Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (1233. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
14 Misafir - 14 Masaüstü
5 sn
235.496
Cevap
1.165
Favori
11.785.611
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12311232123312341235
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • KOSGEB kredisi tam komedi. Bankaları zorlamak için geç likiditeye yönlendirdiler, öbür yandan piyasaya 10 milyar lira civarında faizsiz para saldılar.

Bir çarşının esnaf derneğinin açıklaması var. Esnafın çoğu bu krediye başvurdu ve başvuranların çoğuna da kredi çıktı diyor. 20-50 bin tl arasında faizsiz kredi vermişler. Esnafın da bir çoğunu tanıyorum, çoğunun durumu iyi. Altında BMW araç olanlar var. Bunlar parayı doğal olarak dolara gömdü. Bir kısmı da mal almıştır ki bu da eninde sonunda dolara gider.

Bu kafayla ekonomi yönetirsen sonuç kaçınılmaz. Memlekette işsizlik var, istihdam yaratmak için sokağa bilerek çöp atıp daha çok çöpçü çalışsın diye düşünmekten farkı yok bunun. Akılları sıra tüketimle piyasaları canlandıracaklar. 1-2 ay canlandırırsın sonrası gene aynı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MonitörKertenkelesi

Kumarbazlar doluşmuş. Köydeki çiftçi aç kalır mı, esnaf sürünür mü değil de Dolar aldım ne kadar vururum bu vurgun için de ülkeyi nasıl sallarım ne kötülük düşünürüm havasındaki kişilere acıyorum...

Karma denilen bir şey vardır. Ne derler. Ne ekersen onu biçersin, kendi kazdığın kuyuya düşersin veya etme bulma dünyası veya bu gün yaptığın yarın yanına kar kalmaz. Bu yüzden iyi düşünün. Menfaatçi değil yapıcı olun çünkü Karma seni bulur, o kar muhakkak başka bir acı ile senden çıkar. Kaçarı yok. Karma öyle diyor.

Monitör kerttirenkelesi kardeş, esnafı çiftçiyi çok düşünüyosun.Bizlerde düşünüyoruzhatta bende esnafım. da ekonomiyi bu hale getirenlerede iki kelime yazsana. Sorumlusu yukarısı değilmi.

• doların artmasını büyük bir avcı iştahıyla bekleyen mağlum zihniyet yine hortlamış, noldu batıyor muyuz

haşmetli atalarından aldığı çeyizle batıya paldır kültür meydan okuyan bu ülke, doların azalışıyla doğmadı ki yükselişiyle ölsün. batı bizimle oyun oynamaya kalkıyor, çocukluğunu yaşayamamış herhalde. schengene girdiğimiz gün imf ve abnin asık suratlarıyla kapımızda ağlayışlarını ibretle izleyeceğiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Memento-Mori35

quote:

Kumarbazlar doluşmuş. Köydeki çiftçi aç kalır mı, esnaf sürünür mü değil de Dolar aldım ne kadar vururum bu vurgun için de ülkeyi nasıl sallarım ne kötülük düşünürüm havasındaki kişilere acıyorum...

Karma denilen bir şey vardır. Ne derler. Ne ekersen onu biçersin, kendi kazdığın kuyuya düşersin veya etme bulma dünyası veya bu gün yaptığın yarın yanına kar kalmaz. Bu yüzden iyi düşünün. Menfaatçi değil yapıcı olun çünkü Karma seni bulur, o kar muhakkak başka bir acı ile senden çıkar. Kaçarı yok. Karma öyle diyor.

Monitör kerttirenkelesi kardeş, esnafı çiftçiyi çok düşünüyosun.Bizlerde düşünüyoruzhatta bende esnafım. da ekonomiyi bu hale getirenlerede iki kelime yazsana. Sorumlusu yukarısı değilmi.

Herkes kendisinden mesuldür. Tepedeki adam öyle yapıyor diye ben de aynısını yapacak değilim. Ama sen aynısını o yaptı ise ben de yaparim zihniyetindesin. O zaman birbirinizden farkınız yok.

Diyorsun ki çitfçiyi o düşünmüyor ben de düşünmem. İyi o zaman kimseyi eleştirme çünkü sen de suçlusun.

Herkes menfaatine göre konuşur, kenara koyduğun veya pahalıdan aldığın Doların var ve çıkması evet zararını kapatacak veya ev parası yatırdın bir araba çıkar mı telaşında da olabilirsin.

