Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (1429. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Chronos_ , Chronos_ Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 31 Misafir (4 Mobil) - 28 Masaüstü5 Mobil1 Android
5 sn
235.534
Cevap
1.165
Favori
11.787.310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
26. Sırada  bugün en iyi #2
Sayfa: önceki 14271428142914301431
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 4 kasım 2017 saat 13:34 euro:4.51 dolar:3.88 brent petrol 62

tahminim 4 aralık 2017 euro:4.55 dolar:3.90 brent petrol:65

yılbaşı zamlarıyla birlikte muhtemelen benzin 6 lirayı aşar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolwes -- 4 Kasım 2017; 13:43:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GreyParrot

Bu gidiş hiç iyi değil, bazıların ekonomi kötü olunca hükümet devrilecek sanıyor seviniyor fakat seçmen kitlesinin oy değiştirmesi olası değil.

İmzadaki araba yorumun sağlaması gibi.

edit: aman ha oyunuzu değiştirmeyin, ben de sonraki seçimde AKP'ye veya sizin deyiminizle AK paritye oy vereceğim madem vatandaş böylesini seviyor, öyle olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali_ihsan21 -- 4 Kasım 2017; 13:42:8 >
  • Beceriksiz dış politikadan tutun da ekonominin yanlış yönlendirilmesine kadar türlü hataları bulunan iktidarın ülkeyi düşürdüğü son durum ortada..
    Liradan altı sıfır attık diye övünen iktidarın, yakında liramıza yeni sıfırlar ekleyeceğinin ayak izleri bunlar.
    Ama ne dersek diyelim, aklı idrak etmeyen kesim desteklemeye devam edecek ve “ya Allah” diye diye, kandırıldık diye diye onlar da milleti kandırmaya devam edecekler.

Eur ile 4.51782’ yi de gördük. Durmak yok yola devam!

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yurtdışında asgari ücretle çalısan aile burdan 2 daire aldı. Euro üzerinden. Kendi ülkende herkes borçlu açlık sınırında elin adamı yurtdısından burada daireler alıyor bu kurlardan dolayı. İnsan üzülmüyor değil bu ülkenin insanın hakkettiği yuvayı sırf kur yüksekliğinden dolayı elin adamı alıyor.

Bizim vatandaşta karnını doyursun tabi doyurma anlayışına göre de değişir ya o neyse şükredin ses çıkarmayın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 10 yıllık performans grafiği zaten ne olduğunu ve ne olacağını gösteriyor.
    Ona buna sormaya ne gerek var?
  • " Her Toplum Layık Olduğu Şekilde Yönetilir..." Fransız politik düşünür Montesquieu tam 322 yıl önce söylemiş bu sözü...
  • xxx187 kullanıcısına yanıt
    Dolar 3 tl olacak dediğimde (dolar 2 tl iken) bütün çevrem dalga geçiyordu. Şu anda 4 lira.

• Bakalım borsada yabancı da kaçmaya başlayınca o zaman nasıl doların önüne geçecekler,merak ediyorum.Bu sefer 3.40-3.50 seviyelerindeki kurdan piyasaya giren yabancı duman olmuş durumda,bari kuru indiremiyoruz o zaman borsayı olabildiğince çıkartmaya çalışalım derdindeler..Adamlar kur yüzünden %15 zarardalar bir de bunu taşıma maliyeti var.Nisanda 3.50 seviyesinden borsaya giren yabancı eğer kağıtlarından en az %30 kaldırmadıysa zararda demektir....Borsa ondan çıkıyor.Asıl felaket o yabancılar da kaçmaya başlayınca gelecek.Ya da 27 KASIM'da.Hayırsever iş adamı,AKA Türkiye'yi kurtaran adam !!!!!!! Reza kardeşimiz denildiği itirafçı olursa yandık,yandık,yandık....
    O gün doları düşünmeye bile korkuyorum.....

Zaten memlekette satacak dolar da kalmadı...Ne TMSF ne TOBB ne de başka bir kurumda dolar yok.TANJU bile tüm mal varlığı olan 60 bin doları bozdurdu ama o bile kurtaramadı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Moldova_lover -- 4 Kasım 2017; 14:37:35 >

• Moldova_lover kullanıcısına yanıt
    O zaman usd’yi düşünmeye bile korktuğun rakamı ben telaffuz edeyim kardeşim; 4,50.
    ama mevcut iktidarın seçmen kitlesi için korkulacak bir şey yok! Onlar şükretmeye ve diğer dünyadaki hurileri düşünmeye devam etsinler :)

• Dolarda 4tl sadece psikolojik bir sınır arkadaşlar. 2019 Başkanlık seçimine nerelere kadar gidecek göreceğiz..
  • 3,88 olmuş. İstikrarı seçen herkese saygılar.

