Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (3641. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: wehby , CS_SL Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 34 Misafir (7 Mobil) - 28 Masaüstü8 Mobil1 iOS2 Android
5 sn
235.526
Cevap
1.165
Favori
11.786.899
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
8. Sırada  bugün en iyi #2
Sayfa: önceki 36393640364136423643
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ali_ihsan21

Yine toplu intihar olmuş akp'lilerin bükme yöntemi "bir kişi cinnet getirip diğerlerini katletti" olacaktır.
    O değilde malum zat sarı civciv ypgliler ile çöm iyi anlaşıyoruz diyor ve oda pişmiş keşle gibi oturuyor ya öyle var ya bir insan hiç mi utanmaz ya.Hiç mi zoruna gitmiyor şuna destek verenin.Burdan saydır oraya gidince öyle kal malum dilde Yok 17 yıl olmuş çaba yok yes no birde üç beş keline ötesi Yok dünya lideri imiş birde.

Yahu Putinde vandal ama en azından adam bölge dillerini biliyor spora düşkün çok hobisi var oda vatandaşına pek iyi değil ama en azından bulunduğu konumu hakeden bir isim konuşma görüşmelerinde Rusçada ısrarcı ama adam gayet görüştüğü kişiye anladığı dilde de payını veriyor.

Bu ülke neden böyle ben anlamıyorum nasıl yav o kadar okuyan çabalayan çar şirketlerin çoğunda işveren ilkokul mezunu yönetimlerde o yeri hakketmeyen kişiler çar birde aval aval boş boş kusa yoldan zengin olma hayalinde olan ve dolandırılan halk zaten biride devamlı kandırılıyor.Tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş.Cidden halkın belli kesimi şu cehennemde yaşayacak ne yaptı.

Cahillerin seçimi ile yönetilen bir ülkeden hayır beklemeyin.Bir kişi menfaat için değil sorgu sualle seçim yapmadıkça bu ülkeden bir halt olmadı olmayacakta.Sözünün eri Yok çoğu korkak halkın.Çoğu topluluk arkasına saklanıyor dergah tarikatların çıkması ve mürid gibi şeylerin devamlı filizlenmesinin nedenini uzaksa aramamak lazım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• mb yil sonu tahmini 5.90 oldu

secimden sonra ziplicak yok dolari tutuyorlar bilmemne hepsi yalan secim zamanindan beri dolara.bulasmayan kardadir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musty578 -- 15 Kasım 2019; 17:23:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Issiz olup egitimde de olmayan genclerin orani %30.1, haydi hayirli olsun hepimize. Ekonomi sahlaniyor.
  • Konu ile alakasız ama şundan bahsedelim.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, ramazan fitresinin bedelinin 23 Türk Lirası olduğunu söyledi.
    https://www.cnnturk.com/turkiye/diyanet-bir-fitre-bedeli-23-turk-lirasi

Yani bu bir kişinin sadece yeme içme olarak günlük ihtiyacı.

Bu noktadan ele alırsak.

3 kişilik bir ailede ikişer öğünden hesaplayalım

3x23=69 TL(Ailenin günlük yemek ihtiyacı)

69X30=2070 TL (Ailenin aylık yemek ihtiyacı)

Asgari ücret ise 2020 TL enflasyondan bahsedemiyorum bile.

Kira yok

Elektrik yok

Su yok

Yakıt yok.

Ekstra kendin için bir aktivite veya giyim kuşam gibi ögeleri katmadım bile.

Devletin bir kurumunun sözde müslümanlık çerçevesinde insani olarak ihtiyacının belirlediği ücreti referans alırsak devletin kendi ile ne kadar çeliştiğinin bir göstergesi bu.

Birde sözüm ona bir malum parti üyesi adı millet vekili diye geçiyor ama milletin vekili olmaktan ne kadar uzak asgari ücreti yumurta hesabı ile karşılaştırıyor şu kadar yumurta alınıyordu falan filan elektrik su doğalgaz onları geçiyorum diye işte ülkenin hali bu noktada acınası halde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 16 Kasım 2019; 16:35:55 >

• mükemmel tespit
  • quote:

Orijinalden alıntı: ldr1907

Hükümet yolunu buldu bir şekilde kurları da düşük tutuyor, enflasyonu da faizi de. Kimse de bir şey anlamıyor bravo yani. Böyle sürecek gibi de gözüküyor. Daha önce neden böyle olmadı ben ona şaşırıyorum? Geçen yıl osursan kurlar fırlarken şimdi sıçsan yerinden kıpırdamıyor. Ya biz süper güç olduk ya da büyük oyunlar dönüyor. :)
    Hoşgeldin KRAL!
  • Yukaridaki %30.1`lik oran size bu ulkenin gelecegi ile ilgili neyi anlatiyor olabilir mesela ?

