Şimdi Ara

Doğrulandı: HTC HD2, Windows Phone 7'ye güncellenemeyecek (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
12.106
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yazık ettiler güzelim cihaza. Gerçekten büyük kan kaybı ayrıca htc, microsoft yapımı güzel bir kazık oldu kullanıcılara. Üste anca bir bardak soğuk su gider bu saatten sonra.
    Şimdi açıklığa kavuşması gereken iki konu var.

Soru1.Geliştiriciler adapte edemezler mi wp7'yi hd2'ye?
    Cevap1.Evet etmesine ederler ama ne denli doğru çalışırı orası muallak. Eğer htc tocuh pro'ya yüklenen android gibi olacaksa hiç olmasın. Adamlar dualboot ile bir şekilde başardılar helal olsun ama o kadar sırıtıyor ki o işletim sistemi o cihazda.Bazı menüler kayıyor, bazı ikonlar iç içe geçmiş, kimisi aktif değil. WP7, HD2'de böyle çalışacaksa vay haline. Kaldı ki bu gün gsmarena.com'da(Microsoft teyitli WP7 sistem gereksinimleri) wp7 için gereken sistem gereksinimleri microsoft'tan teyit edilmiş şekilde yayınlandı. RAM 256 MB istiyor oradan kurtardı ama en az 8GB dahili bellek istiyor. Bunun dışında cihazda kamera için deklanşör tuşu olmalı diyor.Hadi bunlar bir şekilde aşıldı ama o şekilde bir wp7 nasıl bir performans gösterir; ya da daha açık bir dille ucuz etin yahnisi nasıl olur merak ediyorum?

Soru2.Yaa amma büyüttünüz bu wp7'yi, wm6.5 bence çok iyi hatta görsel olarak filan daha güzel. WP7 gelmese ne olur?

Cevap2. Üstteki yaklaşımla olaya bakan arkadaşlara anlatılacak fazla bir şey yok.Çünkü artık mesele "kedi-ciğer" ilişkisine dönmüş demektir. Böyle düşünen bir kişiye "sen 3310 kullansan ne olur?" diye sormak lazım.Yukarıdaki sorduğum soruyu tekrarlıyorum.WP7 HD2'ye yüklenmese ne olur? İşte o zaman HD2 gerçekten ölü doğmuş olur. Buyrun chip'deki bu haberi de okuyun. WP7, WM6.5 için geriye dönük uyumluluk taşımıyor
    Bir kere wp7 ile gelecek olan oyun/uygulama desteğine wm6.5 kullanıcıları ancak youtube'dan vakıf olabilecekler. Hadi bunları geçtim tam olarak capacitive+multitouch teknolojisini destekleyen uygulamaların %95'i wp7 için çıkacak. Bu durumda HD2 bu kadar karizmatik ve güçlü bir cihaz olmasına rağmen tarih olacak. He derseniz ki "kardeşim teknoloji sürekli gidiyor o zaman da wp7'li HD3 alırız." İşte buna bir şey diyemem. O, bunu diyenlerle HTC arasındaki TAMAMEN DUYGUSAL (tl bazında) ilişkiye dönüşür.Malum HD2 1300-1500 lira arası bir fiyat sonra bunu sat 700-800 lira civarına yine muhtemelen 1400-1600 lira arası bir fiyattan HD3'ü al, fatura oldu neredeyse 2000 lira. Bazılarının beğenmediği markalar 2 yıl önce çıkardıkları cihaza bile hala en güncel yazılım desteğini veriyorlar.Yine bazılarının "buna bu para verilir mi?" dediği markalar en azından o parayı; bir kere, adam gibi, en az iki yıl kullanılabilecek bir cihaz için talep ediyorlar; böyle bir ürün çıkarıp şak diye önünü kesip ardından yenisini çıkararak sömürmüyorlar. Son kısımlara dikkat.

Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _KadirşinaS_ -- 17 Mart 2010; 1:48:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: NeW xPlod

bu konu o kadar çok abartılıyor ki.. abartmayın arkadaşlar windows mobile 6.5 kötü bir sistem değil görselliği bol bir sistem performansına gelince hd2 de gayet stabil.. internette birsürü video var iphone ile hd2 hız testleri.. en basiti youtubeye yazın.. windows phone 7 bana ilgi çekici gelmedi videolardan izlediğim kadarıyla.. arayüz iğrenç.. telefon niye ölü doğsun anlamıyorum sanki bu telefonun hayatı windows phone 7 ye bağlı!! eğer windows phone 7 ye bağlı olsaydı piyasaya öyle sürülürdü!! biraz gerçekçi konuşalım arkadaşlar. zaten cihazı kötüleyenlerin de iphone kullanıcıları olduğunu görüyorum.

dediklerine tamamen katılıyorum.
    wm7 nin arayüzü tek kelimeyle rezalet,anasınıfı çocuklarının oyuncakları gibi kare kare :)
    htc hd2 süper designi ve performansıyla bu piyasanın uzun süre lider cihazları arasında olacaktır ki bunu google nexus one kullanan biri olarak söylüyorum. aklım kaldı çünkü cihazda
    iyiki olmuyo wm7,olsa ben almayı düşünmem bu kadar stabil çalışan 6.5 varken..