Edit: 2 gün önce 400 TL ye aldığım bir ürün bugün 450 TL olmuş. Şu ülkede yaşamak dünyanın 3. sınıf insanı olmaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Knights of Cydonia -- 4 Kasım 2017; 14:50:33 >
  • TR_001 kullanıcısına yanıt
    Şimdiden daha da korkmaya başladım...
  • TR_001 kullanıcısına yanıt
    Sene sonu 4.15 tahmin vardı 2 hafta önce bir İspanyol kurumun.

O zaman 3. 65 lerdeydi.

İsim geregi yıllık bütçe yapıyorum, sene başında hazırladığım bütçede Aralık kuru 3.9 olarak ongormustum.

4.15 bu nedenle fazla gelmişti ama sanki İspanyol tuttruacak gibi geliyor

• Judassem kullanıcısına yanıt
    Usd garip bir fiyata gelmedi.

Şimdiye kadar Arap parası ile bastırıldı sadece. Şimdi birden artmış gibi görünüyor sadece.

Kademe kademe artacağına böyle zıplayınca ooo oldu.

Grip bir durum yok aslında.. Tabi böyle birden zıplayınca spekule olma yolu açıldı.

Kademeli çıksaydı 3.7-3.8 de olurdu yıl sonu..

Doları bastıralım vatandaş ekonomi süper düşünsün diye bir para politikası yaparsanız böyle dengesizlikler yaşarsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Equris

Dolarda 4tl sadece psikolojik bir sınır arkadaşlar. 2019 Başkanlık seçimine nerelere kadar gidecek göreceğiz..
    Seçimlerden önce ne yapar eder 4 liranın altında tutmaya çalışırlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GreyParrot -- 4 Kasım 2017; 18:13:9 >
  • Başlık sevindiriyor ; gerçekler üzüyor

• 10.000 yeni bilgisayar toplamayı düşünüyordum her gün fiyatlar 100tl artıyor parçaların

Kabus gibi ülke.
  • Vay be zamanında dolar 3.50 tl olunca nasıl şaşırmıştık ve korkmuştuk. Sımdı dolar 4 tl olmak uzere ve keşke 3.50 olsa dıyoruz. Gün gelıcek keşke 4 tl olsa dıyecegız, görursunuz arkadaşlar.
  • Mesele dolar euro değil artık
    Samanı bile yurt dışından alır hale geldik senelerdir tarım reformu Arazi Toplulaştırma ve Tarla İçi Geliştirme Hizmetleri (A.T ve T.İ.G.H) projeleri ile milyonlarca para harcandı ama vatandaş domates-patates-soğandan öteye tarım yapamıyor her halta ithal edilebilmesi için kota koydular mazot problem değil toplam giderinin %10u mazot çiftçinin, esas gideri tohum/ilaç onuda ithal ediyoruz ne anladım tarımdan.
    Hayvancılık desen g.d.o nun ana vatanı olduk tavuk anca, balık desen millet yiyemiyor pahalılıktan, et'e değinmiyorum bile sağolsun biz fakirler kıyma/kuşbaş yiyelim diye ithal et verecekler a101 ve bim'e.
    Ürettiğimiz bir tane teknoloji yok, patent yok varsa yoksa kredi/kredi kart ve tüketim ya da ayet okunmuş fasulye tarzında hayvanat bahçesi müdürü onaylı projeler, inşaat sektörü sayesinde geçimini sağlıyor millet bende dahil ama bu sistem böyle gitmez patlayacak zincirleme reaksiyon gibi yunanistan'dan beter olucaz yunanlılar Avrupa Birliğine dua etsin, bizim arkamızda kim duracak katar mı ? peşkeş çekilecek kurum ve arazi bitince umurlarında bile olmayız onların(bknz varlık fonu), şimdi taptığınız o siyasiler ilk kaçanlar olacak merak etmeyin çoktan depoladılar isviçre'de paralarını.Artık hangi 3 harfli parti gelirse gelsin boka battık benim umudum yok anca küllerimizden yeni doğabilirsek var olacaz o da bu 3 kuşaktır cahil bırakılan sadece kendi çıkartlarınca din ve milliyetçilik pompalanan milletle zor.Daha önce de yazdım KGF bu ülkenin sonunu getirecek günü kurtarmaktan öteye gidemiyecek. Çok doluyum bu konuda, burada yazınca rahatlıyorum yoksa bende dahil hepimiz tüketimin kölesi haline geldik olmayan paraları harcıyoruz önce kendimizden başlasak belki zararı hafifletiriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Equris

Dolarda 4tl sadece psikolojik bir sınır arkadaşlar. 2019 Başkanlık seçimine nerelere kadar gidecek göreceğiz..

Başkanlık seçiminde dolar 5 tl olur bence ve o zaman bu din yolunu kullanarak insanları kandıran bu iktidar çıkıp diyecekki kardeşlerim dolar 5 tl oldu bana oy verin doları 3 tl yapayim dicekler halkta kanıp oy vercek yine

• 
Sayfa: önceki 14271428142914301431
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.