Şimdi Ara

DOĞLAZGAZDA KOMBİ SU BASINCI DÜŞMESİ (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
437
Cevap
29
Favori
541.002
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: boatswain

Arkadaslar benim sorunum su sekilde
    6-7 ay önce taktirdik sistemi 2 ay önce basınç düşmesi sorunu yasadım sonrasında söyle bir çözüm yaptık sistem sap altı oldugundan dolayı sürekli kombiye su basarak bir yerden suyu vermesini bekledik ve sonunda verdi sonra kırılıp bir t borunun kaynak yerinden damları gördük bu arada tesisata 50 cm lik bir petek daha ekledik sonra basıncı gözlemledim önce 1.5 den 2-3 milim kadar düştü sonra 2 bara çıkarttım ve bekledim aksam 2 ye bastığım basınç sabaha 1.5 a düşmüştü akşamına da 2-3 milim düşük durumda (durum söyle gece kombi çalıştı ve hafif basınç arttığını gözlemledim ) gündüz çalışmadı . Geri dönüş kısmında Vana yok yani kombi kaçırıp kaçırmadigini farkedemiyorum hani tesisattan devam olasılığı var ama hafif basınç yükseldiğini gördüm 2.2 ye kadar çıktı 2 den sabaha 1.5 e akşamında 2-3 milim daha düştü sizce nedendir acaba yaptırmam gereken ne var?

Üstadlar varmi cevap

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ucihan

quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

bu akıtan parça 3 bar senin tank şağlam gibi ana eşanjör delinmiş senin

Üstadım ne yapmam gerekir? Tamiri mümkünmüdür, değilse yenisi kaça malolur? Zira evimi kiraya vereceğim, bir sorun yaşamak istemiyorum. Saygılar.

ana eşanjör delik tamiri mümkün değildir yenisi 300 550 tl arası
  • quote:

quote:

Arkadaslar benim sorunum su sekilde
    6-7 ay önce taktirdik sistemi 2 ay önce basınç düşmesi sorunu yasadım sonrasında söyle bir çözüm yaptık sistem sap altı oldugundan dolayı sürekli kombiye su basarak bir yerden suyu vermesini bekledik ve sonunda verdi sonra kırılıp bir t borunun kaynak yerinden damları gördük bu arada tesisata 50 cm lik bir petek daha ekledik sonra basıncı gözlemledim önce 1.5 den 2-3 milim kadar düştü sonra 2 bara çıkarttım ve bekledim aksam 2 ye bastığım basınç sabaha 1.5 a düşmüştü akşamına da 2-3 milim düşük durumda (durum söyle gece kombi çalıştı ve hafif basınç arttığını gözlemledim ) gündüz çalışmadı . Geri dönüş kısmında Vana yok yani kombi kaçırıp kaçırmadigini farkedemiyorum hani tesisattan devam olasılığı var ama hafif basınç yükseldiğini gördüm 2.2 ye kadar çıktı 2 den sabaha 1.5 e akşamında 2-3 milim daha düştü sizce nedendir acaba yaptırmam gereken ne var?

Üstadlar varmi cevap

tesisatta anlattıklarına göre kaçak var cihazda sıfırsa

• Slm...
    DD NİTRON1.5 aylık cihaz...Devamlı basınç düşmesi olmakta...Tesissatçı gelip kollektörleri kontrol etti..3 tanesini sıkılaştırdı...Peteklerde ve şapaltında bir sorun yok şimdilik..Basınç düşmesi aynen devam...Tesisatçı artık servsi çağırın der...45 günlük cihaz bu sorunu çıkarabilirmi:?
    Tşkk...
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Herkese merhabalar, üstadlar benim sorunum elektrik kesildiğinde veyahut kombiyi aç kapa yaptığımda su basıncı 1 barın altına düşüp kombi taki ben alt vanadan bir miktar su basmadan ateşleme yapmıyor, çalışmaya başladığı zaman da su basıncı yukarılara doğru fırlıyor 3-3,5 barı buluyor. Bu durum yaklaşık 1-1,5 senedir böyle, bakım için gelen ustaya durumu anlattığımda genleşme tankında hava bitmiştir dedi sonra hava basmaya çalıştı fakat basamadı daha sonra su basıncını algılayan sensör arızalanmış olabilir dedi falan filan. Uzun oldu kusura bakmayın. Bu sorunumla alakalı değerli bilgi ve tecrübelerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim.

