Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (815. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
41.239
Cevap
277
Favori
4.325.999
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 813814815816817
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Peki bu durumda bana öneriniz ne olacak, kombiyi ve oda termostatını nasıl kullanmalıyım. Şimdiden teşekkürler.
    Saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BIXI MAN

Demirdöküm NİTRON kombi 26.000 Kcal Yakıt Tüketimi (50/30 °C) 3.40 m³/h FİYATI :1.260 TL
    Demirdöküm NİTRON kombi 21.000 Kcal Yakıt Tüketimi (50/30 °C) 2.77 m³/h FİYATI : 1.160 TL

Yukarıdaki kombiler arasında 100 TL gibi cüzzi bir fiyat farkı var.
    2+1 Brüt 110 M2 site içine bakan , yalıtımlı bir dairede kullanılacak.
    Semt olarak istanbul ortalamalarının biraz altında bir sıcaklık değeri olan Esenyurt ta ve Kombi açık mutfak balkonuna takılacak. İçeri alma imkanı yok.
    Balkona kombi dolabına yalıtım yaptırarak bu dezavantajı biraz azaltmak düşüncesi var...
    Ancak daire içerisinde petekler biraz imtina edilerek döşenmiş , açıkçası biraz pintilik yapmışlar... 22 m2 lik salonda sanırım 60*100 bir petek kullanılmış... Diğer odalarda aynı galiba... Ancak salonda çok fazla cam yok , yani fazla rüzgar alacağı bir durum da yok

Şimdi bu yukarıdaki kombilerin hangisi daha randımanlı olur. Arada 100 TL gibi cüzzi bir fark var , anca tüketim miktarları gözüme çarptı. Kapasitesi yüksek olan diğerine göre saatte % 20 daha fazla harcama yapyor. 26 Kcal olandan alsak büyük olduğu için fazla zorlanmadan rahat rahat ısıtır mı ?

Bir de Salon un 100 lük peteğini 160 lık DD Plus ile değiştirsek iyi olur mu ?

Bilgi verebilecek arkadaş va rmı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

Orijinalden alıntı: serkanceren

quote:

Orijinalden alıntı: intererdem

quote:

Orijinalden alıntı: serkanceren

arkadaşlar,

Ariston Genus Premium 30 KW - ECA Confeo Premix 30 KW

hangisini seçmeli artıları eksileri nelerdir?

Ben Eca kulanıyorum ve tanıyorum kalitesi konusunda garanti veririm ısıtma ve yakıttan memnun kalırsınız.

Ariston kombinin artısı var program saati termostatsız kullanım için en ideal kombilerden biri programlamaya göre yanar termostattan daha iyi verim alırsınız. Bu kombinin eksi yönü içinde plastik malzeme çok kullanılmış diye belirtilmişti burda.

Sen olsan hansini alırsın dersen kalitesine güvendiğim için Eca alırım derim ama bir yandanda program saati beni cezbeder bende ikilemde kalırım

Arkadaşlar

Ariston Genus Premium 30 KW - ECA Confeo Premix 30 KW dışında bütçeme uygun Buderus Basic Plus GB012 Yoğuşmalı Kombi 27,2 kw modeli var Ariston ve ECA 'ya karşı Buderus mu tercih edilir.Ev: ara dubleks net 140 m2 3+1 yalıtımlı güneydoğu cephe 9.5 m 60*10 petek + havlupan

3 kombi arasında son tercih buderus gb012 olmalı
    bu kombi condense yoğuşmalı olduğu için

ariston genus premium

* Frekans kontrollü (tam modülasyonlu) fan,

* Hem kullanım suyu hem de kalorifer suyu ısıtmasında kademesiz modülasyon özelliği

* Oda sıcaklığına göre modülasyon yapar: Ariston Modülasyonlu oda sensörü aracılığıyla

* Modülasyon aralığı çok geniş:%20 - %100

kombinin üstünde türkçe çok fonksiyonlu lcd ekranı var.bu ekran üzerinden bir çok işlem yapabiliyorsunuz

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?

