Şimdi Ara

DOĞLAZGAZDA KOMBİ SU BASINCI DÜŞMESİ (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
438
Cevap
29
Favori
540.991
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • vallahi ne diyeyim bu buderus gb-022 den bende bıktım. servis ve genel merkez arasında yogun bir trafik var ve halen sorunum bu bar basıncıyla halledilmedi. inanın 370 tl genleşme tankı ve 60 tl servis ücreti anlayın artık . en son çare brötje 7+3=10 yıl garanti imkanı sağlıyormuş. en azından 10 yıl sorun çıkarsa dahi ücretsiz. zaten kombiyi 10 yıl sonra çöpe atıyoruz. buderusun ve bazı kombi firmaları yedek parça ve servisten tonlarca para kazanıyorlarmış. bu işin uzmanları almanlar buderusun bizde 2008 den sonra türkiye bosch fabrikasında imal edildiğini çoğu parçalarının tamamen yerli olduğunu, yani 2008 e kadar tanıttılar kendilerini ve şimdi yerli malzemeyle herkezden para kırpıyorlar. inanın almanyada soğuk günler geçiriyor ve gurbetçi kardeşlerimiz dahi brötje diyor. saygılarımla............

• KOMBİDE SU EKSİLMESİNİN GENLESME TANKIYLA NE ALAKSI VAR YAA MANTIKLI CEVAPLAR YAZIN KARDESİM.. GENLESME TANKINDA ARIZA VARSA YADA HAVASI AZALMISSA CİHAZ CALIŞTIKCA BAR DÜSMEZ YÜKSELİR... AKSİNİ İDDEA EDEN VARSA YAZSIN.......... SANKİ GENLESME TANKINDAN SU SIZIYORDA HEY ALLAH'IM YAA.. SU EKSİLMESİNİN BİR NEDENİDE HAVA PRUJÖRÜNDEN HAVA YERİNE SU ATARSA OLURR..
  • AYRICA GENLEŞME TANKLARININ FİYATLARI O KADARDA ABARTILMAMALI YERLİ OLAN GENLEŞME TANKLARI VAR ONLARDAN TAKTIRIN KARDESİM. ÖZEL SERVİSLER SİZDEN BİR GENLEŞME TANKI İÇİN 170TL NİN UZERİNDE PARA İSTİYORSA YAPTIRMAYIN MALİYETİNİ BURDA USTALIK ÖRNEGİ GÖSTERENLER İYİ BİLİR.... HERKEZ HAKKINI VE HADDİNİ BİLECEK.... PARA KOLAY KAZANILMIYOR...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ısıtma sorunları

quote:

Orijinalden alıntı: istanbulsutesisat

Tesisat borularında tıkanıklık olup olmadığını anlamak çok zor ama basit yöntemle şunu yapabilirsiniz peteği söküp her iki vanayı elle açıp su gelip gelmediğini kontrol edebilirsiniz. Bunu bizi basınçlı makineler ile anlayabiliyoruz. Tesisatı temizlerken makinedeki manometrenin gösterdiği değerlerden anlayabiliriz fakat dediğim gibi diğer türlü biraz anlamak zor ancak kombinin filitresini temizleyerek tesisatında bir tıkanma olup olmadığını anlayabilirsin. Bu konuda tesisat temizliği sayfasını okuyarak daha geniş bilgi alabilirsin. İnşaat zamanından kalma tıkanmaların açılması mümkün değildir fakat sonradan tıkanan boruların tıkanıklığını açtırabilirsin

sormak istiyorum bir kalorifer sisteminde tesisat borusu sonradan nasıl tıkanır acaba merak ettim...

ÇOK KOLAY KARDESİM TIKANIR BURASI SİVAS MALUM SOGUK MMELEKET OLDUGUNDAN KOMBİ EN AZ BİR YILDA 5 AY KESİNTİSİZ CALIŞIR VE TESİSAT MOBİL SİSTEMSE HATTA ÖNCESİNDE YAKIT OLARAK KÖMÜR KULLANILIYORSA COKTA BASİT TIKANIR.. ÇÖZÜM İÇİN PATEK SÖKMEYE GEREK YOKTUR KOMBİ BAKIMI NE ZAMAN YAPILDI VE MOBİL SİSTEMSE KOLLEKTORLERDEN BASİT BİR YOLLA HANGİ PETEGİN BORUSU TIKALI RAHATLIKLA BULUNUR BOŞUNA PETEK SÖKÜP ORTALIGI ISLATMAYA DEGMEZ.....

