Şimdi Ara

donanım hakkında teknik terimlerden anlayan biri bakarsa güzel olur

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16
Cevap
0
Favori
412
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bilgisayarıma ryzen 5 3600 işlemci ile asboard marka rx580 ekran kartı taktım anakartım asrock a320 dgs ram lerim teamgroup2x4gb 2400mhz bilgisayarımdan tam performans alamadığımı düşünüyorum oyunlarda kasılmalar falan fps düşmeleri falan oluyor sistemimi sisoftware sandra ile test ettiğimde işlemciden ve gpudan bazı hatalar aldım pek anlamadığım için test sonuçlarını buraya yapıştırıyorum biosum güncel bu arada xmp profie 2.0 kullanıyorum hataları nasıl giderebilirim? bu arada ssd yok hdd var seagate baracuda 1tb

SiSoftware Sandra

Display
    Connection : Local Computer

Overall Processor Score
    Analysing...
    Warning 242 : Multi-Threaded (MT) : Dynamic OverClocking/Turbo engaged. Performance will not be consistent!
    Warning 5010 : Multi-Threaded (MT) : High Security (AES256 + SHA2-256) : Cannot use Large Memory Pages due to lack of privileges.
    Warning 242 : Multi-Threaded (MT) : High Security (AES256 + SHA2-256) : Dynamic OverClocking/Turbo engaged. Performance will not be consistent!
    Warning 5010 : Multi-Threaded (MT) : Floating-Point (High Precision) : Cannot use Large Memory Pages due to lack of privileges.
    Warning 242 : Multi-Threaded (MT) : Floating-Point (High Precision) : Dynamic OverClocking/Turbo engaged. Performance will not be consistent!
    Warning 5010 : Multi-Threaded (MT) : Floating-Point (High Precision) : Cannot use Large Memory Pages due to lack of privileges.
    Warning 242 : Multi-Threaded (MT) : Floating-Point (High Precision) : Dynamic OverClocking/Turbo engaged. Performance will not be consistent!
    Warning 5010 : Multi-Threaded (MT) : Floating-Point (Normal Precision) : Cannot use Large Memory Pages due to lack of privileges.
    Warning 242 : Multi-Threaded (MT) : Floating-Point (Normal Precision) : Dynamic OverClocking/Turbo engaged. Performance will not be consistent!
    Warning 5010 : Multi-Threaded (MT) : Best Pair Match (Lowest Latency) : Cannot use Large Memory Pages due to lack of privileges.
    Warning 242 : Multi-Threaded (MT) : Best Pair Match (Lowest Latency) : Dynamic OverClocking/Turbo engaged. Performance will not be consistent!
    Aggregated Score : 6.68kPT
    Result ID : AMD Ryzen 5 3600 6-Core Processor (6C 12T 4.15GHz, 600MHz IMC, 6x 512kB L2, 2x 16MB L3)
    Speed : 4150MHz
    Capacity : 12Unit(s)
    Power : 61.82W
    Finished Successfully : Yes

Overall Memory Score
    Analysing...
    Notice 5405 : Multi-Threaded (MT) : System bandwidth appears FSB limited. Attempt to increase FSB.
    Warning 5010 : Multi-Threaded (MT) : Cannot use Large Memory Pages due to lack of privileges.
    Warning 5010 : Global Data Memory : In-Page Random Access Pattern : Cannot use Large Memory Pages due to lack of privileges.
    Warning 242 : Global Data Memory : In-Page Random Access Pattern : Dynamic OverClocking/Turbo engaged. Performance will not be consistent!
    Warning 5010 : Multi-Threaded (MT) : Cannot use Large Memory Pages due to lack of privileges.
    Warning 242 : Multi-Threaded (MT) : Dynamic OverClocking/Turbo engaged. Performance will not be consistent!
    Aggregated Score : 1.29kPT
    Result ID : AMD F17v7 (Ryzen2/ThreadRipper2 Matisse) Host Bridge; 2x 8GB Team Group TEAMGROUP-UD4-2400 DDR4 (2.4GHz 128-bit) PC4-19200 (14-16-16-31 7-56-18-9)
    Speed : 2400MHz
    Capacity : 16384MB
    Power : 28.63W

Overall General-Purpose (GPGPU) Score
    Analysing...
    Warning 338 : OpenCL : AMD Radeon RX 580 2048SP (2048SP 32C 1.23GHz/1.34GHz, 8GB DDR5 7GHz/9GHz 256-bit) : You may need to enable a monitor on secondary GP adapters for multi-GPU support! This is a driver limitation.
    Warning 338 : OpenCL : AMD Radeon RX 580 2048SP (2048SP 32C 948MHz/1.34GHz, 8GB DDR5 1.2GHz/9GHz 256-bit) : High Security (AES256 + SHA2-256) : You may need to enable a monitor on secondary GP adapters for multi-GPU support! This is a driver limitation.
    Warning 338 : OpenCL : AMD Radeon RX 580 2048SP (2048SP 32C 1.23GHz/1.34GHz, 8GB DDR5 7GHz/9GHz 256-bit) : Floating-Point (Normal Precision) : You may need to enable a monitor on secondary GP adapters for multi-GPU support! This is a driver limitation.
    Warning 338 : OpenCL : AMD Radeon RX 580 2048SP (2048SP 32C 1.23GHz/1.34GHz, 8GB DDR5 7GHz/9GHz 256-bit) : Floating-Point (Normal Precision) : You may need to enable a monitor on secondary GP adapters for multi-GPU support! This is a driver limitation.
    Warning 338 : OpenCL : AMD Radeon RX 580 2048SP (2048SP 32C 753MHz/1.34GHz, 8GB DDR5 1.2GHz/9GHz 256-bit) : Floating-Point (Normal Precision) : You may need to enable a monitor on secondary GP adapters for multi-GPU support! This is a driver limitation.
    Warning 338 : OpenCL : AMD Radeon RX 580 2048SP (2048SP 32C 1.23GHz/1.34GHz, 8GB DDR5 7GHz/9GHz 256-bit) : You may need to enable a monitor on secondary GP adapters for multi-GPU support! This is a driver limitation.
    Aggregated Score : 9.44kPT
    Result ID : AMD Radeon RX 580 2048SP (2048SP 32C 1.23GHz/1.34GHz, 8GB DDR5 7GHz/9GHz 256-bit) (OpenCL)
    Speed : 1228MHz
    Capacity : 1Unit(s)
    Power : 185.00W