A-) Gasp, hirsizlik vs... artabilir

B-) Dunya bizi kiskaniyor

C-) Iskandinav ulkeleri emeklilik sisteminden oturu batiyor

D-) 2023`te Super guc olacagiz

E-) Dolar 2020`de 1 Lira olacak

Isbu sorularin amaci her alanda yukselen ulkemizin mutlu, bilincli insanlarini karamsarliga sevketmek degil aksine Dunya uzerindeki konumu her gecen gun daha da yukselen imajimizi percinlemektir. Yasasin 2023 hedefleri!

Kelepir CDShttps://www.paraanaliz.com/2019/ekonomi/kerim-rota-yazdi-sahibinden-kelepir-cds-40704/

“Con Ahmet’in Devri Daim Makinesi Döviz Piyasasında”https://www.paraanaliz.com/2019/doviz/kerim-rota-yazdi-con-ahmetin-devri-daim-makinesi-doviz-piyasasinda-40122/

Son derece serbest piyasaya sahip olan ulkemizde artik doviz basligina ihtiyac kalmamistir. Aksini soyleyen de hain olabilir belki de olmayabilir, ben bilmem, fikrim yok ama sahlandigimi hissedebiliyorum, baya bir hafifledim, sanki donum yok gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mitokondrioglukadayi -- 17 Kasım 2019; 17:27:26 >

• Dostlar, alacaklı olduğum yerden 40 bin gibi bir para elime geçecek. 1 sene bu parayı koyduğum yeri unutacağım dolar veya sterlin almak için ne düşünüyorsunuz?

• mitokondrioglukadayi kullanıcısına yanıt
    Tabi ki D...

Bütün politika bunun üzerinden yürümüyor mu?
    Ha super güç mü oluruz (!) ne oluruz orası pek önemli değil.
    Kim öle kim kala..

• "faiz ödemek için borç alır noktaya geldi türkiye. her bir saatte türkiye cumhuriyeti’nin ödediği faiz iki milyon dolardır. saat başına iki milyon dolar faiz ödeyen bir ülkenin ekonomik krizden kurtulabilir mi?"

O döviz stabil insani şartlara gelir mi.Milli para birimin değerlenir mi.Verdiğin emek gücünün bir değeri olur mu.Alım gücü dediğin satın alabilme kavramını karşılayabilir misin.İşte her şey bunla alakalı.Şuan var olan doğan potansiyel doğacak hatta doğmamış bir bebek bile bu ülkede borçlu olarak dünyaya geliyor geldi gelecek.Bu ülkede doğanın borcu bitmiyor ölse bile mezarda bile.Öylede lüks bir bölge ortadoğu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 17 Kasım 2019; 20:50:19 >
  • Kriz para olmadığı için çıkmıyor piyasada para dönmediği için çıkıyor.

Sadece bankalarda Türklerin yani yerleşiklerin 200 milyar dolar yabancı para ve 1.1 Trilyon TL yerli parası var.

2018 Ağustos kur artışı ile fiyatlar artınca herkes parasını faiz , dolar ve ya altında tutmaya başladı.

Piyasa da para dönmeyince işsizlik arttı istihdam azaldı büyüme düştü refah azaldı.

Enflasyon tekrar düşmeye başlaması tekrar toparlanma başlayacaktır.

2019 1.çeyrek eksi , 2.çeyrek eksi , 3. çeyrek sıfır ve 4. çeyrek ise pozitif büyüme başlayacak.

Enflasyon ile paralel bir seyir yani.

2020 de %5 büyüme olacak mı göreceğiz.

Ama iş bilmez cahil adamın tüm teknik sıkalası iPhone 11 fiyatı.