• iphone mu htc hd2 mi diye kararsız kalan arkadaşlar eğer imkan varsa iki cihazıda yanyana koyup bi karıştırın inceleyin işletim sistemi teknik özellikleri vs. kaç cilt kitap yazılır bu konularla ilgili hiç kafanızı karıştırmayın bi görün öyle karar verin ben inceleme fırsatını yakaladım wm7 olsun olmasın hiç düşünmeden htc hd2.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erasmus78

Kanıtlandı mı derken? Bu bir teori değilki kanıtlansın.
    Fx57 A4 hakkında yaptığı özel bir haber var. Ben oradan biliyorum. O haber yalan yanlışsa bilemem tabi.
    Forumun Arama özelliği iğrenç olmasa aratıp bulurdum ama hiç katlanamam valla şu an. Kendin arat.

Edit: İlk kez arama özelliğini kullanarak aradığım bir şeyi buldum.

Buyrun Link:http://forum.donanimhaber.com/m_37395435/mpage_1/f_/key_Apple//tm.htm#37395435

Bir de şuraya bakın isterseniz:http://forum.donanimhaber.com/m.asp?m=38155705

Bu arada sahi; HTC HD2 geriye uyumsuz (WinCE 5.2 kernel tabanlı uygulamaları çalıştırmayan) (1), multi-tasking yapamayan (2), copy-paste olmayan (3), MarketPlace harici uygulama yüklenemeyen (4), temalarla kişiselleştirilemeyen (5) ve benzeri bir çok sebeple bir çok mevcut WM kullanıcısı için upgrade değil, daha çok bir downgrade olan (ve bence, bu hali ile sadece arayüzü değişik bir iPhone klonu olan) WP7S'e resmi olarak güncellenemeyecekse ne olmuş, büyük bir kayıp mı?

1. http://www.engadget.com/2010/03/04/microsoft-talks-windows-phone-7-series-development-ahead-of-gdc/

2. http://www.wired.com/gadgetlab/2010/03/windows-phone-7-multitasking

3. http://www.engadget.com/2010/03/16/windows-phone-7-series-wont-have-copy-and-paste/

4. http://www.engadget.com/2010/03/15/confirmed-marketplace-will-be-the-only-way-to-get-apps-on-windo/

5. http://www.engadget.com/2010/03/16/windows-phone-7-series-will-have-themes-sort-of/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GeceBekcisi -- 17 Mart 2010; 7:09:36 >