TANKIN RAHMETLİ

Üstadım bu tankın tamiri mümkünmüdür, yenisi kaç liradır, orjial mi olmalı yoksa yan sanayide işimi görürmü? Müsait olduğunda bu sorularımada cevap verirsen sevinirim.

tüm tanklar maksimum 250 tl dir

KARDESİM TANK FİYATLARI 60 TL DEN BASLAR AYRICA 250 TL YE TANK YOKTUR BU HİKAYEYİ BIRAKIN İŞCİLİKTE İNSAF MESELESİ BURDA FİYAT VEREN KİŞİ HER NEDENSE GARANTİLİ URUNLER HAKKINDA NEDEN YORUM YAPMAZ MERAK EDİYORUM ( YOKSA PARA CIKMAYACAK DİYEMİ ) ARZU EDEN VARSA GENLESME TANKI FAN POMPA GİBİ YEDEK PARCAYI KENDİM DEĞİŞEBİLİRİM DİYENLERE ACIK ADRES VERİLİR VE FİYATLARI ORDAN ALABİLİRSİNİZ. SAYGILAR...

• CİHAZIN 3BAR EMNİYETİ DEGİŞECEK PARCA FİYATI EN FAZLA 30 TL İŞÇİLİKTE İNSAFA KALMIS.. CİHAZIN SU BASINCI YUKSELİYORSA BU PARCAYI BOZAR YADA YANLIŞLIKLA FAZLA SU BASTIYSANIZ OLUR.. SAYGILAR..
  • KOMBİDEN HERHANGİ BİR DAMLAMA YOKSA KESİNLİKLE SU TESİSATCISI CAGRMALISINIZ SİZ YİNEDE KOLLEKTORLERİ GOZDEN GECİRİN BİRDE PETEK VANA VE TAPALARINA BAKIN 1.5 AYLIK KOMBİDE SU KACAGI OLMA İHTİMALİ COK DUSUK. SAYGİLAR..
  • quote:

Orijinalden alıntı: servis58

quote:

quote:

quote:

quote:

Herkese merhabalar, üstadlar benim sorunum elektrik kesildiğinde veyahut kombiyi aç kapa yaptığımda su basıncı 1 barın altına düşüp kombi taki ben alt vanadan bir miktar su basmadan ateşleme yapmıyor, çalışmaya başladığı zaman da su basıncı yukarılara doğru fırlıyor 3-3,5 barı buluyor. Bu durum yaklaşık 1-1,5 senedir böyle, bakım için gelen ustaya durumu anlattığımda genleşme tankında hava bitmiştir dedi sonra hava basmaya çalıştı fakat basamadı daha sonra su basıncını algılayan sensör arızalanmış olabilir dedi falan filan. Uzun oldu kusura bakmayın. Bu sorunumla alakalı değerli bilgi ve tecrübelerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim.

TANKIN RAHMETLİ

Üstadım bu tankın tamiri mümkünmüdür, yenisi kaç liradır, orjial mi olmalı yoksa yan sanayide işimi görürmü? Müsait olduğunda bu sorularımada cevap verirsen sevinirim.

tüm tanklar maksimum 250 tl dir

KARDESİM TANK FİYATLARI 60 TL DEN BASLAR AYRICA 250 TL YE TANK YOKTUR BU HİKAYEYİ BIRAKIN İŞCİLİKTE İNSAF MESELESİ BURDA FİYAT VEREN KİŞİ HER NEDENSE GARANTİLİ URUNLER HAKKINDA NEDEN YORUM YAPMAZ MERAK EDİYORUM ( YOKSA PARA CIKMAYACAK DİYEMİ ) ARZU EDEN VARSA GENLESME TANKI FAN POMPA GİBİ YEDEK PARCAYI KENDİM DEĞİŞEBİLİRİM DİYENLERE ACIK ADRES VERİLİR VE FİYATLARI ORDAN ALABİLİRSİNİZ. SAYGILAR...

• Merhaba,

10 yıl önce aldığım Alarko kombi kullanıyorum. Son bir senedir petek ve musluk (kış yada yaz) kullanımında 4-5 günlük bir sürede ve toplamda bar 0,5 civarında düşüyor (bar 1,5'den, 1'e düşüyor.) yani su eksiltiyor, 4-5 günde bir su takviyesi yapmak zorunda kalıyoruz.

Ayrıca kısık yada ekonomik ayarda yakmamıza da rağmen kombi basıncı hemen yükseliyor ve 3 bara çıkıyor.

Sebebi nedir, yardımcı olabilir misiniz? teşekkürler.
  • Ogrenciyiz. Yeni eve tasindik. Kombili evde ilk defa kaliyoruz. Tasindigimizdan beri kombi 0.5 bar da sadece sicak su kullaniyorduk. Sonradan uzerindeki yazilanlari okudum 1.5 bar a cikardim. Bugunde havalar sogumaya baslayinca hem deneme amacli hemde soguk oldugu icin yakayim dedim. 1.5 bardayken yaktiktan yarim saat sonra bar 2.8-3e kadar yukseldi.kapattim. petekler soguduktan sonra tekrar yaktim yine Suan 3.1 oldu. Bu sefer kapatmadim. Suann hala yaniyor. Bu bar yukselmesi normal mi yoksa kapatip serfis falan mi cagirmaliyim. Bi sonu varmi durur mu. Yoksa devamli takip mi etmeliyim.??? Acilen cevap veririrseniz sevinirim...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • onur07onur32 kullanıcısına yanıt
    Genleşme tankı sorunu gibi duruyor.
  • Merhaba biz dublex evde kalıyoruz mimar planından ev için 24000lik yazıyorken ısıtmada problem olmasın diye 30000lik aldık kombiden çıkan boruyu T borusuyla ayırıp birini bu kata diğerini yukarı kata uzattık petekler eşit ısınsın diye mobil sistem yaptık her peteğe ayrı boru gidiyo lakin sorun şu ki alt kat gayet iyi ısınırken üst kattaki petekler ısınmıyo sebebini tesisatçı çözemedi sizce neden kaynaklı olabilir ? barla bi alakası varmıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mystro06 -- 4 Ekim 2013; 22:14:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mystro06

