Şimdi Ara

🔥 Dolar 7,90 - Euro 9,45 - Altın 453 | 01 ARALIK 🔥

12 Kayıtlı Üye (5 Mobil) ve 201 Misafir (92 Mobil) - 116 Masaüstü97 Mobil2 iOS7 Android
5 sn
99.913
Cevap
816
Favori
4.741.278
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 8 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 6414
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1583
  • Ortalama Mesaj Aralığı 21 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 21
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 814
  • Favoriye Eklediklerim 823
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • acquiles (2886 mesaj) Hendrik Johannes Cruijff (2269 mesaj) Equris (2262 mesaj) mitokondrioglukadayi (2160 mesaj) MRT_ (1890 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (54102 mesaj) Mobil (35682 mesaj) Tablet (3328 mesaj) Mini (8868 mesaj) Uygulama (5097 mesaj)
  • @
885 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
4. Sırada  bugün en iyi #3
Tüm Forumlar >> Finans Forumları >> Yatırım Araçları >> 🔥 Dolar 7,90 - Euro 9,45 - Altın 453 | 01 ARALIK 🔥
Giriş
    2263 Mesaj
    İster misiniz Lidyalıları suçlasın? Parayı buldular diye....

Orijinalden alıntı: Ben sero

Bunun çözümü asgari ücreti dolar bazında düşürmek. 150 200 dolar asgari ücret olan memlekette yabancı işçi çalışmaz. Çünkü en fazla 100 dolara iş bulur memlekette. Kısaca devalüasyon kaçınılmaz. Ama hızlı değil yavaş yavaş. Son 5 senede ortalama %40 döviz artışı olmadına karşın %15 civarı maaşlara zam yapılmış. Kaba taslak her sene %20 dolar bazında fakirleşiyoruz. 300 dolar asgari ücretten 200 dolara 5 senede gelebiliriz bu performans ile. 10 sene sonra 150 dolar.

Alıntıları Göster
    Sıradaki adım Arjantin olmak zaten bu süreçte işi,arabayı, başka birşeyi geçtim Allah'tan başımı sokacak bir evim var diyorum kira vermiyorum standart a bakar mısın? Yaşamak mı bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi exdanples -- 28 Eylül 2020; 22:4:56 >
    |
    |

• Yarbay
    8037 Mesaj

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 28 Eylül 2020; 22:7:42 >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRTFR -- 28 Eylül 2020; 22:13:28 >
    |
    |

Zaytung'a da gülemez hâle geldik. Sözde parodi haber ama pratikte ATV'den daha ciddi haber yapıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    acquiles kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    0 Mesaj
    Selamın aleyküm arkadaşlar ben forumda yeniyim az önce başka bı hesap açtım e-posta adresini yanlış yazmışım aktivasyon koduda yanlış yazdığım e-posta adresine gitti nasıl duzelticem bunu telefon numaramda o hesapta

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Er
    0 Mesaj
    Selamın aleyküm arkadaşlar ben forumda yeniyim az önce başka bı hesap açtım e-posta adresini yanlış yazmışım aktivasyon koduda yanlış yazdığım e-posta adresine gitti nasıl duzelticem bunu telefon numaramda o hesapta

|
    |
  • Yarbay
    6794 Mesaj

Ne güzel swap'ı unutmuştum..
    |
    |
    Hendrik Johannes Cruijff kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Adamlar resmen ecdadımız o yüzden yapamazlar.

Türkiye'nin neden para bağımlısı, çıkarcı bir topluluk olduğu da buradan belli zaten.

Paranın adı da SİKKE, manası derin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rindaman -- 28 Eylül 2020; 22:32:2 >
    |
    |
    Qantas kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Johns Hopkins Üniversitesi Uygulamalı Ekonomi Bölümü’nden Profesör Steve Hanke, Türkiye'nin Ağustos ayı enflasyon oranını yüzde 36.87 olarak hesapladığını, bunun TÜİK'in açıkladığı yüzde 11.77'lik orandan çok daha yüksek olduğunu belirtti.

http://m.patronlardunyasi.com/default.asp?page=haber&haberid=240935

|
    |

Orijinalden alıntı: Ben sero

Bunun çözümü asgari ücreti dolar bazında düşürmek. 150 200 dolar asgari ücret olan memlekette yabancı işçi çalışmaz. Çünkü en fazla 100 dolara iş bulur memlekette. Kısaca devalüasyon kaçınılmaz. Ama hızlı değil yavaş yavaş. Son 5 senede ortalama %40 döviz artışı olmadına karşın %15 civarı maaşlara zam yapılmış. Kaba taslak her sene %20 dolar bazında fakirleşiyoruz. 300 dolar asgari ücretten 200 dolara 5 senede gelebiliriz bu performans ile. 10 sene sonra 150 dolar.

