Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (3634. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Vanished Man , tazmannia Daha Az
2 Kayıtlı Üye ve 33 Misafir (1 Mobil) - 34 Masaüstü1 Mobil
5 sn
235.515
Cevap
1.165
Favori
11.786.686
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
12. Sırada  bugün en iyi #2
Sayfa: önceki 36323633363436353636
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben 2020 de 1650 diyorum tepki almak istemiyorum yoksa 1.700 diyeceğim.
    Söyleyin bana bu kadar mevduat hesabı nereye gidecek herkes arayış içinde. Trump doların yükselmesini istemiyor Avrupa Euronun yükselmesini istemiyor. Emlak sektörü zaten bitik araba fiyatları uçuyor. Bitcoine kimse güvenmiyor. Boşta parası olan vatandaş için Şu an en mantıklı yatırım nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu yazı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kerim Rota Yazdı: “Con Ahmet’in Devri Daim Makinesi Döviz Piyasasında”

+
    https://www.paraanaliz.com/2019/doviz/kerim-rota-yazdi-con-ahmetin-devri-daim-makinesi-doviz-piyasasinda-40122/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SECourses -- 4 Kasım 2019; 9:59:4 >
  • Enflasyon 8. 85

Bu hızla eksiye döner maşallah maşallah.

• Ha gayret 2 ay kaldı eksi enflasyon yapabilirsiniz
  • transverse T kullanıcısına yanıt
    Dünya ekonomi tarihinde doğru bilinenleri değiştiriyoruz. Kitaplar baştan yazılacak.

Enflasyon düşüyor
    Faiz düşüyor
    Kur düşüyor
    Altın düşüyor

Büyüyoruz (!)
    İşsizlik yok (!)
    Cari açık azalıyor (!)
    İhracat artıyor (!)

Bir yerde bir gariplik var ama nerde acaba

Not: bankalarda işten çıkarmalar başladı. Ekim ayında bir banka dikkat çekmeyecek sayıda eleman çıkardı. Geçen hafta başka bir banka (isteyen çıkabilir) dedi tazminatı alıp çıkanlar oldu. 6 kasımda yine bir banka ilk dalgaya başlıyor..
    Yukarıdaki tabloya göre
    Neden böyle yapıyorlar anlamak mümkün değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 4 Kasım 2019; 11:14:31 >

• Yıllık enflasyon baz etkisinden dolayı düşüşe devam etti.

Kasım aralık aylarında ise baz etkisinden dolayı 3,5 puan artış ile %12 yıllık enflasyon tahmini var TCMB nin.

Eğer piyasa soğuma devam ederse ve kasım aralık enflasyon oranı sıfıra yakın gelirse aralık ayında ufakta olsa 50-75 bp faiz indirimi gelebilir.

• Doların modası arkadaşlar , dolarcılara geçmiş olsun
  • Enflasyonu böyle düşük gösterip maaşlara düşük zam yaparak önümüzdeki dönemde ekonomiyi daha da dönmez hale getirecekler.

• Hocam mevcut durumu nasıl yorumluyorsunuz? Son 1 haftadır yatay sevrinde devam ediyor. 13 Kasım'dan önce bu seviye alım için uygun mudur sizce? Çok kritik bir eşikte kaldı dolar elimiz kolumuz bağlandı resmen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acaluka -- 4 Kasım 2019; 14:26:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: M3lank0lik

Rezaletin resmi. Çokomelli bir ekonomi böyle oluyor. İçinde yaşayanlar bilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Maaslara düşük zam vergi ve harçlara yüksek zam yaparak bütçe açığını kapatmaya çalışıyorlar yeni vergiler de cabası bütçe açığı kapansa içim yanmayacak bizim bu kadar sıkıntıya girmemize rağmen birileri hala deli gibi para harcıyor her ay deli gibi açık var 2020 yılı için beklenen bütçesi açığı 120 milyar tl

• Circassian81 kullanıcısına yanıt
    Asgari ücrete %5-8 neyse enflasyon o kadar zam gelsin, ben göreceğim o zaman hala YOOO EKMEK FİYATI AYNI SIKINTI Yok denecek mi..
    Gerçekten merak ediyorum..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SoNKaLe

Şubeye gidip bu talebinizi bireysel müşteri hizmetlerine iletiyorsunuz. Yapıyorlar. Tabi hesabınızda biraz para olması gerekir. 10 20 bine yapmazlar sanırım.

