Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (5030. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
36 Misafir - 36 Masaüstü
5 sn
235.537
Cevap
1.165
Favori
11.787.651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 50285029503050315032
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Dün Bloomberg de Ege Cansen' i dinledim.
    O da aynı görüşte ama cari fazla vermeden büyümenin hem sıkıntılı, hemde kur faiz döngüsünden çıkamayacağımızı söyledi.
    Katılmamak elde değil.
    Acı reçete için ise 8 9 ay gibi sıkı para duruş politikası iç piyasayı olumsuz etkileyeceğini ama doların düşeceğini söyledi.
    Halkın dolardan dönmesinin ise enflasyon rakamları üzerinde en az 2 puan faiz olması ve 6 7 ay doların düşüş veya yatay eğiliminde olması gerektiğini vurguladı.
    Yoksa yerel yerleşiğin dönmesi çok zor gibi gözüküyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ons 1887

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaraHisar_03

150-200 baz bekleniyor.
    O da aynı görüşte ama cari fazla vermeden büyümenin hem sıkıntılı, hemde kur faiz döngüsünden çıkamayacağımızı söyledi.
    Katılmamak elde değil.
    Acı reçete için ise 8 9 ay gibi sıkı para duruş politikası iç piyasayı olumsuz etkileyeceğini ama doların düşeceğini söyledi.
    Halkın dolardan dönmesinin ise enflasyon rakamları üzerinde en az 2 puan faiz olması ve 6 7 ay doların düşüş veya yatay eğiliminde olması gerektiğini vurguladı.

Hangi enflasyon rakamınin uzerinde +2 puan faiz verecekde dolarizasyonu kiracak..? tuik enflasyonumu ? 🤭🤭🤭 yahu tuikin acıkladıgi rakamlara tuku kendisi bile inamiyorken (haliyle fake rakam acikladiklarinien iyo onlar bilir) buna kim inanirda tuik enf rakami+ %2 puan faize fit olur benjoyu bizmak icin...? hemde her an herseyin olabilecegi guvensiz bir politik atmosferde...

tuik enflasyo %14 diyor... %17 faiz veren bankalar var.. sonuç..? her hafta yerlesiklerin doviz mevduatı duaecegine daha artiyor...

zira gercek cebe yansiyan enflasyon %30 sularinin altinda degil ! tukin acikladigi kimin umurunda ?

geciniz bu hikayeleri.. olacak olan sey yuksek.vaiz + yuksek.enflasyon + yuksek kur sarmalıdir.

bu donguye girilmistir ve bu iktidarlada buradan cikilamayacaktir !

• first_officer F kullanıcısına yanıt
    Tamamen katılıyorum hocam.
    24 25 anca paklar diye düşünüyorum.
    Kaptan aynı olduğu sürece mürettebat değişse de artık birşey olacağını sanmıyorum.
    Belki 1 yıl iyimserlik seyredebilir.
    Sonrası için ise kesinlikle parlamenter sisteme geri dönüş ve güçler ayrılığı ilkesinin kalıcı şekilde yeni anayasa ülkeyi toparlayabilir.

• Ons 1888

• Benjo 7.65'e saldı...

• quote:

Orijinalden alıntı: OMREG

bence faiz artırımı gelmez sabit tutarlar..dolarda bu seviyede gider 7,7 7,9 bandında yeni yıla gireriz..

Alıntıları Göster

O kumarı 22 ekimde oynadılar, faizleri sabit tutma kararı aldık dediklerinden sonra piyasa zirve yaptı dolar 8.50, altın 540 tl ye kadar yürüdü...

• dolar 7.62 başlık halen 7.85

• first_officer F kullanıcısına yanıt

Min %30 faiz görmeden kimse doları bozmaz. Bu kadar basit. Bunun tersini düşünen mandıra filozofu gibi komple bıraksın para piyasalarını.