• iphone mu htc hd2 mi diye kararsız kalan arkadaşlar eğer imkan varsa iki cihazıda yanyana koyup bi karıştırın inceleyin kaç cilt kitap yazılır bu konularla ilgili hiç kafanızı karıştırmayın bi görün öyle karar verin ben inceleme fırsatını yakaladım wm7 olsun olmasın hiç düşünmeden htc hd2.....
  • Bende kısmen kararsız aslında kararsızın yanında biraz sinir olan ama tam olarak ne düşündüğümü açıklayamayacak konumdayım. İlk olarak, iphone kullanan arkadaşlar yanlış anlamasın, bence telefonlarda devrim yaptı iphone ama maalesef işletim sisteminin getirdiği kısıtlamalar yüzünden gerçek gücünü kullanamadığımız bir telefon olduğunu düşünüyorum. Burada kısıtlamalar derken arkadaşlar wm'de yapıpta iphone'da yapamadığın ne var diye yazmasınlar lütfen. Apple kısmından da okuduğum kadarıyla eksiği yok fazlası var belli konularda. Oyun desteği ve uygulama miktarını karşılaştırmıyorum bile wm ile. O konuda ezip geçiyor ama mesela en basitinden dosya sistemine erişememek benim canımı sıkmıyor değil. İlla bilgisayar bağlantısında itunes istemesini de sevmiyorum. Tabi kişisel tercihtir, bunun böyle olmasını seven arkadaşlarda vardır, ben onların fikirlerine ancak saygı duyarım. Ben wm'de mesela istediğim bir cab dosyasını kaydedip, telefona istediğim yöntemle (activesync olsun direk usb bağlantısı olsun hatta sd-cardı söküp kart girişiyle bilgisayara bağlamak olsun fark etmez)kopyalayıp yine istediğim bir an dosya gezgininden çalıştırarak kurmayı seviyorum. Üzerindeki sd-card'a flashdisk muamelesi yapabilmeyide seviyorum. mp3 vesairelerde de aynı rahatlık. Tabi office dosyaları, ya da aklımıza gelebilecek her çeşit dosya da dediğim mümkün. Platformdaki esneklik ve gerçek multi-task olayınıda seviyorum. İşletim sisteminin esnek ve kısıtlamalarının az olmasını seviyorum kısaca. Iphone sahibi arkadaşlarında genellikle jailbreak yapma nedenleride bu değil mi? Telefonlarının kısıtlamalarını aşabilip gücünden daha fazla yararlanma isteği... WM kullananların ve ağırlıklı power-user dediğimiz kullanıcıların vakit geçirdikleri, bir şeyler öğrendikleri xda forumlarında da iphone tercih edilmeme/sevilmeme nedenleri donanım değil hep işletim sisteminin getirdiği kısıtlamalardan. Bu elbette bir tercihtir. Bunları kısıtlayarak çok daha sorunsuz stabil çalışan eye-candy dediğimiz güzel bir sistem yarattılar. Fakat bir kesim kullanıcı ki bunlara mesela desktop bilgisayarlarını aldıkları gibi nasıl işlemciyi ekran kartını overclock yaparım, ne gibi modifikasyonlarla sistemi daha performanslı hale getirebilirim diye düşünen kişileri dahil edebilirim, bu kısıtlamalardan hoşlanmıyorlar. Şimdi bu uzun girişten sonra GeceBekcisi'nin de bahsettiği gibi WP7S ile Microsoft yeni bir şey geliştireceğine aynen iphoneos kopyası/benzeri kimilerine göre çakması bir işletim sistemi geliştirmiş. Olay arz-talep meselesi. Trend bu şekilde ilerliyor, kolay ve sorunsuz kullanım ama wm fanatikleri bu kolay kullanım, kısıtlamalı erişimi istemiyor. Gerek xda'de gerek wm ağırlıklı haberler veren wmpoweruser.com pocketnow.com gibi sitelerde de ve kullanıcı yorumlarında WP7S hakkında hiç olumlu yorumlar yapılmıyor. Onlarda iphone kopyası olmuş diye düşünüyorlar. Iphone Os 3.0 çıkana kadar kullanılamayan copy-paste desteği olsun mms desteği olsun sesli navigasyon olsun bunların olmaması insanların iphone os sistemine laf söyleme nedenleriydi. Bu eleştirileri haklı gören apple geliştiricileri bu özellikleri yeni işletim sistemini geliştirirken bu fonksiyonları eklediler ama microsoft 7 serisi için copy paste desteğini çekti. Gerçek multitasking desteğini çekti, donanımda çok ciddi kısıtlamalara gitti yetmedi removable sd-card desteğini çekti. Elbette wm kullanan kitle doğal olarak bunu sevmedi. Sonuçta ne olacak, elbette wm6.5 ve öncesi 7 series piyasaya sürüldükten sonra doğal olarak piyasadaki kullanıcı sayısını iyice kaybedecek. Konumuz olan HD2'ye gelirsek bu uzun açıklamalardan sonra, bir HD2 sahibi olarak şuna sinir oluyorum. Kapasitif, çoklu dokunma özellikli bu telefon üzerindeki sistem dolayısıyla pinch to zoom dışında kullanamıyor bile. LMT launcher isimli bir yazılım ve HD2 Wobble var bir de onlarla kullanılabiliyor. HD2 piyasadaki diğer wm destekli telefonlar arasında gerek donanımı gerekse diğer özellikleriyle otomobil dünyasında örnek verdiğimizde bir ferrari ama maalesef biz bu ferrariyi üzerinde gittiği yolun gerçek gücünü kullanmasına izin vermediğinden dolayı 30km/h hızında kullanıyoruz. Uygulamalar eski, iki jenerasyon öncesinde bile çalışan uygulamalar. HTC multi-touch api'sini geliştiriciler için sundu mu onu da bilmiyorum. Madem böyle bir telefon piyasaya sürdünüz, bu durumda geliştiricilere destek verip diğer hiç bir wm telefonda olmayan özelliklerin kullanımı için yardımcı olsaydınız. Uygulama yazanların uygulamalarını multitouch için uygun hale getirmeleri için destek verseydiniz. Benim gözlemlerim bu yönde olmadığı şeklinde ama gözümden de kaçmış olabilir. Sonuçta WP7S'yi kendi kullanım alışkanlıklarım açısından pek beğenmedim ama saydığım özelliklerin kullanımı açısından HD2'de olmasını isterdim. XDA'dekiler bunu becerebilecek mi bilmiyorum. Ulwi kardeşimizin verdiği bilgide de maalesef yanlış var. Dump edilen x86 tabanlı işlemciler için. Yani bilgisayarımızdan emulasyon yolu ile wp7s çalıştırılarak uygulama geliştiricilerinin uygulamalarını denemeleri için. Arm tabanlı işlemcilerde çalışmaz. Ancak MIX sonunda telefon üzerinde çalışan gerçek bir rom dump edilirse muhtemelen çalışmaları için çok daha iyi olur geliştiriciler açısından. Bu uzun görüşlerimin sonunda WP7S çıktıktan sonra daha sağlıklı olabilecek bir yorum yapmak istiyorum. Denklemden android, symbian ve hiç bilgim olmadığı webos'u çıkarırsak ve Apple'ında elbette boş durmudağını düşünürsek, bu durumda seçeneklerimi gözden geçiririm ve WP7S bir telefon alacağıma, olgunlaşmış, uygulama desteği ciddi rakamlarda olan ve oldukça stabil bir sistem sunan iphone almayı tercih ederim. Fakat belirttiğim gibi WP7S çıktığında hepimizi şaşırtan özellikler çıkarmazsa, ama şu durumda benim görüşüm bu şekilde. Çok uzun bir yazı oldu okuyan herkese teşekkürler.

