokmuş çorap falan atıyorlar, pirzola kemiği, yeşil biber sapı, domates çekirdeği, kavun kabuğu falan bırakıyorlar, aşağılık medya da tutuyor soylu gecekondu halkını suçluyor.

Bu don hareketinin sloganı da, “donuna sahip çık”.

Ula ula ula ula! Çıkın anuğa koyum.

Suya girince “aburruuu böbürrüüü” diye sesler de çıkarın. Ben denedim, başaramadım, az kalsın boğuluyordum, siz yaparsınız.

Hatta suda uzun eşek de oynayın ve birbinize pandik de atın.

Pis burjuvalara kıllı apışaranızı gösterin, karıları krize girsin! Halkın gücünü görsünler.

Çünkü halkın gücü, burjuvazinin villasını arabasını yerle bir eder.

Emperyalizm dediğin de kâğıttan mayodur alt tarafı.

Vencereeemos! Vencereeemos! (Engin Abi gene gâvurca bir laf etti, anlayamadık.)

Benim asıl merak ettiğim, bu eyleme Kozalak da katılacak mıdır?

Şambrelle dalyaprak denize girip bira şişeleriyle kendinden geçen ve pis burjuva karılarına orasını burasını gösteren Kozzi’yle dalga geçilen karikatürlerin yer aldığı bir derginin eylemine onun da katılması, Türkiye’ye yakışır bir çelişki olurdu...

“Lumpenleri eskiden severdim, çünkü eziliyorlardı, artık nefret ediyorum, çünkü saldırganlaştılar” diye demeç veren dergi yöneticisinin donla denize girme eylemi düzenlemesi ve bunu “pijamayla piknik yapmaya” benzetmesi yeterli bir çelişki değil çünkü...

Aldırmayın çocuklar, kafası karışık olan bir tek siz değilsiniz. Koyun eyleminizi, fakat “zabıtaya” dikkat edin, sizi götürmesinler. Kamu düzenini bozmak ve başkalarını rahatsız etmek suçtur, hele komünist düzende daha da bir suçtu eskiden.

• spotlightkid, güzel yazı
  • bir topluluk içindeysen çoğunluğun kuralına uymak bir kuraldır.bir yerde yazmaz ama bu böyle.

insanlar rahatsız oluyorlar herkesin mayo giydiği bir yerde karşında don göürnce
  • Yani şimdi denize donsuz mu gireceğiz.
  • Evet tabi ki !
    quote:

Orjinalden alıntı: geri zekalı

Yani şimdi denize donsuz mu gireceğiz.
  • HİÇ DONSUZ GİRDİNİZMİ.. İYİ OLUYOR
  • quote:

Orjinalden alıntı: ototeknik

HİÇ DONSUZ GİRDİNİZMİ.. İYİ OLUYOR

aman dikkat, balıklar yemesin aleti,ne yaparsın sonra
  • Yok donla girilmez,oran buran görünüyo. Ama bayanların giydiği,bikini dediğimiz el kadar parçalar göze batmaz. O giydikleri bikiniler daha hoş görünüyo dimi,her tarafları görünüyor neredeyse. E tabi erkeklerin giydiği donlar göz zevkimizi bozuyo. Sonuçta ikiside manzarayı olduğu gibi gösteriyo. Ama erkeklerin don altı manzarası hoş görünmüyo,bikini daha hoş... Sizce... Olaya bak be... Bikiniye laf yok,dona var... Aslında hiç bikini giymeseler....
  • quote:

Orjinalden alıntı: 2000watts

quote:

Hangi aleti ?
    ehehehehehehe

Denizin içinde osurdunuzmu? Acayip zevkli oluyo.Bi sürü gabarcık çıkıyo.İnsan yaşadığını hissediyo.

• ..... boğa yanlış bölüme yazdın gözüm. Kültür-Bilim topic inin 2 altında Gereksiz Mesajlar var. yine karıştırırsan yardım edeyim
  • geçen yıl sevgilimle antalyada tatil köyüne gittik!!

ben çıplak girdim denize

insanlar içinden geldiği gibi hareket etmeli bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi éfulim -- 26 Eylül 2005, 15:03:27 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: 2000watts

quote:

aynı şey senin içinde geçerli! burası ahır değil Kültür-Bilim. Konu dışına, ya da gereksiz mesajlara hadi bahemm kış kış (aile var bayan var) ayıptır be!

