Şimdi Ara

🔥 Dolar 9,26 - Euro 10,75 - Altın 528 | 16 EKİM 🔥

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
100 Misafir (47 Mobil) - 53 Masaüstü47 Mobil
5 sn
136.568
Cevap
876
Favori
6.955.665
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 6917
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1592
  • Ortalama Mesaj Aralığı 19 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 813
  • Favoriye Eklediklerim 884
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • acquiles (5750 mesaj) MRT_ (3949 mesaj) M3lank0lik (2575 mesaj) mitokondrioglukadayi (2436 mesaj) Equris (2262 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (77635 mesaj) Mobil (46864 mesaj) Tablet (3328 mesaj) Mini (14557 mesaj) Uygulama (5182 mesaj) (217 mesaj) (1261 mesaj)
  • @
998 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
44. Sırada  bugün en iyi #1
Tüm Forumlar >> Finans Forumları >> Yatırım Araçları >> 🔥 Dolar 9,26 - Euro 10,75 - Altın 528 | 16 EKİM 🔥
Giriş
    5545 Mesaj

Müdahale filan yok şu anda DXY ve ABD 10 yıllıkları sebebiyle bu seviyelerde. DXY %0.30, ABD 10 yıllıkları %0.9 yükselmiş bizde de 0.70-0.78 aralığında yükselme mevcut.

|
    |
  • Teğmen
    143 Mesaj
    iktidarın yasakları.. 🙄

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yüzbaşı
    800 Mesaj

Felaket tellallarının gözü yaşlı   @metinTasci

• Yarbay
    7196 Mesaj

Sildim mesajımı muhatap olamam şimdi
    |
    |
    Hayatı Tespih Yapan Adam kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1648 Mesaj

acaba yeni baraj 8.40 mı olacak

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    first_officer kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    312 Mesaj

Bu bes sizce faydalı mı? Nasıl bir faydası dokunur genç yaşta yapsak. 50 yaşında faydası dokunacaksa dokunmasın daha iyi diye düşünüyorum.

mesela ben 23 üm 7 senelik bir bes mümkün mü ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7EE534877 -- 4 Mayıs 2021; 11:34:30 >
    |
    |
    ozbey08 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1416 Mesaj
    "Estonya Sendromu’nun adıysa 1990’larda konmuş. 1994 yılında Estonya’nın başkenti Talin’den Stockholm’e giden Estonya feribotu batar. Denizcilik tarihinin en büyük facialarından sayılan kazada 137 yolcu kurtulur, 852 yolcu ve mürettebat ölür. İşin ilginci, feribot battığı sırada kıyıya yakın mesafededir. Su almasıyla sulara gömülmesi arasında bir saat kadar süre vardır, yani herkesin kurtulacak zamanı vardır. Ama kurtulanların tamamı, geminin su almaya başlamasıyla gemiyi terk edenlerdir. Ölenlerin tamamıysa, kaptanın “Panik yapmayın, dünyanın en güçlü gemisindesiniz” sözlerine inanarak gemide kalanlardır. Bir saatin ardından dengesi aniden bozulan geminin çok kısa sürede alabora olmasıyla tamamı ölmüştür. Ölenler, kaptana inanmaktan öte, kaptanın kendisini kurtaracağına son dakikaya dek inanmak istedikleri için ölmüşlerdir."

neler çağrıştırdı? detaylar.

https://t24.com.tr/haber/murat-yetkin-den-akp-yonetimi-elestirisi-turkiye-de-geminin-su-aldigini-gore-gore-estonya-feribotu-yolcularina-benzeyen-davranis-sergileyen-milyonlar-var,950264

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Yüzbaşı
    713 Mesaj

kaç çeşit vergi var diye baktım biri 200 diyo biri 400 o bile tam bilinmiyor.

Vergi çeşitleri kodlarına göre sıralanır ve Gelir İdaresi Başkanlığı'nın güncel listesine göre 200'ü aşkın vergi türü vardır. Başlıca vergi çeşitleri ise 7 tanedir ve en bilinenler arasında bu 7 vergi bulunur.29 Tem 2019

google

|
    |

• Yüzbaşı
    713 Mesaj

bir haber göremedim .