%30 faizde imkansız. Zira "bize müsade" demekle aynı anlam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 18 Aralık 2020; 17:40:49 >
  • Doların düşmesinin sebep olan şey ne ben bugün takip edemedim de piyasayı biri özet geçebilir mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: KaraHisar_03

150-200 baz bekleniyor.
    Katılmamak elde değil.
    O süre minumum 1 yıldır.

• tcmb yıl sonu kur hedefini 7,77 güncellemiş..fazla bir şey beklememek lazım..

• cds de şelale oldu ne faiz beklentisi sadece iş dış birşeyler dönüyor işte..

ab abd ılımlı msj lar geçince gerginlik azaldı ana nedeni o gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 18 Aralık 2020; 19:26:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kesinizmirliksk2

Doların düşmesinin sebep olan şey ne ben bugün takip edemedim de piyasayı biri özet geçebilir mi ?

+1

• Usd neden Türkiye de düşmez, farklı bir bakış açısı...

Ülke gelirinin artışı GENEL degul BELLİ BİR KESİMDE kalırsa, o ülkede yerel para birimi değer kazanamaz..

Sürekli 2002 de söyledi şimdi böyle deniyor ya..

Durumun özeti şudur, 2002 den 2007-2010 yıllarına kadar pozitif değişen durum, bu tarihten6sonra tersine dönmüş ve su an 2002 seviyesine geri gelmiş.

Gelir eşitsizliğine ait veriler..

Matematik yalan söylemez.

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 18 Aralık 2020; 20:10:59 >

• Arkadaşlar size bir sorum olacaktı,

Ben şimdi bir daireye girdim peşinat vererek,

Normalde daire bu zamanlarda kredi çekilebilir hale gelecekti,

Ve planima göre ing bankasından 1.34 den kredimi cekicektim,

Fakat firmanın dediğine göre artık yalan doğru gerçek bahane bilemiyorum daire ocağın ortası gibi kredi çekebilir hale gelecekmiş,

Benim korkum bu 24 Aralık'ta faizlerin dahada artıp

Konut kredi oranların dahada yükselmesidir.

Valla her sabah kalkip oranları kontrol ediyorum psikolojik sıkıntı oldu artık.

Benim sorum şu: Sizin tecrübelerinize dayanarak kaç puan artar bu 24 araliktaki toplantı sonrası faizler ve konut kredileri kaç civarı olur bu durumda sizce ?

• 200 puan faiz artışı olacaktır. Konut kredileride doğal olarak yukselecektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kesinizmirliksk2

Doların düşmesinin sebep olan şey ne ben bugün takip edemedim de piyasayı biri özet geçebilir mi ?

Piyasaya güven veren açıklamalar oldu da ondan. Ne yazık ki içimizden bazıları döviz düştü diye üzüntü içinde.

• dolar 8.5 olunca her şeye zam geldi dolar şimdi 7.5 a kadar düştü zamları geri alsınlar o zaman

tavuk döner 25 lira olmuş herkese mutlu noeller

• quote:

Orijinalden alıntı: CONQUER.

az biraz teknik analiz ögrenin kendi faydanıza kahvehane agzıyla su olcak bu olcak demek kolay. YTD

1 ay once 7.5 den 7.85 e tepki verince dustukce toplari diyordunuz toplamaya devam mi ?? Ustune zamansallik maliyetini eklemeyi unutmayin ha aylik %1.3 civari 😅

Bu dustukce toplariz kafasida dunyanin hic bir yerinde gorulmemistir .Donus emaresi gormeden ne topluyorsun elma mi ? Trend belki 2 yil donmeyecek belki yukari 7.2:>>>5.1 dususu gibi...Bu arada temmuzda 6.84 iken vergi ile 7.00 civari maliyeti olanlar suan zarar yazmaya basladi zamansallik kavramindan dolayi. Size iyi toplamalar

dusmesi icin sebep mi var diye iyi kafa yikiyorlar ama tebrik ediyorum ..finansal piyasalar oyle islemez adami carparlar.

• 
Sayfa: önceki 50285029503050315032
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.