otomatik su doldurma özelliği var

hem eca confeo premix hemde ariston genus premium ,ingilterede sedbuk testlerine girip %90 verimlilik alarak sedbuk a belgesi aldılar

eca confeo premix,kendini kanıtlamış premix yoğuşmalı bir kombidir

genus premium daha donanımlı bir kombi,ama performans olarak her iki kombinin aynı seviyelerde olduğunu söyleyebilirim
    test sonuclarıda aynı sonucu çıkartıyor

her iki kombiden hangisinin servisi daha iyiyse,evinize daha yakınsa bence onu seçin:uzun vadeli düşünmek lazım,her kombi bozulabilir

donanım istiyorsanız genus premium

yerli yedek parça avantajı istiyorsanız confeo premix

Kombiyi internetten almayı düşünüyorum güvenilir bir site tavsiye ederseniz sevinirim. Cevap için tşk.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yen@l

Peki bu durumda bana öneriniz ne olacak, kombiyi ve oda termostatını nasıl kullanmalıyım. Şimdiden teşekkürler.
    Saygılar.

40c yi arttırın.sonra saatten okuyun
    m3 düşmüş mü
  • quote:

Oda termostatım yakın zamanda trz 200 modeli ile değişecek, kombiyi ve oda termostatını aldığım firma ile görüştüm, oda termostatının değişmesini bekliyorum. 21 derecede kazan sıcaklığını 40 derecede, 23 derecede ide kazan sıcaklığını 50 derecede çalıştırıyorum.
    Saygılar.

Mersin'de 50 derece kombi ısısı çok fazla. Mersin'i iyi bilirim. Geçen hafta ordaydım. Ben Ankara'da bile 45 derecede yakarken sizin 50 derecede kullanmanız gereksiz. Dış yalıtımsız binada son kat, alt kat yakmıyor, 175 m2 brüt 145 m2 net, 4+1 daire için 45 dereceden söz ediyorum. Tabi artısı güney-doğu cephe olmasıdır.
    Siz bu kombide akıllı duş fonksiyonu devrede çalıştırıyor musunuz? Oda termostatı üzerinde görünür. TRZ 200 gelirse özellikle akıllı duş fonksiyonunu devre dışı bırakarak monte etmelerini söyleyin.
    İç ısı seçiminiz size kalmış. 21-23 derece makul değerler. Kombi ısısını 45 dereceye getirin ve öyle kalsın. Tabi eviniz klasik Mersin evleri gibiyse, sanırım 200 m2 civarındadır. Bu durumda çok az harcaması biraz zor olacaktır. Bunu da belirtiniz.

• quote:

quote:

Demirdöküm NİTRON kombi 26.000 Kcal Yakıt Tüketimi (50/30 °C) 3.40 m³/h FİYATI :1.260 TL
    Demirdöküm NİTRON kombi 21.000 Kcal Yakıt Tüketimi (50/30 °C) 2.77 m³/h FİYATI : 1.160 TL

Yukarıdaki kombiler arasında 100 TL gibi cüzzi bir fiyat farkı var.
    2+1 Brüt 110 M2 site içine bakan , yalıtımlı bir dairede kullanılacak.
    Semt olarak istanbul ortalamalarının biraz altında bir sıcaklık değeri olan Esenyurt ta ve Kombi açık mutfak balkonuna takılacak. İçeri alma imkanı yok.
    Balkona kombi dolabına yalıtım yaptırarak bu dezavantajı biraz azaltmak düşüncesi var...
    Ancak daire içerisinde petekler biraz imtina edilerek döşenmiş , açıkçası biraz pintilik yapmışlar... 22 m2 lik salonda sanırım 60*100 bir petek kullanılmış... Diğer odalarda aynı galiba... Ancak salonda çok fazla cam yok , yani fazla rüzgar alacağı bir durum da yok

Şimdi bu yukarıdaki kombilerin hangisi daha randımanlı olur. Arada 100 TL gibi cüzzi bir fark var , anca tüketim miktarları gözüme çarptı. Kapasitesi yüksek olan diğerine göre saatte % 20 daha fazla harcama yapyor. 26 Kcal olandan alsak büyük olduğu için fazla zorlanmadan rahat rahat ısıtır mı ?

Bir de Salon un 100 lük peteğini 160 lık DD Plus ile değiştirsek iyi olur mu ?

Bilgi verebilecek arkadaş va rmı ?