Overall Disk Score
    Analysing...
    Notice 5209 : Hard Disk (NTFS, 4kB) : Read/Write Performance : Consider using the Removable Storage/Flash Benchmark for Flash devices.
    Tip 5202 : Hard Disk (NTFS, 4kB) : Read/Write Performance : Use cache on to measure Windows performance.
    Finished Successfully : No

Overall Computer Score
    Error (8116) : Operation aborted.

• Win 10 kullanıyorsanız performans için SSD şart, bunun dışında psunuz kaç watt?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • windows 10 kullanıyorum ama ssd fpsye etki etmiyor diye biliyorum psu 500w 80+bronze
  • Sisteminiz için psunuz yeterli değil,o psu ile o ekran kartı ve işlemci yeterli performansı vermez, mümkünse başka bir psu ile deneyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheArchaeologist -- 6 Nisan 2020; 8:29:25 >
  • psu yu yeni aldım en az 500 w lık psu gerekli diyordu ekran kartı ekran kartı maksimum 185 w işlemci ise 65 w istiyor psu ya yeniden para vermem zor
  • quote:

Orijinalden alıntı: smurf55

psu yu yeni aldım en az 500 w lık psu gerekli diyordu ekran kartı ekran kartı maksimum 185 w işlemci ise 65 w istiyor psu ya yeniden para vermem zor
    Test işlemci için başarılı sonuç vermiş. Harddisk başarısız olmuş.

Disk temizliği ve disk onarma işlemi yapmanızı öneririm.
    Ayrıca;bilgisayarın teknik özellikleri ve kendi aralarındaki uyumluluğu önemlidir. Ama kullandığınız yazılımlar da bazen sistemi çok yorar. Gereksiz ve kullanmadığınız yazılımlar varsa kaldırın.
  • Windows 10 kullanabilmek için ssd gerekli hdd ile kasılmalar normal.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öncelikle sorunları sıralarsak güç kaynağı>depolama>ram>anakart seçimin oldukça yanlış, daha ucuzu seçilemeyecek şekilde ürün seçiminde bulunmuşsun ssd ve psu ile sistemi toparlarsan ne mutlu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Volkan1x -- 6 Nisan 2020; 20:22:15 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sistemimi 3 sene önce almıştım amd apu a10 9700 işlemcim vardı gayet güzeldi yavaş yavaş düzeltmeye çalışıyorum sistemimi sırada ram ve ssd var alacaklarım arasında ve psuda ne gibi bir problem var anlayamadım harddiski yeni formatladım sayılır bütçeye göre birşeyler yapmaya çalışıyorum
    warning yazan kısımları anlamadığım için sordum çözümü var mı diye
  • bynoname kullanıcısına yanıt
    hdd de win10 kanser olarak kullanılır. yanı bu arkadasın da dedıgı gıbı ssd sız wın10 kullanan, sabır tasının yerini coktan devralmış biridir.
  • internetten biraz araştırdım. öncelikle bunları yapmadan önce sandra'yı yönetici olarak çalıştırmanı tavsiye ederim. aşağıdaki işlemleri yaptığında o uyarıların bir kısmı kalıcı olarak kalkar ama performansının değişeceğinden şüpheliyim. admin olarak çalıştırdığında da o uyarılarla karşılaşmamalısın ayrıca.

-secpol.msc
    -yerel ilkeler /local policies
    -kullanıcı hakları ataması /user right assignment
    -bellekteki sayfaları kilitle /lock pages in memory
    -oraya kendini ekle

bu adımları takip edersen 5010 kodlu uyarıyı almazsın sanırım. ama dediğim gibi, önce admin olarak çalıştırmayı dene.

gpu konusunda ise bir fikrim yok :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-57554940B

hdd de win10 kanser olarak kullanılır. yanı bu arkadasın da dedıgı gıbı ssd sız wın10 kullanan, sabır tasının yerini coktan devralmış biridir.
    win 10 ve hdd tam bir işkencedir.
  • Tariquaqe kullanıcısına yanıt
    yardımların için teşekkür ederim ama secpol.msc çalışmadı bende win 10 single language var
  • SiSoftware Sandra isimli programı ilk defa duyuyorum. Eğer şikayetiniz oyunlarda takılma, fps düşmesi ise MSI afterburner ile oyun oynarken değerleri kontrol etmek en güzeli. Darboğaz mı var, Psu mu yetmiyor, ram mi yetmiyor yoksa sıcaklıklar mı yüksek hepsini anlamak mümkün.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.