Şimdi Ara

doktor olamadım diye üzülmeyin robotlar doktorları işşiz bırakabilirmiş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
1.235
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sen git hazırlan tkt dir falan sonra 6 sene oku işşiz kal :D iyi düşünün derim

http://cengturkey.com/2017/12/robotlar-hangi-meslek-calisanlarini-issiz-yapicacagi-belirlendi.html

• Da Vinci diye bir robot vardı.Geçenlerde ona kendi kararını verip ameliyatlarda müdahil olma yeteneği kazandıracak bir kod geliştireceklerinden bahseden bir haber okumuştum.Yapay zeka araştırmaları gerçekten hızlı gelişiyor.Sophie diyede bir robot random cümleler kurabiliyordu.Bunlar meslekleri bırak insanların ****** koyar.
  • Da Vinci diye bir robot vardı.Geçenlerde ona kendi kararını verip ameliyatlarda müdahil olma yeteneği kazandıracak bir kod geliştireceklerinden bahseden bir haber okumuştum.Yapay zeka araştırmaları gerçekten hızlı gelişiyor.Sophie diyede bir robot random cümleler kurabiliyordu.Bunlar meslekleri bırak insanların ****** koyar.
  • yusuf2156 kullanıcısına yanıt
    hadi ya kendi karar verip yapması beni şaşırttı şimdi çok tehlikeli aletler vesselam
  • çorum tıpın 23k ye düşmesinin nedeni belli oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi katusha_ -- 9 Aralık 2017; 23:18:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: katusha_

çorum tıpın 23k ye düşmesinin nedeni belli oldu

o hocam yasıyor musun sen ya
  • Millikan kullanıcısına yanıt
    evettt
  • katusha_ kullanıcısına yanıt
    nası gidiyor iyte
  • 3.seneye kalmis olsan boyle demezdin bence

Okul nasil gidiyor,nereye gitmistin hocam sen,memnun musun moraller nasil?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • kolay gelsin sen anlat 3. seneye kalan sensin senin nasıl gidiyor
    Gitmiyor pek

Saldim şu aralar,zaten asiri çalışmıyordum da her neyse toparlamam lazim iste.En kotu tipa bile raziyim,bakiyorum millet hayvan gibi calisiyor cunku.

Iytede hangi bolumdeydin sen hocam,memnun musun,buralarda cok takılıyorsun yoksa kirik obp ile hazirlanmayi mi dusunuyorsun?

• quote:

Orijinalden alıntı: Uruk-Hai

3.seneye kalmis olsan boyle demezdin bence

Okul nasil gidiyor,nereye gitmistin hocam sen,memnun musun moraller nasil?

olabilir hocam :D
  • iyte makinedeyim gerçi hazırlıktayım ama memnunum ingilizce çalışıyorum şimdi okulun kütüphanesindeyim yurda gideceğim forum ortamını seviyorum kafa dağıtmak için geliyorum zaten sen 30k dan kaldın ilk yıl 30kdan kalanlar derece yaptı sen de onların kıvama geldin 3.seneye kalanların hikayelerine bakabilirsin motivasyon için pek anlayamıyorum senin durumunu ama iş sende bitiyor kolay gelsin bol sabır
    Eyvallah sag olasin da benim ilk yil da 40 k idi cok farkli degildi yani gelistirme konusunda sıkıntılarım var iste.Sana da hayatinda basarilar :D

• Hicbir robot kendi karar veremez. Robotlar ile insanlarin farki düşünebilmek.

Robotlar tedavisi bulunamayn bir hastaliğa çözüm bulamazlar fakat tedavisi bulunan hastaliklarda doktorun yaptiğini yapabilir. Mesela bademcik ameliyati bunu bir robota yaptirabilirler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • coreturk4 C kullanıcısına yanıt
    AYNEN LEN MQ. ROBOTLAR DÜŞÜNEMEZ LEN MQ. HEY ALLAHIM YA. KAYNAK G*TÜM.
  • coreturk4 C kullanıcısına yanıt
    coreturk4 diyorsa doğrudur reyizzzz. öl de ölelim.
  • anlık değişik vakalara müdahale edemeyecekleri için bir insan hayatı bir robotun eline bırakılamaz ha yardımcı titremeyen kol tarzı şeyler geliştirilebilir ama onları kullanacak olan yine doktorlar
  • Robotlar birçok kişiyi işsiz bırakacak ama şimdi değil önümüzdeki 5-10 sene daha tip okunur ondan sonraki nesil öğrenciler mağdur olur muhtemelen. Şuan okuyanlara tavsiyem yanında elektronik yada yazılım okumaya da bakın kendi yapay zekanizi oluşturabilirsiniz bir robot tasarlayıp.

• Bahsettiğin robotun sadece birisini yapabilmek için kaç mühendis çalışıyor, kaç milyar dolar yatırım yapılıyor acaba. Bir doktora 20 yılda vereceğin maaşı robota sadece yapım aşamasında yatırıyorsun. Elektrik ile çalışıyor bir de, ampül değil kuantum mekaniği içeren kompleks bir robot elektriğinden bahsediyoruz. Maddi olarak hiçbir devlet kaldıramaz bunu. Ancak gösteriş için 1-2 tane.

Gerçekten dediğin şeyin olacağına inandın mı ironi mi yaptın acaba çünkü malum jet yakıtlarının fiyatları, ülkemiz sınır ötesi hava operasyonu yapmak için jet kaldırıyor ve dolar, borsa, ekonomi bundan etkileniyor. Sen ise doktorluk bitecek diyorsun robotla değiştirilecek hepsi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kara Komite -- 10 Aralık 2017; 1:51:40 >

• cerrahşar bunu begendi
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.