Kombi kapasitesi kadar değil peteklerinizin kapasitesi kadar ısınırsınız. Kombi üst kapasitesi peteklerinizin maksimum kapasitesinden küçük olmasın yeter.
    Evinize en fazla 7-8m petek (PKKP 22/600) yeter ki bu miktarda petekten en fazla 16000kcal/h civarı ısı alırsınız. DD nitron 21000kcal/h size rahatlıkla yeter.
    Ayrıca salon peteğini arttırmak isabetli olur.

• Ev 224 m2 brüt, 180 m2 net 3+1 daire. Güney-kuzey-doğu cephe, gün içerisinde yeterince güneş alıyor. Yalıtım olarak mantolama yok ancak, duvarların arasında köpük var. Oda termostatının üzerinde akıllı duş fonksiyonu ile ilgili herhangi bir ibare veya işaret göremedim. Trz 200 gelene kadar, trz 125 oda termostatını otomatik modda mı, yoksa sürekli yanan modda mı tutmak daha mantıklı olur?
    Saygılar.
  • quote:

Değerli üstadlar, benim evime Bosch Condense 2000 kombi, trz 125 oda termostatı ile 1 ay önce takıldı, üründen de performansından da memnunum ancak, Mersin'de yaşıyorum buna rağmen günde 9-11 m3 gaz tüketimim oluyor, gündüzleri evde kimse olmadığı için saat 09:00-17:00'a kadar 21 derecede akşamları ise saat 17:00-00:00 arası 23 derece de çalışıyor. Yukarıda yazılanları okuyunca bana tüketimim biraz fazla gibi geldi. Mersin iline göre kombiyi ve oda termostatını nasıl kullanmalıyım?
    Saygılar.

Eviniz net kaç m2, yalıtım var mı? Petek ölçüleri (genişlik-yükseklik ve toplam boy) ne kadar? Tüm petekler açık mı? Hepsi de ısınıyor mu? Bitişik ısıtılmayan/az ısıtılan ev var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: memint

quote:

Değerli üstadlar, benim evime Bosch Condense 2000 kombi, trz 125 oda termostatı ile 1 ay önce takıldı, üründen de performansından da memnunum ancak, Mersin'de yaşıyorum buna rağmen günde 9-11 m3 gaz tüketimim oluyor, gündüzleri evde kimse olmadığı için saat 09:00-17:00'a kadar 21 derecede akşamları ise saat 17:00-00:00 arası 23 derece de çalışıyor. Yukarıda yazılanları okuyunca bana tüketimim biraz fazla gibi geldi. Mersin iline göre kombiyi ve oda termostatını nasıl kullanmalıyım?
    Saygılar.

Eviniz net kaç m2, yalıtım var mı? Petek ölçüleri (genişlik-yükseklik ve toplam boy) ne kadar? Tüm petekler açık mı? Hepsi de ısınıyor mu? Bitişik ısıtılmayan/az ısıtılan ev var mı?

Ev 224 m2 brüt, 180 m2 net 3+1 daire. Güney-kuzey-doğu cephe, gün içerisinde yeterince güneş alıyor. Yalıtım olarak mantolama yok ancak, duvarların arasında köpük var. Petekler ise;
    Oturma Odası: 90cm x 60 cm bir adet,
    Antre : 1 m x 60 cm bir adet,
    Mutfak : 110 cm x 60 cm bir adet,
    Salon :130 cm x 60 cm bir adet, bir adet petek ise henüz takılmadı takılacak, genişlik 40 cm ama uzunluk kaç olacak tam bilmiyorum,
    Çocuk Odası : 110 cm x 60 cm bir adet,
    Yatak odası : 70 cm x 60 cm bir adet - 60 cm x 60 cm bir adet,
    Banyolar: 2 x 60 cm x 120 cm.
    Saygılar.

P.S : Bana yardımcı olan sayın @sserin'e ve @disintegration'a çok teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yen@l -- 16 Aralık 2011; 22:50:41 >

• arkadaslar,

kombi servisi kombiyi 1in biraz ustunde calıstırın demiş.biz de oyle calıstırıyoruz.bugun 2.gecesi.yalnız çok sıcak...bende kullanmadıgımız en dipteki(kombiye en uzak)odanın-9metrekare ve yine seyrek kullandığımız odanın-21 metrekare peteklerini kapatıp 1 tur açtım dün gece ama ev yine cok sıcak yine çok sıcak:d

sizce ne yapmalıyım?0.5 de yaksam kombiyi sarfiyatım arttar mı?yada oturdugum odanında petegini kapatsam ve bir tur veya oturdugumuz oda diye 1.5 yada 2 tur mu açsam?ayrıca oturdugum odada 2 ayrı petek var biri 160lık pencere onu biri 80 lik pencere paraleli sol kısımda.onu mu kapatayım?

