Şimdi Ara

Donanım hızlandırmalı GPU zamanlaması [Windows 10 v2004, DirectX 12 Ultimate] (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
185
Cevap
10
Favori
28.636
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sanki fps artışından ziyade daha akıcı fps droplar azalmış gibi bir his aldım ama bir kaç oyunda atma sorunu var bu modu açınca. Birde acaba laptop ile kasa arasında fark olabilir mi bazıları laptoplar da daha işe yarar bir güncelleme olduğunu söylüyor.
  • Donanım hızlandırmalı GPU zamanlaması [Windows 10 v2004, DirectX 12 Ultimate]

Bu ayarı açtıktan sonra yükselen FPS.

Aynı oyunda 5600 XT ile hiçbir işe yaramıyordu hatta FPS düşüyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 26 Ağustos 2020; 21:1:16 >
  • Geçen ay ile beraber gayet olumlu sonuçlar alanlar olmuş.

Mevcutta GPU olmadığından dolayı şu sıralar deneyimleyemiyorum.
  • Bu ayarı açtığım zaman bazı oyunlarda gölgeler titriyor, gidip geliyor.

1050 TI ile son sürücüyü kullanıyorum.
  • Bgrn7 kullanıcısına yanıt
    oyun ismi verirseniz iyi olur.
  • Gaara34 kullanıcısına yanıt
    Rdr2 ve Gears 5. Her iki oyunda da ayni sorun vardı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gta V de yükleme ekranında gölgelenme oluyordu. Ayarı kapatıp denediğimde sorun ortadan kalktı.
    Rdr 2 olmadığı için Gears 5'i denedim bir saat kadar, GTX 1070 - 452.06 sürücüsü ile bir problem görmedim gölgelerde ve genel olarak görselde.
  • Gaara34 kullanıcısına yanıt
    Özellikle Act 3, Chapter 1'de oluyordu. Tabii ki bu sorunun bende olması başkalarında da olacağı anlamına gelmez. Benzer gölge sorununu yaşayan arkadaşların bu ayara göz atmasında fayda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bgrn7 -- 29 Ağustos 2020; 18:16:20 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    oyunda dediğiniz bölüme girip baktım. evet, bazı cisimlerin gölgeleri, köşeleri titriyor.

fakat GPU zamanlaması ayarını kapatıp reset atıp denedim. özellikle tekrar aynı cisimlere baktım gene titremeler oluşuyordu.

eğer siz bu ayarı kapattığınızda geçti diyorsanız bir şey diyemem bende iki türlü de sonuç aynıydı.

sanırım sıkıntı Microsoft'un bu ayarından çok oyunun güncel Nvidia sürücüsü ile olan çalışmasıyla alakalı. sürücülerde güncel oyunlar için bir şeyleri düzeltirken geride kalan oyunlarda bu tip sıkıntılar olabiliyor.
  • Arkadaşlar selamlar,

Titreme ve gölgelenme durumları esnasında; FreeSync, G-SYNC, G-SYNC Compatible aktif mi? Aktifse kapatıp dener misiniz? Akabinde (bu durumlarda pek etkisi olmasa da) V-SYNC'i de kontrol edebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: REDSTONE

Arkadaşlar selamlar,

Titreme ve gölgelenme durumları esnasında; FreeSync, G-SYNC, G-SYNC Compatible aktif mi? Aktifse kapatıp dener misiniz? Akabinde (bu durumlarda pek etkisi olmasa da) V-SYNC'i de kontrol edebilirsiniz.
    bende g-sync yada freesync destekli bir monitör yok. 144 hz 1080p monitörüm. oyunda da V-sync kapalı yaptım bahsettiğim testleri.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gaara34

bende g-sync yada freesync destekli bir monitör yok. 144 hz 1080p monitörüm. oyunda da V-sync kapalı yaptım bahsettiğim testleri.

Alıntıları Göster
    Yazdıklarınızda normal olarak da sıkıntı olduğu görülmüş zaten. Demek ki bahsedilen sıkıntılar oyun veya sürücü kaynaklı.
  • REDSTONE kullanıcısına yanıt
    GTA V de bugün denediğimde bir sorun olmadı. Daha önceki sürücü kaynaklı olabilir sorun. V-sync açıktı monitörüm g-sync destekli ama aktif değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SelimmDD

GTA V de bugün denediğimde bir sorun olmadı. Daha önceki sürücü kaynaklı olabilir sorun. V-sync açıktı monitörüm g-sync destekli ama aktif değil.
  • Son durumlar nasıl arkadaşlar?

*Konudan haberi olmayanlar da vardır muhtemelen.

• REDSTONE kullanıcısına yanıt

Hala AMD Rx 470'e vermedi destek o kadar sürücü çıkmasına rağmen :)

• Vega 56 desteklemiyor diye raporlıyor GPU Z.

• Suppordle kullanıcısına yanıt

hbmlerde yok mu bu muhabbet acaba

• 5600xt 5700 5700xt donanım hızlandırmalı GPU zamanlaması desteği sadece o beta sürücüde var arkadaşlar. tüm updateleri yapılmış windows ve sürüm 20.11.3 amd driver kullanıyorum (5600xt) donanım hızlandırmalı GPU zamanlaması desteği yok.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.