Şimdi Ara

Don't Starve (2013) / Together (2015) [ANA KONU] (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.942
Cevap
52
Favori
204.043
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kısaca özet geçeyim. Yiyeceklere çürüme süreleri eklendi(çürüdükten sonra gübre olarak kullanılabiliyor sanırsam),ice box eklendi(yiyecekleri korumak için buzdolabı gibi),WX78 diye robot yeni bir karakter eklendi,tallbird yavrusu smallbirds eklendi,açlık barı 200 e yükseldi. Özet olarak bunlar eklendi.
  • Oyundan 2-3 gün uzak kaldım ama yeni güncelleme ile bayağı bir değişiklik gelmiş... Yukarıda arkadaş yazmış, ona ayrıyetten bir iki özellik daha gelmiş... Otto Von Chesterfield adında bir yaratık gelmiş. Bunu belli başlı bataklıklarda sanırım göz şeklinde iken bulabiliyoruz... Ve bizim için ayaklı bir dolap işlevi görüyor kendisi... Ayrıca bu littlebird olayını getirmeleri aklıma yumurta çalıp çatlattıktan sonra yanımızda gezen littlebirdün büyüme ihtimalini getirdi... Denemek lazım. Bir de ek olarak beefalo herding gelmiş ama tam olarak ne oluyor anlayamadım... Sürüye katılma olayı zaten daha öncesinde de vardı... Bu farklı bir şey olabilir...

Güncelleme notları:

• Yiyecekler, uzun bir süreden sonra çürüyecektir. Bayat veya çürümüş yiyecekler daha az sağlık verecektir. Çürümüş yiyecekler, hemen hemen yenemez durumda olurlar, fakat yakıt veya gübre olarak kulllanılabilir.
    • Sağlık ve açlık değerleri kapsamlı bir şekilde yeniden ayarlanmıştır. Karakterler artık daha geniş açlık aralıklarına sahiptirler.
    • Çömlek kabında pişirilmiş yiyecekler artık istiflenebilecektir.
    • Çürümeyi yavaşlatmak için buzdolabı kurulabilecek.
    • Yeni açılabilir karakter: WX78, çürümüş yemek yediğinde herhangi bir zarara uğramayan ve yaşayan her şeyden nefret eden bir robot.
    • Steam Bulut özelliği kapatılabilir duruma getirilmiştir. (Detaylar burada)
    • Youtube ve yayın yapan kullanıcılar için kamera kontrolleri: CTRL+P kombinasyonu ile kamera belli bir bölgede dondurulabilecek. CTRL+H kombinasyonu ile de tüm göstergeler saklanabilecektir.
    • Smallbird'ler büyüyerek Teenbird halini alacabilecekler. Teenbirdler de büyüyerek Tallbirds halini alacak ve oyuncu terk edeceklerdir.
    • Gizemli Otto Von Chesterfield (kısaca Chester) bazı bataklıklarda bulunabilecek. (Onu bulmak için dinlenmeye ihtiyacın olacak.)
    • Burayı tam anlayamadım, sanırım beefalolar artık sürü halinde dolaşacaklarmış... Yani, belli bir sürü toplu bir şekilde gezecekmiş... Bu sürü de ekran dışında iken tekrar toplanacakmış.
    • Beefalo sürüsü kızgın oldukları zamanda oyuncuyu kovalayabilirlermiş eğer beefalo şapkası takmaz ise diye de eklemişler.
    • Beefalo bazen beefalo boynuzu düşürebilmekteymiş, ki bu da beefaloları etrafta hareket ettirmek için kullanılabiliyormuş.
    • Örümcek şapkası artık yapılamamaktaymış, artık sadece kraliçenin kafasını direkmen giyebiliyormuşuz. Bu ayrıca halihazırda bulunan bir kraliçeden örümcek çalmamızı da sağlamıyormuş... (Ne işe yarıyor o zaman)

Bu da buz kutusu için gereken araştırma puanı ve eşyalar:

Don't Starve (2013) / Together (2015) [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MantarTheGreat -- 18 Ocak 2013; 0:07:59 >

• Benim için tam bir hayal kırıklığı oldu bu güncelleme,yeni silahlar yeni canavarlar yeni itemler falan bekliyordum
  • Bende yeni moblar bekliyordum ama en azından yemeklerin çürüme olayı güzel oldu... Her bir karakter ile bu kadar yenilik getirilirse, oyun çıkana kadar oldukça güzel şeylerle karşılaşabiliriz gibi... Gerçi şimdilik 13 gün var yeni güncellemeye bakalım neler gelecek... Chester aramaya başladım şimdi...
  • Dostlar steam den ön sipariş verince demo oynayabiliyormuyuz yoksa chrome 'un marketinde oyun var ordan indirsem fark edermi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: feckless

Dostlar steam den ön sipariş verince demo oynayabiliyormuyuz yoksa chrome 'un marketinde oyun var ordan indirsem fark edermi?