Öyle yada böyle beleşe zengin olma hayali bunlar. O para senden değil de çiftçiden, esnaftan, fakirden çıkacak bunu da bal gibi biliyorsunuz.

O yüzden buralarda hükümete suçlayıp Dolar yığanın da beklentisi ülkenini batmasıdır ki arabasın alsın.

Tabii batan ülkede o araba ile gideceğin köprünün fiyatı da iki katına çıkacağı içinhaydan gelen huya gidecektir.

Karma ne demiş herkes Ektiğini biçer yaptığın da yanına kar kalmaz er geç ödersin.

• 1 senede 1100tlden 4700tlye cikan bitcoin digital para birimi.

6hafta önce 3000tlye düstü. Alin dedim pisman olmazsiniz dedim. Dalga gectiler. Kaba bi hesap yapalim.

10.000tlik bitcoin almis olsaydiniz 6hafta önce suan 15650tlniz olurdu.

Yani 56% kar 6haftada.

Beni dinleyen alan arkadaslarada bol harcamalar diliyorum. Güle güle harcayin. :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: AkatooS86

1 senede 1100tlden 4700tlye cikan bitcoin digital para birimi.

6hafta önce 3000tlye düstü. Alin dedim pisman olmazsiniz dedim. Dalga gectiler. Kaba bi hesap yapalim.

Yani 56% kar 6haftada.

Beni dinleyen alan arkadaslarada bol harcamalar diliyorum. Güle güle harcayin. :)

Bu tür hayalleri bırakın. O kadar meraklıysanız para koyup iki katını almaya gidin 6'lı ganyan oynayın veya her ay milli piyango bileti alın.

Bu işler öyle kolay değil.

Aldığında her gün rakamlara bakarsın, her düştüğünde de panik yaparsın acaba tekrar çıkar mı çıkmaz mı diye. Bunlar saf iyi niyetli insanın yapacağı işler değil yolarlar.

Bul karayı al parayı mevzularında çok para kaybedersiniz.

Bir senede Bitcoine koyacağın veya ayıdracağın dikkat ve parayı işine gücüne ayırsan her ay maaşının yanına maaş koyarsın iki iş daha yap iki katı para gelir bitcoin yanında cüce kalır.

Hazıra dağ dayanmaz ve kazandıkça da insan doymaz sonunuz bataklık ve kuramz yüzüdne yıkılmış bir sürü yuva. Bankaya da kredi borcu ile bayrağı çekersin. Öyle akıl veren çok olur sonra.

• 3.72 GELDI AKIYO BU GECE MAAŞALLAH
  • AKP'lilere İslam dini yetmedi, Budizm'in karması ile din sömürüsü yapıyorlar. Benim cebimdeki paramı durduğu yerde kuşa çevir, eriyip gitmesin diye attığımız taklanın adı kumar olsun.

Allah sizi dilediği yapsın sonraki reenkarnasyonunuzda.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Herkes kendisinden mesuldür. Tepedeki adam öyle yapıyor diye ben de aynısını yapacak değilim. Ama sen aynısını o yaptı ise ben de yaparim zihniyetindesin. O zaman birbirinizden farkınız yok.

Diyorsun ki çitfçiyi o düşünmüyor ben de düşünmem. İyi o zaman kimseyi eleştirme çünkü sen de suçlusun.

Herkes menfaatine göre konuşur, kenara koyduğun veya pahalıdan aldığın Doların var ve çıkması evet zararını kapatacak veya ev parası yatırdın bir araba çıkar mı telaşında da olabilirsin.

Öyle yada böyle beleşe zengin olma hayali bunlar. O para senden değil de çiftçiden, esnaftan, fakirden çıkacak bunu da bal gibi biliyorsunuz.

O yüzden buralarda hükümete suçlayıp Dolar yığanın da beklentisi ülkenini batmasıdır ki arabasın alsın.

Tabii batan ülkede o araba ile gideceğin köprünün fiyatı da iki katına çıkacağı içinhaydan gelen huya gidecektir.

Karma ne demiş herkes Ektiğini biçer yaptığın da yanına kar kalmaz er geç ödersin.

Çiftçiyi biz düşünsek de düşündüğümüzle kalırız. O konuda yetkili olanların düşünmesi gerekiyor. Herkes bu ortamda kendi durumunu sağlamlaştırmaya çalışır. Dolar alıp biraz kar etmek suç ya da ayıp değildir.