• Bist rekora gidiyor borsamız çoştu. Bu kadar kısa sürede böylesine tarihi bir ekonomik başarıyı, soruyorum hangi hükümet ve ekonomi bakanı yapabilir? Borsa 70 binlere çökecek diyen Equris ve tayfası neredeler sesleri çıkmıyor.
  • ldr1907 kullanıcısına yanıt
    Evet tebrik ediyoruz.. Gerçekten büyük başarı..

Birde bu başarıyı piyasa da dönmeyen nakit, patlayan çekler, ciddi artan işsizlik (hiç çalışmamış ve is bulamayan öğrencileri dahil etmiyorum bile), pazar fiyatları, kalemlerine de yansitsalar dadindan yenmeyecek..

O zaman gidip alınlarından öpmek lazım gerçekten..
    Ama borsanin 105bin olması bu ay %20 fazla gelen elektrik faturasını ödemiyor malesef.

Keşke borsa rekor kırdığında bizim maaşlar da aynı oranda artsaydı değil mi?

Gecen hafta bir ev kiraladım, ev sahibinden indirim istedim, olmaz ben zaten geçinemiyorum dedi.. E dedim uçuyoruz ama :)
    Biz iki emekliyiz ucamiyoruz dedi, sanırım başka ülkede ikamet ediyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 18 Kasım 2019; 13:27:17 >

• İl teber İ kullanıcısına yanıt
    Para akışı konusunda katılıyorum.
    Ve fakat sanayici yatırım yapmak istemiyor, güvenmiyor.
    Dur seçim geçsin, dur Eylül gelsin, dur bu seneyi atlayalım, 2020 ikinci yarısına kadar hele bir bakalım vs. Bunlar sanayiciden duyduklarımiz..

Bu güven nasıl sağlanacak?
    Leasing faizleri %30lardan %13 e düştü hala tık yok..
    Normalde %15 ile ciddi yatırım yapılıyordu 2018 öncesi..

Üretimin yatırım ile büyümesi gerek, bu bekleyerek olacak mı?
    Ya da bizim göremediğimiz bir aksiyon planı mı uygulanıyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

Para akışı konusunda katılıyorum.
    Ve fakat sanayici yatırım yapmak istemiyor, güvenmiyor.
    Dur seçim geçsin, dur Eylül gelsin, dur bu seneyi atlayalım, 2020 ikinci yarısına kadar hele bir bakalım vs. Bunlar sanayiciden duyduklarımiz..

Bu güven nasıl sağlanacak?
    Leasing faizleri %30lardan %13 e düştü hala tık yok..
    Normalde %15 ile ciddi yatırım yapılıyordu 2018 öncesi..

Üretimin yatırım ile büyümesi gerek, bu bekleyerek olacak mı?
    Ya da bizim göremediğimiz bir aksiyon planı mı uygulanıyor..
    Sanayici neden güvenmiyor soran veya düşünen var mı?

• Cds 302 ye gerilemiş borsa 107bine gidiyor

• Uçuyoruz diyenlerden bekliyorum bunun cevabını

• quote:

Orijinalden alıntı: ldr1907

Bist rekora gidiyor borsamız çoştu. Bu kadar kısa sürede böylesine tarihi bir ekonomik başarıyı, soruyorum hangi hükümet ve ekonomi bakanı yapabilir? Borsa 70 binlere çökecek diyen Equris ve tayfası neredeler sesleri çıkmıyor.
    Başta ABD olmak üzere tüm dünya lideri devletlere karşı ekonomik kurtuluş savaşı verirken ekonomimizin ve borsamızın şahlanması ne kadar güçlü olduğumuzun en büyük kanıtı bence.

Çünkü şahlanan ekonomiye şahlanan borsa yakışır..
  • Equris kullanıcısına yanıt
    Ha şöyle siz de yola gelin. Baktınız Türk ekonomisi ne yapsalar yıkılmıyor siz de artık pes ettiniz.
  • ldr1907 kullanıcısına yanıt
    msjlar troll olsada iyi dayandiği bir gerçek yok bir kaç ay sonra 7-8-9-10 diye kekleyip kekleyip durdular milleti hele en son 65tl olcak diyen selçuk vardı...iyi ağızlarına tıktılar,kimse ekonomi süper çok iyiyiz demiyor,içten arzulayarak hatta beyaz saraya doğru tapkan olarak bekledikleri büyük çöküşün gelmediğide bir gerçek...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 18 Kasım 2019; 17:30:2 >
  • 
Sayfa: önceki 36393640364136423643
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.