en az 3 derece daha soguk olması iyi olacak ama yakıt sarfiyatım artmadan ve mumkunse azalarak?

ve kiralık ev oldugu için termostat masrafı yapmak istemiyorum.termostatsız bir çözüm bulamaz mıyız.

ayrıca kombiden çıkan boru balkonda 45-50 cm yere gömüldü.balkon açık.kışın bu sorun olur mu?suyun sogumaması için balkona yere ne koyabiliriz.nasıl yalıtım yapmalıyız balkon yerini_?

• Arkadaşlar merhaba. Kombi ve petek alacağım. Birkaç bayiden ve merterdeki demirciler sitesinden fiyat aldım. Lütfen bana verilen meblağlar hakkında yardımcı olabilir misiniz? Verilen meblağlar iyi mi yoksa aynı malı daha ucuza bulabilir miyim?

D.döküm 600X1200 Plus Radyatör (2) adet........................2.40 m.tül .........................406.70

D.döküm 600X1000 Plus Radyatör (2) adet........................2 m.tül..............................338.92

D.döküm 600X1800 Plus Radyatör (1) adet........................1.80 m.tül..........................291.52

900x600 PKKP Radyator /ECA (2) Adet........................1.20 m.tül..........................257.04
    ..
    Havlupan 50/70 Krom Piyasa (1) adet................................................................63.56

RV 2-1/2 Eca köşe rady. Vanası 16 adet................................................................94.92

Confeo her. *plus* 20.000 kcal 1 adet................................................................1.033.90

TOPLAM .........................................................................2.486.56
    İskonto Tut .....................................................................17.00
    Kalem İskonto ................................................................461.03

Ara Toplam ....................................................................2008.53
    Kdv %18 ....................................................................361.53

Genel Toplam ............................................................2.370.06

Not: Nakliye onlara ait. Ödeme peşin para ile yapılacak. Montaj dahil değil.

Sizden ricam bu listeye göre verilen fiyatlar uygun mu değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Agamemnonnn -- 16 Aralık 2011; 23:15:21 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: aodabas

quote:

Kombilerde genellikle grandfos ve wilo sirkülasyon pompaları kullanılıyor, her iki markada da pompa üzerinde 3 kademeli ayar düğmesi var. Viessman tam bulamadım ama Wilo kullanıyor sanırım aşağıda video da görülen kırmızı düğme ile ayarlanıyor.

http://www.youtube.com/watch?v=YSicgqstCC0&feature=related

Ancak kombiler zaten değiştirilmediği müddetçe fabrika çıkışı 3.kademede (en yüksek) bulunuyor diye biliyorum.

teşekkürler eve gidince söküp bakayım

Peteklerin ısınmaması problemi varsa pompanın yanında klasik önerileri de uygulayın

- Kombinin altındaki borularda bulunan metal başlıklı filtreleri kombiyi kapatıp çıkarıp temizleyin.

- Çok ısınan kombiye yakın petekleri reglaj ayarı yapın kısın. Ancak bütün petekleri kısmayın kombiye ve tesisata zarar verirsiniz.

- Diğer bir ihtimal peteklere bağlanan tesisat borusu ve vana bağlantısı sağlıklımı onu kontrol ettirin.Vanalar tam geçişli vs.özellikleri oluyormuş.

pompanın resmini çektim ama gönderdiğiniz video dosyasındaki kırmızı düğmenin yeri boş galiba ayar yaopılamıyor,

geçen hafta peteklerimin hepsi ısınıyordu ancak ev istediğim oranda ısınmıyordu, kombi 30 kw lik vitopend 100

peteklerimi büyüttüm 8 metreden 12 metreye çıkardım 2 tane 200x60 ve 2 tanede 180x60 petek eklettim diğer petekler 50 cm yükseklilkli ve en uzun olanı 130x50 ölçülerinde. 50 cm lik peteklerin hepsi ısınıyor ancak 60 lık peteklerin alt kısmı soğuk ev üç katlı olduğu için acaba devirdayim pompasında seviye artımı varmı diye merak etmiştim, eski halinde petek ısınması problemi olmadığı için tesisatta bir sorun olmadığını düşünüyorum, mobil sistem ve oksijen bariyerli borular kullanılmış ancak yeni eklenen üç 60 lik ve bir 130x50 lik petekte oksijen bariyerli borulara PPRC plastik boru eklenerek büyük peteklere bağlanti yapıldı. diğer 60 lık petek ise flex le bağlandı. peteklerim kompakt olduğu için beslemeler alttan (çapraz bağlantı olanağı yok yani) kontrol ettim ters bağlantı yok melesef.

