Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (2036. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: redferrari Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 24 Misafir (2 Mobil) - 23 Masaüstü2 Mobil
5 sn
235.500
Cevap
1.165
Favori
11.785.881
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
36. Sırada  bugün en iyi #2
Sayfa: önceki 20342035203620372038
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2-3 ay önce bilkentten bir hocadan, doların yıl sonunda 7-10 lira arasında olacağını duymuş, inanmamıştım. Yavaş yavaş ben de kıvama geliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Scheissenberg

2-3 ay önce bilkentten bir hocadan, doların yıl sonunda 7-10 lira arasında olacağını duymuş, inanmamıştım. Yavaş yavaş ben de kıvama geliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Skylined

Endonezya ekonomisi şuan mükemmel ve ötesi enflasyon 3.5 açıklandı. Jokovi mükemmel yönetiyor ülkeyi Ahok hapiste sanırım keşke öyle olmasa ikisi birlikte çok daha iyi işler yapardı.

Şuan tek sorunları yüksek nüfus. Zaten nüfus bizim gibi 85 milyon olsa Endonezya da Singapur a rakip olurdu refah konusunda

Her halükarda Endonezya bizden çok daha iyi bir ekonomiye sahip

Artık ekonomik krizi herkes kabul etti. Hükümet dahil kabul ediyor bittik demiyor ama zordayız sinyali veriyor. Zaten damat ile olacak iş değil olmayacak daha kötü olacak iflas a doğru da gidebiliriz ama ne olursa olsun el ele verme birlik olma zamanıdır. Solcu arkadaşlar maaşım yüksek banane falan diyor. Bu bakış açısı çok yanlış.
    Solcular diye seçim zamanı söverken iyiydi değil mi? Zora düşünce birlik falan. Oy vermeyen teröristti ya.
    Şimdi bu yükü siz çekin bakalım. Gerekirse malın mülkünden sat devleti besle bizden birşey isteme hakkın yok. Sanki ben faydalanıyorum devletin avantasından.

• Fulton F kullanıcısına yanıt
  • Günaydın beyler sabah sabah iyi geliyor

https://www.youtube.com/watch?v=tFqZZ-uNGz4

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zaten Amerika ürünlerine vergi geldi bir de bizim vergiler gelirse yaptırım diye olmaz.Yapamazlar yani.Yemezler.Şu aşamada olacak şey değil bu.

Hem ABD Imf konusunda çok mühim.Elbet IMF e işimiz düşecek.İşte o zaman ABD buna izin vermeyecek olursa hapı yuttuk.Diyorlar ki ABD baskı ypaıyor dolar bazında.Arkadaş bu baskı hep var ve sadece bize değil.Kimse ABD temiz tertemiz demiyor zaten.Ama önce kendine bakacaksın.

Kamera önünde eyy ABD de arka planda iş birliği yap.olmaz öyle.Ama işte bizim burada bir güzel oluyor.

• quote:

Endonezya ekonomisi şuan mükemmel ve ötesi enflasyon 3.5 açıklandı. Jokovi mükemmel yönetiyor ülkeyi Ahok hapiste sanırım keşke öyle olmasa ikisi birlikte çok daha iyi işler yapardı.

Şuan tek sorunları yüksek nüfus. Zaten nüfus bizim gibi 85 milyon olsa Endonezya da Singapur a rakip olurdu refah konusunda

Her halükarda Endonezya bizden çok daha iyi bir ekonomiye sahip

Artık ekonomik krizi herkes kabul etti. Hükümet dahil kabul ediyor bittik demiyor ama zordayız sinyali veriyor. Zaten damat ile olacak iş değil olmayacak daha kötü olacak iflas a doğru da gidebiliriz ama ne olursa olsun el ele verme birlik olma zamanıdır. Solcu arkadaşlar maaşım yüksek banane falan diyor. Bu bakış açısı çok yanlış.
    Yanlış mı ? Şimdi mi yanlış oldu ? Bunca zamandır yazdık çizdik o kadar.

Şimdi mi birlik olalım diyorsunuz ?

Gülerler adama.Banane tabi doğru demiş.Asgari ücretli çalışan reis yesin ben aç kalırım desin sonra ülke bu duruma gelince tüh ya aç kaldık desin ama suçlu bana ne diyen olsun .