Alıntıları Göster
    Hesabımda 13 Bin TL. varken bana özel kur uygulaması yaptılar. Faturalar için otomatik ödeme talimatı da vermemi istemişlerdi hatta.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Otto_Skorzeny

Hesabımda 13 Bin TL. varken bana özel kur uygulaması yaptılar. Faturalar için otomatik ödeme talimatı da vermemi istemişlerdi hatta.

Alıntıları Göster
    Hesabınızda para var diye ne oldu hocam tam anlamadım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Rezaletin resmi. Çokomelli bir ekonomi böyle oluyor. İçinde yaşayanlar bilir.

Alıntıları Göster
    Sadece ekonomi değil parametrelere bakılırsa kişisel özgürlükte bile son sıralarda her konuda çevre tahribatı sosyal düzen kişisel özgürlük ve ekonomi.Kaç kişi sayabilirsin geleceğe umutla bakan yada aldığı eğitime/öğrenime harcadığı zamanın ilerde kendine kazanç olarak geleceğini düşünen.Verdiği verginin bir sorgulamasını yapan insan yok ki vergiye arttırdıkça artırıyorlar bu ülke bir dinden birde dinsel örf gelenekle gelen kaderci şükürcü zihniyetten çok çekti çekiyor değişmedikçe de sömürülmeye devam edecek birileri bu dünyada cenneti yaşayacak kendi ve çevresine vadettiği ve uyuttuğu halkta ölü bedenleri ile ancak toprak altındaki börtü böceğe cennet yaşatacak durum bu.

Bu derece hazin çelişkili karmaşık ve kendine zıtlarda yaşayan bir toplum görmek ama gördüğüne rağmen susmak inanmak istememek aslında eğitimli sorgulayan mantık arayan düşünen katkı sağlamak isteyen ülkesinin değerlerinin kıymetini bilen bir kişi için ne kadar zor ne kadar içine sindirilebilir bir durum şu.Cehalet mutluluktur diye boşuna demiyorlar.Aklın sınırlarını zorlayınca delirmeye ramak kalıyor çünkü.Neden mi çünkü öyle şeyler oluyor ki diyorsun insanın aklı ile dalga geçiyorlar ama boş ne denirki geçmişte ne olmuş gelecekte ne olacak geçmişte ve biraz önceki nesilde yaşayanların eseri şuanki durum ilerde daha kötü olacak.

Uyumaya devam Türkiye.Umut etki çok kötü bir güne uyanmayasın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-89183934B

Hesabınızda para var diye ne oldu hocam tam anlamadım?

Alıntıları Göster
    Kuveyt Türk kıymetli maden ve döviz işlemlerinde piyasanın biraz altında kurlar tanımlıyor kişiye özel olarak. Arkadaş hesapta 60-70 bin olması gerekir demişti de, bana hesabımda 13 bin varken tanımlamışlardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Otto_Skorzeny

Kuveyt Türk kıymetli maden ve döviz işlemlerinde piyasanın biraz altında kurlar tanımlıyor kişiye özel olarak. Arkadaş hesapta 60-70 bin olması gerekir demişti de, bana hesabımda 13 bin varken tanımlamışlardı.

Alıntıları Göster
    Piyasanın biraz altında kur tanımlamak ne demek üstadım anlayamadım altında olması zarar değilmi bu arada şube bireysel temsilcimi bunu yapıyor merkez mi

• quote:

Orijinalden alıntı: webco

Piyasanın biraz altında kur tanımlamak ne demek üstadım anlayamadım altında olması zarar değilmi bu arada şube bireysel temsilcimi bunu yapıyor merkez mi

Alıntıları Göster
    Mesela hesabımdaki altını satmak istersem o an piyasa fiyatı 274.271 iken ben özel tanımlama ile 274,728'e satabiliyorum.
  • https://www.haberler.com/5-bin-tl-maasi-begenen-cikmadi-afganistan-dan-12579810-haberi/

İşin aslı şu ülkemizde 150 bin afgan mülteci var bunları gönderemiyoruz bir yolunu bulup buna sebep gösterelim.

Hangi köyde bir çoban varki 5 bine hayır diyecek ha denir şu işe işi verecek olanda devlet özelde değil.

Yalana bak yalana.Köylü bitti tarım bitti elin uyuşturucu bağımlısı tacizci afganı kaldı.
  • 
Sayfa: önceki 36323633363436353636
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.