• Herkese merhaba genleşme tankı ısınan suyun genleşmesi nedeni ile sistemin basıncının artmasını engellemek amacı ile fazla suyu almak için yapılmıştır. Dolayısı ile son yorum yapan arkadaşlardan birisinin dediği gibi basıncın devamlı düşmesinin bu malzeme ile ilgisi yok. Sistemde kaçak var bence. (bende de aynı sıkıntı var şuan, istisnasız hergün su ekliyorum. 1 gecede basınç 2,5 den 0,9 mertebelerine iniyor. Sanırım bir yerde kaçak var, alt kattan haber bekliyoruz.
  • Herkese merhabalar, üstadlar benim sorunum elektrik kesildiğinde veyahut kombiyi aç kapa yaptığımda su basıncı 1 barın altına düşüp kombi taki ben alt vanadan bir miktar su basmadan ateşleme yapmıyor, çalışmaya başladığı zaman da su basıncı yukarılara doğru fırlıyor 3-3,5 barı buluyor. Bu durum yaklaşık 1-1,5 senedir böyle, bakım için gelen ustaya durumu anlattığımda genleşme tankında hava bitmiştir dedi sonra hava basmaya çalıştı fakat basamadı daha sonra su basıncını algılayan sensör arızalanmış olabilir dedi falan filan. Uzun oldu kusura bakmayın. Bu sorunumla alakalı değerli bilgi ve tecrübelerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ucihan

Herkese merhabalar, üstadlar benim sorunum elektrik kesildiğinde veyahut kombiyi aç kapa yaptığımda su basıncı 1 barın altına düşüp kombi taki ben alt vanadan bir miktar su basmadan ateşleme yapmıyor, çalışmaya başladığı zaman da su basıncı yukarılara doğru fırlıyor 3-3,5 barı buluyor. Bu durum yaklaşık 1-1,5 senedir böyle, bakım için gelen ustaya durumu anlattığımda genleşme tankında hava bitmiştir dedi sonra hava basmaya çalıştı fakat basamadı daha sonra su basıncını algılayan sensör arızalanmış olabilir dedi falan filan. Uzun oldu kusura bakmayın. Bu sorunumla alakalı değerli bilgi ve tecrübelerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim.

TANKIN RAHMETLİ
  • selam arkadaşım öncelikle kacağın tesisattamı yada kombidemi olduğunu anlamanın cok kolay bir yolu var öncelikle kombideki su basıncını getirin 2.0 a daha sonra kombinizin sağ ve sol bastaki kaloriferi gidiş ve dönüş vanalarını kapatın ve cihazı çalıştırmadan bir kaç saat bekleyin basınçta herhangibir düsüs yok ise kombiden su kaçağı söz konusu değildir işte o zaman sorunu tesisatta arayınız... Tesisatta öncelikle petek musluklarına bakınız mobil sistemse kollektorlerdeki vanalara bakın sorunu kesinlikle çözmüş olursunuz.. Genleşme tankını aklınıza bile getirmeyin genleşme tankında bir sorun olsa bar düşmez cihaz çalıştıkça basınç yükselir... cihazın esanjoru delikse zaten kombiden su damlar. ama tesisatınızda su kaçağı yoksa kombide ilk bakmanız gereken hava prujorudur devirdaim pompasının üzerindedir sayet sorun burda ise uyanık geçinen servisler komple pompa grubu değişmek isteyeceklerdirki buna sakın kanmayın....

• quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

quote:

Herkese merhabalar, üstadlar benim sorunum elektrik kesildiğinde veyahut kombiyi aç kapa yaptığımda su basıncı 1 barın altına düşüp kombi taki ben alt vanadan bir miktar su basmadan ateşleme yapmıyor, çalışmaya başladığı zaman da su basıncı yukarılara doğru fırlıyor 3-3,5 barı buluyor. Bu durum yaklaşık 1-1,5 senedir böyle, bakım için gelen ustaya durumu anlattığımda genleşme tankında hava bitmiştir dedi sonra hava basmaya çalıştı fakat basamadı daha sonra su basıncını algılayan sensör arızalanmış olabilir dedi falan filan. Uzun oldu kusura bakmayın. Bu sorunumla alakalı değerli bilgi ve tecrübelerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim.

TANKIN RAHMETLİ

Üstadım bu tankın tamiri mümkünmüdür, yenisi kaç liradır, orjial mi olmalı yoksa yan sanayide işimi görürmü? Müsait olduğunda bu sorularımada cevap verirsen sevinirim.

