Şimdi Ara

Donanım uyuşmazlığı Olabilir mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
657
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bilgisayarımdan yeterli performansı alamadığımı düşünüyorum ne önerirsiniz. Tam bir MMORPG severiyim ve bulundugum alanlarda çok fazla efektler olduğun çok ufak kasmalar oluyor oyunumu full grafiklerde oynamak istiyorum bilgisayar donanımım iyi gibi fakat fraps la video çekmeyi denediğimde fps 10 20 ye kadar düşüyor video çekemiyorum efektlerde katılınca iyice kasmaya başlıyor

normalde bu donanımla rahat video çekip oyunumu oyniya bilmem gerekiyor sorun nerede olabilir acaba sizce ne yapmalıyım tüm yardım ve fikirlerinizi bekliyorum arkadaşlar teşekkürler.

Bilgisayarım:

intel core i7 860 2.80GHz
    mainboard: DP55WB / intel P55
    8192 MBytes DDR3 ram 2x2048 - 1x4096 / 3 slot dolu 1 boş
    GeForce GTS250 ekran kartı

• hangi oyunda dusuyor o kadar.
    neden ramleriniz 3 tane. dual calisanlar ya 2 ya 4 olur. 3 tane ile tek kanal calisir
    gts250 sizce iyi bir kart mi?
  • Ram'lerinin markalari degisik mi? Degisik degilse dahi CL diye adlandirilan gecikme sureleri ayni mi? Gecikme surelerine vatan bilg.'in web sitesinden senin ram'in sayfasina girip bakabilirsin. Eger markalar degisik ise mutlaka sorun cikar. Hatta yakinda mavi ekran dahi yersin.
  • 2 tane ddr3 2048 likler kingston

diger 4096 olan crosair marka

dual çalışma konusunda bilgim yok ne yapmalıyım boş olan slotu mu doldurmalıyım yoksa 4 lük olan fazlamı onu çıkartsam daha mı iyi ?

ekran kartım kötümü bende bilmiyorum acemiyim donanım konusunda önerebiliceğiniz bir kart var mı ?

şuanda oynadıgım oyunun adı Allods Online

acaba bilgisyarı şişiren başka birşey olabilir mi?

frapsla video çekemememin sebebi aynı şeylermi acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mysterio -- 5 Haziran 2011; 4:31:50 >
  • mmorpg oyunlarında ne kadar iyi bilgisayarın olurrsa olsun illaki kasar bu serverdan kaynaklıdır gts250 nin mmrpg lere çok rahat yetmesi lazım ha yinede bi format at bi bilgisayarın içini temizle 1 sene içinde termal macunu yenilemediysen onu bi yenile fanları kontrol et yavas dönen varmı bi yağla fanları bi bakımdan geçir bilmiyorsan bir bilgisayarcıya götür yapsın muhtemelen rahatlar makinan + 2x2 leri kullan 1x4 kullanma o 4 lüğü sat 2x2 daha al illa 8 gb ram istiyorsan. ve sadece oyun oynuyorsan 8 gb fazla zaten 4 gb yeterli olur koç gibi oynatır ben 4 gb kullanıyorum ramleri full kullanan bir oyun daha göremedim 2 gb dan yukarı çıkmadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mysterio

Bilgisayarımdan yeterli performansı alamadığımı düşünüyorum ne önerirsiniz. Tam bir MMORPG severiyim ve bulundugum alanlarda çok fazla efektler olduğun çok ufak kasmalar oluyor oyunumu full grafiklerde oynamak istiyorum bilgisayar donanımım iyi gibi fakat fraps la video çekmeyi denediğimde fps 10 20 ye kadar düşüyor video çekemiyorum efektlerde katılınca iyice kasmaya başlıyor

normalde bu donanımla rahat video çekip oyunumu oyniya bilmem gerekiyor sorun nerede olabilir acaba sizce ne yapmalıyım tüm yardım ve fikirlerinizi bekliyorum arkadaşlar teşekkürler.

Bilgisayarım:

intel core i7 860 2.80GHz
    mainboard: DP55WB / intel P55
    8192 MBytes DDR3 ram 2x2048 - 1x4096 / 3 slot dolu 1 boş
    GeForce GTS250 ekran kartı

Hocam aynı ekran kartı bende var 2.8 ghz i5 işlemci p7h55-m usb3 anakart var oyunlarda 0 kasma ram 6 gb seninkinden biraz düşük olmasına ragmen tık etmiyor.

Bence sorun donanımda degil ama ramlerinde kafam takıldı + yazılımda birşeyle rolabilir formatla en iyisi

• 2x2 2x4 takamazmıyım ?
  • 2x2048 şuan duruyor

4096 crosair i cıkarttım umarım daha iyi olur
  • başka önerisi olan varmı diger 2 boş ram slotuna 2x2048 taksam? sistem bu şekilde bana yeterli değil ?
    8 olsa toplamda
  • Hocam senin ekran kartin o kadar grafigi kaldirmiyor. 10gb ram olsa da makinenin ekran karti yeterli olmadan agir grafik islemlerinde yetersiz kalir.
    Birde neden i860 gibi iyi bir islemciye gidipte intelin anakartini aldiniz ki... gigabyte , asus varken.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mysterio

başka önerisi olan varmı diger 2 boş ram slotuna 2x2048 taksam? sistem bu şekilde bana yeterli değil ?
    8 olsa toplamda

hocam ne olursa olsun dual çalışacak şekilde ram takılır 2X4 olur 4X4 olur tabi anakartın 16 gb ram destekliyorsa 4x2 de takabilirsin ama ramlerin cl lerinin aynı olması gerekir bu da farklı markalar arası tutturması biraz zordur en güzeli alırken baştan karar verip 1 kerede hepsini almak yani takım halinde almak en mantıklısı elinde 4 gb dan 1 tane daha bulursan aynısından onu takabilirsin illa 8 olsun dersen elinde 2x2 var şimdilik yeterli bence bendede 2x2 var full ram çalıştığını görmedim oyunda oynarım full grafik oynarım takılmaz etmez yinede illa 8 yapacam dersen karar senin

hocam birde psu durumun nedir psu yetmiyorsa oda kasmaya yol açar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FOXXTR -- 8 Haziran 2011; 19:30:02 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.