• quote:

quote:

quote:

Bak monitör kertilenkelesi kardeşim. Çiftçi kendini düşünüyorsa hem bu nası ekonomi yaaa malım tarlada çürüyor para yapmıyor diyip malum partiye hala oy veriyorsa evet çiftçiyi düşünmüyorum.

Somada 301 işçi öldüğünde ilk seçim sonrasında aynı yerden %75 malum partiye oy çıkıyorsa ve bu kişiler gelecegini düşünmüyorsa ben onlarıda düşünmüyorum.

Ülkeye 5000000 suriyeli doldurup çoğuna vatandaşlık veriliyorsa, ve çoğuda burada dükkan açıp vergi vermeden çalısıyorsa, yan dükkandaki vergisini veren Türk esnaf ağlıyorsa burada o kadar kişiyi ülkeye sokanları da eleştir.Madem esnafı düşünüyosun bunuda dillendirsene.

Esnafım ve eşim emekli. Tek birikimimde eşim emekli oldugunda 6 ay önce aldıgım 20000 dolardan başka birikimim yok.Zengin değilim . Allaha şükür kendi yağımda kavrulup gidiyorum. Pahalıdanda almadım. 3,20 lerden almıs oldugum paradır bu.Ve amacım dolar yığmak değil sadece birikimimi enflasyon karsısında elimden geldiğince eritmemektir.

• Konu başlığı 3güne kadar Dolar 3.80 - Euro 4.00 e değişecek galiba, hayaller 3.30du gerçekler 4.00 gibi olmaya başladı.

• quote:

Orijinalden alıntı: fasson

Konu başlığı 3güne kadar Dolar 3.80 - Euro 4.00 e değişecek galiba, hayaller 3.30du gerçekler 4.00 gibi olmaya başladı.

Sabaha kadar 3.80 olmayacağının bir garantisi mi var ? Yeni Türkiye burası.

• Memento-Mori35 kullanıcısına yanıt
    Senin cevaplarının çiftçi ile alakası yok cevapların benim partime oy vermeyenler ölsün bitsin üzerine.

Özeti budur.

Bu kafa ile de sana bol şans diliyorum. Ha ailenden biri çiftçi esnaf köylü değil ki bu kadaz rahatsın galiba. Soma işçisi ile de ilgilendiğine veya yasını tuttuğuna inanmıyorum senin derdin Somadaki insanların canları değil kendi partine atmadıkları oylarının sayısı. Yazık.

Kendi partine oy verenler dolar alıp zengin olur iken malum partiye oy verenler fakirlik ile çökmesine vesile olup da mutlu olacak isen umarım attığın taş kafanı yarmaz ama yaracağına da yüzde yüz eminim. Bu ülkede herkes birbirine bağlı. Birini kuyaya atarken bacaklarınızın birbirine bağlı olmadığına bu kadar emin olmamalı.

Etme bulma dünyasında kimsenin yaptığı yanına kar kalmadı. Dolar seni kadar mutlu edecek ise de bu başlık altında günlerini gecelerini geçir ki hayallerin gerçeğe yaklaşsın ne ise o hayalin içinde muhaliflik bahanesi ile zenginlik yattığı kesin. Bunu da bir kenara yazın.

• MonitörKertenkelesi kullanıcısına yanıt
    bunlar hayal mi sence? alım satım emirleri olduğunu biliyorsun değil mi btc piyasalarında, ayrıca api erişimi de veriyorlar harici erişim izni için

bil bakalım haftasonunda bile fx piyasalarındaki usd/try kurunun seyri ile bu api üzerinden otomatik alım satım emri yarattığında noluyor, malum btc piyasasındaki emir sadece btc/usd ya da btc/eur için geçerli :)

finans sektörü hakkında zerre kadar bilginiz olmadan fikir sahibi olmayın, çok kaybedersiniz sonra

• dolar değilde btc alacaksın 2 3 yıla aldığın para 4 5 katına çıkıyor zaten
  • ali_ihsan21 kullanıcısına yanıt
    Sabaha kadar bile olabilir, bana 3gunde sanki garanti olacak gibi geldi, mb nin barutu iyice azaldı, referandumdan evet çıkarsa herkes düşer diye umutlu ama terste tepebilir.