• quote:

quote:

TANKIN RAHMETLİ

Üstadım bu tankın tamiri mümkünmüdür, yenisi kaç liradır, orjial mi olmalı yoksa yan sanayide işimi görürmü? Müsait olduğunda bu sorularımada cevap verirsen sevinirim.

• arkadaşlar vaillant kombi su basmama rağmen basıncı düşüyor ve bu yarım saat bile sürmüyor.Altında sanki kör tıpa takılabilen bir delik var ve orada tek tek su damlıyor(aradabir)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi duyguluboy -- 22 Nisan 2013; 22:18:27 >
  • quote:

quote:

quote:

TANKIN RAHMETLİ

tüm tanklar maksimum 250 tl dir

• quote:

Orijinalden alıntı: duyguluboy

arkadaşlar vaillant kombi su basmama rağmen basıncı düşüyor ve bu yarım saat bile sürmüyor.Altında sanki kör tıpa takılabilen bir delik var ve orada tek tek su damlıyor(aradabir)

3 bar eminyet ventili deyişecek genleşme tankının havası dengelenecek ok...
  • quote:

quote:

arkadaşlar vaillant kombi su basmama rağmen basıncı düşüyor ve bu yarım saat bile sürmüyor.Altında sanki kör tıpa takılabilen bir delik var ve orada tek tek su damlıyor(aradabir)

sağol üstadım çağırmak lazım servisi.

• quote:

quote:

quote:

quote:

TANKIN RAHMETLİ

Üstadım cevabın için teşekkür ederim. Bu forumda okuduklarımdan yola çıkarak kombinin arkasındaki genleşme tankını kontrol edeyim dedim ve sibobuna baskı uyguladığımda içinden hava geldi öyle çok basınçlı bir hava değildi ama en azından su gelmedi. Su basıncı 3,5-4 bar değerlerine çıkınca eklediğim resimde kombinin altındaki ismini bilmediğim bu parçadan su damlattığını farkettim. Bu bilgiler doğrultusunda değerlendirmen ne olur. Yardımcı olursan sevinirim.

• quote:

quote:

üstadım tesisatçı tesisatı kontrol etti sıkıntı yokmuş ve biz petekleri kullanmıyoruz yani petekler devre dışı.sadece sıcak suda kullanıyoruz.basınç düşmeye devam ediyor.kombiyi alalı 6 ay oldu.servis çağırdığımızda bizden ücret talep edermi.

• Arkadaslar benim sorunum su sekilde
    6-7 ay önce taktirdik sistemi 2 ay önce basınç düşmesi sorunu yasadım sonrasında söyle bir çözüm yaptık sistem sap altı oldugundan dolayı sürekli kombiye su basarak bir yerden suyu vermesini bekledik ve sonunda verdi sonra kırılıp bir t borunun kaynak yerinden damları gördük bu arada tesisata 50 cm lik bir petek daha ekledik sonra basıncı gözlemledim önce 1.5 den 2-3 milim kadar düştü sonra 2 bara çıkarttım ve bekledim aksam 2 ye bastığım basınç sabaha 1.5 a düşmüştü akşamına da 2-3 milim düşük durumda (durum söyle gece kombi çalıştı ve hafif basınç arttığını gözlemledim ) gündüz çalışmadı . Geri dönüş kısmında Vana yok yani kombi kaçırıp kaçırmadigini farkedemiyorum hani tesisattan devam olasılığı var ama hafif basınç yükseldiğini gördüm 2.2 ye kadar çıktı 2 den sabaha 1.5 e akşamında 2-3 milim daha düştü sizce nedendir acaba yaptırmam gereken ne var?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

TANKIN RAHMETLİ

Üstadım cevabın için teşekkür ederim. Bu forumda okuduklarımdan yola çıkarak kombinin arkasındaki genleşme tankını kontrol edeyim dedim ve sibobuna baskı uyguladığımda içinden hava geldi öyle çok basınçlı bir hava değildi ama en azından su gelmedi. Su basıncı 3,5-4 bar değerlerine çıkınca eklediğim resimde kombinin altındaki ismini bilmediğim bu parçadan su damlattığını farkettim. Bu bilgiler doğrultusunda değerlendirmen ne olur. Yardımcı olursan sevinirim.

• bu akıtan parça 3 bar senin tank şağlam gibi ana eşanjör delinmiş senin
  • quote:

bu akıtan parça 3 bar senin tank şağlam gibi ana eşanjör delinmiş senin

Üstadım ne yapmam gerekir? Tamiri mümkünmüdür, değilse yenisi kaça malolur? Zira evimi kiraya vereceğim, bir sorun yaşamak istemiyorum. Saygılar.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.