• HD2 şu haliyle kime yetmiyor?? çıksın bir öne???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Batuist -- 17 Mart 2010; 15:38:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

HD2 şu haliyle kime yetmiyor?? çıksın bir öne???

Yetmiyor değilde.Çoğu insan oyun ve program desteğinden şikayetçi.Bende katılıyorum biraz daha kaliteli oyun desteği olabilirdi ama play station 1 oyunlarını oynayabilmek de ayrı bir zevk tabi
  • Wp7 olayı için şunu söylemek istiyorum.Bu wp7'nin çıkması 2010 sonunu bulur hatta 2011 başı da olabilir.Burdan kafadan 8-9 ay var.Ee wp7 bide söylentilere göre eskiye uyumlu olmıcakmış yani yepyeni bir sistem,yepyeni oyunlar,yepyeni programlar flan filan.bunun da kendine gelmesi,kendini bulması 1 yılı bulur.toplayınca ne yaptı 9ay+1yıl= yaklaşık 2 yıl .htc hd2 telefona sahip olanlara sesleniyorum,bu telefon bize 2 yıl yeter sonrada wp7'li bir cihaza geçeriz artık tabi bakalım wp7 güzel işler yapacak mı bu 2 yıl içinde.olmadı android'e geçeriz bide istermisiniz winmo 6.5 değeri artsın.Ne olacağını zaman gösterecek...
  • Nedir bu wm7 olayı olacaktı olmayacaktı derken elinizdekinin neler yapabileceğini göremeyeceksiniz şık tasarımını inceleyip duracaksınız :) wm7 olsa ne olacakki aman aman bir özellik beklemeyin pikniğemi götürecek sizi:) şaka bi yana HD2 si olan arkadaşlar geleceği yakalamaya çalışmak yerine şimdiyi bi yaşamaya başlayın artık.... pc ve dizüstünde windows kullanıyorum mac os değil iyikide, dolayısıyla tam uyumu ve gelişmiş özellikleri için aldım hd2 yi GPS,office,remote desktop,adobe,vs. bunlar diğerlerindede var demeyim tam uyumlu pc nizle bide hd film veya klipleri h264 codecle tekrar oluşturup mp4 vs. formatla 800*480 görüntüleri atıp bi izleyin hd nin ne olduğunu daha iyi anlarsınız daha biçok ayrıntı var yazılabilecek tam anlamıyla bi kullanmaya başlarsanız çok şey keşfedeceksiniz ve yüzünüz gülecek emin olun sadece HD2 için söylemiyorum elinizdekilerin kıymetini bilin.........
  • ihtiyaçlarını belirlemiş ihtiraslarının kurbanı olmamış kişiler için güzel haber(:

ikinci elde patır patır düşecek fiyatlar
  • Yav nedir bu wm7 aşkı anlamadım,wM6.5 hangi ihtiyacınızı gidermedi ki ayrıca bugün tıkır tıkır çalışan yazılımlar,bakalım wm 7 de çalışacakmı?Ayrıca Manila gibi başka yazılımın çalışmasını <<<ms istemiyormuş yani telefon yapıcılar beliki ilk başlarda Manila vs gibi bir arayüz yazamayacaklar mecburen wm7 nin arayüzünü kullanacaklar.<bana pek sevimli gelmedi ....Bakalım zaman ne gösterecek...
  • Doğrulandı: HTC HD2, Windows Phone 7'ye güncellenemeyecek............Çok sevindim bu habere bırakında bi ayrıcalığı olsun htc hd2 nin wm7 li tel ler çıkınca daha iyi anlarsınız lego arayüzü kullanmışlar :)))) menüye bir iki dönüş koymuşlar görsellik olsun, bide üste kocaman yazı, ayrıcalık olsun diyede wm7 ye uyarlanmış bir iki özellik yazılım falan al sana yeni işletim sistemi wm7 yoksa nasıl satacak. Yaw örneğin windows 7 de çalışıpta xp de çalışmayan bişeyler varsa buda gereklidir dicem hatta windows 7 yükleyince kullandığım bazı programlar çalışmadı update gerekti haliyle, zaten bi ayrıcalık varmış gibi gösterilen tarafı da bu yapıncada çalıştı ne değişti hiçbişey program aynı program şimdi bunun telefonla ne ilgisi var demeyin pc de bile çok şey degiştirmeyen yeni işletim sistemi telefonda neyi ne kadar değiştirecek...
  • @_KadirşinaS_

bırakın artık şu cihazı kötülemeyi bütün HTC konularında cihazı eleştiriyorsunuz.. cihazı kullanıyomusunuz acaba? HTC FİRMASINDAN DAHA AÇIKLAMA GELMEDİ MİCROSOFT UYMAYACAK DESİN İSTEDİĞİ KADAR SİSTEMİ CİHAZA UYDURACAK OLAN MİCROSOFT DEĞİL HTC DİR.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -KuTLuBeY- -- 18 Mart 2010; 12:46:38 >
  • quote:

@_KadirşinaS_

bırakın artık şu cihazı kötülemeyi bütün HTC konularında cihazı eleştiriyorsunuz.. cihazı kullanıyomusunuz acaba? HTC FİRMASINDAN DAHA AÇIKLAMA GELMEDİ MİCROSOFT UYMAYACAK DESİN İSTEDİĞİ KADAR SİSTEMİ CİHAZA UYDURACAK OLAN MİCROSOFT DEĞİL HTC DİR.

