Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (5172. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: cohibar , ressi1 Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 24 Misafir - 25 Masaüstü1 Mobil
5 sn
235.529
Cevap
1.165
Favori
11.787.061
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
11. Sırada  bugün en iyi #2
Sayfa: önceki 51705171517251735174
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: M4M00D

ben 467 den aldığım gün kendime nasıl böyle bir hata yaptım yav dedim geçmiş olsun hocam   umarım beklediğimiz seviyeler en yakın zamanda gelir ons şöyle bi uçsa kaçsa ahh ahh 

edit : toplam maliyetiniz ne kadar oldu? umarım iyi seviyelere çekebilmişsinizdir

Maliyet ortalamasını inan bilmiyorum hocam 270lerden beri elime para geçtikçe parçalı alıyorum bakalım nereye kadar bu şekilde devam edecek  

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

bu arada gördüğüm kadarı ile piyasanın beklentisi ons bazında 2200 ü görmek bu yıl içerisinde onun dışında 10 yıllık süreçte 5000-9000 arası görecek diyen tahmincilerde var tabi bunlar çok uçuk tahminler YTD şimdi biri görür toptan altına girer falan aman diyim 

altın eskisi gibi kriz zamanlarının yegâne limanı değil artık.çünkü alternatifi var,kripto paralar var artık. kripto paraların toplam değeri 1 trilyon doları geçti. yani altına artık rakip var.

kripto paralar olmasa doğru altın 10 yılda ons fiyatı 5000 dolar olabilirdi. ama dediğim gibi kripto paralar hızla yaygınlaştığı için altının ons fiyatının 2500 doları geçmesi imkansız.

• ozbey08 kullanıcısına yanıt

hiç batan veya eksiye düşen fon yokmuş gibi söylüyorsunuz hocam   evet güzel kazandırdığı yerler oluyor ama hepsi değil bazıları bu nokta çok önemli..

• the__executioner__ kullanıcısına yanıt

maliyet ortalamasını alıp takibini yapın hocam daha keyifli bir hal alıyor o şekilde ben bunun için excel de fonksiyon bile yazdım 

• quote:

hiç batan veya eksiye düşen fon yokmuş gibi söylüyorsunuz hocam   evet güzel kazandırdığı yerler oluyor ama hepsi değil bazıları bu nokta çok önemli..

ha işte bu gibi durumlar için çok sayıda farklı başarılı fon alırsan biri eksiye düşse bile ötekileri durumu kurtarır. 1 tane yerli 1 yane yabancı hisse senedi fonu alırsan. Türk borsası çökse dahi yabancı borsa hisse senedi fonun seni büyük bir zarardan korur.

kripto paralar çıkalı daha 10 yıl oldu ancak hacim ve popülerlik olarak muazzam seviyelere ulaştı. Sorun şurada kripto paralar maalesef fiziksel madenler kadar güvenli değil. Bunun bin bir çeşit sebebini sayabiliriz en basitinden abd çin vb ülkeler rezerv olarak altın tutuyor bunun çöp olmasına göz yummaz. borsaların hacklenmesi verilerin sızdırılması fiyatların aşırı dalgalı olması ve elektronik ortamda yaşanabilecek aksaklıklar unutulan hesaplar dolaşımda olmayan bitcoinler bozulan hdd ler yüzünden kurtarılamayan soğuk cüzdanlar vb gibi hatta daha fazlası merkezinin olmayışı bir denetlemeye tabi tutulmaması aynı zamanda sorunların devamını getiriyor maalesef. devletlerin bu tarz bir para birimini kabul görebilmesi için dolara endeksli veya popüler bir para birimine endeksli bir coinin üretilmesi gerekiyor.

• OMREG O kullanıcısına yanıt
    sen tahvil ihraç edilmiş diye görürsün, ben dışarıdan borç alınmış diye. torunlarımız öder herhalde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

olurda altın buradan çöküşe geçerse ( ben yine de pek beklemiyorum TL bazında ) bu yıl yapacağım birikimlerimin yönünü fon ve borsaya yönlendirebilirim. ama zarardan çıkmayı da düşünmem eğer bir çöküş gerçekleşirse 

• OMREG O kullanıcısına yanıt
  • Valla benim de 70gr altınım var. daha önce altın ile ilgili iyi senaryo, kötü senaryo hesabı yapmamıştım.

bugün yaptım işte ons un 2500 dolar dolarında 8,50tl olduğu durumda dahi yeterince kazandırmadığını fark ettim. Kİ İKİSİNİNDE AYNI ANDA O FİYATLARI GÖREBİLECEĞİNİ HİÇ ZANNETMİYORUM.

YTD

• quote:

Orijinalden alıntı: ozbey08

İşte böyle bir duruma düşmemek için çözüm yolu var.

paranın bölerek farklı farklı yayırım araçlarına yatırmak.

100 birim paran varsa. bunun 30 unu gram altına,20 sini dolar+euro

ya,25 ini yabancı hissesenedi fonu,25 ini yerli hisse senedi fonuna yatırırsan.

riski dağıtmış olursun. bist 100 çökerse dolar ve altından kazanırsın,yabancı hisse senedi fonlarından kazanmaya devam edersin.

ben burada yatırım fonlarını savunuyor gibi gözüksem de paramın yarısı gram altında ve dolarda. şuan borsa iyi gidiyor yarın çökerse ben biliyorum ki dolar ve altın yükselecek o kadar stres yapmam. bir yerden kaybederken bir yerden kazanmaya devam edeceğim.