Merhaba biz dublex evde kalıyoruz mimar planından ev için 24000lik yazıyorken ısıtmada problem olmasın diye 30000lik aldık kombiden çıkan boruyu T borusuyla ayırıp birini bu kata diğerini yukarı kata uzattık petekler eşit ısınsın diye mobil sistem yaptık her peteğe ayrı boru gidiyo lakin sorun şu ki alt kat gayet iyi ısınırken üst kattaki petekler ısınmıyo sebebini tesisatçı çözemedi sizce neden kaynaklı olabilir ? barla bi alakası varmıdır?

alt kattaki peteklere termostatik vana takmalısınız. yeterli sıcaklığa ulaşan petekler kapanacak sıcak su üst kata gönderilecek.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: duyguluboy

arkadaşlar vaillant kombi su basmama rağmen basıncı düşüyor ve bu yarım saat bile sürmüyor.Altında sanki kör tıpa takılabilen bir delik var ve orada tek tek su damlıyor(aradabir)

3 bar eminyet ventili deyişecek genleşme tankının havası dengelenecek ok...
     DOĞLAZGAZDA KOMBİ SU BASINCI DÜŞMESİ

hocam selam..

dün radyatörlerı bı denemek için kombının radyator kısmını actıgımda bu gosterdıgın aletten su damlatmaya basladı ve basınc yarım saat içinde 0 a düştü

sorun sadece bu parcadamıdır? eğer bundaysa bana tahmınen ne kadar patlar ?

teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: thunderfb

quote:

quote:

arkadaşlar vaillant kombi su basmama rağmen basıncı düşüyor ve bu yarım saat bile sürmüyor.Altında sanki kör tıpa takılabilen bir delik var ve orada tek tek su damlıyor(aradabir)

hocam selam..

dün radyatörlerı bı denemek için kombının radyator kısmını actıgımda bu gosterdıgın aletten su damlatmaya basladı ve basınc yarım saat içinde 0 a düştü

teşekkürler

aynı sorun sizdede geçerli bakımsızlık sorunu

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: thunderfb

quote:

quote:

hocam selam..

teşekkürler

aynı sorun sizdede geçerli bakımsızlık sorunu

şimdi ben yenı taşındım ve taşındıgım evde bununla karşılastım bunu herhalde ev sahibi ödemek zorunda dimi?

bide servis cagırsam fılan toplam ne kadara hallolur bu işlem?

• bakımla 70 100 tl tutar ev sahibi ödemesi gerekir
  • quote:

Orijinalden alıntı: maxfocus

quote:

Orijinalden alıntı: heykali
    Kombiye su verilen vana bozuk. Kapalı konumdayken dahi açık aslında. Servis bu vanayı değiştirmeli. Tesisatla alakası yok.

tam isabet, bu konuda bu forumda, daha öncede problem bildirildi.
    Ariston genus serisinde bulunan yarı otomatik su doldurma işlevi bu problemi çıkarabiliyor. Bu ürünü alacakların dikkatine.

4 yıl önce ariston genus serisiyle ilgili bir problemden bahsedilmiş...
    bu modeli en çok tavsiye edilenler arasında sık görüyorum şimdilerde...
    yeni üretimlerde bu sorun halledildi mi?..

• quote:

Orijinalden alıntı: baberti
    4 yıl önce ariston genus serisiyle ilgili bir problemden bahsedilmiş...
    bu modeli en çok tavsiye edilenler arasında sık görüyorum şimdilerde...
    yeni üretimlerde bu sorun halledildi mi?..

EVO serisinde o özellik zaten yok, eski premium serisi kullananlar için ise o özelliği iptal eden yazılım hazırlandı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zebza -- 10 Ekim 2013; 22:04:06 >
  • arkadaşlar immergas kombimi yarın inş. kullanıma açtıracam....kombi 4-5 aydır takılı...3-4 haftada bir basınç 0.1 birim düşüyor...servisi daha önce aradığımda kombi içinde birşeylerin havasından falan bahsetti , ondandır dedi....inşallah öyledir de kaçakla falan uğraşmayız.....böyle birşey duyan bilen var mı usta arkadaşlarım....
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.