Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (5964. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Colda , Colda , AMC , aslanaslan10 , aslanaslan10 , Chosen312 Daha Az
6 Kayıtlı Üye (3 Mobil) ve 23 Misafir (5 Mobil) - 21 Masaüstü8 Mobil1 iOS
5 sn
235.504
Cevap
1.165
Favori
11.786.374
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
54. Sırada  bugün en iyi #2
Sayfa: önceki 59625963596459655966
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Olaya çok küçük açıdan bakıyorsun.

Ülkeyi taşıyan ve döviz getiren senin tüketimin değil, ihracatın. Şu an beyaz eşya üreticileri üretim rekoru kırıyor. Kar ları artıyor. Döviz artıkça mutlu bile oluyor..

Sizin hesap işle yürümüyor piyasalar..

Dolar 10 faiz %5 desinler, kabul etmeyecek sanayici çıkmaz ülkede. Bunu bilin..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben şunu anlamıyorum. Sokağa çıkıp vatandaşa sorsak SSK'yı kim batırdı diye, her 10 kişiden en az 7'si direk Kılıçdaroğlu der. Ama ülkeyi kim batırdı diye sorsak en az 6'sı ne batması nereden çıkarıyorsunuz diye sizi suçlar. İşte muhalefet bu yüzden kaybediyor. Verdikleri zarar öylesine büyük ki iktidar ne yapsa da hafif kalıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sinirli ve Süratli

Sana erik örneğini verdim, gavurun oğlu 2 eurodan piyasayı domine ediyor şu an, bu senin 2 eurodan aşağı erik alamayacağını gösterir. Yani kendi ürettiğimiz ürünlerinde fiyatı yükseliyor.

Lacoste Polo yaka TR de 500 tl

Avrupada 45 euro Adam 45 tl gibi alıp giyiyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

Gayet yanlış hesap dostum..

Ülkeyi taşıyan ve döviz getiren senin tüketimin değil, ihracatın. Şu an beyaz eşya üreticileri üretim rekoru kırıyor. Kar ları artıyor. Döviz artıkça mutlu bile oluyor..

Yumurta bedava mesela, araplar kapış kapış alıyor, haliyle bizede onların aldığı fiyattan yansıtılıyor.

• paradise37 P kullanıcısına yanıt

hepsi aynı muhalefeti iktidarı fark etmiyor al birini vur ötekine ..

Yine söylüyorum Toplumun %98'i bozulmuş durumda ..

Hal böyle iken ne muhalefetinden ne iktidarından hayır gelmez.

İnsanlar düzelmediği sürece Chp de gelse Akp de kalsa bu devran böyle gitmeye devam edecek

• quote:

Orijinalden alıntı: Ariic

Alıntıları Göster

Yaw adam can eriği alıyor 2 euro, bizim 2 lira gibi, 1 paket sigara parasına 5 kilo erik alıyor  

• quote:

hepsi aynı muhalefeti iktidarı fark etmiyor al birini vur ötekine ..

Yine söylüyorum Toplumun %98'i bozulmuş durumda ..

Hal böyle iken ne muhalefetinden ne iktidarından hayır gelmez.

İnsanlar düzelmediği sürece Chp de gelse Akp de kalsa bu devran böyle gitmeye devam edecek

Dediğiniz gibi ağırlıklı seçmen kesmi ne talep ederse baştaki siyasetçi onu veriyor. Kendisinden sonra gelen de mevcut yozlaşmış seçmen grubuna yaranmak ve oylarını almak için onların kalıbına bürününce ülke çürümeye devam ediyor, adeta bir döngü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 22 Nisan 2021; 11:16:57 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

Gayet yanlış hesap dostum..

Hammedde tl ile alınsaydı dediğiniz olabilirdi.

• quote:

Yaw adam can eriği alıyor 2 euro, bizim 2 lira gibi, 1 paket sigara parasına 5 kilo erik alıyor  

Alıntıları Göster

Çünkü senin aşırı paran değersiz..

Bu da bize şunu gösterir ki , bu ülkede çalışmak üretmek, risk alıp ticaret yapmak saçmalık.

Varsa sermayen geç dövize altına zahmetsiz daha çok getiri elde et.

