Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (5033. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: ry4n , Space-Dye Vest , Erzurum lu Daha Az
3 Kayıtlı Üye ve 22 Misafir (1 Mobil) - 24 Masaüstü1 Mobil
5 sn
235.535
Cevap
1.165
Favori
11.787.362
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
24. Sırada  bugün en iyi #2
Sayfa: önceki 50315032503350345035
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hocam anlatsam üzülürsünüz öyle diyim. Ben o zaman ilk maaşımla almıştım bu bitcoinleri. Aslında hedefimde 1 maaşı direk gömmek vardı ki bu durumda 10 adet civarı alınabiliyordu. Sonra gittim bu paranın bir kısmıyla GTX770 aldım, yeni çıkmıştı o zaman. Bir kısmıyla da bir kaç ihtiyacımı almıştım. Kalan 700TL ile de 2 tane bitcoin almıştım. GTX 770 şu an 400TL, onun yerine alabileceğim 3 bitcoin 60.000 dolar. Ne yapıyoruz? Kendimizi üzmüyoruz, nasip kısmet diyip, geceleri cenin pozisyonunda yatağımızda sessizce ağlıyoruz. İçimize içimize 🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 

• BlackLead kullanıcısına yanıt

Müzik güzelmiş ama😊 yerli ve milli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: coupant

2020 yılı ile tuşa basıldı. Hiç bir kağıt para alım gücünü koruyamaz artık.

hocam herkes dolar dahada artacak desede arada bi kac yorum sizde dahil farklı yerlerde de dinliyorum doların bir anda

bir şokla 4-5 li seviyelere gerilecegini söylüyor, katılıyor musunuz?

bende artık coinlere merak salmıs durumdayım

• yok artık bukadarda olamaz
    🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hakan..

hocam herkes dolar dahada artacak desede arada bi kac yorum sizde dahil farklı yerlerde de dinliyorum doların bir anda

bir şokla 4-5 li seviyelere gerilecegini söylüyor, katılıyor musunuz?

bende artık coinlere merak salmıs durumdayım

Alıntıları Göster

4,90 dir o...! 🤭🤭🤭

• Hakan.. kullanıcısına yanıt

Hocam bence cüzi oranlarda da olsa dolar TL'ye karşı değer kazanacak ama enflasyon o kadar yüksek olacak ki bu değerlenme sizin alım gücünüzü korumayacak. Altının dolara karşı kazanacağı değer sizi enflasyondan koruyacaktır.

• Üst düzey eğitimli, 20-30 yıl tecrübeli bankacıları bir telefonla işinden eden, bir daha iş bulamaması için de takip eden BDDK yönetimine, sahte diplomalı banka YK üyesine göz yummak yakışır.

Şaşıran var mı?

https://twitter.com/kerimrota/status/1340229640955326464?s=19

• Hakan.. kullanıcısına yanıt

4-5 ne ki,

Dolar tedavülden kalkacak TL dünyada da en çok kullanılan para birimi olacak 🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 

Yahu matematik ülke olarak zayıf ama mantık da mı sıfır.. Gerçekten içinde yaşamasaydik dışarıdan bakınca eğlenceli ülkeyiz dedikleri durum..

• Dolar 4-5 TL'ye düşecek diyenler ne içiyor acaca ? 500 milyar dolar dış borç rezervler -50 milyar dolar da enflasyon almış başını gitmiş... Artı ABD parasal genişlemeye gitse bile bundan yararlanmayacak ülkelerden biri Türkiye.... Artı özelleştirme adı altında kâr yapan kamu kurumları satılmış durumda devletin tek gelir kaynağı vergi...Daha yap işlet devret projelerine ödenecek parayı katmiyorum bile.... Bu ülkede döviz düşmez düşecek diyenler düşme nedenlerini açıklarsa sevinirim zira AKP iktidarına kalsa ülkede enflasyon işsizlik yoksulluk yok... Nedense dolar düşecek diyenler de AKP zihniyetini destekleyen tipler...

• quote:

Orijinalden alıntı: Akhenatonnn

yok artık bukadarda olamaz
    Ülkeyi abartısız söylüyorum, her taraftan pislik götürüyor... Neresinden tutsan elinde kalıyor adeta. Bunun gibi daha nice skandal var.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-41F3DB120

Yargıda reform ümitleri bitti.

Geçici bir iyimserlik yaşayan yabancı sermaye yine kaçmasa bari....

Noelden sonra kaçacak bunlar zati.

• quote:

Orijinalden alıntı: ClockerTr28

Devlet sağlık çalışanlarına faizsiz kredi verecekmiş, eşim sağlık çalışanı sizce böyle bişey mümkünmü içimden palavra yapıyor Tayyip diye geçiyor valla bügun haberlerde çıktı.

Sağlık personelleri ve doktorlara tavan ücret gibi birşey vaad edilmişti.Ben tanıdıklarıma sordum yalan dediler.Buda öyle birşey.

• quote:

Orijinalden alıntı: melek12345

Bu mesaj silindi.

Çünkü birinde yarar sağlamıyorlar işten.Diğerinde komisyon alıyorlar.İstihdam sağlıyor.

Yani bir çeşit win win durumu var boşuna vergisi silinmiyor.Çünkü o silinen şey merak etmeyin o silenlerin cebine giriyor yine.Tam değilde belli bir makul oranda az olarak.

