Şimdi Ara

Bu Gerçek Olabilir mi ? Myfi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
2
Favori
21.417
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Evet arkadaşlar dün gece işarkadaşım myfi'den bahsetti (kendisi sakaryada oturuyor ;sanırım şu an sadece sakaryada olacak)kablosuz internet sağlayıcı gibi birşey .

Nedir ne değildir? Nasıl bir kuruluştur , yasalmıdır? ,sağlıklımıdır? Keşke her yerde olsamıdır ?

BİREYSEL TARİFELER

HIZ(Download) KOTA(Download) FİYAT (TL)
    Fiber internet hızı Limitsiz-günlük 5
    Fiber internet hızı Limitsiz-7 günlük 10
    Fiber internet hızı Limitsiz-15 günlük 20
    Fiber internet hızı Limitsiz-aylık 30
    Fiber internet hızı Limitsiz-90 günlük 90
    Fiber internet hızı Limitsiz-180 günlük 180
    Fiber internet hızı Limitsiz-365 günlük 360
    * Günlük tarife 1 gün için geçerli fiyatdır.
    * Paketlerde adil kullanım kotası yoktur.
    * Tüm tariferler için kullanım süresi aktivasyon kodu girilmesiyle başlamaktadır.

dibine not:Firmayla uzaktan yakından ilgim olmayıp , reklam yada benzeri bir teşebbüs içerisinde değilimdir.Tek derdim TTNET belasından nasıl kurtulunur.

Asiye nasıl kurtulur

• Peki bu baz istasyonları halk sağlığını tehdit etmiyormu?

yurt dışında bu tür yapılara izin veriliyor mu?
  • yanlış anlamadıysam sadece wifi üzerinden yayın hakkı alıyorlar. olay yasal(ulaştırma bakanlığından epey uğraşlar sonucu alınan bir belge ile) oluyor.
    4 mb hızı 20 tl gibi satıyorlar. bunu eve tekrar wifi ile dağıtarak çoklu giriş yapabiliyorsunuz. şuan yeni bir sistem olduğundan verim alan varmı sıkıntıları varmı bilmiyorum.
    ttnete alternatif bir sistem. ev telefonu şartıda ortadan kalktığından denenebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nirvanha

Peki bu baz istasyonları halk sağlığını tehdit etmiyormu?

yurt dışında bu tür yapılara izin veriliyor mu?

her evde kablosuz modem , cep telefonu baz istasyonları vs. dolu. Bir eksik 2 fazla ne farkeder.
  • Myfi İnternet Hizmetleri AirFiber teknolojisi ile metro fiber internet alt yapısını halka dağıtan bir firmadır.

10 Gbit Metro fiber internet den istenilen hızlarda istenilen bölgeye indirebilmektedir.

Şuan 20 den fazla kurumsal firma ve 700 den fazla bireysel müşteri ile kullanıcı kitlesini artırmaya devam etmektedir.

Ayrıca tüm Türkiye genelinde Türktelekom alt yapısı ile sağlanan tüm hizmetleri aynı kalitede ve ucuza sağlamaktayız. Sitemizde detaylı fiyat tarifelerini bulabilirsiniz.

http://www.myfi.com.tr

Konu ile ilgili herhangi bir açıklama yada tesisat yada kullanım ile ilgili bilgi almak isteyen varsa gereken bilgileri verebilirim.

Myfi Networks Teknik Sorumlu
    Sercan TAPŞIN
    05336685959

• Burada olsa hemen abone olurdum ama ne yazıkki yok istanbula gelemedi bu firmalar
  • Yavaş yavaş yayılıyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: IQ

Yavaş yavaş yayılıyoruz.

Ankara varmı ?
  • AirFiber hizmetimiz sadece Sakarya ilinde mevcut diğer iller de bayiliklerimizi oluşturuyoruz.

Şuan Ankara' da Telekomun verdiği VDSL, ADSL, Fibernet paketlerini sağlayabiliriz.
  • Çok güzel bir hizmete benziyor. Ben de Sakarya'da yaşıyorum ve evimde telefon modem veya kablo fazlalığı olmadan telefonumu ve bilgisayarımı sınırsız wifi ye bağlamak istiyorum sanırım aradığım şey tam olarak bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: empoeq

Çok güzel bir hizmete benziyor. Ben de Sakarya'da yaşıyorum ve evimde telefon modem veya kablo fazlalığı olmadan telefonumu ve bilgisayarımı sınırsız wifi ye bağlamak istiyorum sanırım aradığım şey tam olarak bu.