Halkbank ile ilgili ABD’de devam eden yargı süreçlerinden biri olan Federal Mahkeme’deki bir sonraki duruşmanın bugün yapılması öngörülüyor. Ancak temyiz süreci halen devam ettiği için bu duruşmanın ertelenme olasılığı bulunuyor.

https://www.paraanaliz.com/2021/politika/halkbank-davasi-abddeki-yargi-surecleri-hangi-asamada-davalar-hakkinda-neler-biliniyor-g-4538//

|
    |
  • Yarbay
    9229 Mesaj

Beş her şartta mümkün fakat %25 lik devlet deategi6kisa sureli verilmiyor. Baremleri var. Ne kadar erken. Çıkarsaniz %25 in o kadar az kısmını (yada sıfır katkı) alıyorsunuz. Sistem sizi çok uzun sene içeride tutup devlete kaynak sağlamak üzerine kurulu şu an.

Bilmem kaç sene sonra ne olacak diyorsaniz, e bunun mevcut yönetim için bir önemi yok zira o tarihte hakkın rahmetine kavuşmuş olacak hepsi yaş itibariyle.

Problem o dönemdeki yönetimin problemi mantığıyla kurumus ilerleyen bir sistem..

Bes te bence mantıklı olan tek senaryo, devlet desteği değil bazı şirketlerin primin yarısını ödemesi (kurum katkılı beş) o zaman anlamı oluyor.

Diğer türlü bence kısa ve orta vadede boşa giden para.

Ha ben 60 yaşına gelince be olur, Walla şu ülkede şu ortamda I kadar uzun vade düşünemiyorum

En iyi bes, şu an cebimdeki nakit.. Dünyanın her yerinde geçerli (döviz olarak).

Yıllar sonra kusura bakmayın %25 veremiyoruz bizden öncekiler hata yapmış yok öyle bir para denmeyeceginin hiçbir garabtisi yok.. 🤷‍♂️

Şahsi fikrimdir.

|
    |
    Romanitas kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
    143 Mesaj
    TL dışında ne alırsan üstüne koyuyor patates bile... 🙄

|
    |
  • Yarbay
    5179 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Guest-7EE534877

Bu bes sizce faydalı mı? Nasıl bir faydası dokunur genç yaşta yapsak. 50 yaşında faydası dokunacaksa dokunmasın daha iyi diye düşünüyorum.

mesela ben 23 üm 7 senelik bir bes mümkün mü ?

şimdi kendin her ay normal fona para atsan daha karlı olur. hem çeşitlik açısından özgür olursun hem de miktar bakımından özgür olursun.

mesela ben bu ay maaşımdan 500tl fon için ayrılıyorum. geriye kalan maaşımdan artan olursa da ay sonunda tekrar o parayı da fonlara yatırıyorum.

23 yaşındaysan benim sana önerim gelirinin %10 unu her ay bir yabancı hisse senedi fonuna yatır.

Yani asgari ücret maaş alıyorsan 2824tl nin %10 u 282tl eder sen onu düz hesap 300tl yap. her ay y.hisse senedi fonlarına yatır.

Borsa istanbul fonlarında da güzel başarılı fonlar var fakat ülke yöneticileri yüzünden borsamızda istikrar yok. tam yüklelirken bir şey yapıyorlar bakmışsın borsa aşağıya düşmeye başlamış.

• Yüzbaşı
    312 Mesaj

peki güvenle yabancı hisse veya yerli hisse fonu nasıl alabilirim ? direk bankam üzerinden alınabiliyor mu bunlar ?

Ben öğrenciyim aynı zamanda çalışıyorum aylık 300-500 tl kenara bırakabilirim. 30 lu yaşlarıma kadar bu tarz bir şey yapmayı düşünüyorum. belki az para ama yine de denemek istiyorum.

nasıl ve nereden başlayabilirim?

|
    |
    ozbey08 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    5179 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Guest-7EE534877

peki güvenle yabancı hisse veya yerli hisse fonu nasıl alabilirim ? direk bankam üzerinden alınabiliyor mu bunlar ?