Oynayabiliyorsun. Ek olarak 1 kopyada fazladan veriyorlar. İster satar ister birine hediye edersin.
  • Alırken aşağıda ki linkten alın... 2 tane kopya, 2 tane de chrome key veriyorlarmış...

http://www.dontstarvegame.com/blog/landing/buynow.html
  • steamden aldım bir adet hediyem var oyunu çok isteyen bir arkadaşa hediye edicem yalnız bir şartım var aşağıdaki basit soruya konu içinde ilk cevap veren arkadaşa hediye edicem.

Soru:Cumhuriyet kaç yılında kurulmuştur?-Gün/Ay/Yıl olarak ilk yazan dosta hediyemdir.
  • Ooo tam yerine gelmişim harika !!

Ben de delicesine aşık oldum oyuna çok fazla oynamasam da, ama haftasonu acısını çıkaracağım o kesin.
    Oyunu merak edenler olursa bu konuda bir giriş videosu hazırladım. Güncellemelerle seri haline getiriyorum.
    Burada yazılanları da deneyip aktarırım.

Don't Starve: Kaptanın Seyir Defteri #1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pintipanda -- 17 Ocak 2013; 23:09:22 >
  • quote:

steamden aldım bir adet hediyem var oyunu çok isteyen bir arkadaşa hediye edicem yalnız bir şartım var aşağıdaki basit soruya konu içinde ilk cevap veren arkadaşa hediye edicem.

Soru:Cumhuriyet kaç yılında kurulmuştur?-Gün/Ay/Yıl olarak ilk yazan dosta hediyemdir.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ 29 Ekim 1923 YILINDA KURULMUŞTUR.

saygılar
  • quote:

steamden aldım bir adet hediyem var oyunu çok isteyen bir arkadaşa hediye edicem yalnız bir şartım var aşağıdaki basit soruya konu içinde ilk cevap veren arkadaşa hediye edicem.

Tebrik ederim,
    Benden bir kaç dakika önce başka bir arkadaş hızlı davranmış ;ama hiç önemli değil.
    Bu konuyu bir kaç gündür takip ediyorum;
    böyle bir mesaj görünce dayanamayıp tebrik etmek istedim.
    Harikasınız...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tulû -- 17 Ocak 2013; 23:40:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pintipanda

Ooo tam yerine gelmişim harika !!

Ben de delicesine aşık oldum oyuna çok fazla oynamasam da, ama haftasonu acısını çıkaracağım o kesin.
    Oyunu merak edenler olursa bu konuda bir giriş videosu hazırladım. Güncellemelerle seri haline getiriyorum.
    Burada yazılanları da deneyip aktarırım.

Don't Starve: Kaptanın Seyir Defteri #1

Oldukça eğlenceli bir seri olacak gibi, takipçisiyiz bakalım.

Yalnız bu gelen güncellemede ki chester'ı bulamadım haritada, acaba baştan mı başlamak gerekiyor? Bulanınız var mı güncellemeden önceki oyuna devam ederken? Bir de mandrake buldum, bir garip bir tuhaf bir neşeli bir gıcık bir mahlukat çıktı... Attım sandığın içine!

Ayrıca bir tiyo veriyim yeni başlayanlara, çürüme olayı yeni geldiğinden şu an yemeklerin çürüme hızını test ediyorum... Şu an en çok dayanan 20 günün sonunda 1 gram çürümeyen honey ham oldu.