• Bir günde 7 kuruş artmış abi. Şaka gibi hala ekonomi falan diyorlar. 7 kuruş ne demek ya. Daha önceden böyle olmuş muydu hiç hatırlamıyorum. Neredeyse +%2 olmuş...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dracos

bunlar hayal mi sence? alım satım emirleri olduğunu biliyorsun değil mi btc piyasalarında, ayrıca api erişimi de veriyorlar harici erişim izni için

bil bakalım haftasonunda bile fx piyasalarındaki usd/try kurunun seyri ile bu api üzerinden otomatik alım satım emri yarattığında noluyor, malum btc piyasasındaki emir sadece btc/usd ya da btc/eur için geçerli :)

finans sektörü hakkında zerre kadar bilginiz olmadan fikir sahibi olmayın, çok kaybedersiniz sonra

Birincisi bu kadar iyi biliyorum diye hava atan birinin burada ne işi var? Burası finans sektörünün kalbi, yatırım zirvesi değil ki.

İkincisi bu işi bu kadar iyi biliyorsan ve Bitcon yıllar boyu kar ettiriyor ise hala evini arabanı satıp yatırıp da bir dubleks villa bir de Porshe alamadıysan o zaman sen ya beceriksizsin ya da çok atıyorsun.

Ha aldıysan o zaman bu üç kuruş kar peşindeki loser tayfası forumda ne işin var ve değerli kıymetli zamanını niye başkalarının parasının yönlendirmek için harcıyorsun?

Yeme bizi. Sen acaba bir loser mısın :)))

• quote:

Orijinalden alıntı: AkatooS86

1 senede 1100tlden 4700tlye cikan bitcoin digital para birimi.

Yani 56% kar 6haftada.

Hocam sen aldın mı?
    Evet bize diyorsun eyvallah da sen paranı katlayıp duruyor musun bu şekilde? İnsanların zor biriktirdikleri paralarını hiç bilmedikleri dijital bir sisteme basması kolay değil.

• quote:

Senin cevaplarının çiftçi ile alakası yok cevapların benim partime oy vermeyenler ölsün bitsin üzerine.

Özeti budur.

Bu kafa ile de sana bol şans diliyorum. Ha ailenden biri çiftçi esnaf köylü değil ki bu kadaz rahatsın galiba. Soma işçisi ile de ilgilendiğine veya yasını tuttuğuna inanmıyorum senin derdin Somadaki insanların canları değil kendi partine atmadıkları oylarının sayısı. Yazık.

Kendi partine oy verenler dolar alıp zengin olur iken malum partiye oy verenler fakirlik ile çökmesine vesile olup da mutlu olacak isen umarım attığın taş kafanı yarmaz ama yaracağına da yüzde yüz eminim. Bu ülkede herkes birbirine bağlı. Birini kuyaya atarken bacaklarınızın birbirine bağlı olmadığına bu kadar emin olmamalı.

Etme bulma dünyasında kimsenin yaptığı yanına kar kalmadı. Dolar seni kadar mutlu edecek ise de bu başlık altında günlerini gecelerini geçir ki hayallerin gerçeğe yaklaşsın ne ise o hayalin içinde muhaliflik bahanesi ile zenginlik yattığı kesin. Bunu da bir kenara yazın.

Bak güzel arkadaşım doğrudur uzun yıllar chp ye oy verdim. Ama aramızda bir fark var sizinle. Ben körükörüne oy verdiğim partiyi desteklemem. Bu ülkeyi enkaza ceviren Chp olsa idi inan en büyük muhalifi ben olur yerden yere vurmasınıda bilirdim. İşte aramızdaki fark bu. Ben körü körüne biat etmem. Gerektirdiginde oy verdiğim parti kötü ise indirmesinide bilirim. Ama sen bunu anlayamassın. At gözlüklerini çıkarırsan, farklı medyalardan farklı şeyler izler okursan belki sende biraz aydınlanırsın. Hayat Ahaberden, sabah gazetesinden ibaret degil inan bana.

Şunu artık kafanıza sokun ülkenin ekonomisini çökerten benim gibi 3-5 kurusunu korumaya çalısanlar degil, sebebleri farklı yerlerde ara..

En kısa zamanda ne oldugunu bilmiyorum ama bahsettiğin Karma felsefen ile aydınlanman dileklerimle.

• 
Sayfa: önceki 12311232123312341235
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.