Yoksa sermayen göç git bu ülkeden avrupaya cebin para görsün.

olay bu kadar basit.

Bazen kendimi kapana kısmış fare gibi hissediyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: IraArel

Hammedde tl ile alınsaydı dediğiniz olabilirdi.

Alıntıları Göster

Sebzenin meyvenin yumurtanın sütün yoğurdun hammaddesi dövizlemi?

• quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Dediğiniz gibi ağırlıklı seçmen kesmi ne talep ederse baştaki siyasetçi onu veriyor. Kendisinden sonra gelen de mevcut yozlaşmış seçmen grubuna yaranmak ve oylarını almak için onların kalıbına bürününce ülke çürümeye devam ediyor, adeta bir döngü.

Alıntıları Göster

Gayet iyi anlaşılmış

olay bu kadar basit sağı solu yok bu işlerin kim gelirse gelsin çürük elmaların olduğu kasanın içinde çekip çıkartıp başa getiriyorsun.

Ülke bu döngüyü kırabilmesi için evvela toplumun düzelmesi lazım o da imkansız gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: paradise37

Ben şunu anlamıyorum. Sokağa çıkıp vatandaşa sorsak SSK'yı kim batırdı diye, her 10 kişiden en az 7'si direk Kılıçdaroğlu der. Ama ülkeyi kim batırdı diye sorsak en az 6'sı ne batması nereden çıkarıyorsunuz diye sizi suçlar. İşte muhalefet bu yüzden kaybediyor. Verdikleri zarar öylesine büyük ki iktidar ne yapsa da hafif kalıyor.

Yooo, ülkeyi kim batırdı sorusuna da Kılışdar diyorlar

Kafa güzel milletin zaten. 128 milyar USD troll videosuna bakın, sosyal deneyin kralı:

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Çünkü senin aşırı paran değersiz..

Bu da bize şunu gösterir ki , bu ülkede çalışmak üretmek, risk alıp ticaret yapmak saçmalık.

Varsa sermayen geç dövize altına zahmetsiz daha çok getiri elde et.

Yoksa sermayen göç git bu ülkeden avrupaya cebin para görsün.

olay bu kadar basit.

Bazen kendimi kapana kısmış fare gibi hissediyorum

Alıntıları Göster

Çoruna çocuğuna 1 kilo erik alamayan zavallılar gavurun 1 paket sigara parasına 5 kilo almasına sebep olanlardır.

• Yarın Ermeni şeysi varmış. Bunun piyasalara yansıması ne olur acaba? Var mı firki olan?

• quote:

Alıntıları Göster

Lacoste Polo yaka 45 euro satılıyor,ama asıl sorgulanması gereken şey şu. Lasoste şirketi o tshirt ün kumaşını Türkiye den 1 euro ya alıyor. sonra kendi kesim ve modasına uygun dikiyor kendi marka ve logosunu basıyor ve 45 euro ya bize geri satıyor.

yani 45 katı karla bize ve tüm dünyaya satıyorlar. işte katma değer ve markalaşmanın gücü.

• quote:

Çoruna çocuğuna 1 kilo erik alamayan zavallılar gavurun 1 paket sigara parasına 5 kilo almasına sebep olanlardır.

Alıntıları Göster

Yakında bırak erik almayı don almak bile lükse girecek

• quote:

Alıntıları Göster

Bence burada alan da 45 tl gibi görüp alıyordur.   Hatta alırken fiyatına bile baktığını sanmıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Eng.

Bence burada alan da 45 tl gibi görüp alıyordur.   Hatta alırken fiyatına bile baktığını sanmıyorum.

Alıntıları Göster

Biz alamıyoruz alan alır tabi

• quote:

Yakında bırak erik almayı don almak bile lükse girecek

Alıntıları Göster

Ejder meyveli smotisini içen adamın umrundamı acaba bu durum  

• Su konuya bakiyorum da zamaninda Ulke Gundeminde hep uyardigimiz insanlar. Yapmayin etmeyin liyakat onemli dedik. O zaman fake hesaplarla saldirdilar.

Simdi don almak bile lukse giriyor yazmislar. Dedik size zamaninda.

• 
Sayfa: önceki 59625963596459655966
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.