Ben öğrenciyim aynı zamanda çalışıyorum aylık 300-500 tl kenara bırakabilirim. 30 lu yaşlarıma kadar bu tarz bir şey yapmayı düşünüyorum. belki az para ama yine de denemek istiyorum.

nasıl ve nereden başlayabilirim?

evet her hanka üzerinden alabiliyorsun. tabi öncelikle yatırım hesabı açmanı istiyor banka. yatırım hesabı açmak için bazı bankalar 10tl ücret talep edebiliyor.

ben zıraat bankasını kullanıyorum maaşım o bankaya yattığı için. benden yatırım hesabı açmak için 10tl para almadılar ama bazı özel bankalar bunu alabiliyor.

|
    |
  • Yarbay
    3606 Mesaj

dogiecoin 4tlyi geçti elon mask gene bişeyler deniyor.

|
    |
  • Yarbay
    3844 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Redeemertr

hocam kripto balondu herkes kaybediyordu, yani birileri öyle diyordu, bu olamaz inanmayız imkansız, yok öyle bir şey. kripto patladı bum çat pat  

Alıntıları Göster

Kriptolar ne zaman düşse buraya gelip balon patlıyor, çöktü bitti tarzı yazıyorlar olum sürekli durmadan yukarı çıkan bir yatırım aracı dünya üzerinde var mı söylesinler hep birlikte zengin olalım?  

• Yüzbaşı
    713 Mesaj

bu adam ekonomi okumuş biri çok ağır konuşmuş ülke temerrütte  gidiyor diyor güzel anlatmış.

|
    |
  • Yüzbaşı
    847 Mesaj

Allah Elon Musk'u korusun kem gözlere şiş..milleti zengin etti yok böyle birşey..btc düşerken doge rekorlar kırıyor gene.

Hacim 5 milyar doları geçti..bitcoin ve etheriumu geçti..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OMREG -- 4 Mayıs 2021; 15:33:37 >
  • Yarbay
    5179 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Six Feet Under.

Kriptolar ne zaman düşse buraya gelip balon patlıyor, çöktü bitti tarzı yazıyorlar olum sürekli durmadan yukarı çıkan bir yatırım aracı dünya üzerinde var mı söylesinler hep birlikte zengin olalım?  

Alıntıları Göster

Gemişi bilmeyenler balonun 1-2 yıllık sısa sürelerde patladığını zanneder.

geçmişteki tüm balonlar 15 yıl boyunca şişmiş ve sonra patlamış.

bunu İstanbul da yaşanacak olan depreme benzetebilirsiniz. 1999 dan beri İstanbulda deprem olacak deniyor ama 22 yıl geçti hala olmadı,lakin bu yarın deprem olmayacağı anlamına gelmez. İstanbul depremi bugün de yaşanabilir 20 yıl sonrada.

işte kripto para işi de tıpkı buna benziyor,kripto paraların patlayacağı uzmanlarca biliniyor ama ne tarihte patlayacağını kimse tam bilemiyor deprem örneğindeki gibi.

yani belki yarın belki 10 yıl sonra

|
    |

• Yarbay
    5395 Mesaj

Yatırım bölümü değilde benim babam senin babanı döver komedisine dönmüş olay  

Yatırım işi tercih meselesidir kimi risk almayı heyecanı sever coin, borsa, kaldıraçlı işlem vs takılır, kimi garanti işlem yapmayı sever parayı fona, aylık faize, altına koyar bu kadar abartmaya gerek yok. Herkesin ortak amacı burada para kazanmak....

Şu sürekli paylaşılan 3x-5x-10x yaptı denilen coinleri baştan burada paylaşırsanız hep beraber kazanalım madem  6 ayda 4 kat yükselmiş borsa hissesi biliyorum ama bu gün bana ne fayda zamanında almadıktan sonra...

Reklamlar
vp satın al
pubg mobile uc
bankacılar
LOL RP Satın Al - LOL RP Yetkili Satış Sitesi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,766
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.