• eyoruk E kullanıcısına yanıt
    Bir ülkeye Eyy ile başlayıp atar yaptığımız cümlenin ardından ne zaman somut bir yaptırım yapabildik ki? En fazla şiddetli kınıyoruz.. Laf laf laf...

Yurtdışında çok gülünç durumdayız.. İsim gereği çok seyahat ediyorum, insanlar gülerek soruyor bana nasıl Türkiye de siyasi işler diye.. Kimsenin tindigi yok.. Sayın Cb yi tanımayan çok insan var.. Sizin Cb kim. Diyor? Başkan mı. Nedir görevi diyor?

Diyeceksiniz ki bu o soranların eksiği.. Hayır, bizim Eksiğimiz.

Saygınlık kazanmak, eyyyy ile olmuyor. Yapılan icraatlar, dış politikada ikili ilişkiler ile oluyor.. Bizde de ikili ilişki sıfır.. Kankamiz Venezuela ve Mozambik başkanları...

Artık kendimize gelip daha somut adımlar atmamız lazım...

• krstarica kullanıcısına yanıt
    Batarken sende batacaksın. Ama dolar ile maaş alıyorsan sorun yok. Banane diyerek kendince çözüm bulamazsın. Bu başlıkta asgari ücret alan yoktur zaten kaldı ki şuan ve öncesinde bu ülkeyi yönetecek parti yoktu ve halen yok o yüzden akp var. Chp parti falan değil kurultaya bile gidemeyen bir topluluk

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • TIGERSHARK kullanıcısına yanıt
    Anlaşma yoluna gitsinler kredi derecelendirme kuruluşları iyi not versin. Amerika olumlu mesajlar versin doları 3 seviyelerine çeksinler. Kolaydan satmasın Türkiye o ajanı

• quote:

Bu mesaj silindi.
    asıl sizin gibilere vatan haini deniyor. hadi anam hadi gidin başka kapıda birlik beraberlik naraları atın.

aklı olan herkes kendini yırttı yapmayın etmeyin diye. yaptınız ettiiniz şimdi sonuçlarına katlanın.
  • Skylined kullanıcısına yanıt
    Kardes. Sevgili yonetiminiz muharrem ince ve meral aksenerin buyuk mitinglerini tvlerde yayinlamadi. Yönetim kimsenin buyumesini istemiyor. Muhalefetin sucu yok. Kim basini cikartirsa bocek gibi eziliyor. Bunun sagi solu yok. Kim yollarina cikiyorsa eziyorlar. Haberin olsun. Sen cik senide ezerler

• Halen bu muhabeti yapıyorlar ..Sorunca da gak guk bile diyemiyorlar ya

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥

• Bir de kartopu etkisi var. Usd 3.5 iken, %1 lik artma ya da azalmanın etkisi 1 birim dersek, 5.25 iken 1.5 oldu. Ne var bunda, zaten öyle olacak diyen olabilir tabi. Ama rakam yükseldikçe yüzdelerin anlamı da değişiyor doğal olarak, getiri ve götürü anlamında.

• 400+ Milyar Dolar borç uçup gitmiş olamaz.
    Bu para birilerinin cebinde. Kamu yararı adına el koyun kardeşim. Veya devlet faizsiz borç alıyoruz sizden diyip el koysun.

Emeklilere 200 dolar vereceksiniz diye enflasyonu %35+ya çıkarmanın anlamı ne? Ne diye para basıyorsun? Karşılığı yok, bir şeyi yok.

Artık devlet gelir vergisinden vazgeçmeli. İnşaatçılar yapım maaliyetine evleri satmalı. Gıda sektöründe vergi ve gider maaliyetleri ya sıfırlansın, ya düşürülsün.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ridleyscott

Önce baştan başlayıp halkın güveninin kazanılması lazım. Yastık altındakileri satın , döviz almayın demekle olmuyor maalesef.

Önce Servetinde ilan ettiği 340 bin usd yi bozması lazım sayın Cb nin. Zira daha kısa süre önce döviz bozun dediğinde dolar 3 lira falandı. Demek kendisi bozmamış veya sonra satın almış. Böyle olmaz. Satacaksın. Sonra tüm yönetim kadrosuna sattıracaksın.

