Şimdi Ara

Dolandırıcılık hk.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
639
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Havalibisey nickli kişiyi tanıyan var mı? daha önce işlem yapmış olan?
    uçak bileti ile ilgili kendisiyle anlaştık, ücreti kendisine gönderdim sonra farkettim ki beni oyalıyor. telini aradım teli kapalı. ama whatsappta online. şüphelendikten sonra yaptığım ödemenin iadesini yapmasını istedim oyalıyıp duruyor hala. yok köydeyim, yok atm ye gideeceğim vs. saat 5 e kadar göndereceğini söyledi fakat ben güvenmiyorum.

şimdi ben bu arkadaşı savcılığa vericem fakat genç bir arkadaş olduğu için başına ne geleceğinden haberi yok. bu kişiyle alışveriş yapan oldumu daha önce? kendisiyle forum üzerinden mesajlaşma görüntüsünü aşağıya ekliyorum,

bu arkadaşın satılık bilgisayar ilanı vs var bu başlığı bu yüzden açtım benim yaşadığım mağduriyet gibi bir mağduriyet yaşamayın.
    saat 5 e kadar bekleyeceğim, eğer ödemeyi yapmazsa kendisi hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunucam.

Dolandırıcılık hk.

• Direk savcılığa verin, uzun sürer ama mutlaka sonuç alınır, insanlarımız genelde 200-300 lira için uğraşmaya değmez deyip şikayetçi olmuyorlar sonra da bunlar hiç ceza almıyor diye ağlıyorlar o yüzden mutlaka şikayetçi olun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: elturco78

Direk savcılığa verin, uzun sürer ama mutlaka sonuç alınır, insanlarımız genelde 200-300 lira için uğraşmaya değmez deyip şikayetçi olmuyorlar sonra da bunlar hiç ceza almıyor diye ağlıyorlar o yüzden mutlaka şikayetçi olun...
    Aynen öyle hocam. Nöbetçi savcılığa gidip şikayetimi yapacam. Sinek küçük ama mide bulandırıyor işte. Kendini akıllı zanneden bu kişi umarım iyi bir ceza alır da insanları dolandırmak ne demekmiş görür. Yarın ayağıma kapanıp aman abi yapma abi şikayetini geri çek derse gözünün yaşına bakanı sevsinler...
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ilgili kişi 220 tl nin 200 tl sini olayın ciddiyetini anladığı için gönderdi. fakat ben ekstradan 30 tl faiz ve ceza bedeli koydum üzerine 50 tl daha borçlu.
    bu kişiyle alışveriş yaparken 10 kere düşünün.

bilginize.
  • dolandırıcılara akıl vermek gibi olmasın ama nisan da sahibinden com dan monster laptop anlaşması yaptık konuştuk 3000 tl ye yaklaşık 3 yıllık laptopta anlaştık. hesap numarası isim tc kimlik falan aldım, satın almak için parayı gönderdiğimi , ilgili sahibinden ilan numarasını da dekonta yazarak parayı gönderdim. 1-2 saat geçti dönüş yok, elemana yazdım , çevirimiçi oluyor ama cevap yok.Eğer dolandırıcıysan sen zararlı çıkarsın savcılığa veririm dedim. Mesajım gördü ve beni engelledi, o zamandan beri de ses yok. O akşam karakola gittim tutanak tutturdum konuşma çıktılarını sahibinden ilanını ekledim. Polisler o arada satıcının babasına ulaştılar , savcılığa gitmeden parayı geri yollasın yoksa savcılığa verilecek diye, sonra çocuğa da ulaştık , ben satmadım laptop diyo, konuşulan numara da o çocuğun , satın almak istediğimi, parayı ne için yolladığımı da konuşmuşuk ama yok. Plisler sabahından savcılığa verdi dosyayı ama Nisan ayından beri ses seda yok, ne mahkeme var, ne arayan var ne soran beni.
  • Hocam sizlere özel mesaj yoluyla ulaştım. Bu şahıs benden bugün 100 TL tutarında steam kodu aldı. Mesajlara cevap vermiyor, zannedersem beni engellemiş Whatsapp üzerinden. gerekli kayıtları ekran görüntülerini aldım ve dilekçeyi hazırladım şimdi. Pazartesi gidip vereceğim savcılığa. Yarın kadar süre tanıdım kendisine. Müsait zamanınızda geri dönüşte bulunabilirseniz sevinirim.

• elturco78 E kullanıcısına yanıt

Benim de başıma geldi gittim şikayet ettim. 100 tl için 3.5 yıl ceza yedi :D

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.