Şimdi Ara

Domuz etinin haram olması (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
1.358
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İneklerde domuzlar gibi üreseydi oda haram olurdu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • haram olanı helal yapmaya çalışmanın bir örneği mi desek :)
    buna argoda takla attırma da denilir

ya kardeşim size domuz yemeyeceksiniz diye silah mı dayıyorlar ?
    haram diye bildirilmiş işte ,şurasını yersen ,burasını yemezsen diye bir ayet mi var ?

hele ki toprağa karışıp bitkilere gübre oldu ise haram olur mu gibi sorular komik ötesi ya :)
    sana sadece domuz yeme deniyor ,illa dıdı nın dıdı sı diyeceksen ,o zaman hemen Bakara Suresine dön ,bu sureye neden bu ad verilmiş biraz araştırın derim
  • Haram olsa Hristiyan lar yemezdi

• konuya şöyle yaklaşıyorum ben; gidip türkiye'de çıkıntılık yapmak için domuz eti almam, yemem ama bir avrupa ülkesine felan gittiysem de aman tanrım "HELAL" damgalı yiycek bulmam lazım diye de hayatta kasmam ne varsa yerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WILDBOYS

Tamamen ticari

Domuzlar nasıl ürüyorki ? İneklerden ne farkı var ?

• quote:

Haram olsa Hristiyan lar yemezdi

Soruya bak çay demle insanlar tarafından defalarca değiştirilmiş İNCİL'lere inanmamızımı bekliyorsun ? ALLAH tarafından Hazreti İSA'ya indirilen bozulmamış orijinal İNCİL'de aynı KUR'AN'da olduğu gibi Domuz, İçki ve Zina haram ve günahtı ama çakma hiristiyanlar daha sonra bu yasakları nefislerinin istediği gibi bu kaldırarak çakma İNCİL'leri çoğalttılar işte günümüzde zavallı hiristiyanlar kafalarına göre bu günahları işleyerek Pazar günleride kiliseye giderek günahlarını itiraf ediyorlar ve Papaz efendide haşa ALLAH'mış gibi günahlarını güya affediyor sonuç olarak sende gelmişin buraya haklılarmış ve doğru yoldalarmış gibi Hiristiyanları savunarak komik duruma düşüyorsun ama bu durumdan haberin yok

• quote:

Orijinalden alıntı: Ukba Yolcusu

quote:

Tamamen ticari

Domuzlar nasıl ürüyorki ? İneklerden ne farkı var ?

Peki bir domuz kaç yavru yapar?

-8,9 iyi bakılırsa 14,15 yavruya kadar çıkabilir.

-Kaç senede bir doğum yapar?

-Ne senesi! Senede 2 ya da 3 kez doğurur.

Düşünsene haram olmasaydı 100tl ye kurban keserdin aradaki çakallar para kazanamadı bedavaya et yerdin

• WILDBOYS kullanıcısına yanıt
    sen kurbanda domuz kes o zaman :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cemal CEMİL

sen kurbanda domuz kes o zaman :)

Cemal bey arkadaşın amacı üzüm yemek değil bağcıyı dövmektir yani boşuna uğraşmayın

• Ukba Yolcusu kullanıcısına yanıt
    o arkadaşın üzümle de ,bağcıyla da işi yok, amacı kafa bulmak
    bende onun tarzında cevap veriyorum :)
    müslümanlar için haram olan domuzu ,birde yine müslümanlar için çok önemli olan kurbanda kestirmeyi teklif ediyor
    yok daha neler :)
  • Sizi gidi coğrafi şartlar müslümanı

Siz hangi coğrafyada doğsanız aynı savunmayı yaparsınız burda olduğu gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WILDBOYS -- 19 Ekim 2017; 10:48:8 >
  • Bana göre domuz etinin zararlı olduğunu ispatlamaya çalışmak gereksiz bir çabadır. Bu yasağın Kuran'daki benzer bir yasakta olduğu gibi sadece sınama amaçlı koyulduğunu düşünüyorum. O örnek En'am suresinin 146. ayetinde yer alıyor:

''Yahudilere bütün tırnaklı hayvanları haram kıldık. Sırtlarında veya bağırsaklarında taşıdıkları ya da kemiğe karışan yağlar hariç olmak üzere sığır ve koyunun iç yağlarını da onlara haram kıldık. Bu, zulümleri yüzünden onlara verdiğimiz cezadır. Biz elbette doğruyu söyleriz.''
  • Hümiyettin kullanıcısına yanıt
    aynı fikirdeyim

cumartesi günü onlara av yasağının da buna benzer bir durumu var
    bizim ateistler o zaman yaşasalar ,ya cumartesi günü niye avlanmak yasak ,balıklarda zehir mi oluşuyor ,gibisinden sözlerle ilmi olarak açıklamaya çalışırlardı sanırım :)
  • quote:

aynı fikirdeyim

bizim ateistler o zaman yaşasalar ,ya cumartesi günü niye avlanmak yasak ,balıklarda zehir mi oluşuyor ,gibisinden sözlerle ilmi olarak açıklamaya çalışırlardı sanırım :)

