Şimdi Ara

Dolan kartuş için mürekkep önerisi.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
3
Favori
3.355
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben şimdi Canon ip7250 için dolan kartuş ve mürekkep alacağım.
    Bunun için hem dolan kartuşu nerden alsam.

Ayrıca mürekkep olacak gözüme çarpan markalar
    1- cercesor
    2- ocp
    3- PHOTO INK (bursakartuş)
    4- go print

veya sizin önereceğiniz mürekkepler.

Bu mürekkebi sadece fotoğraf baskısına kullanacağım.
    Tıkanma yapmamalı, solma yapmamalı ve nem, su gibi etkenlere dayanıklı olmalı.

Bilgilerinizi bekliyorum.

Fazla bekleyecek zamanım yoktu.
    cescesordan hem dolan kartuşu hemde 5 adet 150 ml mürekkep siparişini verdim.
    umarım sıkıntı yaşamam.

Yorumlarımı burda yazarım ürün teslim edildikten sonra.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinefun01 -- 15 Şubat 2014; 11:10:41 >

• Kullanip yorum hatta yaptigin baskilarida koyarsan cok daha faydali bi paylasim yapmis olursunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sinefun01 kullanıcısına yanıt
    Cercesor'u yaklaşık 1 yıldır bende kendi yazıcım da kullanıyorum. Bir sıkıntısını görmedim. Kolay dolum kartuş ve mürekkep var bende.
  • Bende,1 yılı aşkın Cessesor dolan kartuş ve mürekkeplerini kullanıyorum.
    Herhangi bir tıkanma ve olumsuzluk görmedim.Hemde dolan kartuşları ve mürekkepleri de bayağı hesaplı.
    Fakat,haftada bir yazıcı renklerini içeren yazı çıktı alırsanız,kafa tıkanmayı da engellemiş olursunuz.
    Yazıcınızı da güle güle kullanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suatc -- 16 Şubat 2014; 23:15:24 >
  • Piyasada sayısız mürekkep çeşidi var. Herkesin iyi anlayışı kendine göredir ve ayrıca piyasadaki diğer markaların hiçbirini kullanmadım belki daha iyi olabilirler bilmiyorum...

Fakat ben Cescesor kullanıyorum. Beklentilerimi genel itibariyle karşılıyor, beni şimdiye kadar hiç üzmedi.

Bence doğru bir karar vermiş durumdasınız.

Unutmadan, ben Epson kullanıyorum. Başka markada ne olur bilemem.
  • bencede epson cescesor iyidir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinefun01

Ben şimdi Canon ip7250 için dolan kartuş ve mürekkep alacağım.
    Bunun için hem dolan kartuşu nerden alsam.

Ayrıca mürekkep olacak gözüme çarpan markalar
    1- cercesor
    2- ocp
    3- PHOTO INK (bursakartuş)
    4- go print

veya sizin önereceğiniz mürekkepler.

Bu mürekkebi sadece fotoğraf baskısına kullanacağım.
    Tıkanma yapmamalı, solma yapmamalı ve nem, su gibi etkenlere dayanıklı olmalı.

Bilgilerinizi bekliyorum.

Fazla bekleyecek zamanım yoktu.
    cescesordan hem dolan kartuşu hemde 5 adet 150 ml mürekkep siparişini verdim.
    umarım sıkıntı yaşamam.

Yorumlarımı burda yazarım ürün teslim edildikten sonra.

Hayırlı uğurlu olsun.
    Ben de uzun süredir cescesor mürekkep kullanıyorum.Yaklaşık 5000-6000 adet A4 broşür tarzında renkli çıktı aldım.(Full Renkli yani).Şu ana kadar olumsuzluk yaşamamıştım ama şu şimdi Kırmızı da bir sorun yaşıyorum.Bu kartuştan da olabilir,kendi kullanımımdan kaynaklı da olabilir,Mürekkepden kaynaklı da olabilir. Bakalım henüz servise vermedim..Servis de belli olacaktır. Tabii servis dolan kartuş kullandığımız için ilk söyleyeceği şey dolan kartuş ve mürekkep diyecektir.