Alıntıları Göster
    Ücretleri sadece asgari ücretten bakarsak kimse memnun olmaz . Onun yerine asgari ortalama işletme ücretine geçilmeli hem böylece memur-emekli maaş ödemelerinde sıkıntı olmaz...

Türkiye'de 20-30 milyon TC vatandaşlı hindistan, iran ,Arap kökenli insan varken ve 10milyondan fazla boşta insan varken afgan pakistan ,ırak ,suriye vatandaşıyla Afrikalı göçmen için cazip ülke haline getirmek saçmalık. Göçmene 3bin verirsen tabii cazip olur oysa TC vatandaşı Roman'ın maliyeti 4400tl

|
    |

• Yüzbaşı
    611 Mesaj
    Yarın açıklanacak olan yeni ekonomi programından sonra burayı göreceğiz. Daha son kozumuzu oynamadık.
    Murat Salar diye bir adam var, diyor ki, algi bozukmus, bunu duzeltirsek, dovizdeki yukselis durabilirmis. Diger konuk diyor, gec yapildi hamleler, bu diyor ki, eee ama sonucta yapildi

Hala negatif reel faiz veriyorsun ama, hem de dolara deli gibi ihtiyac varken ?

Ne algisi lan ?
    Those who are late will be punished by life itself. Mikhail Gorbachev
  • Yarbay
    2044 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Bremen Bv-244

7 de baya tutmuştu neden bir ülke bu kadar yanlış politika izleyip ekonomisinin içine eder anlamış değilim sonları geliyor ama giderken ekonomi de bırakmayacaklar
    siyasal islam hocam ekonomi falan bırakmaz ülkenin içinden geçer. ekonomi böyle devam bakalım sonumuz ne olucak

Küfür mü istiyosun birader git a haberin altina yaz adamın canını sıkma

|
    |
    ldr1907 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Çift jet motorlu

|
    |
    MRT_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

"Dünyada her şey için, medeniyet için, hayat için, başarı için en gerçek yol gösterici ilimdir, fendir. İlim ve fennin dışında yol gösterici aramak gaflettir, cehalettir, doğru yoldan sapmaktır." Mustafa Kemal Atatürk

• Yüzbaşı
    505 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mitokondrioglukadayi

Murat Salar diye bir adam var, diyor ki, algi bozukmus, bunu duzeltirsek, dovizdeki yukselis durabilirmis. Diger konuk diyor, gec yapildi hamleler, bu diyor ki, eee ama sonucta yapildi

Hala negatif reel faiz veriyorsun ama, hem de dolara deli gibi ihtiyac varken ?

Ne algisi lan ?
    Algıda seçicilik diye bir tabir var.

Ne verem abime.. 1 dolar paketle. Poşet istemez. 7.8 tl alayım. Çüş... Ne oldu buna. Alıyorsan al almıyorsan tükanı meşgul etme... Sırada dünyaadam var arkana bakmıyormusun. Oha lan. Sen 3 dolar paketle en iyisi. Tanesi 7.9 oldu. Almazsak zam gelecek bari alayım.

|
    |

• Yüzbaşı
    505 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

TL; Sen ne yapmak nereye varmak istemektesin.

Benjamin: Yükselen ben değilim alçalan sizlersiniz hep.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ben sero -- 28 Eylül 2020; 23:14:50 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    351 Mesaj
    Millet dalga geciyor artik bu durumla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mitokondrioglukadayi -- 28 Eylül 2020; 23:16:5 >
    Those who are late will be punished by life itself. Mikhail Gorbachev
  • Kurmay Yarbay
    17499 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mitokondrioglukadayi

Millet dalga geciyor artik bu durumla.
    Ben paylaşmıştım bunu bugün:
    https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/145767828

Ama detaylar yoktu. Detayları ekleyip haber haline getirmişler.
    https://www.zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=381176

(Linki silmişsiniz mesajınızda, ben paylaşayım bari dedim)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 28 Eylül 2020; 23:20:58 >
    |
    |

Reklamlar
Webtures SEO;SEO Nedir?
Sohbet
Masal Oku
Ekonomi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,547
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.