Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (3735. sayfa)

8 Kayıtlı Üye (3 Mobil) ve 32 Misafir - 37 Masaüstü3 Mobil1 iOS
5 sn
235.511
Cevap
1.165
Favori
11.786.537
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
17. Sırada  bugün en iyi #2
Sayfa: önceki 37333734373537363737
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sayın bakan ne zaman herşey çok. Güzel daha da güzel olacak dese 2 gün içinde birşey patlıyor. Bir ben mi farkediyorum bunu tesadüf değil sanırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Almıştım.
  • altıncılar anlık
  • Gramda değişim %3.40, hem Corona itiyor altını küresel boyutta, hem de Türkiye'nin İdlib ve Libya politikası etkili oluyor.
  • Dolar-euro boş tek gerçek altınmış

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Asıl merak ettiğim ne zaman bozdurcam ben bu altını kar ettim ama elde para yok

• quote:

Orijinalden alıntı: radko

Dolar-euro boş tek gerçek altınmış
    Altın içinde para kazanmazsiniz sadece parayi korursunuz diyolar

• Bittik abicim bittik

• Faıthful kullanıcısına yanıt
    Hep diyorum matematik zayıf ülkede..
    3 sene önce altın kaçmış şimdi kaçmış..
    Para TL da vadeli de dursaydi kaç olur..

Zor değil 4 işlem

Kendi hesabınızı kendiniz yapın,

• görünen 40/ 45 güne dolar 7tl altın gramı 370 leri görür gibi. tabi yatırım tavsiyesi değildir

• Faıthful kullanıcısına yanıt
    Sen inanıyormusun?

• quote:

Sen inanıyormusun?
    Bence diğer kurlarda da aynı kural geçerli ama ons fiyatı felan artiyomus o zaman altin düşüyormuş anlamadim pek

• Dolar 624ü görür altında da bir 15 daha artış bekliyorum

• Altına yatırım yapanlar altınları bankada mı saklıyor yastık altımı?

• Altın ve dövizde makas farkı en az olan banka hangisidir?

• quote:

Altına yatırım yapanlar altınları bankada mı saklıyor yastık altımı?
    Çok güzel soru eğer altınım bankada olsa şimdiye kadar bozdururdum herhalde, yastık altında tutmamın nedeni ciddi bir kriz halinde kimse el koyamasa da istediğimde bankadan alamayacağımı düşünüyorum oysa Kapalıçarşıda her zaman bozdurulabilir.

Öte yanda fiziksel altını al cebine bozdurmaya götür büyük risk. Özetle fiziksel ise al satı unutacaksın, uzun dönemdeki kazanca bakacaksın.

edit 6.15'i geçti bu arada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali_ihsan21 -- 24 Şubat 2020; 14:19:29 >
  • Birisi Erdoğana kurdaki artışın faiz oranından daha büyük bir enflasyon nedeni olduğunu anlatsın.Adam faizin enflasyona tek neden olduğunu kendini inandırmış dolar-euro nun isterse 20 lira olsun banane kafasıyla yaşıyor..Trdeki üretim girdilerinin %65 i ithalat yoluyla geliyorsa insan birazcık düşünür..Faiz indirerek,arka planda devlet bankaları ve varlık fonunu kullanarak döviz sürmeyle kuru tutamazsın.İmkansız birşeydir bu..Siyasi olarak girmiyorum bile.Libya-İdlip olayı zaten ayrı bir sorun.Suriyede Esad zaten kazanmış.İdlibi öyle ya da böyle alacakken mülteci gelmesin diye adamlarla savaşacağımıza tam tersine onlarla siviller üzerinden anlaşma yapıp oradaki milatanları şehirden çıkartmak varken bu siyasal islamcı politika bizi bitirmiş durumda..
    Altın ise daha da artacak.Çünkü Çinde hayat durmuş durumda.Virüs her ne kadar kargo yoluyla geçmese bile adamların ihracatı darbe yedi.Tüm Dünyada bir çok etkinlik bu virüs yüzünden iptal ediliyor.Bu virüsün aşısı ya da tedavisi bulunmadıkça altının önünü alamazlar..Faizin düşmesi ve kurdaki artış baz alınırsa altına millet deli gibi alım yapıyor.Çünkü kurdaki artış zaten altına direk etki ettiği için bu virüs dalgasıyla altın extra kazanç getiriyor..Parayı dövüz yerine altında tutmak şuan için en mantıklısı.Zaten faizi düşürerek milleti zorla TL ye yatırım yapmayın diyen başka bir hükümet daha yoktur..

• son kale 6.1564 direniyor.
  • An itibari ile.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mr. Wayne kullanıcısına yanıt
    Görüldüğü üzere bir açıklama vs yok. Zira bahsettiğim gibi mevzu kontrollü (rekabetçi kur).
    Elbet bir limit var neresi olduğunu göreceğiz.
    Fakat mevzu burda birileri birşeyleri bilmiyor değil.
    Bir karar aldınız ve bu karar ile de oy aldınız. Bunun tersi hareket ederseniz zaten bindiğiniz dali kesersiniz..
    Yapacak birşey yok, göle maya çaldık ya tutarsa dedik.

Tutar mı Tutmaz mı zamanla göreceğiz. Ama bu yoldan dönüş yok onu biliniz... Çünkü dönmek demek vazgeçmek demek, oda bu oyunda yok...

• 
Sayfa: önceki 37333734373537363737
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.