Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (6411. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
27 Misafir (2 Mobil) - 25 Masaüstü2 Mobil
5 sn
235.527
Cevap
1.165
Favori
11.786.974
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
7. Sırada  bugün en iyi #2
Sayfa: önceki 64096410641164126413
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Dellialli

tamam da tvlerde ARD ve ZDF kanalları "%2,5 enflasyon büyük başarı" diye algı kasıyor! CDU'yu pohpohluyor. ben her ay ARD ve ZDF devlet televizyonlarına 17 euro veriyorum! itiraz hakkım da yok! yanlı ve propaganda ile yalan haber yapıyorlar.

ama emeklilere ise %0.75 ZAAAAM yapmış merkel ablam. merkel resmen sıçıp bıraktı. 4 senede gördüğüm yıkım inanılmaz. pandemiyi bahane ettiler... ama sorun ülkeye 2011den beri alınan 5 milyon arap ve 3 milyon zenci. bunların %80ni çalışmayıp devleti sömürüyorlar. devlette bu parayı çalışan adamın vergisinden alıyor. Önceki gün Würzburg'da zenci 9 kadını bıçakladı yolda rast gele. Adamın kimliği yokmuş sistemde yani KAYDI DEVLET SİSTEMİNDE YOK.

yani ben buna kızıyorum diye nedne Türkiye muhabbeti yapılıyor anlamıyorum. "buraya gelin" yazılmış yine. yahu bir tek Türkiye'de mi enflasyon olacak. ille "zam" yazmak için venezuella veya Türkiye gibi mi olması gerekli işlerin. yapmayın görüyorsunuz avrupada sol partiler nasıl sıçıp sıvazlıyor. zihin olarak aynı akp yani tipik islamcı yönetimler gibi propaganda yapmayı biliyorlar ve "zorunlu köle" demokrasisini işliyorlar.

benim burada çok sağlam dosluk kurduğum abim var eski ofisten. kültürlü görmüş geçirmiş birisi. Annesi 80ler ve 90larda bir imbiss de (ızgaracı da) 10 sene civarı çalışıyor. en son hatırladığı annesinin maaşı 1600 mark demişti. düşün imbisste çalışıp bu parayı alıyor ve düsseldorfta kiralar ne kadarmış o yıllarda? onca sene oturduğu evlerine en son 3 odali 600 mark ödüyorlarmış.

şimdi git 600 e tek odasını verirler aynı evin.

dünya ekonomisi bir patlamanın eşiğine geliyor. kıssadan hisse : bu tür iki büyük kargaşada dünya iki adet global savaş yaşadı.

Alıntıları Göster
    Burada 10 kat kötüsü olunca böyle yakınmalar küfür gibi geliyor, ondan olabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• programmer_onur kullanıcısına yanıt
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dellialli

https://dsl.1und1.de/dsl-tarife

Almanya`tepeden tırnağa herşeye yine zam geldi. Internete %15 bu sene %20 de geçen sene koydular. toplamda. İlk aldığım netim 24,99 euro idi 50mbit download 10mbit upload. geçen sene 100mbit'e geçecektim... 29.99 dan 34.99 a çıktı. bu ay ise 39.99 euroya fırlamış (yeni yıl veya black friday ile eski fırsatı yakalarım diye düşünüyordum her seferinde)

her halta zam geliyor. her gün bir mülteci kafayı sıyırıp önüne geleni bıçaklamaya başladı. işte modern bir ülke, liberal sosyalist politikalar ile böyle bok çukuruna dönüştürülür.

2017 de ilk geldiğimde etin kilosu 6 euro idi. 1 senede 7 ve 7.50 ye çektiler. korona ortasında 8.50 ye geldi ve şu anda 10.99 euroya fırlamış. ete 3 senede %100 zam getirip yine halka geçirdiler.

ama almanlar hala zengin. uyananlar tek tük malesef... inşallah bu sene de seçin kağıdı gelirde , 26 eylül genel hükümet seçimlerinde AfD ye basarım ...

Avrupa bu kafayla giderse sonu iyi olmayacak. Acilen savşa çıkartmadan millityetçi yaklaşımlara dönmeleri gerekmekte. Bence okumuş adam hariç göçmen alımının durdurmaları lazım

• Biste yine verip veriştiriyorlar bakalım ne olacak

• quote:

Orijinalden alıntı: Elan Morin Tedronai

>Dolar yükselince eurobond yatırım fonunun getirisi de artmıyor mu?

Evet artıyor. Yani fiyatı düşmüş oluyor. Tahvilde getiri yüksek ise fiyat düşüktür. Sana her yıl 1 dolar ödeyen bir kağıt olsun ve bu kağıdın değeri 100 dolar olsun. Faiz %1'dir. Bu kağıdın değeri 50 dolara düşerse sana 1 dolar ödemeye devam eder yani kağıdın faizi %2 olur. Dolar değer kazanacak yani faiz daha da artacak diyorsan bekleyip anaparayla daha çok faiz kazanabilirsin. Hem de faiz düşerse aynı mantıkla fonun değeri artar.

Ama eurobondlar güvenli yatırım araçları, %4-5-6 dolar faizi de iyi. Fonu elinde tutacaksan kötü bir yatırım olmaz.

>Bir de üstüne faiz eklenince getiri dolardan daha yüksek oluyor diye biliyorum.

Doğru. Sadece parayı daha da verimli kullanmak için söylemiştim.

Alıntıları Göster

benim en sevdiğim karma ve değişken döviz fonları. içinde ne ararsan var. ve değişen konjektüre göre pozisyon alabiliyorlar.

https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=KUB

• Para basmaya devam :) bankamatik seri veriyor maşallah.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9600_G_T

Ne kadar zeka dolu ikna edici bir gerekçe be.