Alıntıları Göster

Aynen oyle ama sepetteki kari dusuk gordukleri icin, genelde insanlar tek araca yatirip cok yuksek kazanmayi amaclarken ciddi sekilde kaybediyorlar.

• mitokondrioglukadayi kullanıcısına yanıt

Aynen. borsa da da aynı hatayı yapıyorlar. adam borsa çok kazandırıyor diye gidiyor sadece tek bir hisse senedi alıyor.

örnek atıyorum Aselsan çok başarılı işlere imza atıyor bu şirketin hissesini alırsam iyi kar ederim diye alıyor. sonra bir gün o hisse bir aşağı düşüyor zarar ediyor sonra diyor ki borsa kumar.

sen tek ata oynarsan elbette kumar olur. riski dağıtıp 20-30 hisse alsa zarar etmez,etse dahi çok az zarar eder.

• Yeni dışişleri bakanı Blinken: Sözde stratejik partnerimizin, stratejik bir rakibimiz olan Rusya ile aynı çizgide olması kabul edilebilir değil. S400ler konusunda caatsa yaptırımlarını inceleyip gerekirse yenilerini uygulayacağız.

• MRT_ kullanıcısına yanıt

yani?

• quote:

kripto paralar çıkalı daha 10 yıl oldu ancak hacim ve popülerlik olarak muazzam seviyelere ulaştı. Sorun şurada kripto paralar maalesef fiziksel madenler kadar güvenli değil. Bunun bin bir çeşit sebebini sayabiliriz en basitinden abd çin vb ülkeler rezerv olarak altın tutuyor bunun çöp olmasına göz yummaz. borsaların hacklenmesi verilerin sızdırılması fiyatların aşırı dalgalı olması ve elektronik ortamda yaşanabilecek aksaklıklar unutulan hesaplar dolaşımda olmayan bitcoinler bozulan hdd ler yüzünden kurtarılamayan soğuk cüzdanlar vb gibi hatta daha fazlası merkezinin olmayışı bir denetlemeye tabi tutulmaması aynı zamanda sorunların devamını getiriyor maalesef. devletlerin bu tarz bir para birimini kabul görebilmesi için dolara endeksli veya popüler bir para birimine endeksli bir coinin üretilmesi gerekiyor.

dediğin tüm aksaklıklar dolar, altın gümüşte de olabilir.

kripto paralar, kullanımı rahat.tuşlu nokia dan akıllı telefona geçiş gibi.

insan konfora düşkündür.bugün burda bitcoin hebele hübele diyen tipler 5 yıl sonra paranın yerini almaya başlayınca mecburen finansa dahil olacaklar yada çalışamayacaklar.

btc-eth nin yanında altın ve sterlin yatırımım da var.neye güveniyorsun dersen BTC derim.bugün düşebilir ama yarın çıkacak diye düşünürüm.ama aldığım gram altın 2 aydan fazla olmuştur zarar üstüne zararda.25 gün BTC den kar ise %70.

YTD.

• ALTCoinci A kullanıcısına yanıt
    Tabloya hep iyi yönünden bakıyorsunuz btc kötüdür demiyorum muhteşem kazançlar elde edenler gördüm o piyasada.. ancak 2017-2018 de btc de terste kalanlar büyük strese girdiler o aralar tam alım zamanıydı ama o aralarda da benim param yoktu
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozbey08

altın eskisi gibi kriz zamanlarının yegâne limanı değil artık.çünkü alternatifi var,kripto paralar var artık. kripto paraların toplam değeri 1 trilyon doları geçti. yani altına artık rakip var.

kripto paralar olmasa doğru altın 10 yılda ons fiyatı 5000 dolar olabilirdi. ama dediğim gibi kripto paralar hızla yaygınlaştığı için altının ons fiyatının 2500 doları geçmesi imkansız.

Alıntıları Göster
    Coin ile ons çok farklı dünyalar. Coin getiri arayışı araca, ons muhafaza aracı. Coinler yaygın değil. Olma ihtimali düşük. Altın yaygın. Para en son altına gider, ancak coine değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Bekleyip görelim hocam bakalım ons 2021 de nasıl kapatacak..
  • http://disk.org.tr/2021/01/disk-ar-ocak-2021-issizlik-ve-istihdamin-gorunumu-raporu-yayimlandi-issizlik-artiyor/

Geniş Tanımlı İşsiz Sayısı 10,7 Milyon!

Her evde kavga. Her sokakta cinnet. Var bu ülkede.

350 dolara çalışıyorsun, çok ağır şartlarda. Ama yine de işi olmayan 10 milyon insan. Üstüne her hizmet - ürün ün en az yarısı vergi.

Türkiye bitik.

• Şu hale bak ya. TR nin son 5 yılı cehennem gibi.

Çalış çalış çalış, ne için? Biri zenginleşsin diye, devlet savursun diye.

Yıllarca çalış 1 araba, 1 ev sahibi olama. Eskiler şu halden iyiymiş, en azından evlerini alabilmişler.

• 
Sayfa: önceki 51705171517251735174
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.