Şimdi Ara

Donanımhaber Grid Takımı (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.244
Cevap
6
Favori
74.681
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

wcg deyim şimdi 20 saat sonra btecek rosetta ve climate de seçtim yalnız climate 1217 saat kalmış 3 ayda bitiririm artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ELITTURK -- 11 Aralık 2007; 23:26:10 >
  • ELITTURK
    Uzaklaştırılmış
    sonsuz gün kaldı.

Arkadaş forumdan tamamen uzaklaştırıldı mı demek bu. Niye ki acaba ?
  • Şifresini hatırladı diye uzaklaştırdılar herhalde Şaka bir yana olmuştur bir problem. Yeni nick alıp gelir diye tahmin ediyorum
  • Bu program tüm çekirdekleri kullanabiliyor mu? OCli işlemciyi test edek
  • quote:

Orjinalden alıntı: CoolnQuiet

ELITTURK
    Uzaklaştırılmış
    sonsuz gün kaldı.

Arkadaş forumdan tamamen uzaklaştırıldı mı demek bu. Niye ki acaba ?

yeniden merhaba.

boş vakitlerimde konu dışına girdim girmez olaydım çocuk kulübü gibi resmen. mod bile çocuk

siyasi bir konu yüzünden sadece beni sınırsız uzaklaştırmış. ne hali varsa görsün bir daha girmem o bölüme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GridBoinc -- 12 Aralık 2007; 17:26:13 >
  • bu arada core 2 duo'ya alternatif olarak ofis kullanımı için amd sistem toplamaya karar verdim ancak amd sistemlerle aram iyi değildir fazla. sizce konfigürasyon nasıl grid için?

amd athlon x2 4400+ işlemci
    MSI - K9AGM3-FIH anakart

anakart özellikleri:

AMD 690G/SB600
    ÇIFT ÇEKIRDEKLI AMD ATHLON64/X2 AM2 CPU
    1000 MHZ FSB
    TÜMLEŞIK HDMI ÇIKIŞ
    4 ADET DUAL DDRII 800 YUVASI
    MAX 4GB BELLEK
    TÜMLEŞIK MB ATI X1250 DX9 VGA
    2 GB SISTEM BELLEĞINDE 1 GB X1250 VGA ADRESLENEBILIR
    HDMI ÇIKIŞ
    4 SATAII
    RAID 0, 1, 0+1 EN YÜKSEK 3.0GB/SN
    1 PCI EXPRESS X16
    1 PCI EXPRESS X1
    2 PCI YUVASI
    8 X USB 2.0
    LAN 10/100/1000 VE FIREWIRE
    7.1-KANAL YÜKSEK TANIMLI SES
    ATI VIDEO OPTIMIZASYON TEKNOLOJISI
    AVIVO
    DUAL CORECELL
    DUAL CORECENTER
    3 YIL GARANTİLİ

ve 2 gb ddr2 800 mhz bellek.

• quote:

Orjinalden alıntı: Alx

Bu program tüm çekirdekleri kullanabiliyor mu? OCli işlemciyi test edek

Evet kullanır, hemde default olarak.
  • quote:

Orjinalden alıntı: GridBoinc

bu arada core 2 duo'ya alternatif olarak ofis kullanımı için amd sistem toplamaya karar verdim ancak amd sistemlerle aram iyi değildir fazla. sizce konfigürasyon nasıl grid için?

Biostar'ın 690G chipsetli anakartı daha güzel onu tavsiye ederim. İşlemci olarak 4000+ yeterli şimdilik. 65 nm. lik versiyonu iyi O/C oluyor. 2.7 GHz'te stabil BOINC'le kullanabilirsin. Ancak şöylede bir durum var. 790G chipseti Ocak ayında çıkacak, anakart bölümünde bununla ilgili haberim var. O chipset çıkınca onu almak daha mantıklı şimdilik. Hem böylelikle AM2+ soket yapısına sahip olursun ve onboard olarak Dx 10 u destekleyen bir anakartın olur ayrıca hybrid crossfire'ıda kullanabilirsin istersen. İşlemci olarakta o zaman gelsin konuşuruz tekrar.

• hmm 790g iyi olur da fiyatlar nasıl olur acaba onun için de nerden baksak en az 6 ay bekleriz

bir de bu anakarta kafayı takmış bulunmaktayım

SAPPHIRE PURE ELEMENT HDMI SOKET 940 (AM2) AMD ANAKART (PE-AM2RS690MH)

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=152&productid=bd49592

sanırım entertainment pc olur bu anakarttan ama şöyle hem performans hem de multimedia ağırlıklı bir sistem de fena olmaz doğrusu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GridBoinc -- 12 Aralık 2007; 20:02:32 >

• Yoo, makul fiyatlı seçeneklerde olacak:http://forum.donanimhaber.com/m_19605248/tm.htm
  • quote:

Orjinalden alıntı: CoolnQuiet

Yoo, makul fiyatlı seçeneklerde olacak:http://forum.donanimhaber.com/m_19605248/tm.htm

işte şimdi güzel oldu amd sisteme geçmemekle aptallık etmişim

kahrolsun intel
  • Faydalı bişi ilk fırsatta deneyecem

teşekkürler
  • Bugün ülke çapında günlük kredi bazında takım olarak 2. olduk ve ekşi sözlük takımını geçtik. Emeği geçen herkese tşk.ler.
  • benimde bilgisayar bozuktu. 5 gunluk kaybım var. ama buguden itibaren kaldığım yerden devam.
  • worldcummunity 'den Team Donanımhaber'in 13.üyesiyimdir :D
  • seti@home 'da donanım haber takımına katıldım
  • Hoşgeldin aramıza.
  • Climate Prediction
    Einstein@Home
    Rosetta@Home
    SETI@Home

Bende geldim
  • Hoşgeldin takımımıza.
  • Bende geldim. Fakat 2 sorunum var..
    1. Program işlemcimin 2. çekirdeğini hiç kullanmıyor.. taskbar'da sadece 1 çekirden çalışıyor, toplamda da %50 görünüyor..

2. einstein haricinde hiçbir projeyi ekleyemiyorum. kullacı adı hatalı diyor sürekli.. Ne girdiysem olmadı.

Edit: 2. sorunu çözdüm.. İle başta web sitesinden üye olmak gerekiyormuş..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arsenik -- 16 Aralık 2007; 18:51:47 >
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.