Reglaj ayarıda yaptım birşey değişmedi?

acaba petek girişlerini bakır boruya dönüştürsem bir şey değişirmi?

• arkadaşlar bu bosch TR 20 RF model termostad fr10 gibi oda sıcaklığında modülasyon özelliğine sahip miydi? klıavuzlarında meka sıcaklığına göre adaptasyaon diyor ama anlayamadım.
  • quote:

Ev 224 m2 brüt, 180 m2 net 3+1 daire. Güney-kuzey-doğu cephe, gün içerisinde yeterince güneş alıyor. Yalıtım olarak mantolama yok ancak, duvarların arasında köpük var. Oda termostatının üzerinde akıllı duş fonksiyonu ile ilgili herhangi bir ibare veya işaret göremedim. Trz 200 gelene kadar, trz 125 oda termostatını otomatik modda mı, yoksa sürekli yanan modda mı tutmak daha mantıklı olur?
    Saygılar.

Tabi ki inanılmaz geniş. Mersin için orta büyüklükte ev. Bana göre 8 m3/güne indirmek başarı olacaktır. Diğer arkadaşlarım da Mersin için sarfiyatın fazla olduğunu düşündüler ancak ev büyüklüğünü söylemediğinizden tahmin edemediler tabi.
    Akıllı duş ayarı TRZ 200 de var. 125 de yokmuş. Şu aşamada yapılacak olan gündüz -akşam 45 derecede çalıştırmak olmalı. Kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: sserin

quote:

Ev 224 m2 brüt, 180 m2 net 3+1 daire. Güney-kuzey-doğu cephe, gün içerisinde yeterince güneş alıyor. Yalıtım olarak mantolama yok ancak, duvarların arasında köpük var. Oda termostatının üzerinde akıllı duş fonksiyonu ile ilgili herhangi bir ibare veya işaret göremedim. Trz 200 gelene kadar, trz 125 oda termostatını otomatik modda mı, yoksa sürekli yanan modda mı tutmak daha mantıklı olur?
    Saygılar.

Tabi ki inanılmaz geniş. Mersin için orta büyüklükte ev. Bana göre 8 m3/güne indirmek başarı olacaktır. Diğer arkadaşlarım da Mersin için sarfiyatın fazla olduğunu düşündüler ancak ev büyüklüğünü söylemediğinizden tahmin edemediler tabi.
    Akıllı duş ayarı TRZ 200 de var. 125 de yokmuş. Şu aşamada yapılacak olan gündüz -akşam 45 derecede çalıştırmak olmalı. Kolay gelsin.

Değerli cevaplarınız için çok teşekkür ederim.
    Saygılar.

• quote:

quote:

quote:

Saygılar.

Ev 224 m2 brüt, 180 m2 net 3+1 daire. Güney-kuzey-doğu cephe, gün içerisinde yeterince güneş alıyor. Yalıtım olarak mantolama yok ancak, duvarların arasında köpük var. Petekler ise;
    Salon :130 cm x 60 cm bir adet, bir adet petek ise henüz takılmadı takılacak, genişlik 40 cm ama uzunluk kaç olacak tam bilmiyorum,
    Saygılar.

P.S : Bana yardımcı olan sayın @sserin'e ve @disintegration'a çok teşekkür ederim.

Size petek hesabı yapmış mıydık? Yapılmadı ise bu peteklerin 180 m2 net için az olduğunu hemen söyleyebilirim. Odaların ve salonun en x boyunu verin de biraz ekleme yapalım bence. Aksi halde sıkıntı olabilir.
    İyi dilekleriniz için teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: ykayan

arkadaşlar bu bosch TR 20 RF model termostad fr10 gibi oda sıcaklığında modülasyon özelliğine sahip miydi? klıavuzlarında meka sıcaklığına göre adaptasyaon diyor ama anlayamadım.