• Haziran ayında ekonomi güven endeksi yükseldi.

• acquiles kullanıcısına yanıt
    daha komik fıkralar biliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

Haziran ayında ekonomi güven endeksi yükseldi.

Tüik hesaplarsa daha çoook yükselir o 

• şahab koltuğa yapıştı kalkmıyor rekor kıracak heralde🤔

• amadeus99 A kullanıcısına yanıt

Ayın 5 inde enflasyon düşecek daha.. TÜİK e güvenimiz tam..

O kadar tam ki, açılma sonrası cafe, restoran,kuaför başta olmak üzere, bilumum hizmet ve tüketim malzemesine çok ciddi zamlar gelmesine rağmen ben TÜİK e inanıyorum:)

Esnafa lafım yok.adamlari kafana göre desteksiz kapattım dersen,açılınca o da zararını çıkarmak için zam yapacak.

Iyi güzel de bu rakamlar nasıl enflasyona yansımıyor aksine negatif etkiliyor işte bu da Türk ekonomisinin gücü...bilimin çaresiz kaldığı nokta..

• Akhenatonnn kullanıcısına yanıt

Home office çalışıyor dur zaten. Fonksiyon yokki..tarihi bekliyor işte Ağustos..oraya kadar yıllık izin vs idare edecek artık:)

Yalnız bize acele bahane lazım..

Ruslar turistleri engelleyebilir, dij güçler saldırabilir,papazın biri arıza çıkarabilir,Avrupa ülkesinde bir camiye saldırı olabilr artık ne olursa...

Yoksa 9a gelince nasıl anlatacağız"yüksek güven endeksi"ni

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 29 Haziran 2021; 15:2:12 >
  • Fon gerçekten çok iyi ilerlemiş. Peki bunların zarar etme ihtimali var mı hocam? Siz böyle paylaştıkça gireyim diyorum bu fon işlerine. Sonra bundan 20 yıl önce lisede harçlığım ile b tipi likit fon alacağıma yanlışlıkla a tipi almam ve 1 hafta sonra yatırdığım paranın hiç olması geliyor :)

Siz işlemleri hangi banka/platform üzerinden yapıyorsunuz eğer sakıncası yoksa?

• quote:

Orijinalden alıntı: agritux

Fon gerçekten çok iyi ilerlemiş. Peki bunların zarar etme ihtimali var mı hocam? Siz böyle paylaştıkça gireyim diyorum bu fon işlerine. Sonra bundan 20 yıl önce lisede harçlığım ile b tipi likit fon alacağıma yanlışlıkla a tipi almam ve 1 hafta sonra yatırdığım paranın hiç olması geliyor :)

Siz işlemleri hangi banka/platform üzerinden yapıyorsunuz eğer sakıncası yoksa?

1 haftalık kısa vadeli düşünürsen elbette zarar eder. kısa vadede evet fonlar zarar edebilir. hatta 1 yıllık uzun vadede bile zarar edenler olmuştur geçmişte. ama 5 yıllık uzun vadede hepsi az veya çok kazandırmıştır. kimisi çok kazandırır kimisi az kazandırır.

örnek

BİST fonları içinde geçmiş performansı en iyi olan Tacirler değişken fonu bile 3 aylık kısa vadede %-10 zararda

https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=TCD

bak bu fon da Ağustos 2018 den Mayıs 2020 kadar kar ettirmemiş

yani Ağustos 2018 de bu fonu almış olan mayıs 2020 ye kadar hiç kazanamayacaktı.

https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=AFA

• ozbey08 kullanıcısına yanıt

Tacirleri değişken sağlam fondur. Bazen en dipten alamayınca kısmi düşüş yaşarlar ama 2 senede mutlaka çok iyi kazandırır.

İş bankasının yeni fonlarınıda değerlendirmek gerek. Yönetenler ciddi sağlam isimler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 29 Haziran 2021; 17:57:38 >
  • Baktım altından bi hayır yok bize bari uzun vade takip edebilmek amacıyla sizlere ve kendime portföy çalışması yaptım excel üzerinde bazı arkadaşlar soruyordu portföy uygulaması olarak ne kullanabiliriz diye kendiniz yapın kullanın gençler 

• Acilma sonrası gidip yemek yemekten atmosferini sevdiğim için yemeği bahane Edip oturmaktan keyif aldığım,ve her seferinden aynı yiyecek içecekleri tukettigim (20 yıldan fazladır) yerler için tespit8m su dur,

Açılma ile birlikte min %20 fiyatlar artmış.nr zamana göre en son kapatildiklari tarihe göre..

Ikinci tespitim de iş yerlerine sıcak yemek hazırlayan yerlerin büyük çoğunluğu fiyatlari arttırmak yerine (çalışanlar ticket vs ile alıyor günlük limitleri var) porsiyonlar düştü.

Çorba istedik mesela az çorba kivaminda geliyor artık.:)

Iyi uykular Türkiyem 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 29 Haziran 2021; 18:35:4 >
  • acquiles kullanıcısına yanıt

Yüzde 20 mi 

Antalya'da yüzde 35 en az. Rusya'dan geldim şok oldum.

• amadeus99 A kullanıcısına yanıt

İstanbul insaflı davranmış demek ki :)neyseki enflasyon şelale bir şekilde %16ninda altına düşecek pztesi..yaz sonu da Ruslardan gelen bavullar dolusu dolarlar sayesinde %12 peri göreceğiz..sonra ver elini düşük faiz linkonit satışı kampanyaları 

• 
Sayfa: önceki 64096410641164126413
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.