Şimdi Ara

dolandırıcılara dikkat

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
2
Favori
896
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bugün bir mesaj geldi.isbank yazıyordu gelen mesajda hesabınızda şüpheli işlem tesbit edilmiştir diye aşağıdaki linke tıklayınız yazıyordu.bende bankayı aradım.dolandırıcı dedi.linke tikladinizmi diye sordu.hayır dedim.Arkadaşlar sizede gelirse linke tiklamayin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• http://forum.donanimhaber.com/m_111764240/tm.htm

Konu açmıştım ama pek dikkate alınmadı sanırım.
  • Aynı mesaj bana da geldi
     dolandırıcılara dikkat
  • biraz once tikladim. bankayi aradim. tiklamayin dedi

• Sanki mesajı banka göndermiş zannediyorsunuz.gelen mesaj başlığı isbank vakıfbank va yazıyor.lütfen dikkatttt

• quote:

Orijinalden alıntı: uray01

Aynı mesaj bana da geldi
     dolandırıcılara dikkat

Kullanılan Türkçeden bile anlaşılır aslında edilmisdir ne yahu
    dikkatli olmak gerek.

• Assagidaki adresden....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi D@rbeli M@tk@p -- 12 Kasım 2015; 16:07:58 >
  • geçmiş olsun, umarım kimsenin başına gelmez, dikkatli olmak lazım.
  • mesaji acmak ya da linke tiklamak sikinti degil de. o linkin verdigi fake kopya site uzerinden internet subesine girmeye calismayin.

• bu forumda takılıp da hala bu zokaları yutan var mı yav
  • iyi güzelde orada nasıl kocaman ISBANK yazıyor ?? Bunu yazdıran operatör mü nasıl iş bu
  • http://webisbank.com/ diye bir site açılıyor :)
    Benzetmişler ama olmamış...
  • Adamlar çok çakal yav. Acemi olanlar kesinlikle yer bu işi. Vay anasını yaa... Tüm linkler iş bankasına açılıyor doğru olarak, sadece bireysel ve ticari kendilerine çıkıyor :)
    Ama her halükarda ben sahteyim diyor.
  • Gerçekmiş gibi yapıyorlar. Eminim tıklayıp giriş yapan vardır..
  • Üşenmem diyen varsa bankaya ihbar etsin ilgileniyorlar. Garanti şeysi kapanmış. Bilmem banka tarafından, bilmem kişi tarafından ama kapanmış.
  • Dün bana bir tane mail geldi, normalde bu tarz mailleri açmam ama bu mailde milleti salak durumuna düşürürcesine bir konu başlığı vardı "Ödenmemiş hesap var"

Sırf meraktan maili açtım. Mail Turkcell'den gönderilmiş gibi hazırlanmış ama mail adresi kısmında görülen adres : sefa@pasdekor.com.tr

Normalde önemsemezdim ama .tr uzantısını görünce incelemek istedim ve gördüm ki pasdekor diye bir firma varmış İstanbul merkezli ve araştırdığım kadarıyla bilindik bir firma.

Sefa denilen arkadaş sanırım burada çalışıyor. Ya da çok uyanık biri firmadan intikam almak istiyor.

Firmayı arayacaktım ama vaktim yoktu uğraşmak istemedim ama bu konuyu da görünce herkes bu tarz maillere benim kadar ilgisiz kalıyorsa konuya hakim olmayan insanların canının çok yanabileceğini farkettim.

Ne dersiniz arayıp firmayı bilgilendirmeli miyim sizce?

Bu arada mailin içeriği :

Sevgili müşteri,
    Ödeme dönem: 2015 Kasım - Ödenmemiş fatura
    Son ödeme tarihi: 30.10.2015
    Gereken ödeme. 249.42 TL

Daha fazla ayrıntı görmek için tıklayın
    Faturanızı kontrol edin

Gizlilik Politikası
    Üyelerimiz arzu ettikleri her zaman ve hiçbir gerekçe göstermeksizin (yukarıda-aşağıda) belirtilen iletişim kanallarından Şirketimize ulaşarak kişisel veri kullanımı-işlenmelerini ve/veya taraflarına ticari elektronik iletişimleri durdurabilirler. Üyenın bu husustaki açık bildirimine göre, kişisel veri işlemleri ve/veya belirttiği kanallar için tarafına iletişimler yasal azami süre içinde durdurulur (yasalara göre mümkün-gereken işlem ve iletişimler devam eder). Üye dilerse ayrıca, hukuken muhafazası gereken ve/veya mümkün olanlar haricindeki bilgileri, veri kayıt sisteminden silinir ya da kimliği belli olmayacak biçimde anonim hale getirilir. Üye isterse kişisel verilerinin işlenmesi ile ilgili işlemler hakkında Şirketimize her zaman başvurabilir ve bilgi alabilir. Bu hususlardaki başvuru ve talepleri yasal azami süreler içinde yerine getirilecek yahut hukuki gerekçesi tarafına açıklanarak kabul edilmeyebilecektir.
    Aşağıdakı kkayir@piletex.com karşı gönderilmistir.
    Ilgilenmiyorsanız email üyeliğinizi çıkarma yapabilirsiniz.

All Rights Reserved 2015

Bu arkadaş bu şekilde bir deneme yapmış ve konuda uzmanlaşmak istiyor da olabilir. Belki firmaya haber vermek bu konu kimsenin canını yakmadan sonlandırmayı sağlayabilir.

Bilemedim.

• İşBank zaten ne zaman online işleme girsem peşinden hemen bu gibi durumlarla ilgili sms ve maillere itibar etmeyin diye mesaj atıyor.
  • Kardesim devletin el atmasi lazim yakaladi mi idam edeceksin. Bak bana simdi laf etmeyin. Senin benim parayi gectim. Adamin emekli maasini caliyor bu soysuz kopekler. Bunlarla tv de bal deresi falan ayni iste. Yazik

• omaTR kullanıcısına yanıt

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.