Sonra tasarruf yapacaksın en baştan. Saray Giderleri ile başlayıp mütevazı bir hayat yaşamaya başlaması lazım sayın cb nin. Stratejik şekilde korunması gerekmeyen tüm kadrolardan makam arabalarının alınması ve e devlet üzerinden açık arttırma ile satılması lazım. Halk girsin ihalelere , 110 bin makam arabası varsa 80-90 bini satılsın.

Sonra halktan aynısını beklemek daha doğru olur. Yerli marka modellerin teşvik edilmesi lazım. Madem abd ile bir kriz var bunun misillemesini yapmak lazım. Borç almayı engelleyen yasa abd senatosunda. Bunlar kafaya koymuşlar ülkeyi ekonomik batırmayı bu belli. ABD markalarına ek vergi başlatılması lazım. Madem öyle bu ülkede. Para kazanmasınlar.

Yapılabilecek çok şey var çok. Yeter ki insanda vatan sevgisi olsun.
    Çok güzel özetlemişiniz,

Eyyy Almanya deyip, Mercedes ve Bmw'den makam arabaları almayacaksın,

Eyyy Amerika Deyip İphone ile konuşup, Otoyollarda, Köprülerde, Havaalanlarında Usd ile mütahhide teminat vermeyeceksin.

Ülke özkaynaklarını kullanacaksın, en önemli devlet gelir kaynaklarından birini ( Tütün) yasaklayıp Amerikana kapı açmayacaksın.

Sizin söyledikleriniz ve benim eklediklerim belki kısa vadede birilerini veya kolay kazanmaya alışmış belirli bir zümreyi üzecektir.

Ama uzun vadede hem halkımızın, hemde gerçekten Hükümetin yüzünü güldürecektir.

• https://www.youtube.com/watch?v=QxdsSweA1Qg&t=301s

https://www.youtube.com/watch?v=Bd3ZpXAVcwE&t=1222s

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TIGERSHARK -- 8 Ağustos 2018; 10:55:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

Halen bu muhabeti yapıyorlar ..Sorunca da gak guk bile diyemiyorlar ya

Dediğiniz rakamlar doğru ( Euro Bazında)

Türkiye yakıt ithal eden avrupa ülkeleri içerisinde en uygun fiyatlara sahip şuan, Ortalama 1.10 ( Euro Bazında)

Ama içerisine alım gücü girdiğinde en pahalı oluyor. Yunanistan'da sanırım asgari ücret 700 euro civarı, Oradaki Asgari ücretlinin maaşı ile alabileceği yakıt miktarı ile

Türkiye'de asgari ücretlinin alacağı yakıt miktarı arasında çok büyük fark var.

• quote:

Orijinalden alıntı: BlackGhost12

400+ Milyar Dolar borç uçup gitmiş olamaz.
    Bu para birilerinin cebinde. Kamu yararı adına el koyun kardeşim. Veya devlet faizsiz borç alıyoruz sizden diyip el koysun.

Emeklilere 200 dolar vereceksiniz diye enflasyonu %35+ya çıkarmanın anlamı ne? Ne diye para basıyorsun? Karşılığı yok, bir şeyi yok.

Artık devlet gelir vergisinden vazgeçmeli. İnşaatçılar yapım maaliyetine evleri satmalı. Gıda sektöründe vergi ve gider maaliyetleri ya sıfırlansın, ya düşürülsün.
    Antalya da bir insaat firmasi dubleks evler yapip satiyor

Maliyeti kendine 5 lira

Satisa sundugu fiyat 10 lira

Sen bana 7 liradan ver dediginde kiyameti kopariyorlar 9 bile olmaz diyorlar

Ne zaman insanlara iyilik yapasim gelse bu aklima geliyor hemen vazgeciyorum yapacagim iyilikten

• quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

Halen bu muhabeti yapıyorlar ..Sorunca da gak guk bile diyemiyorlar ya

Biz depoyu 1 defa doldurabiliriz onlar 3-4 defa doldurabilir, kıyaslamayı bu açıdan yapmak lazım...
    Aynı zamanda biz şahin, doğan deposu doldururken onlar audi mercedes deposu doldururabilir

• 
Sayfa: önceki 20342035203620372038
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.