Ben hiçbir htc konusunda cihazı kötülemedim çünkü kötülenmeyi hak eden bir cihaz değil. Burada kötülenmesi gerekn HTC ve Microsoft'tur. Bir kere bu konuda anlaşalım.

Ben sadece körü körüne her başlık altında HD2, iphone'u(veya herhangi başka bir üst segment telefonu) döver; HD2 gibi cihaz yok diyen ve bu telefonu almayı düşünen arkadaşları etkileyip yanlış yönlendiren kişilere gerekli cevapları verdim.Ben o telefonu yaklaşık 1,5 ay kadar kullandım ve eminim o 1,5 ayda sizin yaptığınızdan çok fazla şey yapmışımdır.Telefonu ROM atarken çökertip tekrar kurtarmak dahil.

Sistemi cihaza uyduracak olan HTC falan da değil. HTC sadece donanımı yapar sistem microsoft'un işi.Ve HTC'nin yaptığı cihaz donanım olarak WP7'ye uygun değil. Bu saatten sonra bütün telefonları geri çağırıp yenilemesi gerekir ki imkansız böyle bir şey.

Ben HD2 almayı düşünen ve fazla bilgi sahibi olmayan kişilere diyorum ki "Ey arkadaşlar bu telefon şu an için güzel özelliklere sahip olabilir ama 1 yıl sonra çıkacak tüm yeni program/oyunlardan mahrum kalacaksınız.Bu sebeple bu telefonu ikinci elde satmakta da zorlanacaksınız. He eğer; ben 1300-1400 lira verip alırım sonra da ikinci elde 700-900 arası bir fiyata elden çıkarıp herhangi bir WP7'li cihazı yine takriben 1500 liraya alırım diyorsanız o zaman ben karışama çünkü bu sizinle HTC arasındaki TAMAMEN DUYGUSAL bir ilişkiye dönüşür diyorum." Sen diyorsun ki eleştirme. Yani senin bu cihazı almış olman onu kusursuz kılmaz. Ya da almayı düşünen insanları yanlış yönlendirmeni gerektirmez.

Şimdi merak ediyorum doğruları söylemek sizi neden böyle rahatsız ediyor???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _KadirşinaS_ -- 18 Mart 2010; 13:02:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: _KadirşinaS_

quote:

@_KadirşinaS_

Ben hiçbir htc konusunda cihazı kötülemedim çünkü kötülenmeyi hak eden bir cihaz değil. Burada kötülenmesi gerekn HTC ve Microsoft'tur. Bir kere bu konuda anlaşalım.

Ben sadece körü körüne her başlık altında HD2, iphone'u döver; HD2 gibi cihaz yok diyen ve bu telefonu almayı düşünen arkadaşları etkileyip yanlış yönlendiren kişilere gerekli cevapları verdim.Ben o telefonu yaklaşık 1,5 ay kadar kullandım ve eminim o 1,5 ayda sizin yaptığınızdan çok fazla şey yapmışımdır.Telefonu ROM atarken çökertip tekrar kurtarmak dahil.

neyi kime göre söylediğinize bağlı.. birçok mesajınızda iphonela hd2 yi karşılaştıran sizsiniz.. hd2 nin iphonedan yüksek bir cihaz olduğunu iphone kullananlar bi kabulenemedi bu durumu nedenini anlayamadım henüz.. bende iphone kullandım 3g ve 3gs olmak üzere.. fakat hd2 geçtikten sonra iphonun yoklupunu hissetmedim açıkcası.. çevremde de birçok örnek insanlar var aynı düşüncelere sahip.. 1,5 ay kullandım demişsiniz.. sizin yapamadıklarınız eminim ben yapmışımdır demişsiniz DOĞRUDUR.

Şimdi merak ediyorum hd2 gibi bir cihazın piyasada olması iphoncuları neden bu kadar rahatsız ediyor???

• Cok onceden biz WMo7 olmayacak dedigimizde, millet ayaga kalkmisti, eee noolacak simdi ? HD2 ciktiginda bugunku tablonun tam aksi yonde pazarlama yapiliyordu, WMo7 destekleyecek upgrade olacak vs... Alanlarin cogu da buna istinaden aldilar.