Tavsiye ederim. Ben de şuan myfi kullanıyorum. Çok iyi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • RoNNiE- kullanıcısına yanıt
    Hızı nasıl? ve gerçekten sınırsız mı adil kullanım kotası falan yok değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: empoeq

Hızı nasıl? ve gerçekten sınırsız mı adil kullanım kotası falan yok değil mi?

6 mbit lik paketten kulanıyorum ve gayette iyi. Gerçekten sınırsız, akk falan yok. Taahhütte yok. Paket bitince istediğin zaman yenileyebiliyorsun. Bi nevi kontör yükler gibi para ödeyip aylık olarak kullanıyorsunuz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • o kadar övmüşünüz de bir allahın kulu akşam yoğun saatte speedtest sonucunu koymamış. nedir yani bu airfiber fiyatların vdsl den aşağı kalır yanı yok ama paket kaybı, ping jitter vs hat kalitesine dair ortalarda hiç bir bilgi yok.
    avrupaya pingler kaç ms
    online oyunlar ne alemde
    karda yağmurda bağlantı ne durumda
    vs vs

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PowerPC -- 9 Aralık 2015; 3:35:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PowerPC

o kadar övmüşünüz de bir allahın kulu akşam yoğun saatte speedtest sonucunu koymamış. nedir yani bu airfiber fiyatların vdsl den aşağı kalır yanı yok ama paket kaybı, ping jitter vs hat kalitesine dair ortalarda hiç bir bilgi yok.
    avrupaya pingler kaç ms
    online oyunlar ne alemde
    karda yağmurda bağlantı ne durumda
    vs vs

Yoğun saatleri bilmiyorum fakat az önce speedtest yaptım.

http://www.speedtest.net/my-result/4901636336

http://www.pingtest.net/result/135761318.png

Foruma koymayı bilmediğim için böyle paylaştım. Java yüklü olmadığı için paket kaybını bilmiyorum ve şuan online oyun kurulu değil ama ping değerleri yüksek çıkmaz tahminimce. Ayrıca 6 mbit tanımlı olmasına rağmen 9 10 mbit olduğu zamanlar oluyor. Yağmurlu havada bir sıkıntı yaratmadı şuanlık. Yani ben oldukça memnunum.

• sitelerinde trojan uyarısı veriyor buradan yakın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PowerPC -- 10 Aralık 2015; 0:36:29 >
  • evet bende de uyarı verdi sonra farklı bi siteye yönlendirdi...

konu eski ama bu tarzda internet saglayıcı çok var ülkemizde. mesela bi ara hatırlayanlar iyi bilir, sokakları aydınlatan lambalara baglanan wifi sistemi ile internet hizmeti verilecekti.
    bunun da ilk ayagı istanbul / tuzla semtinde olacaktı. sonra ne oldu ? yalan mı oldu ? (büyük ihtimal evet) öylece sessizce ucup gittiler.

ve bu sisteme benzeyen yine en az 2 firma daha farklı yöntemler geliştiriyordu. artık geliştiremiyorlar desem daha dogru olabilir.
  • Sakarya'da kapının önüne broşür bırakmışlar nedir diye sitelerine girdim ilk defa windows defender'ın çalıştığını gördüm sayelerinde. Teşekkürler myfi
  • Arkadaşlar online oyun oynayacağım diyorsanız bulaşmayın benden uyarması. Oturdugum civarda boş port olmaması nedeniyle ttnet,superonline gibi hizmetlerden yararlanamayınca myfi ile karşılaştım eve bağlattık. Sonuç olarak internet hızı sürekli düşüp artıyor ping deseniz 100 den aşağı değil.
  • Arkadaşlar Sakarya'da türk Telekom un port sıkıntısı yüzünden 2 aydır internet bağlatamadım.bu myfi yi düşünüyorum ilk bağlantı ücreti çok yüksek 210 TL ama şuan başka şansım da yok gibi.. Sadece akşamları film izleme yi düşünüyorum kullananlar memnun mu pişman eder mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.