Şimdi Ara

Doktor kalitesindeki düşüş (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
3
Favori
2.833
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bunlara inanma kardeşim. Bunların hepsi düzmece.Ben bire bir bordroyu gördüm. Sağlıkçı arkadaşım da söyledi uzman doktor şu an en az alan 30 bin alıyor. 70-80 bin alan da var.Birebir sahidim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Doktorların bu maaşı aldığına inanmıyorum

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Öğretmenin 10k mühendisin 20k aldığı bu ülkede pratisyen doktorun 40k alması lazım.

Not mühendis

• Jocker35 J kullanıcısına yanıt

İyi doktor yetişiyordu hocam. Türkiye'deki sağlık sektörü krizi çıktığı zaman doktorları Avrupa ülkeleri kapıştı resmen. Temsilciler gönderdiler buralara doktor götürsün diye. Özele niye gidiyordu eskiden? Daha az yoğun çalışma, daha fazla para. O zaman sıkıntı yine nerde? Devletin sağladığı imkanlarda. Diplomaya çalışma şartı gelsin de o zaman görürsünüz Tıp fakültelerinin puanları nerelere düşüyor. Kimseyi okuduğu diplomadan dolayı hiç bir şeye zorlayamazsınız. O insanlar aldıkları diplomalarının ücretlerinin mislini ödedikleri vergilerle karşılıyor zaten. Kimsenin kimseye bir borcu yok.

• welmour kullanıcısına yanıt

Diploma şartı gelirse hicbirsey olmaz .Dibi niye görsün puanlar ?

Zaten böyle giderse o şart getirilecek. Bu ülke hiçbir zaman Avrupa'daki imkanları vaadedemez doktora.

Yurtdisi dusunen eğitimini de orada alsin derler bitirirler olayi

• Memleketin insan kalitesi çok mu yüksek ki ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi snop02 -- 5 Ekim 2022; 21:16:58 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

bu sene tarihi bir düşüş yaşadı zaten

dibi görmeyi bırakın asistanlıkta mecburi görev getirilmişti ve asistanlıkta ayrılırsan aldığın maaşı ödeme olayı vardı ve hekimlerin maaşları gerçek anlamda çok düşüktü ve şiddet gibi olaylar çok artmıştı hatta bir doktor şehit olmuştu ve bu olaylar neticesinde

ve bunlar sonradan düzeltildi beyaz reform ile

en son devlette kapatan kars tıp fakültesi 21bin azerbaycan tıp fakültesi de 22binle kapatıyordu (anlaşma gereği 3 yıl azerbaycanda 3 yıl Türkiyede okuma olayı vardı)

bu yıl en son kapatan devlet tıp fakültesi 32binlerde aldı, azerbaycan tıp 22binden ilk kez boş kontenjan verdi, 50bin sınır olduğundan

ve özelde 800e yakın tıp fakültesi kontenjanı boş kaldı

ve çoğu tıp fakültesinde okuyan öğrenci yatay geçiş ile kendi puanı dengin ve altında olan başka bölümlere geçti (binden fazla sayı olduğu düşünülüyor ama net sayı çoğu kişi tıp fakültesinden ayrıldı)

eğer bir düzenlenme yapılmasaydı olacak sonuç muhtemelen

o 32 bin ile kapatan tıp fakültesi 50binin üstünde kapatırdı ve tıp fakültesinde okuyan öğrencilerin çok büyük kısmı bölüm değiştirirdi

ve özellerin 800 boş kontenjan olurdu 4-5bin boş kontenjan

Doktor kalitesindeki düşüş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ankaratıplı -- 5 Ekim 2022; 21:34:42 >

• Her hareketin sonucu vardır. Doktorluk gibi bir mesleğin mensuplarına bir şeyi zorla dayatamazsın. Sen yapmazsan başkaları seve seve yapar. Ya özele gider ya yurtdışına gider hayat standartlarını orada devam ettirir. Doktor devlet ve halka muhtaç değil, tam tersi devlet ve halk doktora muhtaç. Devlet ve halk yeterli değeri vermezse sonucu böyle olur, ki emin ol bu gördüklerin daha bir şey değil. 5 sene sonra büyük şehirler harici cerrah bulamayacaksın. 10 sene sonra yandalcı bulamayacaksın.

• mrslimshady_reloaded kullanıcısına yanıt

Sizin bu "dolu' yorumunuza cevap vermek zul gelse de, evet aynen dediğiniz gibi düşünüyorum. Normal bir uzman doktorun o maaşı aldığını düşünmüyorum.

• Karakurum07 kullanıcısına yanıt

Saygılı cevap yazamıyor muyuz? Çok mu zor.

Yazdığım rakamlar bana ait değil. Haber sitelerinde olan şeyler.

Eğer varsa bu rakamları alan bende diyorum ki bordrosunu görelim değil mi?

• Patience kullanıcısına yanıt

Hocam niye ütopik geliyor size bu maas ?

75 binlik bordro gördüm diyorum size .

Yoksulluk sınırı 25 bin olmuş çok mu

alan tanıdık var

bilgisi olmayanın fikri olmasın lütfen..Doktor kalitesindeki düşüş 

Ütopik değil, ama alan özel ameliyat vs yapan prof. Vs olabilir elbette sayısı yüzdesi belki 1/10000.

Ama devlette çalışan düz uzman doktorların bu rakamı aldığını düşünmüyorum.

Benim söylemek istediğim bu.

İnanın var

Araştırın goreceksiniz

o yüzden insanlar yurtdışına gidiyor

almanyada 2-3bin euroya yani 36-54bin tlye çalışmak için gidiyorlarDoktor kalitesindeki düşüş 

keşke alan olsa

Doktor kalitesindeki düşüş
  • Tüm sorulara ilk agizdan cevap vereyim.cocuk psikiyatri uzmani olarak devlet hastanesinde calisiyorum

1)28bin ila 36bin arasi aya gore degismekle beraber son aylarda maas aliyorum(tesvik,icap vs hersey dahil)

2)tus sinavinda turkiye 38.si oldum cocuk paikiyatrisi yazdim ve en dusuk 500lerde aliyorlardi.su anda oyle bir kadro acildi ki tusta 2000lerde olan insanlar rahatca yerlesebiliyorlar benim bolume

3)egitim elbette kalitesizlesti.ben asistanken 5 hocamiz vardi 5 asistandik.su an ayni bolumden bir hoca ozel acti 4 kisiler 26 asistan var.odalarda sirayla hasta goruyorlar

4)belki benim bolumum icin gecerli degil ama hayati bolumlerde bi seferde 1 kisi alinan yere 13-14 kisi aliniyor.millet daha rahat ulasacak ama sagliklari buyuk riskte farkinda degiller

baska sorusu olan varsa ilk agizdan cevaplayabilirim.

• mrslimshady_reloaded kullanıcısına yanıt

İşte bilgim olsun istiyorum, bunun için tanıdık değil de bordro istedim.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.