• Hiç bişey söylemiyorlar. Bizde sorun olmadı bugüne kadar diyorlar. Zaten canon ip7250 çok yeni bir yazıcı ben mürekkebi aldığım gün Canon ChromaLife100 + ink V2 sitelerinde yoktu ben mesaj olarak yazdım onu gönderdiler. Kaç kişi aldıda kaç kişi memnun kaldı emin olamıyorum. Şimdi de yazıcıyı gönderin diyorlar sanki yazıcıda sorun var. Gönderecem yazıcıyı ya kargoda bişey olacak ya kendileri bişey yapacak yazıcı bozukmuş diyecekler. O nedenle yazıcıyı göndermek istemiyordum da. 2 aylık yazıcı kendi kartuşunda mükemmel çıktı veriyor. Bir türlü çözüm de bulamadılar. Birde tüm kartuşları değişeceğiz dediler sadece kırmızıyı değişip gönderdiler. Attığım maile cevap bile vermiyorlar. Ciddi anlamda ben tanıdığım bildiğim gördüğüm herkese bu durumu anlatıyorum tüm forum siteleri ve sözlük sitelerinde. En az bir 20 kişinin fikrini değiştirdim. Beni kaybetmeyi seçerek en az 20 kişiyi daha kaybettiler. Onların en basiti 1000 adet fotoğraf kağıdı almayı düşünüyordu. Bakalım bir çözüm yok şu an için. Burdan CESCESOR dan alışveriş yapacak herkesi bir kez daha düşünmesini öneriyorum. 90 liraya kartuş 55 liraya mürekkep alıyorsun ama aldığın günden beri burnundan geliyor. Sözde biz kolay dolan kartuşu tanklı sistemin sorunları ile uğraşmamak doldur doldur yazdır olsun başımız ağrımasın diye aldık. Ama çok büyük hata yapmışım. Gitsem epson l110 alsam bu kadar başım ağrımazdı eminim. Yazıcıyı alırkende 10 defa sordum cescesor canlı destekden bakın yazıcı alacam sizin kartuş ve mürekkeplerde sorun yaşamam dimi diye. Onlarda yaşamazsınız bugüne kadar sıkıntı yaşayan olmadı dediler. Sanırım tek sorun yaşayan ben çıktım :)

• sinefun01 kullanıcısına yanıt
    Fark fena. Fotoğraf kağıdına mı bastınız?
  • evet fotoğraf kağıdı hemde kaliteli bir fotoğraf kağıdı
  • cescesor a 3. defa kartuşları gönderdim bu defa mürekkepleri de gönderdim. umarım sorunum çözülür artık. aldım alalı bir türlü düzen vermedi.
    benden yazıcıyı da istediler fakat yazıcı ile ilgili bir sıkıntı yok kendi kartuşlarında hiç bir sorun yok, farklı yazıcıda denedim yine aynı sorun çıkıyor kartuşta.
    umarım bir çözüm bulurlar.
  • öncelikle geçmiş olsun, bende merakımdan sizin orjinal resminizin çıktısını aldım yazıcımdan. orjinal ile fark var bende de, yazıcım sx435w cescesor mürekkep + epson kağıt kullanılarak çıktı aldım. benim mürekkep tabi durabrite olmasından dolayı resimleri daha iyi basamıyor olabilir, konu ile ilgili değerlendirme yapacak teknik bilgim yok. farklı yazıcı ve marka mürekkep kullanan arkadaşlarda aynı orjinal dosyayı yazdırıp upload ederse karşılaştırmak için yararlı bir konu olur kanaatindeyim,

Dolan kartuş için mürekkep önerisi.

edit: resimde görülen çizgiler muhtemelen scannerdan kaynaklı aldığım çıktıda böyle bir çizgi yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi werty_tr -- 28 Nisan 2014; 17:00:18 >

• quote:

cescesor a 3. defa kartuşları gönderdim bu defa mürekkepleri de gönderdim. umarım sorunum çözülür artık. aldım alalı bir türlü düzen vermedi.
    benden yazıcıyı da istediler fakat yazıcı ile ilgili bir sıkıntı yok kendi kartuşlarında hiç bir sorun yok, farklı yazıcıda denedim yine aynı sorun çıkıyor kartuşta.
    umarım bir çözüm bulurlar.

Hocam ne durumdasiniz halledebildinizmi sorunlari?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sorunlar çözüldü. cescesor sağolsun tüm sorunları çözdü.
  • quote:

sorunlar çözüldü. cescesor sağolsun tüm sorunları çözdü.

ne zaman çözüldü bana da yazıcıyı içi mürekkep akıtmış halde yolladılar kargoda akmış ürünü geri yolladım

çamura yatıyorlar, mırın kırın ediyorlar paypal ödemeyi bile 7 gün içinde iade ederlermiş şaka gibi

herhalde sorun yaşanmadığı sürece iyi dükkan
  • quote:

sorunlar çözüldü. cescesor sağolsun tüm sorunları çözdü.

Sorun nasıl çözüldü.