Modülasyonlu FR 10 modelinin programlısını arıyorsanız, FR 100 almalısınız. TR 20 RF çok iyi bir oda termostatıdır ama modülasyonlu değildir.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Kombilerde genellikle grandfos ve wilo sirkülasyon pompaları kullanılıyor, her iki markada da pompa üzerinde 3 kademeli ayar düğmesi var. Viessman tam bulamadım ama Wilo kullanıyor sanırım aşağıda video da görülen kırmızı düğme ile ayarlanıyor.

http://www.youtube.com/watch?v=YSicgqstCC0&feature=related

Ancak kombiler zaten değiştirilmediği müddetçe fabrika çıkışı 3.kademede (en yüksek) bulunuyor diye biliyorum.

teşekkürler eve gidince söküp bakayım

Peteklerin ısınmaması problemi varsa pompanın yanında klasik önerileri de uygulayın

- Kombinin altındaki borularda bulunan metal başlıklı filtreleri kombiyi kapatıp çıkarıp temizleyin.

- Çok ısınan kombiye yakın petekleri reglaj ayarı yapın kısın. Ancak bütün petekleri kısmayın kombiye ve tesisata zarar verirsiniz.

- Diğer bir ihtimal peteklere bağlanan tesisat borusu ve vana bağlantısı sağlıklımı onu kontrol ettirin.Vanalar tam geçişli vs.özellikleri oluyormuş.

pompanın resmini çektim ama gönderdiğiniz video dosyasındaki kırmızı düğmenin yeri boş galiba ayar yaopılamıyor,

geçen hafta peteklerimin hepsi ısınıyordu ancak ev istediğim oranda ısınmıyordu, kombi 30 kw lik vitopend 100

peteklerimi büyüttüm 8 metreden 12 metreye çıkardım 2 tane 200x60 ve 2 tanede 180x60 petek eklettim diğer petekler 50 cm yükseklilkli ve en uzun olanı 130x50 ölçülerinde. 50 cm lik peteklerin hepsi ısınıyor ancak 60 lık peteklerin alt kısmı soğuk ev üç katlı olduğu için acaba devirdayim pompasında seviye artımı varmı diye merak etmiştim, eski halinde petek ısınması problemi olmadığı için tesisatta bir sorun olmadığını düşünüyorum, mobil sistem ve oksijen bariyerli borular kullanılmış ancak yeni eklenen üç 60 lik ve bir 130x50 lik petekte oksijen bariyerli borulara PPRC plastik boru eklenerek büyük peteklere bağlanti yapıldı. diğer 60 lık petek ise flex le bağlandı. peteklerim kompakt olduğu için beslemeler alttan (çapraz bağlantı olanağı yok yani) kontrol ettim ters bağlantı yok melesef.

Reglaj ayarıda yaptım birşey değişmedi?

acaba petek girişlerini bakır boruya dönüştürsem bir şey değişirmi?

2 olasılık kalıyor geriye; 1- kombi 12 m. peteği beslemekte zorlanıyor. 2- 4 m. yeni petek eklenirken tesisatta yanlış bir bağlantı oldu. Bence petekleri bağlayan ustayı çağırıp, tesisatta bir bağlantı sorunu olup olmadığına baktırın.

• quote:

Orijinalden alıntı: sserin

quote:

quote:

quote:

Saygılar.

Saygılar.

Size petek hesabı yapmış mıydık? Yapılmadı ise bu peteklerin 180 m2 net için az olduğunu hemen söyleyebilirim. Odaların ve salonun en x boyunu verin de biraz ekleme yapalım bence. Aksi halde sıkıntı olabilir.
    İyi dilekleriniz için teşekkürler...

