Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (2978. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: glumerna , aliveli90 , aliveli90 , redferrari Daha Az
4 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 21 Misafir (1 Mobil) - 23 Masaüstü2 Mobil
5 sn
235.498
Cevap
1.165
Favori
11.785.720
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
6. Sırada  bugün en iyi #2
Sayfa: önceki 29762977297829792980
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • şuan tam bir alım fırsatı köprüden önce son çıkış.

Dolar global piyasalarda güçlü çıkışını sürdürüyor ayrıcana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 27 Mart 2019; 0:17:11 >
  • Gerçekten yıllarca konusulcak, gittiklerinde arkalarından bile konusu geçecek, iz bırakan bir darbe veriyorlar ülkeye. Bizim borcumuz bitmez, daha da kötüsü üretim yok, iş yok ve bolca kedi gibi üreyen Suriyeliler var
  • Keşke düşse,düşse,düşse 4 lere hatta 3 lere düşse.. Keşke her şey yine tozpembe olabilse ama çok zor gibi geliyor be ekonomik olarak..
    Son zamanlarda çok karamsar oldum, umarım seçimlerden sonra yanılırız umarım her şey daha iyi olur
  • Cuma 5.84 görmüş bugün 5.30 gördü yarın kaç görür belli değil
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RustyCohle -- 12 Ocak 2021; 13:15:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elma

Bu mesaj silindi.
    90 altı olur mu bilmem ama güçlü ineceği kesin.
  • Konu Suriyelilere kadar geldiyse Dolarcılar harbiden bitmiştir
  • quote:

Orijinalden alıntı: -BurakBey

40 yıllık ekonomi uzmanı gibi triplere girenlere hakikaten şaşırıyorum. Yükselmesi neyinize yarayacak? Turist misin sen? Dolar yap paranı dolar 10 a katlansın senin için ne fark edecek? Yükseldiği sürece senin bugün 1 liraya aldığın x malzeme yarın 2-3 lira olacak sen sabaha kadar kar etsen ne olur? Ha çok zenginsindir 1 gecede milyon dolarlar katlarsın ona bir şey diyemem ama kıyıda köşede 2-3 bin dolar parayla kurulan hayaller komik geliyor. Bu ülke cennet gibi bi memleket ama sana bana değil, ya milyoner olucan ya turist o zaman cennet gibi ülke yemin ederim.
    "1 liraya aldığın x malzeme yarın 2-3 lira olacak"
    Amaç zaten burada ki artisa karşı parayı korumak.

• Türkiye ekonomisi temsili.

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥
  • çok tehlikeli bir viraja giriyoruz.balon şişti bir defa nefes ver kesin patlayacak.yazın galiba kışa erken girecez beyler
  • Mahfi Eğilmez:
    USD/TL kuru düşüyor, tahvil faizleri yükseliyor, borsa düşüyor, cds primi ile swap faizleri uçuyor. Velhasıl tuhaf işler oluyor. Bakalım sonu nereye varacak?

Mahfi hoca bile bu işin sonu nereye varacak diye soruyorsa, vaziyet gerçekten karanlıktır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zvzv -- 27 Mart 2019; 0:31:36 >
  • Mistır pembe midir nedir yatırım tavsiyesi veremezsin spkya göre yaptığın suçtur
    Umarım bu trolü dinleyip pozisyon açanlar yoktur
  • climanjero C kullanıcısına yanıt
    Hocam bu borsayla, hele hele secimden sonra cidden mi 5 altı bekliyorsunuz? Hangi veriye dayanarak
  • Mesele golan tepeleri ise iner dedim. Demek ki mesele..

Anlaşılmayan husus şu. Tl çok hassas. Hareket sert ve ani. Bu faizle çok kötü bir şey. Yaralı aslana saldıran çakal sürüsü gibi ilk fırsatta öpüyor traderler.

Yorumları okursanız yıllardır bu durumun olacağını bağıra bağıra söylüyordum. Artık fazla üstelemiyorum.

Söylediğim şu. Volatilite artacak. Hızlı, sert ve ani. Ülkeyi etkileyen bir kararda etkisi görülüyor zaten.

Vadelide kalacak değilseniz bu volatiliteden para kazanmak kolay iş değildir. Kaçınız puslu havada önünü görür. Uzun vadeli projeksiyon yapın. Riski altın, vadeli, dövize bölün.

