Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (5216. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: ShinQda Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 28 Misafir (1 Mobil) - 28 Masaüstü1 Mobil
5 sn
235.498
Cevap
1.165
Favori
11.785.660
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
6. Sırada  bugün en iyi #2
Sayfa: önceki 52145215521652175218
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ahahahaa neyse allahtan altın düştü düğüne gelirken elimiz boş olmaz 0,25 gram takarız artık 🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥
  • quote:

Orijinalden alıntı: xmxksk

Ahahahaa neyse allahtan altın düştü düğüne gelirken elimiz boş olmaz 0,25 gram takarız artık  

0.25 gram mı , herhalde altını koklatmışlar🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 

• quote:

Orijinalden alıntı: ozbey08

altın eğer yükselirse bu altınları bozdurmak için son fırsattır. zira altın 2200 dolarları görüp oradan bir şelale düşüşü yapabilir. tıpkı 2012 de olduğu gibi.

Yani tüm dünya aşılanır pandemi biterse altının ONS fiyatının 18000-1900 dolarlarda falan duracağını hiç zannetmem, 1300 lere gider pandemi biterse.

siz yine de bunu yatırım tavsiyesi olarak algılamayın, sadece kötü senaryonu da hatırlatmak istedim.

Alıntıları Göster

Zaten çoğu kişi maliyetine gelince çıkar bence altından :)

• KY tüm kalbi ile ETF lerin arkasındadır çıkmayın len 🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 

• Arkadaşlar sizin altın ve dolar pozisyonlarınız nedir acaba ben 423 e kadar bir düşüş olursa 423 den satıp faize geçmeyi düşünüyorum. Altını elimde uzun vadeli tutmak için aldım ( 5 yıl ) ancak pandemi sürecinin bu şekilde gideceğini düşünmüyorum. Faizde paranın enflasyon karşısında eriyeceğini biliyorum ancak altın ve dolar son zamanlarda TL karşısında enflasyon dan daha fazla değer kaybediyor. Yıl sonuna kadar da altın ve dolarında %15-18 arası TL karşısında değerleneceğini düşünmüyorum.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

• 58daging 5 kullanıcısına yanıt

genel toplamda kardayım ( çıkmadım onlar da duruyor düşerse olan kar da erir) ama son alımlarım 458 den sağlam şamaroğlana döndük beklemeye devam 🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥  bende 10 yıl beklerim diye aldım ilk almaya başlarken ama bu yıl çok acayip bi gidişat var hevesim kırıldı biraz🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M4M00D -- 31 Ocak 2021; 2:18:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 58daging

Arkadaşlar sizin altın ve dolar pozisyonlarınız nedir acaba ben 423 e kadar bir düşüş olursa 423 den satıp faize geçmeyi düşünüyorum. Altını elimde uzun vadeli tutmak için aldım ( 5 yıl ) ancak pandemi sürecinin bu şekilde gideceğini düşünmüyorum. Faizde paranın enflasyon karşısında eriyeceğini biliyorum ancak altın ve dolar son zamanlarda TL karşısında enflasyon dan daha fazla değer kaybediyor. Yıl sonuna kadar da altın ve dolarında %15-18 arası TL karşısında değerleneceğini düşünmüyorum.

Hocam altın onsu yukselse de aynı gün hemen düşüyor. Ayrıca ons yükselince dolar düşüyor . Ben öyle bir dönemde aldım ki ikiside yüksekti ve şimdi aylardır boş boş bekliyoruz. Ons 2000 doları geçse de dolar destek vermeden iyi bir noktaya gelmiyor . Acı da olsa birşey öğrendim. Yükselen şeyi almayacaksin . Düşünce alacaksın.

• quote:

Orijinalden alıntı: 58daging

Arkadaşlar sizin altın ve dolar pozisyonlarınız nedir acaba ben 423 e kadar bir düşüş olursa 423 den satıp faize geçmeyi düşünüyorum. Altını elimde uzun vadeli tutmak için aldım ( 5 yıl ) ancak pandemi sürecinin bu şekilde gideceğini düşünmüyorum. Faizde paranın enflasyon karşısında eriyeceğini biliyorum ancak altın ve dolar son zamanlarda TL karşısında enflasyon dan daha fazla değer kaybediyor. Yıl sonuna kadar da altın ve dolarında %15-18 arası TL karşısında değerleneceğini düşünmüyorum.

485 den girmiştik.Alttan toplayarak maliyeti 480 e düşürdük.Açıkçası ben altından değil dolardan korkuyorum.Doları yukarı fırlatacak en büyük risk abd yaptırımları ama ben hükümetin bir şekilde batıyla anlaşacağını düşünüyorum.Nihai çözüm olmasa bile sorunları ötelerler.Bu da dolarda 6.5 a kadar bir düşüş getirebilir.O zaman altının onsunun 2350 dolar olması lazım ki zararı kapatayım.Neyse çok uzatmadan benim en iyimser senaryom altın ons 2100 / dolar 7.50 .Bunun olması için her gün dua ediyorum.Bir daha asla uzun süredir yükseliş eğiliminde olan bir şeyi almayacam.Trene nerde bindiğin ve nerde indiğin önemli.