Salon: 36 m2, mutfak : 24 m2, Oturma odası : 18 m2, Yatak Odası : 22 m2, Çocuk Odası : 18 m2, Çamaşır ve giyinme odası : 12 m2, Banyolar ve tuvalet: 30 m2, Antre : 18 m2
    Saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: remurat
    Teşekkür ederim Kardeşim, az önce tekrar baktım mesela 42 dereceye ayarladığımda 47 dereceye kadar ısıtıp alev sönüyor sonra dediğin gibi sua ddevir daim yapıyor bir müddet en son o da duruyor kombi sessizleşiyor bu arada ekranda görünen derece 29 bazen de 30 da kalıyor ve bu derece de tekrar bir müddet sonra aley devreye girip suyu yeniden ısıtmaya başlıyor 40 dereceye ayarladığımda da 27 dereceye kadar iniyor acaba size zahmet olmazsa hangi derecede tekrar devreye girdiğine bakıp bildirebilir misiniz? Eğer sizin ki de aynı ise demekki çalışma sistemi buymuş diyeceğim yoksa boşu boşuna servis çağırmayayım acaba bunun bir ayar mı oluyor?
    Tesisatı kombiyi takan ustaya kontrol ettirdim bir sıkıntı yok dedi havalarına da baktık sıkıntı yok sadece petekler ince kompakt gerçi buradaki herkesin böyle ev yalıtımlı yani alırken bize öyle dediler...Vaillant kombi kullanan arkadaşların bazısı 35 33 de ısındıklarını hatta peteklerin sıcak olduğunu söylüyorlar ancak bizim petekler ancak 40 da biraz olsun ılık oluyor oda suyu ilk ısıtıp gönderdiği anda bu bekleme modunda oldukça soğuyor...40 derecede o ısıyı yakalıyorsanız çok iyi dediğim gibi evy yalıtımlı olmasına rağmen ancak 45 dereceyi geçince biraz olsun ısıyı hissediyoruz...ayrıca uzman veya tecrübeli olmadığımdan sorunuza cevap veremeyeceğim...inş. bilenler cevaplar...

tamam kardeşim tam olarak kaç c de devreye giriyor takip edip sana bilgi vericem hatta msj atarım merak etme dediğim gibi 40 c de petekler fena ısınmıyor evde her yer 23 c hatta şu havalarda 24 c çünkü gece eksi derece yok 10 gündür. eksi oluncada örnek bi ara eksi 5 ti dışarsı ev 22.9 oluyor he şu var uzak olan odanın petek altları üst gibi değil ama yinede sıcak. buda normal çünkü 40 c de anca bukadar ısınır. örnek, 45 c de denedim tam ısınıyor. artı evet petekler soğumadan devreye girmekte kombi şuda var benim petekler eski tip demirdöküm baya ağır eni boyu baya büyük, sadece mutfaktaki yeni tiplerden ama oda soğumuyor 40 c de. diğerleri döküm olduğu için geç ısınsada bir ısındımı soğumak bilmez kombi yandığı müddetçe bu 40 c de olsa. benim tahmini fikrim senin petekler ince tip demişsin ondanmı soğuyor acaba yani su alma kapasitesi az ise soğuyabilir tabi uzman değilim bu konuda ama olabilir bu dediğim istersen uzman işi bilen bir kombi satan bayiye yada tesisat döşeyene danış ince petekten yapma ihtimalini. sorma üstatlar sanırım vailant kullananlara kızmışlar heralde ki hiç cevap vermiyorlar bugunlerde bize 3 kez sorduğum halde neyse sağlık olsun umarım sana bir bilgi verirler birde evet vailant kombinin çalışma şekli örnek 40 c de 45 c ye kadar çıkıp duruyor yani fark 5 c. 42 c de 47 c de durması doğrudur neyse ben tam bakıp sana bilgi veririm 33 c de devreye girdiğini hatırlasamda yanllış olabilir iyice bakıp bilgi veririm merak etme şunuda unutmadan belirteyim 35 c de ısınıyorum diyen bence abartmış ben denedim 35 c de petekler ılık oluyor sadece çalıştığı an dokunursan biraz sıcak oluyor atmasınlar bence hele 33 hiç olmaz

EDİT: evet kardeşim az önce baktım 40 c de ayarllı kombim ve tam 33 c ye düşünce devreye girip 45 c ye kadar çıkıp duruyor hatta 33 c deyken peteklere baktım ılıktan biraz fazlaydı. yani sonuçta senin 27 ila 29 c de davreye giriyorsa bi gariplik var. acaba kombin içerdede ondanmı bu fark? bilemem ama petekleerinin soğumaması lazım birde filitrelerini temizlet oda yapabiliyormuş yani kombinin altındaki borularda takılı olan alt resimdeki işaretli olanlar filitre.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 17 Aralık 2011; 2:28:05 >

• 
Sayfa: önceki 813814815816817
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.