Her hareketinizle kazanamazsınız. Trene hareket halinde binmeyin. Dururken binin.

• Ben bu muhalifleri anlamadım vallahi.

Dolar çıkınca da ülke batıyor, inerken de ülke batıyor, stabil kalınca da ülke batıyor.

Bu ülke sizin sözünüzle mi kuruldu ki sizin sözünüzle batsın?

2015'den beri ekonomik krizdeyiz güya... Bi' batıramadı bu arkadaşlar. Ha gayret...
  • Cumaya kadar izlemeyi düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zvzv

Mahfi Eğilmez:
    USD/TL kuru düşüyor, tahvil faizleri yükseliyor, borsa düşüyor, cds primi ile swap faizleri uçuyor. Velhasıl tuhaf işler oluyor. Bakalım sonu nereye varacak?

Mahfi hoca bile bu işin sonu nereye varacak diye soruyorsa, vaziyet gerçekten karanlıktır...
    Tahvil faizi artarsa döviz zaten düşer.

Cds lerin artması global ve yerel riskle alakalı.

Borsanın düşmesi genel olarak yabancıların global risk iştahının azalması sonucu satış yapmalarıdır. Seçim satışları da tabiiki var.

Burada likitide problemi olduğundan her türlü gelişmeye bence açığız. Swap faizleri çok aşırı uçtu. Bu şundan kaynaklı. Kısa vadede daha doğrusu çok kısa vadede sıcak para girişi yaptırmak için uber faiz verme anlamı taşır. İşte asıl risk bu. Bu uber fai bizden uber biçimde çıkacak malesef. Nasıl mı kredi ve mevduat faizlerinin artışı ile. 10 yıllık tahvil %18 lere dayandı ise seöim sonrasında bu yılın sonuna kadar daralma devam edecek demektir. Piyasaları rahatlatacak likitide problemini çözecek ağır ekonomik reformlar geliyor demek. Vergi artışları daha çok tasarruf tedbirleri bütçenin fazla vermesi istenmesi.

Kısacası kış bitmeyecek gibi. Havalara baksanıza.

• Mr. Pink kullanıcısına yanıt
    2015 değil 2002'den beri
  • Mr. Pink kullanıcısına yanıt
    Kimse adına konuşmayayım kendi yorumu mu yapayım iş öyle sanıldığı gibi kur özelinde değil ve sizin yazdığınız kadar da basit değil. Daha ciddi ekonomik sıkıntılarımız var. İşsizlik, enflasyon, yüksek faiz, konkordatolar, dış borç vs.
    Forumda yazabildiğinize göre internet okur yazarlığınız var. Siz dediniz diye söylüyorum 2015 2019 karşılaştırmasını yukarıda yazdığım sorunlar özelinde grafiksel karşılaştırmaları internet vs. mevcut girin bakın karşılaştırmayı kendiniz yapın ve karar verin. 2011 2012 lerden beri artmayan bir kişi başı milli gelirimiz var aksine bu yıl azaldı ve 9 bin küsür dolara düştü. Enflasyon almış başını gitmiş, işsizliğe özellikle genç işsizliğe bakın. Tanzim satış yerleri niye kuruldu? İşçi asgari ücret rekor denebilecek bir seviyede neden arttı bu sene? Bunları bir düşünün. Çok kötülenen a101, bim, Migros vs. 2012 2015 artık herneyse çok vatanseverdiler, iyiydiler, tüm fiyatları düzgündüde neden bu sene hepsi halk düşmanı! oldu.
    Yoksa cidden bu aralar birşeyler kötü mü gidiyor. Tanımadığınız çevrede gidin bi jalk pazarına dolaşın etrafı gözlemleyin, gidin yine bir kahvede oturun muhabbet edin. O zaman görürsünüz işte ekonomi iyi mi kötü mü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aLTaR_07 -- 27 Mart 2019; 1:2:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: TeknoBus

Hocam bu borsayla, hele hele secimden sonra cidden mi 5 altı bekliyorsunuz? Hangi veriye dayanarak
    dolar'da genel bir zayıflama bekliyorum ben geçici olarak tüm para birimlerine karşı beklentim bu. bütün EM hisseleri bir süre daha cazip konuma gelir tekrar.
    ytd.
  • 
Sayfa: önceki 29762977297829792980
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.