Şimdi Ara

Dolandırıcıyı Yakalayıp Kölem Yaptım (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
394
Cevap
33
Favori
229.260
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
567 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkes avukat bakıyorum ..150 tl'ni çatır çatır geri alan arkadaşa hic bir sey olmaz dalga mı geçiyorsunuz ..hala nasıl suç duyurusunda bulunmuyorsun şaşırdım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: furandor

Herkes avukat bakıyorum ..150 tl'ni çatır çatır geri alan arkadaşa hic bir sey olmaz dalga mı geçiyorsunuz ..hala nasıl suç duyurusunda bulunmuyorsun şaşırdım.
    Bulunsa ne olur benim konumu biliyorsun. Malesef adalet Türkiye'de sadece kelime.
  • Tamamını okudum şapka çıkarıyorum hocam.
  • bırak 150 lira çöpe gidince böyle konu açmayı, 150 lira verseler bu konuyu açmakla uğraşmazdım
  • 150 tlyi de baskasını carparak bulmustur. Bunun ailesine konuyu bildirmen şart. Bu cocuk yine bu işi devam ettirecek. Ailesi bunun nasıl birisi oldugunu öğrenmeli. Sen şansa bala kurtuldun ama senin gibi kaç kişiyi daha dolandırdı ? Ailesine bildir konuyu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest

Karşı tarafın suçu: Siber dolandırıcılık
    Sizin Suçunuz: Belgede Sahtecilik, Şantaj , Tehdit, İzinsiz Hesaba giriş ve hesap hırsızlığı (Facebook hesabına girmişsiniz izinsiz),
    belgede sahtecilikten kastınız nedir ? son mesajlardaki gemide repliğini silmem ise. videoda görebilirsiniz orada hala duruyor. donanımhaberden moderatör küfürlü içeriği kaldırmazsam konuyu sileceğim dediği için repliği kaldırdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ketcapppp -- 13 Kasım 2018; 23:45:23 >
  • Güzel kurgu umarım takipçi kazanmışsınızdır. Sonuçta bunun içinde emek harcadınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cem -- 13 Kasım 2018; 23:57:56 >
  • Başlık sakat, içerik iyi tebrik ederim.
  • 3 sene önce Bende steam hesabı dolandırıcığı ile siber suçlar masasına şikayette bulundum, çocuk 16 yaşındaydı, 5.000 liraya avukata vermiş, ben vazgeçtim, ama iş kamu davasına dönüştü, çocuğun siciline işlendi. Anne babasından tonla sopa yemiş.

Sms ve donanımforum yazışmalarının çıktılarını delil olarak sundum. Siber suçlar masasına şikayette bulunursanız bu zat savcılığa ifade verecek. Sittin sene bu dolandırıcılık suçundan kurtulamaz. Siciline işlenir, hiç bir yerde işe giremez. Bunun yaptığı büyük suç , 50.000 - 100.000 liraya avukat tutsa nafile. Sürüm sürüm süründürebilirsin, depresyondan depresyona sok. Affetme , sonuna kadar uğraş derim. Herkesin intikamını al.

Ağlaya ağlaya sana telefon açacaktır,
    ağla ağla, daha çok ağlayacaksın diye cevap ver.

Böyle adamların toplumda işi yok, böylelerinin kayışı kopmuş.
  • Sonuç noldu savcılığa verilmişmi çocuk?

Suç duyurusu yapıldımı ?

• Forumdonanım 2018 top10 a girer bu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hürriyet resimlerle birlikte foto haber yapmış.
  • Önceki dolandırdığı kişiler ile iletişime geçip paralarını geri göndermesini isteye bilirdin. Sonrasında savcılığa verip ceza almasını da sağlaya bilirdin.
  • Huylu huyundan vazgeçmez mutlaka ama mutlaka ailesini haberdar etmek gerek. Yoksa başkalarının canını yakmaya devam edecek.
  • Bence savcılığa vermen isabetli olmuş.Genç menç demeden yaptığının bir bedeli olduğunu görmesi gerekiyor.Ben de parasızlık çektim fakat gideyim de birilerini dolandırayım demedim.150 lira tek bir kişi için ufak bir para olarak görülebilir fakat fotoğrafa geniş açıdan bakarsak her gün senin gibi en az 10 kişiyi böyle dolandırsa bir günde 150,150 diye diye 1500 lira para toplar bunu her gün yapsa yani her gün 10 kişiyi 150 liradan dolandırsa ayda 45 bin lira gibi çok uçlarda haksız gelir elde eder.Bunu yıla vurduğumuzda ''150 lira''dan ne kadar para topladığını görebiliriz.Bence annesine babasına düzgün demişsin fakat ben onların da bu işin içinde olduğunu düşünüyorum.Aylık 45 bin lira gibi bir gelirden bahsediyoruz sonuçta..Dikkat çekmemesi imkansız gibi birşey.Umarım ciddi anlamda bir ceza alır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Long Nightt -- 14 Kasım 2018; 9:51:40 >

• Konu baya meşhur olmuş bugün onedio.com da karşıma çıktı

Dolandırıcıyı Yakalayıp Kölem Yaptım

• 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.