Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (1419. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: DarkTechno , debianmr , ATEŞ , tsufrankwoli Daha Az
4 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 21 Misafir (2 Mobil) - 22 Masaüstü3 Mobil
5 sn
235.534
Cevap
1.165
Favori
11.787.282
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
27. Sırada  bugün en iyi #2
Sayfa: önceki 14171418141914201421
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Dolar 3,8331 +0,0655 +1,74%
    Saat 20:45:22
  • dolar çıkıyor diye üzülenler var size ne oluyor ?
    dolar iner de çıkarda 3,45 düşünce ses yok 3,83 olunca mıy mıy mıy ....
    hükümet böyle istiyor laga lugaya gerek yok....
    hükümet herşeyin farkında dolar çıkıyor diye velveleye paniğe gerek yok çıkacağı kadar çıksın 5 tl olsun ne olacak?
  • Valla bu işin sonu nereye gidecek,sanırım kimse bilemiyor artık.1 ay önce 3.55 lerde gezen kur,3.80 lerin üstüne gidip geliyor,ve kıracak gibi görünüyor.
  • Meclis'e alınan 1 milyon TL'lik masa gündem oldu. Masa dünyaca ünlü The Richest'ın listesini güncelleyip 7. sıradan girerek dünyanın en pahalı mobilyaları arasında yerini aldı. Biz zenginiz siz kıskanmaya devam edin.
  • dephyr kullanıcısına yanıt
    Dolar çıkınca enflasyon çıkıyor.

Geçen sene bu sene arasında market giderim de (sadece fiyat olarak, urunler ayni) %27 artış var. Akaryakit, komur ve mutfak tüpünü saymiyorum. Ancak maasim %3 arttı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyazid84

Dolar çıkınca enflasyon çıkıyor.

Geçen sene bu sene arasında market giderim de (sadece fiyat olarak, urunler ayni) %27 artış var. Akaryakit, komur ve mutfak tüpünü saymiyorum. Ancak maasim %3 arttı.

farkındayız biliyoruz hükümetde biliyor ne olduğu önemli değil kömür mutfak nedir ya?
    çıksın 5 tl olsun
    ekonomi zaten kıyı kenarında ne yapalım kıyıdan düşenler düşecek kalanlar kalsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dephyr -- 26 Ekim 2017; 21:2:31 >

• tecavüzden zevk alanlar bol ülkede. dolar 4 de olur 5 te. almanya kıskansa kıskansa bizim niye böyle sığır seçmenimiz yok diye kıskanır
  • Dolarda bir sıkıntı yok gayet normal şuanda zaten anormal bir durum olsa Reisimiz müdahale ederdi. Tabi burası ülkeyi yansıtmıyor buraya bakmazsak halkın hükümete güvenide çok fazla. hedefimiz hayırlısıyla 2019 da Reisimiz ile yola devam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynen yaa dolar 5 tl olsun canimiz sagolsun ne olacak canim..hukumetimiz farkinda,sorun yok.

• dephyr kullanıcısına yanıt
    Şimdi sizin için konuyu biraz daha örnekleyerek anlatacağım. Mutfağa kadar nasıl geldiğini hatta.

Dolar yükselince yakıt fiyatları artıyor. Tarlasını süren adam kâr marjını arttırmak zorunda kalıyor. Tarladan çıkan ürünü taşıyan nakliyeci daha fazla taşıma ücreti alıyor. Böylelikle 1 kilo domates sallıyorum 2 TL ise masrafların artmasından dolayı oluyor sana 3 TL. E senin maaşına %2 %3 zam yapılıyor. Fakat senin maaşın giderleri karşılamıyor hale geliyor.

Şimdi gelelim kenarda kıyıda olan düşsüne. Evliyim 2 çocuğum var. Ne yapalım açlıktan ölelim mi? Sanırım bekarsınız ve yaş olarakta küçük olduğunuz için bir ev geçindirme vs gibi sorumluluğunuz yok. Dolayısı ile “ben hep 50 TL lik yakıt alıyorum” diyen adam gibi dolar 5 TL olsa da size dokunmaz.

Hükümet birşeyleri biliyor evet ama bildikleri ile kalıyorlar. Gidişat gerçekten iyi değil. Paramız dünyanın en çok değer kaybeden paralarından birisi haline geldi. Dış politika yerlerde süründükçe hiç bir şey yoluna da girmez.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• chronicmaniac kullanıcısına yanıt
    Demek ki elektrikli tarım araçları geliştirirsek giderler düşer ve gıda enflasyonu azalır.
  • Hümiyettin kullanıcısına yanıt
    Türkiye'deki elektrik üretim kaynaklarında fosil yakıt kullanımı %72 olması lazım.

Kulağı tersten tutmak olur bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: beyazid84

Türkiye'deki elektrik üretim kaynaklarında fosil yakıt kullanımı %72 olması lazım.

Kulağı tersten tutmak olur bu.

Onu derken temiz enerji kaynaklarını kullanmayı düşünmüştüm. O şekilde yapılırsa zararı yararını sıfırlar.
  • dolarları satmasaydım yav keşke :D

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hiç acımıyorum, batsınlar. O çok zeki olan %50 anıranların öyle bir ümüğüne çöksünler ki, sözde inandıklarını ekmek su için satacak noktaya gelsinler, bağıra bağıra inleyerek sürünsünler 15 senedir yükü bizler çekiyoruz, bi taraflarını açıp futbol taraftarlığı yapan onlar bizler gidince bakalım, göreceğiz zekalarını onların, açlıktan mideleri yapışak hale gelince pop-cornla izleyeceğim.

Gen havuzundan çıkıp, yok olup gitsinler böylece.

Bu ülkeyi bu hale onlar getirdi.

Hiç istemesemde geleceğimi güvence altına almak için her şeyi satıp, (defolup) gitmeyi düşünüyorum. Artık Türkiye'de yaşamanın bir anlamı kalmadı.

İşin kötü yanı treni kaçırdım, şu an hiçbir şeyi satamıyorum. En kısa zamanda satıp, iş düzenimide ayarlayıp, parayla vatandaşlık almak niyetindeyim. Artık hangi ülke olursa olsun. Çekilecek çile değil.

Biraz daha zaman geçince bu herifler, milletin evine parasına vs de haciz koyup, elimizden alırlar. Her şeyi çekip, vakitlice defolmak şart oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi krstarica -- 27 Ekim 2017; 0:19:36 >

• 3.85 Yansın bu herifler su veren itfaiyenin hortumu kırılsın..

• quote:

Orijinalden alıntı: OrQuN

3.85 Yansın bu herifler su veren itfaiyenin hortumu kırılsın..

Çok merak ettim 3,85 fiyatlarını hangi siteden aldınız?
    Şu anda USD 3,82 görünüyor.
  • Dolar Rabia(🤢)’yı zorluyor beyler

Eğleniyor muyuz

• Hürriyet internet sayfasında 'Türkiye 2050'de dev ekonomileri geride bırakacak' diye haber yapmış.

Yalandan kim ölmüş misali bunlar da Osmanlı mehterine kapılmış.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 14171418141914201421
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.