HD2 guzel ama, son aciklamadan sonra almak akil isi degil. Sahipleri de halen ederi varken degistirsinler derim.
  • quote:

quote:

quote:

@_KadirşinaS_

Ben sadece körü körüne her başlık altında HD2, iphone'u döver; HD2 gibi cihaz yok diyen ve bu telefonu almayı düşünen arkadaşları etkileyip yanlış yönlendiren kişilere gerekli cevapları verdim.Ben o telefonu yaklaşık 1,5 ay kadar kullandım ve eminim o 1,5 ayda sizin yaptığınızdan çok fazla şey yapmışımdır.Telefonu ROM atarken çökertip tekrar kurtarmak dahil.

neyi kime göre söylediğinize bağlı.. birçok mesajınızda iphonela hd2 yi karşılaştıran sizsiniz.. hd2 nin iphonedan yüksek bir cihaz olduğunu iphone kullananlar bi kabulenemedi bu durumu nedenini anlayamadım henüz.. bende iphone kullandım 3g ve 3gs olmak üzere.. fakat hd2 geçtikten sonra iphonun yoklupunu hissetmedim açıkcası.. çevremde de birçok örnek insanlar var aynı düşüncelere sahip.. 1,5 ay kullandım demişsiniz.. sizin yapamadıklarınız eminim ben yapmışımdır demişsiniz DOĞRUDUR.

Şimdi merak ediyorum hd2 gibi bir cihazın piyasada olması iphoncuları neden bu kadar rahatsız ediyor???

Bakın benim karşılaştırma yaptığım mesajlarımın bulunduğu konular, ya telefon tavsiyesi almak için açılmış ve özellike hd2 ve iphone kıyaslayan konular; bu konu başlıklarında sadece farklarını yazarım. Ya da HD2 sahibi bir kişinin herhangi bir başlıkta sebepsiz yere iphone'a laf atıp kendini tatmin etmek için mesaj attığı/açtığı konulardır;bunlara iyi cevap verip, HD2'yi de çok sağlam eleştiririm.

Kaldı ki buyrun girin Apple bölümüne bir tane hd2 ile alakalı konu bulamazsınız. Ama ne hikmetse Akıllı Telefonlar/Windows bölümünde sadece iphone'u kötülemek için; hiçbir bilgi içeriği taşımayan saçma sapan konular bile açıldı.

iPhone kullandım ve HD2 bana onu aratmıyor dediğinize göre JB yapmadığınızı anlıyorum.Çünkü JB yapmadan pek de kullanılmış olmuyor iphone. He buna da sakın şunu söylemeyin "o kadar para verip bir de jb ile mi uğraşacağım? JB'siz iphone bomboş HD2'nin yanında rezalet". Çünkü bunu derseniz o zaman HD2'de hiç mi Hard SPL yapmadınız, hiç mi ROM yüklemediniz diye sorarım. Çünkü herkesin bildiği gibi kvk çıkışlı ROM'lar rezalet.Alarm çalmaması, tuş kilidi ekranının kilitlenmesi gibi bir çok soruna sebep oluyordu.Ayrıca HD2'de ya da herhangi bir WM'li cihazda HSPL ve ROM yükleme ne kadar zorsa, iphone'da da JB o kadar zor.

Asla beni rahatsız etmiyor. Hatta dürüst olmak gerekirse bu gün iphone olmasa yine HD2 kullanırdım.Ayrıca bir bakın bakalım bu konunun başından beri ben iphone'la ilgili tek bir laf etmiş miyim? Taki sizin bana atfen yazdığınız mesajdaki örneğime kadar.

Merakınızı giderebildiysem ne mutlu bana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _KadirşinaS_ -- 18 Mart 2010; 13:17:13 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

@_KadirşinaS_

Bakın benim karşılaştırma yaptığım mesajlarımın bulunduğu konular, ya telefon tavsiyesi almak için açılmış ve özellike hd2 ve iphone kıyaslayan konular; bu konu başlıklarında sadece farklarını yazarım. Ya da HD2 sahibi bir kişinin herhangi bir başlıkta sebepsiz yere iphone'a laf atıp kendini tatmin etmek için mesaj attığı/açtığı konulardır;bunlara iyi cevap verip, HD2'yi de çok sağlam eleştiririm.

Kaldı ki buyrun girin Apple bölümüne bir tane hd2 ile alakalı konu bulamazsınız. Ama ne hikmetse Akıllı Telefonlar/Windows bölümünde sadece iphone'u kötülemek için; hiçbir bilgi içeriği taşımayan saçma sapan konular bile açıldı.

iPhone kullandım ve HD2 bana onu aratmıyor dediğinize göre JB yapmadığınızı anlıyorum.Çünkü JB yapmadan pek de kullanılmış olmuyor iphone. He buna da sakın şunu söylemeyin "o kadar para verip bir de jb ile mi uğraşacağım? JB'siz iphone bomboş HD2'nin yanında rezalet". Çünkü bunu derseniz o zaman HD2'de hiç mi Hard SPL yapmadınız, hiç mi ROM yüklemediniz diye sorarım. Çünkü herkesin bildiği gibi kvk çıkışlı ROM'lar rezalet.Alarm çalmaması, tuş kilidi ekranının kilitlenmesi gibi bir çok soruna sebep oluyordu.Ayrıca HD2'de ya da herhangi bir WM'li cihazda HSPL ve ROM yükleme ne kadar zorsa, iphone'da da JB o kadar zor.