Ateizmin halkı niteliksizleştirme projesi mahiyetinde çıkarılmış ideoloji olduğunu düşünüyorum
  • Zodion Z kullanıcısına yanıt
    Böyle bir şey proje olamaz veya çıkarılamaz. Olası proje ve ideolojiden bihaber olunsa bu düşünceye ulaşamaz mı insanlar? Birilerinin bir proje mi gerçekleştirmesi lazım ateizmi yaymak adına? Bu ideolojiyi okumadan, bilmeden bu ideoloji altında düşünen insanlar olamaz mı? Asıl niteliksizleştirme projesi doğmamış çocuğun dinine/inancına karar vermektir. Asıl niteliksizleştirme projesi 2x2=5 dense buna inanacak nesil yetiştirilmesidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-586DEFFE5 -- 20 Ekim 2017; 0:49:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: L.Huron

Böyle bir şey proje olamaz veya çıkarılamaz. Olası proje ve ideolojiden bihaber olunsa bu düşünceye ulaşamaz mı insanlar? Birilerinin bir proje mi gerçekleştirmesi lazım ateizmi yaymak adına? Bu ideolojiyi okumadan, bilmeden bu ideoloji altında düşünen insanlar olamaz mı? Asıl niteliksizleştirme projesi doğmamış çocuğun dinine/inancına karar vermektir. Asıl niteliksizleştirme projesi 2x2=5 dense buna inanacak nesil yetiştirilmesidir.

Rafine kavramlardan söz etmiyorum milletin zihnini tarip eden ateizm trendinden söz ediyorum.Doğal biçimde herkes kendi hatasından bizzati sorumludur ama zahiren sunulmakta olan paket ideolojileri de yadsıyamayacağım çünkü burada felsefeden ziyade realitenin tespitini yapıyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zodion

quote:

aynı fikirdeyim

Ateizmin halkı niteliksizleştirme projesi mahiyetinde çıkarılmış ideoloji olduğunu düşünüyorum

dini dejenerasyon da pek farklı değil
  • Zodion Z kullanıcısına yanıt
    Öyle bir mesajda öze inmemek mümkün değildi. Realite tespiti yapabilmek için "taraflı" olmamak lazım. Bu trendin paket ideolojisi olduğu ne kadar gerçek? Milliyetçilik, dincilik, demokrasi gibi tamamıyla dayatılmış ideolojiler varken resmin bu kısmını görmeyi anlam veremiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: L.Huron

Öyle bir mesajda öze inmemek mümkün değildi. Realite tespiti yapabilmek için "taraflı" olmamak lazım. Bu trendin paket ideolojisi olduğu ne kadar gerçek? Milliyetçilik, dincilik, demokrasi gibi tamamıyla dayatılmış ideolojiler varken resmin bu kısmını görmeyi anlam veremiyorum.

Diğer ideolojileri yeterince çürütüyorlar eskilerin öğretilerine saldırmak basit asıl güç olan bizi prangalamış düşünceleri incelemektir.Günümüz ateistlerine baktığımızda metotdan bihaber reaksiyonla çalışan kişilerle karşılaşıyorum.Mesela kavramların esasına inmeden kullanıp artistlik taslamaktadırlar.Hepsi papağanla benzer özellikler göstermekte kısacası ilermeye odaklı değiller sadece benzer soruları kendilerini tatmin etmek için sürekli sorarlar.Kişiden düşüncelerini belli ölçüde değiştirmelerini isterim çünkü doğal akış bunu gerektirir.Lakin hep benzer zırvaları görmekten kusacağım artık.Kötülük argümanının kaç kere söylüyorlar hiç mi utanmaları yok kendini tanımlamada başkalarının sembolizasyonlarını kullanmış herkes bundan vazgeçmeli.Dinlerin tanrısına katılmıyorsa bile zorlu yolu kendileri aşmalı ve derinlere gitmeli.Söylediğimi yapsalardı aklın tutulmasına sebebiyet teşkil eden zenginliğe sahip olabilirdik lakin hayır bunlar farkındalık iddaasında oldukları halde sövdükleri kişilere benziyorlar

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.