Edit: Dolapta ki mercimek köftesine dikkat!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MantarTheGreat -- 17 Ocak 2013; 23:42:01 >

• @R.Rondo9 öncelikle teşekkürler dostum. oyuna hakim olduğun her satırından belli...
    iznin olursa buraya yazdığın tüyoları ve test sonuçlarını videolarda göstermek isterim.
    Böylece hem yeni başlayanlara, hem birşeyler keşfetmek isteyenlere faydamız dokunur.
  • Caramel Macchiato nickli arkadaşım Steam ID :DevrimEmre ekle beni hediyen hazır :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: pintipanda

@R.Rondo9 öncelikle teşekkürler dostum. oyuna hakim olduğun her satırından belli...
    iznin olursa buraya yazdığın tüyoları ve test sonuçlarını videolarda göstermek isterim.
    Böylece hem yeni başlayanlara, hem birşeyler keşfetmek isteyenlere faydamız dokunur.
    @pintipanda

Ne demek hocam, sorman hata...

quote:

• Burayı tam anlayamadım, sanırım beefalolar artık sürü halinde dolaşacaklarmış... Yani, belli bir sürü toplu bir şekilde gezecekmiş... Bu sürü de ekran dışında iken tekrar toplanacakmış.
    • Beefalo sürüsü eğer sıcaklığa doğru geldiklerinde sinirlenip oyuncuyu kovalayabilirlermiş eğer beefalo şapkası takmaz ise diye de eklemişler.

Arkadaşlar şu yukarıda yazdığım cümleleri bir düzenlemem gerekiyor, çünkü yanlış yazmışım.

Şimdi gelen güncelleme ile beefalolar artık kızabiliyorlar. (Hangi sebepten ötürü bilemiyorum ) Kızmış bir beefalonun poposu böyle kırmızı kırmızı yanıyor ve durduğu yerde şaha falan kalkıyor. (poposu değil kendisi) Bu durumda sakın yanlarına yaklaşmayın, çünkü durduk yere saldırabiliyorlar... Hatta geçen gün bir tanesi yanından geçen arıya boynuz atarak öldürdü. Bir garip hayvanlar yani... Eğer beefalo şapkası takarsanız, kızgın oldukları halde size zarar vermiyorlar. Ben ana kampımı bunların yanına kurduğumdan ötürü (dışkıları sağolsun ) şapkasız gitmiyorum yanlarına... Bu çeviriyi de düzeltmiş olalım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MantarTheGreat -- 18 Ocak 2013; 0:06:15 >

• @R.Rondo9

kardeş tüm bilgi ve ipuçları için çok saol. yeni başladım ve çok faydası oldu gerçekten.

ama delireceğim. 2.haritada ağaçlar var delirmiş gibi kalkıp gelip saldırıyorlar. deve kuşlarını kesebiliyorum ama bunlar ölmüyor. acaba onunda bi yolunu anlatabilirmisin.
  • Benim kaçıncı günüm oldu ama sadece topladım science machine yaptım vs. gerisini yapamadım malzeme yok domuz vs öldürdüm ama nafile dışkı falan bulamadım ip de lazım.Birde yukarda ampül var o 0.Araştırma yapamıyorum o yüzden onun mantığı nedir.
  • Olayı çözdüm kayalardan çıkan altınları o kimya makinesine bırakırsanız puanlarınız artıyor dolayısı ile artan puanları araştırmalara yatırabiliyorsunuz.Örneğin ip elde etme ve bir çok şey budan yapılıyo.
  • quote:

Orijinalden alıntı: r0ket

@R.Rondo9

kardeş tüm bilgi ve ipuçları için çok saol. yeni başladım ve çok faydası oldu gerçekten.

ama delireceğim. 2.haritada ağaçlar var delirmiş gibi kalkıp gelip saldırıyorlar. deve kuşlarını kesebiliyorum ama bunlar ölmüyor. acaba onunda bi yolunu anlatabilirmisin.

Rica ederim hocam ne demek. O ağaçlar ise gerçekten oyunun en zorlu mobları... Eğer kestiğiniz ağaç dönüştüyse peşinizi bırakmıyorlar... Ama eğer kesmiyorken dönüşüyorlarsa hemen yanından uzaklaşırsan sana saldırmıyorlar. Şu ana kadar bir tanesini öldürebildim... Ama kendini garantiye almadan kesinlikle öldürmeye kalkma çünkü, tek vuruşta herhangi bir koruma olmadığında yarı can götürüyorlar... Ben iki tane fire dart attım üstüne de tentacle ile 10 a yakın darbe vurmam sonrasında ancak öldü... Kısacası seni kovalıyorsa kaç... Yeterli mesafe koyarsan arana belki peşini bırakır... Peşini bıraktıktan sonra dibine de girsen de sana saldırmıyorlar. Ayrıca öldükleri zaman, yanlış hatırlamıyorsam 6 adet odun 2 adet kozalak ve 1 adet et veriyor olması lazım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MantarTheGreat -- 19 Ocak 2013; 0:33:23 >

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.