Bende Canon mx925 için cescesordan çipli kartuş ve boya aldım. Orjinal kartuşlarda çıktılarda sorun yok, cescesor kartuşlarda kesik kesik çıktılar, yazıcıya bakımda yapıyorum aynı. Ne yapmam gerek...
  • .i. . kullanıcısına yanıt
    bütün kartuşların süngerli kısmının tam anlamıyla mürekkebe bulanmasını sağlayın bunu yapmak için dolumları turuncu aparatsız yapın. hatta alttan biraz damlatsın, süngerler mürekkebe doysun yani, sonrasında tıpaları sıkıca kapatın alttan damlama kesildikten sonra kartuşları yazıcıya takın bir iki defa derin temizleme yapın ve püskürtme deseni yazdırın yazdırılan desenleri kontrol edin eğer sorunlu bir renk varsa o kartuşta sorun var demektir. tabi orjinallerle sorunsuz baskı aldığınızı söylediğiniz için yazdırma kafasında bir sorun olmadığını varsayarak yazıyorum bütün bunları sorun kafada ise kartuşun değişimi çare olmaz ama orjinallerde sorunsuz baskı kafada bir sorun olmadığını gösterir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdem baskı malzeme

bütün kartuşların süngerli kısmının tam anlamıyla mürekkebe bulanmasını sağlayın bunu yapmak için dolumları turuncu aparatsız yapın. hatta alttan biraz damlatsın, süngerler mürekkebe doysun yani, sonrasında tıpaları sıkıca kapatın alttan damlama kesildikten sonra kartuşları yazıcıya takın bir iki defa derin temizleme yapın ve püskürtme deseni yazdırın yazdırılan desenleri kontrol edin eğer sorunlu bir renk varsa o kartuşta sorun var demektir. tabi orjinallerle sorunsuz baskı aldığınızı söylediğiniz için yazdırma kafasında bir sorun olmadığını varsayarak yazıyorum bütün bunları sorun kafada ise kartuşun değişimi çare olmaz ama orjinallerde sorunsuz baskı kafada bir sorun olmadığını gösterir.

Teşekkürler cevap için,

1*ben turuncu kapları doldurduktan sonra çıkardım galiba. Şimdi sizin dediğiniz gibi yapıcam..
    2*Yazıcı kafasında sorun varsa, bu fabrika üretimi hatalı mı demek. garantide yazıcı mı değiştirilir.
    3*Yazıcı kafasında sorun yoksa, kartuş değişse bile neden düzeltmez, yazıcı bu dolan kartuşa uygun mı değildir..
    4*Kartuş çok basit, içinde sünger var, kartuş sorunlu olsa bozuk kartuşun nesi problem olabilir ki, çipinden dolayı mı.

Teşekkürler ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .i. -- 11 Şubat 2015; 21:48:25 >

• @.i.
    Erdem baskı nın dediği gibi dolumunuzu yapın herhangi bir sorun yok kafalarınızda.
    Bu şekilde doldurduktan sonra bir kaç çıktı alın bir süre sonra aynı sorunu yaşarsanız(mürekkep bitmesi haricinde haznede mürekkep olup keçeye gitmemesi gibi) bu durumda iletişime geçerseniz aldığınız yer ile değişeceklerdir 1 yılı geçmediyse.Ben bu şekilde çözdüm cessesora mailimin ardından kargo ile çipsiz olarak gönderdiler. Bu sorun keçeden kaynaklı bir durum anladığım kadarıyla. Çünkü bir süre makinede beklediğinde (makine üstünde 1 kez tıpayı açıp kapadığınızda vs) kafaya mürekkep gidiyor fakat tıpayı kapattığınızda bir süre sonra mürekkep kafaya gitmeyip silik kesik daha sonrasındada hiç yazmıyordu. kartuş haznesi değişince çözüldü.

• .i. . kullanıcısına yanıt
    rica ederim

1* doğru yapmışsınız o turuncu aparatlar dolum esnasında takılı olması lazım alttan akıntı yapmaması
    için ancak ilk dolumda kullanıcılar bazen süngeri yeterince mürekkeple beslemiyorlar o yüzden kafaya yeterince mürekkep gidemeyebiliyor. süngerlerin mürekkebe doyduğundan emin olmak için aparatsız dolum yapın dedim yoksa bundan sonraki dolumlarınızda gene aparatları takılı dolum yapın.

2*eğer orjinallerle sorunsuz baskı alıyorsanız yazdırma kafasında sorun olması söz konusu değil demektir

3* yazıcı kafasında sorun yoksa kartuş değişirse düzelir bunda sıkıntı yok. mx925'e fazlasıyla dolan kartuş vermişizdir bizde, hiç sorun yaşamadık zaten pgı-550 clı-551 dolan kartuşlar son derece stabil çalışan ürünlerdir. en azından sattığımız ürünler için bunu söyleyebiliriz ki cescesorun sattıkları ile aynı bizim sattıklarımızda

4*kafaya mürekkep iletiminde sorun olabilir. kalıbında sorun olabilir ne bileyim sünger kısa kalıyordur kafayla temas etmiyordur vs. enderde olsa olabilecek şeyler bunlar ama dediğim gibi siz önce kartuşların olması gerektiği gibi kullandığınıza emin olmalısınızki problemin kartuşlarda olduğuna kanaat edebilesiniz. çipler yazıcının kartuşu tanıyıp tanımaması ile alakalı püskürtme ile baskı ile hiç bir alakası yok.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.