• Valla kardeş sen onu bu topiği açana söyliycen.Benim yazdığım bu topiğe hiç aykırı diil bence.
    quote:

Orjinalden alıntı: dreaMMaster

..... boğa yanlış bölüme yazdın gözüm. Kültür-Bilim topic inin 2 altında Gereksiz Mesajlar var. yine karıştırırsan yardım edeyim
  • quote:

Orjinalden alıntı: kaotika

Gerç, yaz da bitti ma bu yaz bu "donla denize girme" olayının çok polemiği papıldı. Eskiden donla denize girme olayı yokmuydu da bu sene böyle girmeye başladılar, ondan mı göze battı.

Bana sorarsanız ben o kadar özgürlük hakkında söylemlerde bulunduktan sonra "donla deneize girilemez" diyemem, yani direkt olarak böyle bir yaptırım uygulamamaz, isteyen istediği şekilde denize girer kimse karışamaz. Ancak buna rağmen avrupa topluluğuna girmeye uğraştığımız şu zamanlarda pek te hoş bir görüntü arzettiğini söyleyemem yani donla denize girme özgürlüğü varsa donla denize girenle dalga geçme özgürlüğü de vardır.

İstanbul Büyükşehir belediyesi donla denize girmeyi önlemek için plajlarda ucuz mayo satma kampanyası başlattı. Bunun üzerine Leman dergisi de donla denize girme özgürlüğünü savunmak için "vatandaş donuna sahip çık" adı altında bir eylem düzenlemiş ancak basından takip ettiğim kadarı ile fazla rağbet görmemiş hatta kendi çizerleri bile fazla rağbet etmemiş. Bence bu eylem populist şakşakçılıktan öte bir eylem değildir çünkü Lemancılar, donla şambrelle denize girenlerle yıllarca zonta maganda diyerek dalga geçtiler. Bunun üzerine 180 derece dönüp böyle bir eylem düzenlemelerini açıkçası pek samimi bulmuyorum. Ayrıca bu eylemde vatandaş giysin diyte sozümona don da sattılar ama bu don söz konusu olan don değil, üzerinde karikatür olan bildiğimiz boxer şort idi.

Bizim halkımız iyi şeylere layıktır. Neden böyle birşeyi bizim halkımız layık görürler anlamıyorum.
    Ayrıca donla denize girmeyi savunmak bir bakıma magandalığı, zontalığı zavunmaktır, yere balgam atmayı, kadına kıza laf atmayı savunmaktır. İstanbul büyükşehir belediyesinin bu konudaki yaklaşımını yerinde buluyorum.

...boğa kırmızılar hakkında fikirlerini paylaşabilir misin? haaa o zaman antenlerini o tarafa çevir bakalım. ordan nasıl çekiyor!.

• quote:

Orjinalden alıntı: éfulim

geçen yıl sevgilimle antalyada tatil köyüne gittik!!

ben çıplak girdim denize

dreaMMaster kardeşim,peki sen bu kırmızılara ne diycen?
    Eğer buna itirazın yoksa benim yazdığıma hiç olmamalı.Çünki arkadaşın söylediğini ben uyguladım.
  • herkes içinden geldiği gibi hareket etse ohooo insanın içinden neler geçiyor..
  • Olaylara bakış açımızla kültür seviyemizi belli ediyoruz...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Osuran Boğa

quote:

Orjinalden alıntı: éfulim

geçen yıl sevgilimle antalyada tatil köyüne gittik!!

ben çıplak girdim denize

dreaMMaster kardeşim,peki sen bu kırmızılara ne diycen?
    Eğer buna itirazın yoksa benim yazdığıma hiç olmamalı.Çünki arkadaşın söylediğini ben uyguladım.

arkadaşın apartmandan aşağı atlamak adranelin severler için mükemmel çözüm dese atlayacak mısın?

• Başlık bu olunca ister istememez böle oluyor ama yinede özür...
    quote:

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.