Şimdi Ara

Doğru Teleskop Seçimi (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
300
Cevap
45
Favori
169.682
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar uzay aşığı biri olarak belgesel izlemekten sıkılıp teleskopla görmek istiyorum artık uzayı. bu yüzden teleskop almak istiyorum ama hiç bilgim yok, bir kaç modeli gözüme kestirdim sizlerden tavsiye bekliyorum şimdiden sağolun.

KONUS 7122 TELESKOP

BUSHMAN 70-350 TELESKOP

BUSHMAN :80-900 DÜZ TELESKOP baska tavsiyesi olan varsa da olabilir...
  • Ben de almak istiyorum ama bazı yerlerde başlangıç için iyi bir dürbün daha iyi diyor sende biraz daha araştır derim ben hala karar veremedim :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cedu09

Arkadaşlar uzay aşığı biri olarak belgesel izlemekten sıkılıp teleskopla görmek istiyorum artık uzayı. bu yüzden teleskop almak istiyorum ama hiç bilgim yok, bir kaç modeli gözüme kestirdim sizlerden tavsiye bekliyorum şimdiden sağolun.

KONUS 7122 TELESKOP

BUSHMAN 70-350 TELESKOP

Bu teleskopları alacağınıza
    Konus 20x80 dürbün alın hem daha kolay kullanırsınız hemde ilerde gerçekten bir teleskop almak istediğinizde hep yanınızda bulunur.
    O yazdığınız teleskoplar oyuncak sınıfındadır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tayff

quote:

Orijinalden alıntı: cedu09

Arkadaşlar uzay aşığı biri olarak belgesel izlemekten sıkılıp teleskopla görmek istiyorum artık uzayı. bu yüzden teleskop almak istiyorum ama hiç bilgim yok, bir kaç modeli gözüme kestirdim sizlerden tavsiye bekliyorum şimdiden sağolun.

KONUS 7122 TELESKOP

BUSHMAN 70-350 TELESKOP

Bu teleskopları alacağınıza
    Konus 20x80 dürbün alın hem daha kolay kullanırsınız hemde ilerde gerçekten bir teleskop almak istediğinizde hep yanınızda bulunur.
    O yazdığınız teleskoplar oyuncak sınıfındadır.

Madem bilgin var bi öenri yapsaydın kardeşim hiç bilgim yok bu konuda ve piyasaya öylesine baktım o kadar.

• öneri vermiş zaten.
    konus 20x80 dürbün al demiş.
  • cedu09 C kullanıcısına yanıt
    Yazdığınız listedeki teleskoplar aynı kategoride dahi değil, örneğin Konus 7122 uygun bir tripod ile doğa gözlemi için uygun fakat uzay gözlemi için yetersizdir. Diğerleri içinde fiyatlar alakasız olduğu için herhangi bir yorum yazmak da uygun gelmedi bana. Teleskoplar hakkında doğru bir fikir edinebilmek için biraz daha araştırma yapmanızı tavsiye ederim.
  • Bu teleskop nasıldır arkadaşlar ? Tavsiye edermisiniz? Anladığım kadarıyla açıklık en az 60-70 olmalı.... doğru mu

http://www.ereyon.com.tr/urun/lizer-f30070m-teleskop.aspx?ref=akakce&v=1.33.6#Instalments
  • Ay'dan ötesini görmez bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Öner

Ay'dan ötesini görmez bu.

Uzay gözlemi hariç iyi o zaman....
  • iyi olduğu konusunda pek birşey diyemeyeceğim açıkçası.
    Ama yine de karar senin.
  • Işık kirliliğinin olmadığı yerlerde size gökyüzünde daha çok yıldız olduğunu göstermekten başka pek bir işinizi görmez. Doğa için de tavsiye etmiyorum
    oyuncak statüsünde satılması gereken bir ürün. Cep telefonuna 500 - 1000, televizyona 1500 - 2000 harcanan şu günlerde güzel bir teleskop için en azından 300 - 500 ayrılmalı.
  • Meade BRESSER 114900 AYNALI TELESKOP veya Powerseeker eq 80 için ne dersiniz ?
  • 450-500 TL kadar bütçem var. Eskiden teleskopuz vardı ama bir bilim derneğine bağışladık. Nasıl kullanılır vs. biliyorum.

• arkadaşlar merhaba aşağıdaki iki teleskop arasında kaldım lütfen
    yardımcı olurmusunuz ?

araştırdığım kadarıyla aynalı olan daha iyi görüntü verecek ama
    görüntü ters oluşacak o yüzden yeryüzü gözlemleri için uygun
    değil.Üstelik bakımı daha zormuş.yanlışım varsa düzeltiniz.

Celestron PowerSeeker 80EQ Teleskop (80x900mm) :

http://www.hepsiburada.com/liste/celestron-powerseeker-80eq-teleskop-80x900mm/productDetails.aspx?productId=sporcl21048&categoryId=354988

Celestron PowerSeeker 127EQ Teleskop (127x1000mm) :

http://www.hepsiburada.com/liste/celestron-powerseeker-127eq-teleskop-127x1000mm/productDetails.aspx?productId=sporcl21049&categoryId=354988

Fiyatları hemen hemen aynı ama işte yukarıda yazdığım sebeplerden
    ötürü kararsız kaldım şimdiden teşekkürler...

• Takip. Param oldu mu alcam bir tane
  • quote:

Orijinalden alıntı: seth87

arkadaşlar merhaba aşağıdaki iki teleskop arasında kaldım lütfen
    yardımcı olurmusunuz ?

araştırdığım kadarıyla aynalı olan daha iyi görüntü verecek ama
    görüntü ters oluşacak o yüzden yeryüzü gözlemleri için uygun
    değil.Üstelik bakımı daha zormuş.yanlışım varsa düzeltiniz.

Celestron PowerSeeker 80EQ Teleskop (80x900mm) :

http://www.hepsiburada.com/liste/celestron-powerseeker-80eq-teleskop-80x900mm/productDetails.aspx?productId=sporcl21048&categoryId=354988

Celestron PowerSeeker 127EQ Teleskop (127x1000mm) :

http://www.hepsiburada.com/liste/celestron-powerseeker-127eq-teleskop-127x1000mm/productDetails.aspx?productId=sporcl21049&categoryId=354988

Fiyatları hemen hemen aynı ama işte yukarıda yazdığım sebeplerden
    ötürü kararsız kaldım şimdiden teşekkürler...

güncel... arkadaşlar yokmu yorumu olan ?

• Konu disi ama haberlerr cikti iki cocuk daga teleskopla bakmaya cikmislar. Kurtlar bunlari takip etmis polisi falan aramislar. Yazik .
    Teleskopla gece gece cikilir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynalı olanı tercih ederdim.
    Muhtemelen 20 lik göz merceği ile düz göreceksin ama 4 lük ile ters görürsün.
    Zaten doğa gözleminde 4 lük işe yaramaz.
    Ama ışık toplama kapasitesi olarak 127 lik olan 80 lik olana oranla neredeyse 2 kat fazla ışık toplayacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sifrem

Konu disi ama haberlerr cikti iki cocuk daga teleskopla bakmaya cikmislar. Kurtlar bunlari takip etmis polisi falan aramislar. Yazik .
    Teleskopla gece gece cikilir mi?

gece gitmeleri normal ama güvenlik tedbirlerinde sıkıntı olmuş...
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.