Ytd

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cerade -- 31 Ocak 2021; 3:15:18 >

• 58daging 5 kullanıcısına yanıt

%90 Tldeydim üç aydır(Albayrak istifasında dolar altın tüm pozisyonlarımı kapadım.8.46 ve 515ten.).Sabah dolar trade edip akşam mevduata yatıyordum.Ne zaman patlayacak derken 7.412 maliyetten %80 dolardayım şuan maliyete emir girdim kapattım ekranı.Doların 8.80i geçmesi lazım ki yıl sonunda mevduata karşı birşey kazanabilin dolardan,Bence çok zor,üçüncü çeyreğin sonlarına doğru ben ancak dolardan yukarı yönlü bir hareket bekliyorum.Uzun vadeli giris yapacaksam o zaman yaparım.Altının işi zaten bitik altıncıların tek umudu aşının etkisiz vs olması.Onun dışında ons yıl sonu hedefim 1700lerde.Ben altının birdaha asla bu sene ki athsini kırabileceğini düşünmüyorum.Ciddi bir sermaye kaybetti kriptoya çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kendinigelistirentasrali -- 31 Ocak 2021; 9:19:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-E5E88FF07

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster

Hahahaha

Engelledi mi

• quote:

Orijinalden alıntı: kendinigelistirentasrali

%90 Tldeydim üç aydır(Albayrak istifasında dolar altın tüm pozisyonlarımı kapadım.8.46 ve 515ten.).Sabah dolar trade edip akşam mevduata yatıyordum.Ne zaman patlayacak derken 7.412 maliyetten %80 dolardayım şuan maliyete emir girdim kapattım ekranı.Doların 8.80i geçmesi lazım ki yıl sonunda mevduata karşı birşey kazanabilin dolardan,Bence çok zor,üçüncü çeyreğin sonlarına doğru ben ancak dolardan yukarı yönlü bir hareket bekliyorum.Uzun vadeli giris yapacaksam o zaman yaparım.Altının işi zaten bitik altıncıların tek umudu aşının etkisiz vs olması.Onun dışında ons yıl sonu hedefim 1700lerde.Ben altının birdaha asla bu sene ki athsini kırabileceğini düşünmüyorum.Ciddi bir sermaye kaybetti kriptoya çünkü.

Şuan stabil bir döviz ve emtia fiyatları mevcut... Mevcut durumda mevduat faizi daha iyi getiri sağlıyor... Şuan yapı kredi bankasında 115000 TL ye 2168tl faiz alıyorum mis gibi akarı yok kokarı yok... :)

Faiz düşürene kadar mevduat faizi iyidir. Mevcut hükumet batı ile anlaşacak mecburen çok çok elzem durum olmadıkça dövizde yükselme zor gibi... Tabiki mart ayındaki halkbank davası ve s400 füzeleri ile ilgili yaptırımları görmek gerek...

• Tabi doların yükselmesi şu anda işimize gelse de hem ülkeyi hem de uzun vade de bizi daha büyük zarara sokacak. Benim amacım okul zamanı yaptığım birikimin alım gücünün düşmesini istememem. Ancak altından 15 bine yakın zarar var :) almak istediğim motorun fiyatı da 3e katlanmış durumda. Burada bazı arkadaşlar 460-464 bandında çıktıklarında ben de çıkmayı düşünüyordum ancak hala beklemedeyim. Bu hafta da dolar ve onsun hareketine bakarak çıkış yapmayı düşünüyorum. Hükümet büyük ihtimal 2023 olmadan seçime gidecek. Bu ekonomik koşullarda kazanamayacaklarının onlar da farkındalar. Bence tasarrufa da gidecekler ve bir şekilde borç bulup doları da düşüreceklerdir. Amerika yardım paketleri ile piyasaya oldukça fazla dolar sürdü bu para salgının ilk başlarında altına kaysasa su an kripto piyasasında dolaşıyor. İnşallah zararımız daha büyük olmadan hem TL değer kazanır hem de ülkenin ekonomisi düzelir.

• %kaç faiz oranı aldın hocam?
  • valla mevduat faizinde olanlar kendilerini karda zannediyorlar ama bu ülkede gerçek enflasyon %14 değil buna hiç kimse inanmıyor. mevduattaki faiz de hergün enflasyona karşı değer kaybediyor.

115 000tl ile 4 ay önce kaç kg yağ alabiliyordun şimdi mevduat faiz getirisiyle beraber artmış olan paranla kaç kg yağ alabiliyorsun?

• ben bundan değil de dini görüşlerim sebebi ile faize yanaşmıyorum zaten elimizdeki avucumuzdaki 2 kuruş 🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 

• quote:

Orijinalden alıntı: M4M00D

ben bundan değil de dini görüşlerim sebebi ile faize yanaşmıyorum zaten elimizdeki avucumuzdaki 2 kuruş  

Sen çok dini bilgisi yüksek birine benziyorsun 🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 

• 250bin liranın üzerine 200 küsür bin koyarak istediğim evi 2 yıl önce alabiliyordum

Vadeye koysaydım, hadi 2bin getirse 2 yılda 48 bin eklenecekti

Yani 298bin lira olacaktı

Şimdi almak istediğim ev için 250 bin üzerine 400 bin koymam gerekiyor

Yani vade falan pek işe yaramıyor

• the__executioner__ kullanıcısına yanıt
    Yok be hocam
  • M4M00D kullanıcısına yanıt
    faizin adını "kar payı" yapalım, sana da uysun. hem de faizle tıpatıp aynı oranda. nasıl?

not: kimi kandırıyoruz bilemedim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 52145215521652175218
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.