Asla beni rahatsız etmiyor. Hatta dürüst olmak gerekirse bu gün iphone olmasa yine HD2 kullanırdım.Ayrıca bir bakın bakalım bu konunun başından beri ben iphone'la ilgili tek bir laf etmiş miyim? Taki sizin bana atfen yazdığınız mesajdaki örneğime kadar.

Merakınızı giderebildiysem ne mutlu bana.

Apple konusunda hd2 konusu açılıyor.. ama yöneticiler hemen siliyorlar! o zaman yönetici arkadaşlar buradaki konularıda silsinler.. bende memnun değilim saçma sapan karşılaştırmalardan..

JB konusuna gelince beyfendi yazılarınızda sürekli ön yargılısınız.. önce bir sorun ondan sonra cevap yazın.. ÖN YARGILARINIZDAN KURTULUN BENCE.. JBsiz iphone bir hiçtir. tabiki JB ile kullandım.. ayrıca hiç zorlanmadım Hard SPL , ROM yükleme ve JB yaparken.. bilgisayarı iyi bilen her insan kolayca yapabilir..

quote:

Ben sadece körü körüne her başlık altında HD2, iphone'u(veya herhangi başka bir üst segment telefonu) döver; HD2 gibi cihaz yok diyen ve bu telefonu almayı düşünen arkadaşları etkileyip yanlış yönlendiren kişilere gerekli cevapları verdim.Ben o telefonu yaklaşık 1,5 ay kadar kullandım ve eminim o 1,5 ayda sizin yaptığınızdan çok fazla şey yapmışımdır.Telefonu ROM atarken çökertip tekrar kurtarmak dahil.

Sistemi cihaza uyduracak olan HTC falan da değil. HTC sadece donanımı yapar sistem microsoft'un işi.Ve HTC'nin yaptığı cihaz donanım olarak WP7'ye uygun değil. Bu saatten sonra bütün telefonları geri çağırıp yenilemesi gerekir ki imkansız böyle bir şey.

Ben HD2 almayı düşünen ve fazla bilgi sahibi olmayan kişilere diyorum ki "Ey arkadaşlar bu telefon şu an için güzel özelliklere sahip olabilir ama 1 yıl sonra çıkacak tüm yeni program/oyunlardan mahrum kalacaksınız.Bu sebeple bu telefonu ikinci elde satmakta da zorlanacaksınız. He eğer; ben 1300-1400 lira verip alırım sonra da ikinci elde 700-900 arası bir fiyata elden çıkarıp herhangi bir WP7'li cihazı yine takriben 1500 liraya alırım diyorsanız o zaman ben karışama çünkü bu sizinle HTC arasındaki TAMAMEN DUYGUSAL bir ilişkiye dönüşür diyorum." Sen diyorsun ki eleştirme. Yani senin bu cihazı almış olman onu kusursuz kılmaz. Ya da almayı düşünen insanları yanlış yönlendirmeni gerektirmez.

mesajınızı neden değiştirdiğinizi anlamadım.. madem değiştirmişsiniz cevabımı vereyim..
    1.Sistemi cihaza uyduracak olan HTC falan da değil (bu lafınıza çok güldüm açıkcası..) sistemi telefona uydurmak için HTC gibi üretici firmalar yazılımlarla sistemi telefona uydururlar.. EĞER İSTERLERSE WM7 yi de UYDURURLAR.. EĞER Kİ YOK SEN BOŞ KONUŞUYORSUN DİYORSANIZhttp://forum.donanimhaber.com/m_37708569/tm.htm buradaki söyleşide TUNCAY BEY de konuya değinmiş..
    2.HTC HD2 cihazını birtek siz bu kadar kötülüyorsunuz!!! ALAN TÜM ARKADAŞLAR MEMNUNLAR SİZİ ÇOKTA İLGİLENDİRMİYOR MİLLETİ YANILTMAYA HAKKINIZ YOK. YANLIŞ BİLGİLER AKTARIYORSUNUZ İNSANLARA..

• quote:

Apple konusunda hd2 konusu açılıyor.. ama yöneticiler hemen siliyorlar! o zaman yönetici arkadaşlar buradaki konularıda silsinler.. bende memnun değilim saçma sapan karşılaştırmalardan..

JB konusuna gelince beyfendi yazılarınızda sürekli ön yargılısınız.. önce bir sorun ondan sonra cevap yazın.. ÖN YARGILARINIZDAN KURTULUN BENCE.. JBsiz iphone bir hiçtir. tabiki JB ile kullandım.. ayrıca hiç zorlanmadım Hard SPL , ROM yükleme ve JB yaparken.. bilgisayarı iyi bilen her insan kolayca yapabilir..

Güzel bahane ama tabi aynı oranda da saçma. Bu durumda adimnler çifte standart uyguluyorlar öyle mi? Yani Apple forumunu sürekli takip ediyorlar ama diğerlerini başıboş bırakmışlar demek oluyor. Buna siz kendiniz inanıyorsanız diyecek bir şey yok zaten.

