Şimdi Ara

Doktora için TIP vs MÜHENDİSLİK

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
259
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • HACETTEPE TIP'ta mı daha kolay yurtdışında burslu doktoraya gideriz yoksa ODTÜ ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ'nden mi(doktorluk veya mühendislik için değil akademik kariyer için) (iki okul da alanlarında yaklaşık olarak 300. dünya sıralaması olarak)

• Yanlış bir kıyaslama/karşılaştırma.
    Senin istediğin şey ne?
    Tıp konusunda mı akademik kariyer yapmak ve eğitim görevlisi olmak seni mutlu eder yoksa elektrik elektronik alanında mı?
    Üzgünüm dostum ama bu konuya yalnızca sen karar verirsin. Kimse seni senden daha iyi bilemez.
  • SeniorDeveloper kullanıcısına yanıt
    Hocam mesela şu şeklide iki bölümden de 3.9 ortalama ile mezun olduk araştırmalar vs yaptık gre toefl sınavlarını da verdik . Burslu doktoraya hangi böümden gidersek ( tıp ve mühendislik ) arasında hangisi daha kolay kabul alır ? Bunu da tercih kriteri olarak alıcam , çünkü iki bölüme de ilgim var aslında
  • 23xZeuSx23 kullanıcısına yanıt
    Bu konuda net bir şey söyleyemem ne desem yalan olur.
    Ama 3.9 ortalama yapıp gre, TOEFL vb. sınavları verip burslu doktora için başvurursanız bence her iki bölüm için de rahat kabul alırsınız.
    Sonuçta başarılı bir öğrenciyi kim kabul etmez ki?

Bir de gitmek istediğiniz ülke hangisi?
  • Hocam top 100 deki üniler diyelim , bir de bu doktora programlarında genellikle burs oluyormuş diye duydum ama MasterDa pek mümkün değilmiş doğru mudur ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • UP
  • Naptın hocam helal olsun şimdiden 3.9 ortalama

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.