Diğeri ise kullanılabilir ve nüfusa teşvikle değerini iyice kaybetmiş yeri doldurulur bir kişi.Diğer noktada ise belli bir aşamaya geçmiş sermaye var.

Neden devamlı üreyin diyorlar buradan çıkarın işte.Sen demokrasi diye söyleniyorsun adamlar demokrasiyi amacıma gidene kadar araç olarak kullanırım diyor.İşte bu çoğulcu yaklaşım ve üre üre diyerek aynı zamanda kullanılabilir değersiz insan kitlesi ve emek gücü yaratılıyor.Sen bile bile değerini azaltıyorsun.

Para bir yerde çoksa insan azsa, insan değerlidir emek gücüde değerlidir.Para bir yerde az ve insan çoksa, o insan değersizdir canınında emeğininde 5 kuruş değeri yoktur.

Verdiğin örneğinde tanımlaması budur işte.Bir noktada kullanılabilir sermaye gücü para üretme kaynağı diğer noktada sayıları milyonları bulan değersiz o bu şu mezunu insan kitlesi.

• quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Ülkeyi abartısız söylüyorum, her taraftan pislik götürüyor... Neresinden tutsan elinde kalıyor adeta. Bunun gibi daha nice skandal var.

Alıntıları Göster

Birde Atatürk lafı atıp yok gençliğe hitabe falan filan deyip 10 kasım 30 ağustos 29 ekimde 2 duygu sömürü atatürk paylaşımı yapıp prim yapan gerek kesesini gerekse marka etiketi sağlamaya çalışna zımbırtılara kanmayın.Ortadoğu çöplüğü olan Türkiye'de her koyun kendi bacağından asılır.Makamını kaybetmemek için ahlak edebinin sınırlarını zorlar.

Atatürk'ün kurmay arkadaşları vardı emrinde bir ordusu vardı hatta öyleki ileriki adımlarda suikastlere ve hatta bu kendileri ordu tahsis edenlerle bile zıt düştü.Durum böyle.Ardından öyleki hakkında hakaretler ve daha bir çok şey oldu.Dedikleri lafta kaldı yaptıkları çürümeye bırakıldı.

Bu lanetlenmiş ülkede sonun budur.Canından emeğinden ödün verirsin hayatını adarsın sonra seni linç ederler vatan haini bellerler.Yalan mı oldu.Bir asır olmuş hala ülkeyi kurana hakaret söylemleri ve yerin dibine sokmalar var çağdaşlıkmış iyi hayatmış kalkınmaymış fasa fiso cebini doldurma savaşı hepsi.

Sen çabalarsın terörist derler sana hemde kanıt filan olmadan hapse bile girersin.Oysaki dün ayrı bugün ayrı konuşan ayan beyan yolsuzlukları ortada olan teröristlerle masabaşı konuşup hatta miting yapıp sonradan ben yapmadım diyenler kanıtlı bile olsa sırtlarda taşıtılır.Tezahürat yapılır.Sevgi seli oluşturulur.

Yalanmı.Ordu darbe yaptı diye sevinip ardından kahrolsun lanet olası ordu diyen postalları yalayan sonra arından kendi değilmiş gibi postal seviciler sizi diyen.

Referandum olunca %92 oy verip yok ben vermedim diyen doneklerde bunlar değil mi.Al işte kurtarmaya çalıştığın ikiyuzluler ülkesi.

Düşman kim neyi kalkındırıyorsun neye kime ne laf anlatacaksın.Plan kim program kim.Para hibe yapmadan kimi organize edeceksin destek bulacaksın.Yetkin nedir.

O nedenle diyorum ki onun bunun salyalı ağzına ve içi boş laflarına bakmayın imkanınız varsa emeğiniz tecrübeniz ileriye dönük planlarınız kaçın gidin.Yoksa bir hiç uğruna yaşarsınız.Sömürülenlerden olursunuz.

Bu ülkenin insanları iyilikten anlamaz.Bir ton aydın bir hiç uğruna hapishanelerde çürüdü gitti.İmkanı olan ise kaçtı.Adlarını duyuyorsunuz işte onu bulmuş şunu icad etmiş şuralara gelmiş diye.Burada olsa adı sanı duyulmaz hiç olur giderlerdi.

Bu ülke insanı kendi seviyesinden yüksekte olanı sevmez .Hatta onu dibe çekmek için karalar lekeler.Leşliği pisliği cahilliği yüceltir.Böyle ülkelerin sonuda yıkılmak yok olmaktır halkları için değişen birşey olmaz köle olmaya devam eder.

• Dün akşam güreşçinin attığı tweet

• quote:

Orijinalden alıntı: BlackLead

Dün akşam güreşçinin attığı tweet

Azıcık yorum okuyum diye girdim ama yorumları göremiyorum. Twitter anlamam çok neden görünmüyor yorumlar hocam ?

• arifomer kullanıcısına yanıt
    Yeniçeri Beyimiz yorumlara kapatmış .
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackLead

Dün akşam güreşçinin attığı tweet

Güreş minderinde gösterdiği yiğitliği tweet yorumlarını kapatarak online mecrada da göstermiş eleman.

• Aynen öyle katılıyorum. Ben diyordum ama bu 3 çocuk 3 çocuk yap diye tutturuyordu. Ucuz köle işçi toplumu oluşturma çabaları gibi geliyordu bana. Sonumuz hayrolsun Berat bıradırımızın dediği gibi 🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 

• 
Sayfa: önceki 50315032503350345035
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.