Ben jb konusunda ön yargılı değilim. Dikkat ederseniz jb hakkındaki ön yargıları da kırmak için açıklama yapmışım. Bu cümleyi neden kurduğunuzu anlayamadım doğrusu. He eğer ben jb yaptım yapılabilecek herşeyi yaptım, buna rağmen HD2 aldım ve iphone'un yokluğunu hiçbir konuda hissetmiyorum diyorsanız. Bu durumda siz windows mobile işletim sisteminde yepyeni bir şey keşfettiniz ve yüklediniz, kimseye de söylemiyorsunuz.Ya da zaten telefonlardan beklentileriniz az bunları yapmış olmak size bir şey katmıyor.Bu da sizin zevkiniz kimse karışamaz. Ama madem bu kadar sade kullanıyorsunuz bu kadar yüksek fiyatlardaki telefonları almanıza gerek yok. Kendi doğası gereği sade olan telefonları tercih edebilirsiniz.İmzamda nokia bölümünün başlarında mevcut bir kaç tane.

quote:

mesajınızı neden değiştirdiğinizi anlamadım.. madem değiştirmişsiniz cevabımı vereyim..
    1.Sistemi cihaza uyduracak olan HTC falan da değil (bu lafınıza çok güldüm açıkcası..) sistemi telefona uydurmak için HTC gibi üretici firmalar yazılımlarla sistemi telefona uydururlar.. EĞER İSTERLERSE WM7 yi de UYDURURLAR.. EĞER Kİ YOK SEN BOŞ KONUŞUYORSUN DİYORSANIZhttp://forum.donanimhaber.com/m_37708569/tm.htm buradaki söyleşide TUNCAY BEY de konuya değinmiş..
    2.HTC HD2 cihazını birtek siz bu kadar kötülüyorsunuz!!! ALAN TÜM ARKADAŞLAR MEMNUNLAR SİZİ ÇOKTA İLGİLENDİRMİYOR MİLLETİ YANILTMAYA HAKKINIZ YOK. YANLIŞ BİLGİLER AKTARIYORSUNUZ İNSANLARA..

Mesajımı değiştirdim çünkü harf hatası yapmıştım niye bu kadar takıldınız.Ama şimdi yazacaklarımdan sonra siz de bir kaç mesajınızı değiştirmek zorunda kalabilirsiniz.

1.HTC sistem üreticisi değil ki sistemi cihaza uydursun.Bir kere burada kelime hatası değil mantık hatası var.HTC cihaz üreticisi ve cihazı mevcut sistem gereksinimlerine uydurabilir.Sistem hakkında yapabileceği maksimum icraat da HTC sense,Touchflo gibi arayüzler ekleyerek KULLANICI DÜŞMANI bir arayüze sahip olan windows mobile'ı tabir-i caizse yontarak KULLANICI DOSTU bir arayüze kavuşturmaktır.Bunun haricinde bir şey en azından şu an yapamaz HTC winmo ile ilgili.Ama HTC ne yapar, kendi çıkardığı Brew isimli işletim sistemini cihazlarına uygun hale getirebilir bu noktada hak veririm.
    Demekki neymiş HTC sistemi cihaza uyduramaz (wm için konuşuyorum), cihazı sisteme uygun üretebilir.Çünkü nedenmiş? HTC işletim sistemi üreticisi değil (yine wm için konuşuyorum), akıllı telefon üreticisiymiş.

2.Benim hala kötülediğimi iddia ediyorsunuz. Bir kere bravo, olmayan bir şeye bu kadar inanıp bir de savunmak büyük başarı.Ben HD2'yi kötülemiyorum sadece eşsiz gösterilmesini kötülüyorum. Çünkü bunu haketmiyor.Çok kaslı bir cihaz olması erişilemez olması anlamına gelmez, gelmiyor da. Bundan sonra zaten ben direk yorum yazmayacağım HD2 iphone kıyaslamalarına. Sadece HTC HD2'nin başlığı altında yazılmış olan "iphone'daki gibi şu oyun yok mu?", "iphone'da şunu yapıyorduk, HD2'de bunu öyle yapmanın bir yolu yok mu", "iphone'daki gibi borsayı takip edebileceğim şu tarz bir program yok mu?"... gibi mesajları alıntı yapıp onların olduğu sayfanın linkini de koyacağım. Hadi ben yanlış bilgi veriyorum, kullanıp da bunları soranlar da kasten mi yapıyorlar Allah aşkına. Kendinizi kandırmaya büyük bir mutlulukla devam edebilirsiniz.Ama en azından başkalarını (kandırmayın demiyorum) yanlış yönlendirmeyin.

En son şu alttaki linki bir okuyun da siz karar verin. Daha size cevap yazmama gerek kalmadı sanırım.
    10.000'e yakın microsoft çalışanı iphone kullanıyor...
    Bilmem anlatabildim mi?

İyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _KadirşinaS_ -- 18 Mart 2010; 16:03:52 >

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.